Láska nebeská v polském kabátě. Je 24. prosince, tedy den, kdy se narodila Annie Lennox, ale také Ježíš Kristus, jak svým posluchačům připomíná moderátor populárního varšavského radia Zet Mikolaj. Když mu zavolá posluchačka Doris, která se marně touží zamilovat, vymyslí si pro ni na místě duchaplnou historku. A jako by tím narýsoval plán zázračného dne, ve kterém se protnou osudy pěti mužů a pěti žen...
24. prosince, v den, kdy se dějí zázraky, se protnou osudy pěti mužů a pěti žen. Psycholog Szcepan zachraňuje sebevrahy a celý svět, zanedbal však svoji rodinu. Jeho žena Karina má milence, pro dceru Majku není otec žádnou autoritou. Ale osud podivuhodně zasáhne a Szcepanovi vrátí roli otce. Karinin příležitostný milenec Melchior, který na Vánoce dělá v obchodním centru Arkadia Santu, obšťastňuje mnoho žen, jednou z nich byla i bohatá a krásná Betty, která toužila pouze po jediném, po dítěti. A vytoužený syn se jí právě na Štědrý večer narodí. Do nemocnice ji odvezou rodiče Wladiho, ředitele Arkadie. Stále marně čekají, až je syn seznámí se svou partnerkou. Wladi konečně tedy v tento den rodičům představí lásku svého života, kterou je - muž. Malgorzatě, krásné a dokonalé sestře Betty a šéfové radia Zet, zdánlivě nic nechybí. Její manžel Wojciech ale přivede na Štědrý večer domů Tosiu, malou uprchlici z dětského domova. Mikolaj, který pracuje v radiu Zet, by chtěl svému synkovi Kostkovi, se kterým po smrti své ženy žije sám, na Štědrý den vynahradit všechny večery, které musí trávit v práci. Jeho přísná šéfová Malgorzata ho ale nekompromisně odsoudila sloužit i na Štědrý večer. Během dne však Mikolaj několikrát potkává Doris, která se spřátelí s Kostkem, a protože je to den, kdy se dějí zázraky, zaklepe večer Doris na dveře jejich bytu... (Nova Cinema)

LEGACY

Velice příjemná překopávka Love actually, která aspoň mě osobně přišla dosti procítěná a naladila mě na takovou tu vlnu vánočních filmů roku 2013. Odrazový můstek, já jen doufám, že se dočkám letos více takových filmů. Ať je to napodobenina Lásky nebeské, nebo něčeho jiného koho to zajímá důležité je, že film obsahoval přesně to, co jsem od něj očekával, zasněžený povrch planety Země, romantickou (před)vánoční idylku, i trocha toho humoru by se dala k pozitivům filmu zařadit. Každopádně po tomto filmu budu muset poněkud změnit názor na Poláky, jakožto filmaře. Kouzlo Vánoc naladěno. Hodnotím 80% ()

zdenny

Skvěle civilně pojatá polská vánoční romantika. Vlastně si ani neumím představit, jaké by to bylo, kdyby to bylo v polském podání necivilní. Když to srovnám s původní britskou verzí „Láska nebeská“, je pro mě tato polská verze daleko lidsky přijatelnější. Zde máme lidi s „obyčejnými“ lidskými starostmi, kdežto v té britské sledujeme například britského premiéra a jeho filmový problém s americkým prezidentem. Myslím si, že pro „obyčejné“ lidi je přitažlivější civilní forma, protože je jim prostě bližší a lépe se s problémy daných hrdinů mohou identifikovat. Film je to opravdu nádherný, i přestože by nemusel být nutně vánoční. Myslím si ale, že právě vánoční atmosféra dává filmu punc ještě větší lidskosti. Navíc má film i nádhernou znělku, která jej celou dobu provází. ()

sskrblik

Kdyby to bývalo bylo nebylo toliko americké a Santa Clausule propagující, tak bych byl býval byl hodnotil třeba o hwiozdu liepe. ()

