Černobylské deníky

• USA Chernobyl Diaries (více)

Černobyl, 1986: Když vypukla nejhorší jaderná katastrofa v dějinách lidstva, evakuovaní obyvatelé blízkého města Pripjať neměli čas ani na to, aby si sbalili osobní věci. O 25 let později šest mladých turistů se svým průvodcem navštěvuje Pripjať, aby tu společně prozkoumali trosky zničeného a zdánlivě opuštěného města. Když je okolnosti přinutí zůstat na místě přes noc, brzy zjišťují, že tu možná nejsou sami. Spoluautorem scénáře a koproducentem šokujícího filmu plného děsu a hrůzy je Oren Peli, tvůrce snímku Paranormal Activity. (oficiální text distributora)

towstit

Absolutne nechapem preco tie nizke hodnotenia. Niektori tu pisu ze porno.Asi pozerali medzi scenami nejaky pornhub.com alebo neviem, pretoze tu nie je jeden holy cecok , ziadny sex nic. Silna stranka je atmosfera prazdna mesta, vsetko posobi velmi autenticky . Vsetky tie nelogickosti ako su ziadny signal to maju ospravedlnene vzhladom na to kde sa obete nachadzaju. Dalsie plus je ze prvy krat som videl naznak emocii, a skutocneho pocitu ze tym ludom na tych druhych naozaj zalezalo. Vela ludi rozprava ze to co nie je vidiet z toho mame vacsi strach. Monstra vidno len tak letmo a do tvare im nevidno absolutne. Tiez je fajn ze sa objavia len na konci, a predtym sa v podstate na obraze neukazu takze neviete o co ide. To tu zas nejaky zvlastny profikomentatori napisali ze nie je nic vidiet je to odpad. A ze amaterska kamera ala Rec? zblaznili ste sa, ved je to tocene klasickou filmarskou kamerou. Ja uz fakt nebude citat niektore kokotske komenty hlavne tie co su Top lebo ako kokot verbal ci LIVINGDEAD by si mali skusit tep. Za tie trapne ryby ze dam 4 ale ked vidim ten kokotizmus tak si pridam. ()

Cheeker

Celkem velká zhovadilost, která mě ale docela bavila. Chtěl bych vidět jak někdo dojde podzemím z Pripjatě až k reaktoru - dobrej pokus :D Spoiler: Překvapil mě konec, kdy jsem čekal, že přežije aspoň jeden z nich. A ono nakonec ne!?! ()

figliar odpad!

Toto bolo sakra čo? Úplne stupídne, bez emócií, nápadu a známky logickosti. Hrôza, hrôza a ešte raz hrôza. V prvej polovici som filmu ešte dával akú-tak šancu, no čím ďalej je horší, až sa nakoniec stalo, že iné ako odpad film nezaslúži. A to mám históriu okolo Černobylu rád. ()

Grimlok odpad!

Nebyl původní název "Paranormal Activity: Story from Chernobyl"?! Kvalitou filmu to totiž do série PA sedí. ()

parabellum

Tomu říkám promarněný potenciál. Film má výborné umístění a i celkem solidní neznámé herce, ale totálně ho sráží konec kde se běhá od někud někam a ženský křičej jak na prvního máje. ()

gp_one

čekal jsem míň, protože bylo jasný, že ve skutečné Pripjati se svou obří, hutnou atmosférou to točené nebude. Ale musím uznat, že Srbské exteriéry nějaké to kouzlo místa měli. Toť vsjo, víc film vyvolat nedokázal. ()

Mayers

Po delší době celkem zajímavej horor. Hlavně ty procházky ulicema Pripjaťe. Chvílema slušné mrazení po zádech a pár lekacích scén (bear) ale konec docela předvídatelný. 55% ()

AxelWers

Celkom slušné. Boli tam chvíle napätia, mohlo to byť však viac mysteriózne. Malo to potenciál, aby sa z toho vytrieskalo viac, potom by to bol dosť dobrý horor. Scéna s medveďom bola výborná. ()

