iampatrik

60% Velmi průměrné, zvlášť, když z takové obsazení mohli vytřískat víc. Moc viditelných digitálních triků, strašná pasáž s náborem noviců, bez toho správného vtipu a s nepřehlednou a roztržitou kamerou. Dvě hvězdičky pro Antonia Banderase, který byl boží a ta poslední za akci, která nebyla nejhorší. ()

Paldiny

V poradí tretiemu dielu hviezdy príliš nepriali. Najskôr jedna z nich pre vysoké nároky predčasne opustila palubu, potom vyšiel na povrch verdikt o prístupnosti, nasledovali mizerné recenzie, aby sa nakoniec film v plnej kráse objavil tri týždne pred premiérou na internete (vraj už vinníka lapili a bol z UK). Nebolo tak žiadnym prekvapením, že dieru po fiasku na americkom fronte muselo hasiť zahraničie, čo sa mu aj za prispenia 70 miliónovému pozdravu z Číny podarilo. Dej tentokrát na tému "stará vs. nová škola“ priniesol celú radu nových tvárí, čo nafúklo minutáž až sa môže zdať, že na úkor najpovolanejších. Veľký priestor si rozdelila omladina, čo publikum logicky neprijalo. Sylvester to nemyslel nijak zle, chcel dať šancu mladým, rozvetviť korene do prípadných spinoffov a zároveň poukázať na rozdiely akým prešiel akčný žáner za posledných 30 rokov (hi-tech, taktický plán). Mladá krv ale postráda potrebné charizma, čím konfrontácia s ostrieľanou partou až na záverečné "Old Man" nepracuje tak ako by mohla. Avšak pri spomínanej skladbe od Neila Younga, kedy si čerstvo "pokrstená" omladina nôti na pódiu a ostrieľaná garda ich s nostalgiou za dobrými časmi sleduje, začínam naplno pociťovať to zásadné, že jedna generácia končí a druhá začína. Medzi starými borcami funguje chémia stále dokonale, naďalej disponujú presnou muškou, údernými hláškami a popritom ďalšími vítanými posilami. Správne démonického Weaslyho by som si skôr vedel predstaviť na odvrátenej strane, ukecený Banderas príjemne prekvapil, Mel Gibson s minimom priestoru zastáva pravdepodobne najlepšieho záporáka série a Harrison Ford číhajúci vo Forde :) čoby náhrada za Willisa plnohodnotne zaplátal medzeru po jeho odchode. Sylvester sa s postavami lúči veľmi nerád a s každou ďalšou to začína byť akési preplnené, človek si až povie, že po záverečnom boji mohli byť kľudne 2-3 pohreby. Tempo je najvývažnejšie z celej trilógie, v úvode hneď dve slušné akčné scény, potom za asistencie Frasiera svižný nábor omladiny, nasleduje misia v mrakodrape a záverečné polhodinové inferno so všetkou špinou, tankmi, vrtuľníkmi, kontaktnými súbojmi, škoda len krátkej a málo efektnej férovky, v ktorej sa IMHO mali lámať končatiny, nie iba rozdávať údery. Tretí Expendables sa v porovnaní s predchodcom drží viacmenej pri zemi, čím má najmä po dramatickej stránke bližšie k jednotke * * * * * V Nemecku vyšla Unrated verzia so záštitou nad 18y, čo bolo asi jediné svetielko pred jej zhliadnutím. Jediné preto, že už cenzúrovaný trailer na necenzurovanú verziu neblaho naznačil, že na krvavú lázeň môžeme aj pre tentokrát zabudnúť. Pridaných 6 minút sa venuje predĺženej akcii v prístave a zbombardovanom meste, kde poteší lahôdková one-men-show Jasona Stathama a Weaslyho kop cez troch padúchov. Na rozšírenej verzii je vidieť ako mal film pôvodne vyzerať, lenže aj napriek absencii krvi bol pre prístupný rating príliš násilný. Popravde som dúfal, že si Sly presadí drsnejší zostrih, ale zároveň by ma neprekvapilo keby s nožom na krku bol rád aj za tento. Komu sa čudujem sú investori, ktorí stále hľadia na potreby mládeže i napriek tomu, že im dala jasne najavo svoj nezáujem. () (méně) (více)