Autogram

No, odviazaný som z toho nebol. Pár fórov, z toho niekoľko podarených a to je asi všetko. Vianočné romantické komédie okrem českých klasických nežeriem, takže asi nič pre mňa. Film bol s dabingom, a nebyť poľských nápisov v meste alebo na oblečení, nemal by som šancu to rozlíšiť od hollywoodskej produkcie. ()

Pedross800

Kdo si počká ten se dočká i noci plné zázraků a to tak krásných, že mu určitě vykouzlí na rtech blažený úsměv a v srdci hřejivý pocit. Tak krásně lidský a nejen přirozeně vtipný, ale občas i smutný vánoční film se jen tak nevidí. Jedním slovem NÁDHERÁÁÁÁ. ()

vyfuk

V úplném počátku asi spíše objektivně dobré, postupně vlastně dosti sentimentální a subjektivní doják, který ale přesně nese kouzlo Vánoc. Film, který asi neviděl každý a přitom jde o jednu z nejoriginálnějších vánočních záležitostí posledních let, i když v něčem trochu kopíruje koncept Lásky nebeské, ale v důležitých detailech se s tím vyrovnává po svém. A originálně. Film, který na Vánoce chyběl a Poláci v něm ukazují, že to jde stále dělat nově a navíc dobře. ()

darwin

Hollywoodem inspirovaná metropolitní vánoční pohádka s evropským střihem. Právě lidštější polský přístup a vykreslení postav dává filmu potřebné vánoční teplo, které tak citelně chybí v prefabrikované hollywoodské masové produkci. Herci jsou vhodní a divák se s nimi lehce ztotožní; exteriéry hezké a humor až na výjimky nevtíravý. Právem velký předvánoční kinový trhák. ()

Billie777

Srovnávání s Láskou nebeskou je na místě ale zase tak podobné si nejsou. Je to vztahovka s hodně postavama a odehrává se na Vánoce ale je třeba říct, že Noc plná zázraků je stejně tak krásná a kouzelná a mnohem méně kýčovitá a bláznivá a více pravděpodobná a občas i trochu dramatická a... Prostě úžasná! A všechno má svůj dobrý konec. Je to moc optimistický film, který mě zaujal od první vteřiny a jsem moc ráda, že do evropské kinematografie zase přibyl jeden zázrak. ()

Chmur

Prvních dvacet minut jsem si říkal, na co si to ti Poláci hrají? Měl jsem pocit, že se dívám na osudy polské menšiny kdesi v USA. No prostě děs. Pak jsem se s tím smířil a přistoupil na toto podivné ztvárnění osudů podivných lidí v podivném Polsku. Některé dějové linie byly celkem zajímavé, jiné sladké, že se člověk skoro až dusil. Ten film je prostě divnej. ()

klukluka

Nechci bejt škarohlíd... Pro většinu z vás náramná pecka (79%), pro mě nudnej a ve finále lacinej film, jehož “kouzlo” stojí na vylhaných, nepravděpodobných příbězích. Polská Láska nebeská? Ale kdeže... P.S.: Měl bych k tomu milion “proč?”, dvě si ale neodpustím: 1. Proč moderátor zmiňuje 24.12. výročí, která se vztahují k 25.12.? 2. Proč v polským (!) filmu spojují Vánoce se Santou Clausem? Tohle celý napsala od A do Z kalkulačka. Věřím, že se nepřepočítala. O skutečných kvalitách toho filmu to ale neříká vůbec nic. ()

Hanys_

Láska nebeská v polském kabátě. Fakt že jo. Snad se někdy dočkáme něčeho podobného i u nás (místo tisící pohádky s Bohdalkou). 8.5/10 ()

