Ten třetí

• Velká Británie Third Person (více)

Film scenáristy a režiséra Paula Haggise vypráví tři příběhy o lásce, vášni, důvěře a zradě propletené v mnohovrstevnaté dějové linii, která připomíná autorův oscarový snímek Crash. Příběhy se odehrávají v New Yorku, Paříži a Římě. Tři páry, které spolu zdánlivě nemají nic společného, vzájemně pojí hluboké vazby - milenci a odcizení manželé, ztracené a nalezené děti. Hvězdně obsazený snímek Ten třetí, v němž se představí oceňovaní herci Liam Neeson, Adrien Brody, James Franco, Olivia Wildeová, Mila Kunisová, Kim Basingerová a Maria Bello, je víc než jen sbírkou milostných příběhů... Je to záhada, tajenka, v níž se pravda dostává na povrch v záblescích, vodítka jsou postřehnutelná jen koutkem oka - a nic není takové, jaké se zdá. (Cinemax)

Ollie235

Skvěle obsazené drama se zajímavým a minimálně pro mě opravdu nečekaným koncem. Popravdě by ani nevadilo, kdyby Haggis v průběhu filmu nabízel více nápověd k tomu, jak to celé dopadne. Nebo jsem je jen neviděl? Tak jako tak na závěr ta skládačka do sebe zapadla hezky, jenom cesta k tomu byla ve druhé polovině už trochu únavná. Nejen tématikou vzpomínka na o rok starší The Words a celkově lepší 3*. ()

Erik7595

Koniec s celkovou pointou o niečo vyzdvihol inak slabunké dojmy, ale nedokáže výraznejšie vylepšiť mdlé, nesympatické postavy, žiaden z tých troch príbehov nedokázal naplno zaujať, ísť viac do hĺbky alebo nejako emocionálne zapôsobiť. Síce sa našlo pár výraznejších silných momentov, je ich ale velmi málo. Navyše na mňa prelínanie tých troch dejových línií prišlo strašte nezáživné a nezaujímavé. Koniec síce nastolí predchádzajúcemu dianiu akési opodstatnenie a vysvetlenie, ale pôsobí nasilu a pravdupovediac som na konci už bol mierne znudený a unavený z filmu. Napriek dobrému obsadeniu ma to dosť sklamalo.. 4/10 ()

theSaint

Za Neesona, Olivii Wilde a Kim Basinger. Neeson je jedním z nejvíce charismatických herců současnosti. Olivie zavazující Liamovi tkaničku.. skutečný projev lásky. ()

Fifer

Podobných filmů tu už bylo, ale Haggisovi se podařilo napsat tak dobrý scénář, že to nevadí. Typický mozaikovitý film, některé pasáže jsou vynikající, jiné nic moc. Haggisovo V údolí Elah mě ale dostalo daleko víc. Nejlepší byla Olivia Wild jako Femme Fatale, co plete hlavu ženatým mužům. Uf, nepříjemně reálná postava, ženská na zabití :-). ()

simon84

Po dlouhe dobe se mi stalo, ze me neco tak ukrutne nebavilo. A to jsem se na to hodne tesil. Mozna to jsem vic zklamanej. ()

agassi68

Nevstúpiš dvakrát do tej istej rieky.. Celková snaha vyšpičkovať klasickú trojzápletku tentokrát nevyšla. Na rozdiel od Crashu mi tu nasypali nestráviteľnú zmes, tvrdo idúcu za vymámením nejakých emócií, ale výsledok nezodpovedá snahe. Bohužiaľ napriek skvelej hereckej flotile filmu, ktorý musím viackrát forwardnúť nemôžem dať vyššie hodnotenie. Sorry Paul.. ()

Eeuanmainyaq

Dlhéé. Nadmieru inteligentné. Pre diváka, ktorý uprednostňuje byť ľahko, rýchlo a často citovo angažovaný je to, podľa môjho názoru výborný film. Som si istý, že to je tu odvedené excelentne. A som si tiež istý, že svoje publikum má a to vôbec nie je úzke. ()

Heroine

Jedna hvězdička za zajímavý příběh s Adrianem Brodym. Jinak je to takové divné, slizké, pointa je čitelná, a nikde nic výrazného, charakterního, zapamatovatelného! Jenom mimochodem, Olivia Wilde je hnusná jako smrt, a Liam Neeson už je docela stařík, na takovýho svůdníka... Celkově jejich vztah mi připadal velmi nechutný. ()