vander19

Expendables ako už po tretí krát u mňa za 3*. A to len zato, že na takýto film, kde absolútne stagnuje logika som mal náladu. Inak by som ani jednu časť nedokázal dopozerať. Maximálne by som nemohol byť pri zmysloch. A to som sa obával, keď si Stallone opatril novú partiu, že celý film pôjde do hajzlu rýchlejšie ako sračka z čerešní so smotanou. Našťastie sa to pak trošku vytiahne hore, ale príbeh o hovne ako pri predošlých dieloch. Film mal dve pozitíva, Statham a Banderas. Inak asi najslabší Postradatelní, ktorí zostali verní svojmu názvu.... ()

cepice

Tak trojka uz je vazne slaba, tolik chyb, zbytecnych dialogu a nesmylsnych scen, ze by jeden plakal na dementnosti filmu. "To byl kompliment." ()

TERRORDROME

Stallone sa už minule vyhrážal detskou prístupnosťou a teraz svoje hrozby konečne vyplnil. Radosť z toho má bohužiaľ len on sám. Začiatok je klasická expendablovsky rozšupnutá akcia a keď teda pominieme chýbajúcu krv a až nepochopiteľne slabé digitálne efekty šlape to fajn. Potom sa však niečo stane. Drsný Barney Ross zrazu začne nariekať že nechce ohrozovať životy priateĺov a preto ich radšej prepustí. Sly musel na staré kolená asi začať fetovať estrogén, lebo inak sa ten jeho emocionálny záchvat snáď nedá vysvetliť. Aby učinil svojmu svedomiu zadosť, najme si miesto starej party bandu mladých cucákov ktorých prípadná smrť ho nebude tak škrieť. Stará garda je naštvaná a ja ako divák tiež, že so mnou Stallone ako scenárista takto orie, lebo každý predsa vie ako to musí nevyhnutne skončiť. A bude horšie, lebo prostriedok filmu sa mení na dosť hnusný prívarok. Z Barneyho sa každým záberom stáva čoraz neznesiteľnejšie vymletý trotl, až som mal chuť nakopať tú jeho pomačkanú koženú tvár do zadnice. Nakoniec sa samozrejme stane presne to čo sa má stať, na scénu sa vrátia "starčokovia" aby záver predsa len ešte rozpumpovali do absurdna v boji proti celej armáde nejakého komunistického šróbostanu v zamínovanom baráku. Stále pri tom platí, že akcia je fajn, pokiaľ nie sú v zábere furt rovnako úbohé digitálne tanky a helikoptéry. Čo sa týka obsadenia, vo filme je síce asi tak 1500 postáv, ale v zábere je po väčšinu času hlavne Stallone. Takého Lundgrena bohužiaľ opäť napriek tomu že je najvyšší sotva vidieť a tentoraz prekvapivo aj Stathama. Snipes sa predvedie hlavne v úvode a treba povedať že snáď po prvý krát od čias Blejda je to zase poctivý badass. Celkom slušnú pozíciu si vybojoval Banderas, ako nezastaviteľná tlčhuba Galgo. Nuž a Arnold Schwarzenegger je tu viac menej na nič, akurát aby zapózoval s kvérom a hodil svoju druhú najslávnejšiu hlášku - "klamal som". A súboj Stallona s Gibsonom bol na prd, zvlášť keď som fandil záporáckemu Gibsonovi aby dal tomu ufnukanému paznechtovi Barneymu zožrať jeho vlastnú baretku. No nič, Postrádateľní začínajú byť bohužiaľ týmto dielom skutočne hodný svojho mena a to je desivé. ()

Hanes88

Já prostě takový druh filmů můžu a sérii postradatelných budu vždycky s chutí sledovat. Tak proč jen 3 hvězdy? Tak trochu už přehnané. Myslím tu akci, to že se jejich tým rozrostl o mladé to vůbec nevadí. Navíc výborný výkon A. Banderas a v roli záporáka i fantastický Mel Gibson. Určitě akční pohodovka. 65%. ()

Wishkah

Jedna hvězda za to kouzlo nostalgie, které pořád funguje, jedna za to špičkování mezi akčními hrdiny mého dětství, které i ve třetím díle pořád funguje a jedna za skvělého Antonia Banderase, který mě výborně bavil. No a minus jedna za Mela Gibsona, který působil jako by hrál Martina Riggse na drogách. Navic akce na mě působila tak nějak uměle, žádný wow efekt. Takze asi nějak takhle v kostce ()

