• kajas

Tak jsem zvládla všech 10 dílů. Upřímně, seriály ze školního prostředí mě jako studentku přitahují, bohužel zklamal jak počin Novy, tak toto primácké dítko. "Základka" dělá z pedagogů vypatlané idioty, samotných školních hodin je tu jako šafránu, korunu všemu nasadily výsledky konkurzu na nového ředitele. Škoda, škoda, sympatické herecké obsazení a super znělka hodnocení moc nezachrání.(26.10.2012)

• Moena

Nebudu to prodlužovat. Klasický humor za každou cenu, který je alfou a omegou podobných kousků už delší dobu. Postavy jak ze zvláštní školy (hyperaktivní ředitel, vypatlaný tělocvikář, dějepisář v kostýmech a o zbytku nemluvě, i když jediná sympatická postava byl pro mně po celou dobu překvapivě zrovna školník, který působil nejvíc nenásilným dojmem toho, že do seriálu opravdu patří). Zápletka jak z Policejní akademie III. Trocha toho sexuálního napětí a jeden buzík, aby se neřeklo. Scénář je napřesdržku a je tu jen aby lepil všechny "vtípky" dohromady. Jinak u scény s nebem jsem málem zavíral oči, aby mi náhodou nehrozila slepota, popř. jiný psychický šok. Sám se divím kde jsem tu jednu hvězdu ušmudlal (asi za herecké obsazení), složené z celkem sympatických i oblíbených (Langmajer) herců, kteří se tu bohužel jen nebetyčně ztrapní... Možná kouknu ještě na jeden díl a pak to definitivně pošlu do kytek. Zážitek ze sledování byl vážně otřesný! PS: Málem bych zapomněl. Co ta "hudba"?! To byl takový problém si k tomu paskvilu něco vlastního načmárat a nervat nám uši 100 let ohranými vykopávkami? Grrr(27.8.2012)

• Jack333

Tak velice jsem čekal na premiéru obou seriálů - Základky na Primě a Gymplu s... na Nově...Ano, Česká republika je přesycena seriály a možná nám lezou seriály moc na mozek...ale upřímně řečeno pilot Základky mě překvapil a to ne mile! Čekal jsem trochu od toho víc...humor není nejlepší, ano možná někteří z herců mají potenciál to změnit...ale není jich mnoho...bohužel, neudělal na mě dojem...osobně dávám přednost Gymplu, ale je tu ale...nesmí se z něj stát nekonečný seriál, má také svoje mouchy...ale upřímně mi Gympl přirostl k srdci více...a to nic proti Primě.(3.9.2012)

• ondrula

Z rozčarování nad seriálem "Gympl aještěnějakejblábol" jsem zjistil, že exituje něco jako seriál "Základka", mrkl jsem na jeden díl a zůstávám zcela paralyzován. Jestli totiž jsem dal Gymplu odpad, měla by Základka dostat záporný hodnocení. Proč? Je to taky sračka, ale navíc v ní ještě hraje partička nejhorších herců současnosti (snad kromě pana Navrátila). Vážně, Bohouš Klepl a jeho zoufalé neherectví a věčně mladý Jiří Langmajer (o kterým mi nikdo nevěří, že mě jednou vezl stopem)? Málo? Co takhle mongoloidní Bára Poláková, která se proslavila tak akorát songem "Jsme v prdeli" nebo ultimátně netalentovanej Tomáš Hejlík? Navíc ještě protekční spratek Vanda Hybnerová a partička nýmandů z regionálních divadel, aneb kanonenfutr seriálových telenovel. Prostě hnus.(6.9.2012)

• bratr_jezek

Ředitel se bojí, že jejich školu zavřou. Co však mohou nabídnout? Ředitel je blázen, který klidně naskládá celý sbor do jedné sborovny (bohužel skutečná realita některých škol). Zeměpisářka je vyhořelá a chuť do života jí dodává jen rum, její kolegyně s kachnou (asi učí přírodopis) je nesmělá zakřiknutá s věčně zfetovaným pohledem. Matikář je holkař, který jako každý chudý učitel musí jezdit v otřískané škodovce. Vanda Hybnerová se právě rozešla s chlapem, takže asi bude balit každého chlapa, kromě nepříjemného školníka. Dějepisář toho asi má dost za sebou, protože se musí neustále zviditelňovat pomocí divných převleků (jako faraon, loni to dle slov ředitele byl Janošík, v ukázkách byl za Žižku, chybí už jen převlek ala transvetita). Zbytek ansámblu tvoří tělocvikář, který vypadá že vypije s klidem 20 piv, ale nedovedu si ho představit při rozcvičce a nová posila týmu z konkurenční školy, který (asi aby to bylo zajímavější) je gay - nedíval se tu někdo na Venkovského učitele s hercem Liškou? Co je na tom všem komediálního? Proč bych se vůbec měl dívat na další díl? Jak v takovém paskvilu mohou hrát i velmi dobří herci? Když srovnám s konkurenčním Gymplem, přece jen Gympl vyznívá ve srovnání lépe, i když to taky není žádný zázrak. Možná se to povede do třetice až někdo odvážný natočí seriál "Učňák"(27.8.2012)

• - Natáčelo se v reálném prostředí základní školy v Chodovci. Ředitelství přidělilo štábu část přízemí, v ostatních prostorách pokračovala výuka. Natáčení trvalo 1 měsíc. [Zdroj: televize.cz] (hippyman)

• - Scenáristka Tereza Dusová s režisérem již spolupracovala na seriálu TV Prima Přešlapy (od r. 2009). [Zdroj: televize.cz] (hippyman)

• - Bob Klepl ztvárnění své postavy stylizoval po vzoru Homera Simpsona. [Zdroj: televize.cz] (hippyman)