Když jsem viděl první díl, řekl jsem si, že to vůbec není špatné. A díval se dál. Viděl jsem vše do epizody 4 a pak jsem nějak sledovat přestal. A ani trochu mi to nevadí, zbytek vidět nepotřebuju a možná ani nechci. Obsazení je skvělé a postavy jsou velice dobře zahrány. Občas je tu i dost vtipných hlášek, ale ocenil bych více školních hodin. Poté se ale situace ne opakují, ale stávají se stále trapnějšími. Seriál ale není ani trochu špatný, scénář se dle mého povedl, pěkné absurdní situace a herci celou tuhle věc zachraňují. Naprosto příšerná je ale úvodní Zagorka. Pokud porovnám s pokusem Novy, musím Základku ohodnotit pěknými 60%. A možná někdy dokoukám.(31.10.2012)

Polovina hodnotících zřejmě neviděla ani jeden díl, neboť by tento osvěžující a na české poměry velmi zdařilý seriál nespadal do odpadového sortimentu. Jednoduchý, avšak dějovy vždy něčím překvapující komediální seriál, který je až na výjimky vždy skvěle zahraný a často i velmi příjemně komicky pointovaný.(23.9.2012)

S malou protekcí čtyři hvězdičky za absurdní humor a satiru, které jsou u nás tak vzácné! Oceňuji výborné herecké výkony a spád jednotlivých epizod. Na první pohled poněkud oslizlý povrch skrývá prostě na české poměry delikatesu. Základka, kde jsou žáci tak trochu křoví a největší prostor mají rozmanité rádobydobové exhibice, ve kterých se nakonec stejně všichni jen "odkopou", to je lahoda!(7.10.2012)

• Jevablo

Jsem rád, že si tady zjevně všichni myslí, to co já: tohle je prostě monstrózní shit. Celé je to naprosto nepravděpodobné a nereálné, scénář otřesný (a to byl první díl, výstavní skříň!!), prakticky jakékoli náznaky vtípků nedotažené a zoufale trapné. Proč byl dějepisář převlečený za faraona, to ví jen on sám. Jinak srandy kopec, bžunda k popukání a už mě u toho nikdy neuvidíte...P.S.: tuto recenzi píšu jen kvůli Mirce S. Vono jako dát takovémuto odpadu 65% a napsat, že nenuceně baví, to chce silný žaludek...(29.8.2012)

• ivishka

Nemůžu si odpustit podotknout, že se mi tento seriál jevil jako jakási zaostalá komunistická předváděčka vybavení na škole a "vztahových" problémů ,které se teď s*rou do všeho. To by na tom nebylo ale to nejhorší!! To nejhorší je,že je to i hitparáda českých hitů od starých "umělců"(nehodlám jmenovat) a rekapitulace obsahu českého showbussinesu...Velice mě mrzí,že se do tohoto projektu zapsal i pan Langmajer,kterého považuji za kapacitu a nebo třeba Olda Navrátil.Pan Bobek Klepl mi tu dle mého pohledu ztělesňuje typického čecha a to bohužel rozhodně není kompliment.No jediný důvod proč jsem vydržela čučet na tuhle hloupost byli pan Langmajer a nad míru pohledný Lukáš Hejlík.Velice doufám už díky pudu sebezáchovy své vlastní osoby a jakéhosi strachu o mentalitu dnešní mládeže,že se z tohoto nestane další nekonečný seriál jako jsou Cesty domů...(27.8.2012)

• - Natáčelo se v reálném prostředí základní školy v Chodovci. Ředitelství přidělilo štábu část přízemí, v ostatních prostorách pokračovala výuka. Natáčení trvalo 1 měsíc. [Zdroj: televize.cz] (hippyman)

• - Scenáristka Tereza Dusová s režisérem již spolupracovala na seriálu TV Prima Přešlapy (od r. 2009). [Zdroj: televize.cz] (hippyman)

• - Bob Klepl ztvárnění své postavy stylizoval po vzoru Homera Simpsona. [Zdroj: televize.cz] (hippyman)