Ten třetí

• Velká Británie Third Person (více)

Film scenáristy a režiséra Paula Haggise vypráví tři příběhy o lásce, vášni, důvěře a zradě propletené v mnohovrstevnaté dějové linii, která připomíná autorův oscarový snímek Crash. Příběhy se odehrávají v New Yorku, Paříži a Římě. Tři páry, které spolu zdánlivě nemají nic společného, vzájemně pojí hluboké vazby - milenci a odcizení manželé, ztracené a nalezené děti. Hvězdně obsazený snímek Ten třetí, v němž se představí oceňovaní herci Liam Neeson, Adrien Brody, James Franco, Olivia Wildeová, Mila Kunisová, Kim Basingerová a Maria Bello, je víc než jen sbírkou milostných příběhů... Je to záhada, tajenka, v níž se pravda dostává na povrch v záblescích, vodítka jsou postřehnutelná jen koutkem oka - a nic není takové, jaké se zdá. (Cinemax)

VasaX

Film, který zklamal. Tento komentář je o filmu, který se tvářil jako velké skvělé drama, dospělá drsná romance, ale ani po půlhodině se nachystal rozjet a samostatné linie se osaměle táhly mnohem déle, než by měly. Jenže to obsazení! Nemohu přece opovrhnout Liamem, kouzelnou Olivií či šarmantním Adrianem (Jamese mám taky rád, ale ten pocit, že je ve filmu omylem, se mě drží)! Jenže, ony páry k sobě sedí asi jako borůvková marmeláda a poctivý česnek od babičky. A chemie mají v sobě přibližně stejně. Nehledě na sympatie k jednotlivým postavám: ve 40 minutě mě ještě zajímaly, v 80 už mi jejich osud byl asi tak jedno, jako jeslti si zuby přijedu krouživými pohyby 125 nebo 126 krát. Pocit prázdných 2 hodin, srovnatelný pouze s pocitem otevření balíčku Lays, mě přivedl na pokraj nudy a zklamání takovým způsobem, že jsem tento komentář sepsal během závěrečných titulků. Na mobilu. A přineslo mi to více zábavy a obohacení, než předchozích 120 minut. ()

Brain-D

Paul Haggis je neskutečný scénárista a dokázal si to zde i náramně zrežírovat. Tak citlivý snímek o mezilidských vztazích už jednou natočil ve svém snímku "Crash", nemyslím si, že by byl tenhle snímek méně kvalitnější. ()

Marrdaa

Podle mě vzájemná podobnost příběhů není vodítkem k jejich spojení, nýbrž prostředek k matení diváka. Někdo se prostě rád nimrá ve věcech, které na oko musí mít nějaké vysvětlení. Všichni známe Lynche, ale od jiných tohle trpět nebudu. Pokud se snad najde někdo, kdo mi to racionálně vysvětlí, pak budu klidně za čůráka. ()

JohnSmith

Podivná mozaika příběhů, které se navzájem prolínají. Nejvíc zaujala asi Mila Kunis, ale na to, že je film luxusně obsazený, tak není zas tak nic moc a třeba příběh Brodyho byl hodně divný. ()

zsn

2015 Liam Neeson a Olivia Wilde - tohle vábení se mi líbí... 💗 Celkově pěkná seznamka (v kterém baru potkám Adriena Brodyho?), jak to umožňuje běžný život i nenucená romantika, založená už jen na pouhých dotecích... Kvalitní herecké výkony (James Franco a Mila Kunis jsou skvělá dvojka), drama dle mého gusta (spolu s Disconnect jsem už dlouho neviděla takhle dobré drama o obyčejných životech). Excelentní film, který zobrazuje různé vztahy rodičů s dětmi, různé i shodné lidské neštěstí... 2019 Nyní 4 roky a po dalším shlédnutí nacházím v tomto snímku nové a nové pocity a naprosto nerozumím místnímu hodnocení. Až dnes mne napadá - nebyly všechny ty příběhy jen Liamovým scénářem, vyjma jeho dějové linky?.... ()