Eduardo

Teda až tak nízke hodnotenia si to určite nezaslúži. Celkom slušný hororík, na ktorom sa mi páčilo práve to, na čo tu všetci hundrajú (roztrasenejšia kamera, nič tam dokopy nie je vidieť, pracuje to skôr s náznakmi/predstavivosťou, ako v priamom ukazovaní bubákov, kde väčšina hororov u mňa v tom momente prestane byť hororová), prostredie Pripyati (aj keď sa to nenatáčalo priamo tam z pochopiteľných dôvodov) je na horor ako stvorené, neustále sa tam niečo deje a ani chvíľku to nenudilo. Na druhú stranu je pravda, že sa tam všetci až na sprievodcu chovajú ako idioti: sme v zóne kde je všetko kontaminované, tak sa všetkého dotýkajme. Dozimeter ohlušujúco pípa, že prichádzate na miesto so zvýšenou radiáciou, tak ho vypinme a poďme tam. Krvavé stopy vedú do temného tunela, tak to pome omrknúť, atď... aj tak by som tomu kľudne dal 4* s čistým svedomím, nebyť toho nezmyselnejšieho konca, kvôli ktorému to padlo na veľmi zábavné a dobre odsýpajúce 3* ()

stratocasta

"Chernobyl Diaries is an original story... by Paranormal Activity... an "extreme" tour guide... they are not alone..." SHUT THE F UP! ()

vlado90

Na tento horor som sa dosť tešil keď som si pozrel trailer ale dopadlo to horšie ako som čakal, no aj tak sa my celkom páčil. Malo to dobré prostredie a hlavne to bolo pocelý čas napínave vždy sa niečo dialo. A ani ta amatérska kamera my nevadila, čo my vadilo bol trošku koniec ale ten som uhádol v podstate už na začiatku. ()

nwx

To natočili jen půl scénáře a došly prachy?? Tak to pokazit! Začal jsem na 5 hvězdičkách a končím na jedné. Taková škoda! Scénáristé jsou blázni. Ani se nedostali do elektrárny, ani u sarkofágu nebyli, ani u bazénu, který je na všech fotkách. Vůbec napětí negradovali a pak to ke všemu tak useknou? A co to malé děcko? Fakticky pokažená chuť. Škoda škoda škoda. ()

Psycho.R

Slaboučkej, levnej a bezatmosferovej film. Neviděl jsem tu nic nového. Námět se dal využít milionkrát lépe. Klasický je táké přístup k danému tématu. Hrdinové zastavují u známého ruského kola a vedle autodromu, kde je údajně díky mechu vysoká radioaktivita. V každém případě - postavy se chovají bezdůvodně jako v jakémkoli hororu a jsou značně nesympatický. Prostě špatnej film. ()

martyraz

Kto hrával PC hru Stalker, tak myslim ,že spozná pár miest (ruské kolo,parkovisko).Na mna filmík celkom zapôsobil a najviac som sa zľakol, ked rusák močil ruku v jazierku. ()

MIRAS133

Jak se jmenoval Černobyl před katastrofou ? ....... Černoje :D:D Jinak celkem dobrej filmek, něco ve stylu Hory mají oči ... skupinka lidí si vyjedou na "extrémní" výlet s Rusákem, kterej jak už to bývá odpadne jako první :D a pak, jak se setmí, to začíná být opravdu strašidelné. Díval sem se na to před spaním, neměl sem to dělat :D Ale musím uznat, že si dokázaly vybrat sexy héérečky . 3* ()

Skautka

Ach bože, je to jak naletět někomu na žertík prvního dubna. Dívat se na křičící američany jak postupně jeden za druhým mizí vinou divných tvorů (zombie :D) kdesi v prázdných budovách města Pripyat až ke konci zbudou jen dva zoufalci, kteří se nesmyslným pokusným podzemním tunelem dostanou až do samotného řidícího centra elektrárny...Really? :D :D Okamžitě pocítí známky radiace a hlavně přítomnost pokusných králíčků zombie. V osmdesáté minutě zůstává naživu pouze poslední oběť nepovedeného výletu, kterou čapnu jakože "doktoři" a s klidným svědomím ju šoupnou do temné haly, kde ji nechají napospas pochytaným zombíkům. Radši se zdržím odborných chyb a špatných faktů, které se o Černobylu ve filmu objevují. Jako po filmu jsem si řekla WTF? přečetla si "od tvůrců snímku Paranormal Activity a udělala Bye... ()