KNTRFKT

Kapitán Afekt z parníku Melodrama pro nás naškrábal celkem solidní sračku. Nebudu lhát. Nudil jsem se. Autorská beznaděj z toho doslova teče a jen málokdy něco funguje, jak má. Nemluvě o hercích. Třeba vůbec nechápu, čím si Milena Kundis vysouložila, pardon, vysloužila tak žhavej flek v Hollywoodu, ale já jí nežeru ani její "krásu", natož pak herectví. Další věc, které nás mohl Haggis ušetřit, byl pohled na deformované tělo otce z povolání- Neesona, natož pak pohledu na jeho prdel. Psychicky vychýlená Třináctka vošuká kohokoli nad šedesát a je to fakt podívaná, že by i kůň blil ( a to nemůže). Jedna osa, která vypráví příběh kůl cigánky je asi tak uvěřitelná, jako historka o tom, že měl Zeman tenkrát fakt chřipku (no, přece, jak se přerazil o koberec). Co je ale na tom všem nejhorší?Přeci to, že herci si zoufale nesedí, já jim nevěřil ani bradavici mezi lopatkama. Je to uměle natažené, zoufalé, topí se to samo v sobě. No a že by závěrečné protnutí dějových linií bylo nějak zajímavé? Tohle by si domyslel i albánský dělník na heroinu. Spíš to na mě působilo jako projev totální scénáristické bezradnosti a co hůř, působilo to lacině. Crash mě tenkrát ustřelil a hltal jsem ho, jako by to udělala holka, ale u tohohle jsem jen znechucením probudil dávivej reflex k životu. ()

BOURQUE

Koncepciu, ktorý zvolil pán Haggis, nie je zlý. Na druhej strane však je tu možno až príliš veľa „jednoduchých“ príbehov a ich „prepojenie“ podľa mňa nevyšlo podľa predstáv. Casting veľmi vydarený, všetci herci/herečky podali slušný výkon. Dvojica L. Neeson / O. Wilde je parádna a každú ich spoločnú hotelovú scénu som si užíval naplno (hlavne keď slečna Wilde chcela vrátiť župan ;)). Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

Stíba

Hvězdami skvěle zahrané a Haggisem skvěle zrežírované drama, které je krásně vystupňované až do úplného závěru. Každá dějová linie je precizně zvládnutá a má podobnou emocionální hloubku což jen povyšuje sílu, kterou film postupem času pozvolna nabírá. ()

Rockerman

Po delší době opět můj oblíbený formát " skládačka". A to velmi dobrá a zajímavá skládačka. Všechny tři dvojice něčím zaujaly, měly silný příběh a vývoj. Možná, že na závěr bylo těch překvapení trochu moc. Traumata po ztrátě dítěte, incest, to jsme se dozvěděli, aniž bychom během dlouhé stopáže dostali nějakou indícii. Na 80% to však bohatě stačí. (13.5.2016)P.S. Nedalo mi to spát a začetl jsem se do komentářů a narazil na George Stobbarta. Klobouk dolů před ním a tímto mu děkuji za jeho mega spoiler. Já jsem to neprohlédl a tak po jeho nápovědě mi to všechno zacvaklo a docvaklo. ()

markotter

Překombinované, s mnoha nelogičtnostmi a závěrem, který byl nezvládnutý. Přesto mě na to bavilo koukat a tyhle pro někoho asi zásadní nedostatky mně v případě tohohle filmu zas až tak nevadily. Nevím, čím to bylo, film prostě vyzařoval takovou zvláštní auru. ()

ER

Bohužel,Crash se nekoná. Silná linka,která hrála v Crash na strunu rasismu a silně splétala osudy postav, tady zcela chybí. K tomu několik hodně nepovedených scén (Liam Neeson vezme mobil s konstatováním,že volá manželka a ta mu přitom volá z nového čísla,které nemá uložené a dokonce si ho zapisuje na papír nebo vysvětlování, že v dětských botách není bomba,uf uf). Ani herecký ansámbl to zachránit nedokázal. ()

mira.l odpad!

Dvě a čtvrt hodiny jsem čekal, co se z toho vyklube a po dvou a čtvrt hodinách vím, že nic nevím. Děkuju pěkně, ale takovej mischunk si pro příště odpustím, nechápal jsem nic vlastně celou dobu a ten konec to celý jenom korunoval. ()

Elyv

Film, nad kterým je třeba skutečně popřemýšlet, aby člověku došlo, co vůbec těch několik závěrečných minut znamená a jak moc ovlivňují celý předchozí děj. Dvě hodiny je to prostá mozaika zvláštně propletených životů, které by si ode mě rozhodně nevysloužily nijak závratné hodnocení. Posledních několik scén ale celý film staví do jiného světla. O mnoho pozitivnějšího světla. (Jen škoda, že tak nejasným způsobem, a proto to nejen mnohým divákům, ale i recenzentům očividně dost dobře nedocvaklo, jak jsem se následně přesvědčila u pročítání komentářů a recenzí.) ()

papadoce

Film má neuveriteľné množstvo kvality v obsadení a hereckých výkonoch, v scenári, v réžii, v hudbe a podľa mňa jediné načo dopláca je dĺžka. Každopádne, ak máte radi smutné filmy o smutných ľuďoch, tak je to to čo hľadáte. Ak ale pozeráte drámy len z času na čas, nepúšťajte si to. Inak zprznil by som genitálie tomu, kto to zaradil do kategórie romantický.Viac romantiky bolo už aj v prvom Terminátorovi kurva. ()