Milodar

Expendables 1 - akční klasika se vším všudy, jen zabalená do moderního kabátku. Kvanta "tupé" akce bez velkého vysvětlování, kostky jsou od začátku vrhnuty a není pochyb kdo je hodnej a kdo zlej. Připadá mi, že si tenhle film (resp. dnes už trilogii) Stallone napsal a natočil pro radost. Jsou tu otevřené odkazy na různé Stalloneho akční filmy, hlavně z Ramba. Ostatně i název Expendables je z Ramba 2, kde John vysvětluje Co, proč dělá, to co dělá - je prej expendable. No, a k tomu škádlení s ostatními akčními hvězdami, narážky apod. Ale Rambo 2, 3 má přece jen lepší atmosféru. Možná je to tím, že zde je více postav a každé je věnováno dost málo prostoru. Je škoda, že se Stallone alespoň nepokusil jít cestou Ramba 1, který celý tento vtipný projekt (stejně jako asi všechny akční filmy vůbec) nedostižně převyšuje. Expendables 2 a 3 - kupodivu vcelku vyjímečně má každý díl rostoucí kvalitu, asi se Stallone u jedničky bál, zda bude mít celý koncept úspěch. Je tu vidět větší odvaha u gagů (např. přítomnost Chuje Norrise) a větší štengrování s prezidentem Schwarzeneggerem. Také se více rýsují jednotlivé charaktery, které už si můžeme oblíbit. I když největšího borce se snaží udělat ze Stallona a Stathama, tak ve skutečnosti se jím stává Dolph Lundgren, je to prostě zjev a ze všech drsňáků je nejdrsnější (i nejvtipnější). ()

Mikino00

Na úrovni dvojky, děj je podobně nezajímavý a hloupý, souboje ucházející, ale přehnané a ne všichni herci mají co nabídnout. Každý si ale ve filmu najde svého oblíbeného herce, třeba Arnolda s jeho hláškami jako In to the chopper nebo I lied. Co se vyloženě povedlo je postava Banderase, vnáší do filmu odlehčenou atmosféru a taky umí pár lidí zabít, ani Gibson jako záporák nebyl špatný. Velice slušná je rovněž úvodní scéna v Mogadishu. Potěší, že chlapci pijí celou dobu Budvar. ()

Ant_Antony

Jednička byla oldschool párty, dvojku vyšponovali na maximum a s trojkou přichází mírný leč znatelný propad. To, co předešlé dva díly uměly, to trojku opouští hned od začátku (nebrat se až tak moc vážně). Rozšíření hereckého týmu rovněž není tou nejlepší variantou, obzvlášť co se mladšího týmu týče. Dvě zásadní výhody ovšem trojka má - Mela Gibsona, který i na půl plynu odehraje solidní part a hlavně Antonia Banderase, jenž si film v druhé polovině prostě ukradne sám pro sebe (díky, díky, díky). No a když k tomu přispěje troškou toho MMA i Ronda Rousey a Harrison Ford zvládne let s vrtulníkem jako se starým dobrým Falconem, vrátí se Postradatelní z hrozícího odpadu na pohodový průměr... 65% PS: ale stejně na to vyrazím i do kina - i když tam nejspíš na drtivou většinu filmu usnu ()

mosnak

Tento biják jsem již jednou komentoval a hodnotil. Bohužel někdo to vymazal (myslím tím správce ČSFD). Takže znova - PLUSY: Wesley Snipes byl dost dobrej, stejně jako retardovaný Antonio Banderas a záporák Mel. Bombovní akce s tankama na konci filmu a nekončící zábava béčkovejch hrdinů z 80. a 90 let. MÍNUSY; Nové mladé tváře (novej Slyův tým), ty mě moc nebrali. A pouze krátka epizoda s Jet Lim :-( krásných 81% ()

colapso

Opět zklamání,jen se střílí,nikde žádná krev,masakr,nic(přístupnost dětem je sakra znát). Stále očekávám víc,než dostávám a nevěřím,že se to dalším pokračováním změní. ()

Milky.