Romario

Jak tuhle nezáživnou slátaninu plnou prostoduchých vtípků ( chlápek uklouzne na ledu, muhehehe!) může někdo přirovnávat k Lásce nebeské? Figurky, které používají škrobené slovní obraty jako "to je ale lajdáctví", "ty neřáde jeden" a podobně mi tedy v ničem nepřipomínají Poláky, které jsem slyšel mluvit já. Jasně, do romantického filmu z Vánoc by se asi slova jako kurwa, jebać, pieprzyć nebo pierdol úplně nehodily, ale stejně mi to přišlo všechno strašně umělé a nereálné. Vydržel jsem do 50. minuty. Škoda času. ()

Dixiee

Mám ráda tenhle typ romantických komedií a to i přesto, že jsou plné klišé a předvídatelnosti. Tahle je navíc doplněná o skvělou hudbu a sympatické neznámé herce (alespoň pro mě). O to větší překvapení bylo, že se jedná o polský film. Nejen, že může směle konkurovat hollywoodské produkci, on ji dokonce překonává. ()

aquiver

Klišé a kýč, ale linie dvojice herců Macieje a Romy funguje a taky hudba je příjemná, na jedno zhlédnutí vás to pravděpodobně neurazí. Je to asi jako Láska nebeská, oba filmy reprezentují romantický limonádový průměr... 60 % ()

Neotom

Vkusná polská variace Lásky nebeské, disponující velmi nápaditým scénářem. Mě osobně se nejvíce dotkla dějová linie s Wojciechem a malou Tosiou. Celkově ale film působí tak příjemným dojmem, že mu v hodnocení odpustím i tu občasnou přeslazenost. 90% ()

lucijelucije

Jak už tady bylo řečeno, Láska nebeská v polském kabátě, ale podle mě tak trochu v americkém stylu..Překvapivě mi to ale vůbec nevadilo, protože to bylo natočeno velice vkusně a na klišé zase tolik místa nezbylo. Ono vánoční náměty s romantickou tématikou skoro ani líp natočit nejde. Pro mě velice příjemná a dojemná podívaná, která vás nabudí na tu správnou atmosféru. A co týče Lásky nebeské, řekla bych, že Noc plná zázraků ji dost hrubě šlape na paty, avšak k došlápnutí ještě nějaký ten krok chybí. ()

peetriss

Hollywood schytal tvrdou polskou lekci, jak se mají vypadat vánoční filmy. A to je dobře, protože z toho těží divák, který tak dostává výborný film plný vtipu, lásky, emocí. Celý film si udržuje zdravou svižnost a technicky nejde vůbec znát, že film pochází z jiných končin, než z hollywoodské továrny na sny. Film sleduje hned několik paralelních linií, nastiňujících mnohá lidská trápení, které vyvrcholí v ten pravý pozitivní happy end, který se u vánočního filmu sluší a patří... A já zjistil, že nemám žádný důvod nedat plnou hvězdičkovou palbu! ()

Simbet

Už je to delší dobu, co jsem si přála vidět pohodový film nejlépe ve stylu Lásky nebeské a dostala jsem tip na tento film. Teprve teď jsem se dostala k tomu, abych se na něj podívala a musím říct, že jsem byla nesmírně překvapená. Film hodnotím mnohem výš než Lásku nebeskou. Je to velmi vtipné, milé a místy mě to i dojalo k slzám. Na rozdíl od Lásky nebeská má tento film i značnou hloubku. Víc bych si od filmu tohoto typu nemohla přát. Myslím, že jsem Poláky notně podceňovala. Díky, Lopato :) ()

Asmodin

Docela příjemná podívaná, jediné co bych vytkla je to že se film snaží podobat americkým, ale směle se může zařadit mezi předvánoční filmy, které hojně přináší USA. Plynulý, zábavný děj, krásný romantický vánoční příběh, ani byste neřekli, že to pochází z Polska. Poláci už se naučili točit pěkné filmy, teď by bylo dobrý, aby se to naučili i Češi. ()