Pavlík

28. 10. 2014 (281.); nebyl to 1. film od pana Haggise, který mě donutil, abych přemýšlel (ale vše jsem nedomyslil) ()

ti88na

Veľmi príjemný a tak trochu umelecký film, ktorý ťaží zo skvelého obsadenia, krásnej hudby a atraktívnych lokácií. Príbehy tak samostatne, ako aj na konci ako celok fungujú skvelo, postupné odhaľovanie a vysvetľovanie ma veľmi bavilo, a napriek dĺžke film nenudil. Prekvapilo ma, že najmenej príťažlivý bol pre mňa ten jediný reálny príbeh. Najsilnejšou scénou bola asi tá, keď James Franco vyhadzoval Milu Kunis, to bolo vážne ponižujúce, drsné a emotívne. Veľmi som sa tešila aj z Liama Neesona, ktorého som po dlhom čase uzrela aj v inej než akčnej úlohe. ()

tom.nosek

Tenhle film mi dal docela zabrat. Po dlouhém přemýšlení v průběhu filmu o tom, co vlastně jednotlivé příběhy spojuje, mě na konci zklamalo, že určité prvky pouze mátly diváka, aby si celou dobu nebyl jistý, o co tam jde... Místo toho, aby děj postupně spojoval příběhy dohromady. Původní myšlenka filmu je jinak podle mě velice dobrá, herci taky úplně skvělí a Third Person by klidně mohl aspirovat i na čtyři nebo pět hvězd, ale když se film snaží z diváka dělat blbce, je tu něco špatně. ()

dopita

Tak tohle mi fakt sedlo. Mám rád filmy, které nutí diváka přemýšlet, což v závěru divák musí. Na druhou stranu, jestli jsem to pochopil dobře, tak jsem z té poenty trochu rozpačitej. I když, když se nad tím zpětně zamyslím, dalo se čekat, že to takhle nějak dopadne. To že si režisér s divákem hraje mi vůbec nevadí. V tomhle případě jsem rád loutkou, se kterou si rejža dělá co chce. ()

Sufferer

Pokiaľ Haggisovi niečo vážne ide, tak sú to postavy a ich funkcia v príbehu. Ich charakterové portréty sú jasné a len zriedka skĺznu do situácii, pri ktorých máte nutkanie sa do nich prevteliť a konať namiesto nich. Konečne pochádzajú z nášho sveta, v ktorom si vás život vezme do parády a zametá s vašimi citmi. Vyššie uvedené sa potom odráža aj pri ich premyslenom aranžovaní do dejových fragmentov a vytváraní vrstevnej mozaiky vzťahov. Človeku nerobí problém vkĺznuť do previazaného deja, do ktorého sa z môjho pohľadu podarilo vtisnúť istú emočnú hĺbku. Inak je to ale stále o tom istom. Niežeby som nedokázal žiť bez elementu prekvapenia, avšak ďaleko vďačnejší by som bol za narastajúcu tenziu vrcholiacu dramatickejším rozuzlením. ()

Dyas

Tak tohle byla skutečná pecka. Příjemný film, navíc silně emočně natočený se skvělými hereckými výkony, z kterých bych asi nejvíc vynachválil duo Liam Neeson a Olivia Wilde, mezi nimiž navíc byla až enormní chemie, jenž nesmírně fungovala. Příběhy jsou silně interesantní, přičemž to proplétaní mezi nimi tomu dodává tu správnou ,,šťávu''. Přidejte k tomu velmi působivé finále, v němž se odkryje pointa celého filmu a dostanete znamenité dílo, které je na úrovni Crashe. Abych se přiznal, prvně jsem nevěděl, zda-li jsem tu pointu pochopil správně. Proto díky za Mr. George Stobbart, který to v komentáři vysvětlil. Popravdě řečeno jsem tomu byl velmi blízko, ale stoprocetní trefa do černého to nebyla :) ()

lucijelucije

Je pravda, že hlavní postavy se mi do srdce nevryly, a i když to nebyl špatně zvládnutý film, postrádala jsem tam právě to souznění mezi herci a diváky. Third Person působí extrémně citelně, ale v pravé hloubce jádra, byly postavy hrozně chladně. Ta propracovanost děje, je místy se mi zdá, hodně pomatená a ne dobře zvládnutá a konečný výjev mě celkově zklamal. 6/10 ()