Já si to užil jak cip. Opět boží sebeparodická jízda, tentokrat i s perfektním Banderasem který mě fakt bavil, ten chlap je magor. A pořád neumím pochopit, jak někdo kdo žije tak dlouho v Americe dokáže furt mít zbytky rakušáckého přízvuku. A takový Jet Li snad ani nemluvil anglicky podle toho jak to znělo :-) Na filmu mě srala jen jedna věc a to jakási Ronda Rousey, která je přesně ten typ ženských, co nesnáším. Rádoby drsně se tvářící hnusná mužatka, která si asi za vzor vzala tu pindu Michelle Rodriguez. Když byla na scéně tak to bylo na facku. Ale jinak si hoši z domova důchodců zase vyšli na parádní procházku a perfektně zpestřili život nejen sobě, ale i širokému publiku. Tentokrát už i otevřeně přiznávají, že jsou minulost a dávají prostor nové generaci. Jako klistýrově-výplachová vzpomínka na staré dobré časy perfektní, ikdyž nedosahuje předchozích dílů. ()

Ondrus

Skvělá jízda s největší hvězdnou akční partou co kdy byla, ale totálně zahozená minimálně půlhodina kvůli mladému týmu...A úplně zbytečně. Místo toho se mohl dát prostor všem hvězdám, které ve trojce jsou. Tohle byl scénaristicky opravdu špatný tah. Reálně na 4*, ale jelikož propad oproti dokonalé dvojce byl docela výrazný + Sly se odklonil od původni myšlenky dát starou partu dohromady a místo toho nám tu předhazuje mladé modely, dávám 3*. ()

aLPaC

Pro mě velké zklamání. První díl byl super, navíc to bylo něco nového a neokoukaného, vidět tyhle akční dinasauříky pospolu. Druhý díl mě bavil víc, Arnold s Brucem dostali prostor a Chuck s Van Dammem byli též parádní posily. Trojka však příběhově oproti těmto dílům strádá (a to ani první dva díly nejsou oscarové scénáře), zařazení mladého týmu a nedostatek prostoru Stathamovi a spol mě dost sralo, navíc fight mezi Slyem a Gibsonem byl vyloženě trapnej. Jo a málem bych zapomněl na Forda, z čehož je krásně vidět, že i ten zde prostor nedostal. Říkám, je to spíš na dva body, ale z úcty k těm borcům dávám tři. Jestli bude čtyřka, rozhodně to chce Dwayna Johnssona. ()

dezert

Jedním slovem: ostuda až na půdu. Více slovy: trapná 80's břečka, která měla jít rovnou na video. Scénář nejspíš ukradli Michaelu Dudikoffovi ze šuplíku někdy před třiceti lety. Akce blbě postříhaná, prostředí hnusný. Triky tak strašlivě špatný, že by se za ně styděli i v roce 1985. Stallone je k smíchu, Arnold k pláči, soudě podle jejich pohybu, oba mají nejspíš dost pokročilou artritidu (další Terminátor bude nejspíš velká legrace). Doufám, že tímhle to končí a čtvrtej díl nebude, anebo že půjde rovnou na DVD a tam zapadne prachem spolu s podobnejma fekálama se Stevenem Seagalem. Nikdy víc. ()

Jaro_slav

Jedna hvězdička za Andulu šestadvacátou a jedna za Arnoldův implied coming-out. Jinak to bylo utrpení. Cílová skupina jsou asi desetiletí ufňukaní mamánci. ()

Ollie235

Když po půl hodině zazněla ze Slyových úst věta ,,the ride is over", ani mě nenapadlo, nakolik pravdivá nakonec bude. Třetí díl už totiž skutečně není ani zdaleka takovou jízdou jako první dva. Začátek přitom není vůbec špatný a kromě mírné nepřehlednosti mu nemohu vytknout vůbec nic. S nástupem nové party ale nastává problém. Oproti staré gardě jsou totiž všichni mladí ,,talenti" naprosto nudní, nezajímaví, otravní... A to spolehlivě zabíjí celou prostřední část filmu. Vysvobození v podobě návratu obvyklé sebranky je znatelné, ale celkový dojem nezvládají zachránit ani borci v čele se Stathamem, ani dokonale zábavný Banderas, ani Mel Gibson a ani nikdo další. Akce i efektů je též spíš méně než více a celkově jsem poněkud zklamán. Nic to ale nemění na tom, že i na čtyřku si určitě čas opět najdu. ()

Stallone, Chan a spousta ropy

Stallone, Chan a spousta ropy