• Guzo

Nerad hodnotím seriál po prvním dílu, ale tohle bylo naprosto otřesné (pokusů o vtip je tu sice dost, ale ani jeden se opravdu nepovedl, naopak jsou dost trapné). Taky režie v čele s kamerou jsou na té nejnižší úrovni - chápu, že je to televizní tvorba, ale myslím, že jakýkoli zkušený kameraman nebo jen student by to natočili lépe.(2.9.2012)

• Profík

co to ku... mělo jako bejt??? To je hrůza zoufale nevtipná a trapná. Normálně počítám zajíce po honu a nerecenzuju seriál po prvním díle, ale tohle je trochu moc velký wtf. A ty herce mám přitom rád, aspoň většinu. Fuj, jdu možná i přehodnotit Pánskou jízdu, která je proti tomuhle veledílo. Cca -10% (slovy mínus deset).(27.8.2012)

• Luk Skywalker

Pokus o sitcom ze školního prostředí, který se moc nevyvedl, srovnám-li to s nováckým Gymplem, který sice není sitcom, je to seriál, ale tématicky je na stejné vlně, tak Nova vítězí. Tohle je o ničem a u prvního dílu jsem se zasmál dvakrát, jinak dá se na to koukat, ale na druhou stranu proč? Možná ještě nějaký díl zkouknu, ale to budu muset mít dobrou náladu.(3.9.2012)

Nechápu takto malé hodnocení. V pravém panelu jsou jako podobné pořady označené Doktoři z Počátků, Gympl, Obchoďák, Cesty domů,Ordinace a Ulice.. ale na rozdíl od těchto, nebo spíše tohoto jednoho stejného konceptu, kde se mění jen a pouze jména postav a herci se navzájem prolínají, se Základka liší velice, spíše bych ji přirovnal ke Čtvrté hvězdě. Každý díl má jednoduchý děj, na který jsou nalepené vtipné scénky a hlášky. Základka si nehraje na nic víc, než je. Nemá se brát vážně, nepotřebuje stovky postav. Těch pár herců bylo výborné vybráno, hlavně Taťjana Medvecká hraje v poloze, ve které jsem ji snad dříve neviděl.(26.6.2014)

Pilotní díl byl slušný rozjezd. Tak 50 na 50. Na další díly se podívám. Po 5.díle zvyšuju, je to vtipné, herci sedí do rolí a jsou přesvědčiví (nej jsou Klepl, Medvecká a Poláková), nebere se to smrtelně vážně, vynikající je zoomující a poměrně akční kamera. Hodně velké překvapení na české seriálové poměry. Dlouho jsem se takhle netěšil na další díl českého seriálu. 75%(31.8.2012)

• - Scenáristka Tereza Dusová s režisérem již spolupracovala na seriálu TV Prima Přešlapy (od r. 2009). [Zdroj: televize.cz] (hippyman)

• - Natáčelo se v reálném prostředí základní školy v Chodovci. Ředitelství přidělilo štábu část přízemí, v ostatních prostorách pokračovala výuka. Natáčení trvalo 1 měsíc. [Zdroj: televize.cz] (hippyman)

• - Bob Klepl ztvárnění své postavy stylizoval po vzoru Homera Simpsona. [Zdroj: televize.cz] (hippyman)