Disease

Liam Neeson je spisovatel. Má trauma, tak za trest prohání faldy svým literárním hrdinům. Jeho nakladateli se to nelíbí, ani mně se to moc nelíbilo. Sice je to po stránce formy pěkně natočené, hlavně střih je parádní, ale to je tak všechno. Na postavách mi nezáleželo, ať si je Liam třeba utrápí. ()

bloodcountes

No má to Neesona, což je velikánské pozitivum, má to Franca, má to Brodyho. Tudíž to nemůže bejt špatný, že. Takyže není, ale je to vražedně dlouhý, prostříhat to a bylo by to koukatelnější. Co lz ve fimu sledovat, to je panoptikum magorů a tragédů, hysteriků a pitomců, opět to ve mě vyvolávalo ten nepříjemnej pocit nadřazenosti, když si říkám proboha co to je za hovada, co to dělají, jak se chovají......tohle fakt v reálu existuje?? Tento výlet do říše hmyzu byl zkrátka už přes moji trpělivost . Což ovšem nevypovídá o kvalitě filmu jako takového. Tedy film se mi jeví jako velice dobrý, a kdyby byl prostříhán a osvobozen od zbytečných blbostí, byl by až výborný. (P.S. jelikož jsem nepochopila pointu a dočetla jsem se o tom až v komentáři George Stobbarta, tak se mi celkem i ulevilo, že opravdu ve skutečný skutečnosti takovýhle hovada neexistujou:))))) ()

angloumene

Ten třetí nabízí příjemnou podívanou na tři různé příběhy o lásce, rodičích a dětech. Ačkoliv se celým filmem prolíná dost těžké a zásadní téma, jako celek nepůsobí nijak depresivně. Ani romantická linka jednoho z příběhů člověka nestrhne, pouze příjemně zabaví. Celkové "propojení" těchto tří povídek snímek trochu sráží. Místo aby šlo o pochopitelné vyústění celého děje, dojde spíš k velkému a překvapivému odhalení, které nachází s předchozím děním několik společných bodů a v některých se zase zcela rozchází. Film tedy dokáže zabavit, ale nepřinese už nic moc navíc. Na dlouhé odpoledne ale stačí. ()

aLPaC

Přiznám se, že jsem ani přesně nevěděl, když jsem se díval, co všechno Haggis natočil a k čemu napsal scénář. Po přihlášení jsem tak zjistil, že jsem toho od něj viděl už hodně (9) a ani jednou jsem nešel pod čtyři. No a pod čtyři nepůjdu ani dnes. Haggis dokázal sehnat famózní obsazení a napsal jim výborný (nechci říkat vynikající, k tomu přece jen ještě něco chybí) příběh. Trošku uvažovat o propletenosti jsem začal po dané nejasnosti s Miliiným papírkem (snad vám to také dojde), takže jsem tak nějak začal tušit, jaký by mohl být konec. Víceméně se mi to podařilo uhádnout (musím se pochválit). Haggis to vymyslel báječně. Je to konverzační drama, tudíž herecké výkony jsou v takovém filmu velmi důležité no a já nemám k nikomu výhrady. Asi nejvíc mě zaujali dvě slečny, Olivia a ty její změny nálad a psychická narušenost a Mila. Obě jsou krásné a výborné herečky. No nic koukám, že jsem se nějak moc rozepsal, 80%. ()

Marys

Na to, že ide o film popisujúci známeho a ceneného autora a odvíja príbeh jeho knihy, plochejší scenár sa len ťažko dal vymyslieť. Nudné, gýčovité, nezáživné. Snaží sa o akýsi punc nadnesenosti, no opak je pravdou. A to herci sú vybraní dobre, ani ich herectvo nie je odfláknuté, no dej je napísaný pod ich úroveň. Žiadna postava nie je sympatická, až na tú Liam-ovu - konečne úloha, kde nehrá veteránskeho akčného "pomstiteľa". A pohrávať sa takýmto spôsobom s Oliviou Wilde. Aspoň niečo. ()

Pájusha

Chápu, o co se autoři snažili, ale vážně !ale vážně! jim to nevyšlo. První půlka je nesmírně utahaná a nudná. Jednotlivé příběhu spolu nijak jiskřivě neinteragují, nefunguje to. Druhá půlka jakoby nabrala dech a snaží se běžet aspoň cvalem, ale nedokáže stavět na chatrném základu, který vystavěla první polovina. Proto ani výsledná pointa nerezonuje a vyzní do ztracena. Škoda, snaha byla a bohužel ani hvězdné obsazení to nezachránilo... ()