Utopia

Ukázka z filmu 7
Drama / Mysteriózní / Thriller / Sci-Fi
Velká Británie, (2013–2014), 10 h 21 min (Minutáž: 48–62 min)

Tvůrci:

Dennis Kelly

Fiona O'Shaughnessy, Alexandra Roach, Nathan Stewart-Jarrett, Adeel Akhtar, Paul Higgins, Oliver Woollford, Neil Maskell, James Fox, Geraldine James (více)

Série(2) / Epizody(12)

Příběh sleduje malou skupinu lidí, kteří se dostanou k rukopisu kultovního grafického románu s názvem "Experimenty Utopie", o nemž kolují zvěsti, že předpověděl nejhorší katastrofy minulého století. To má za následek, že se na skupinu zaměří vládní organizace známá pouze jako "The Network", které se musí nálezci románu vyhnout, aby vůbec přežili. (mac000)

mirecek

úžasná hudba, úžasný záběry nabitý barvami a Arby skvělej psychouš kterej do tohohle originálního seriálů vážně zapadne. ()

billinus

Kujem pikle! Kudos! Kéž by takhle zábavně, vesele a barevně natočili všechny ty konspirační teorie....A chemtrails? No a co? ()

Franc1s

Bláznivá, bizardní, až nemožná utopie je tahle anglická minisérie. Která hýří všemožnými barvami, jednou velkou konspirační teorií, několikama hlavními postavami (Wilson Wilson týpek ) , kterým se líbí jeden román, ale díky tomu mají skončit pod kytičkama, potom dva pošukozabijáci, co opravdu jsou pošuci jak se patří a o mrtvoly s vystřeleným mozkem tu také není nouze. Do toho geniální psychohudba a je to 9/10. Prostě tak správně ujetý, až je to palec na horu. A s nadšením budu očekávat druhou sérii. 2.Série: První díl SUPER!! A pak se to opět parádně rozjelo, ještě více barevných kontrastů, zamotaný příběh, nechyběl vykoulenej "Kde je Jessica Hyde" :D i několik nových postav. Ubralo se to zajímavým směrem, byl bych pro třetí sérii. PS. A co předvede opět remake od amíků? ()

Ergon

1.SÉRIE: Utopia se svoji formou zpracování vymiká všemu, co jsem doposud viděl. V prvé řadě je to nádherná vizuální podívaná plná sytých barev, dále pak psychodelický hudební doprovod. Příběh má taky nápad, aby taky né, když se jedná o největší konspiraci v dějinách lidstva. A ač se jedná o seriál, kde se umírá skoro na každém rohu, působí místy tragikomicky, zejména v podání hlavních postav, kde nechybí vraždící děti a vyšinutý vrah, jehož hláška "Kde je Jessica Hyde" se Vám vryje do paměti. Příběh plný zvratů, lží a zrady, jehož závěr mi vytřel zrak! ()

ER

Tohle britská produkce umí. Neortodoxní přístup k myšlenkám, které se čím dál více vkrádají do myslí řady lidí. Je nás hodně a začínáme to všichni pociťovat. Jak to bude dál? Není ten správný čas něco podniknout? Za tento krvavě konspirační seriál zvedám palec nahoru! ()

flu

Ultrakonspirační nátěr s nepříjemně (leč očekávaně) otevřeným koncem. Channel 4 je - co se seriálové tvorby týče - stále poněkud ve stínu BBC, ale tohle je absolutní trefa do černého. Příběhově, vizuálně i zvukově. A totéž platí i pro druhou sezónu. ()

vozralec

Krásně barevný seriál. Povedené zabíjecí scény. Za zmínku stojí hlavně špekatý zabiják a občas malý spratek. Zbytek nic moc. Zejména ženy nesympatické. Osud rukopisu mi byl u zádele. Naštěstí to má jen šest dílů. Víc bych už asi nevydržel. ()

Viko

Skvělá práce s kamerou, barvami a mizanscénou. Překvapení vykukuje zpoza každého rohu a dává tak prostor neomezenému množství spekulací. Postava Arbyho je vážně děsivá, čehož dosahuje mimo jiné tím, že za celou dobu snad ani jednou nemrkne. ()

johny95

OBSAHUJE PÁR MOŽNÝCH SPOILEROV: Celkom záhul. Deti sa vraždia ako nič, ich rodičia pred ich očami samozrejme, oči sa vylupujú lyžicou. Najlepšie na tom je, že v strede diania sú absolútne obyčajní ľudia, ktorí dokážu veľké hovno a bez pomoci iných by neprežili tak dlho. Vládne konšpirácie ma bavia, záverečný zvrat ušiel (myslím to, kto je vlastne Králik, to s Jen Hyde som začal tušiť už skôr), takže 4* idú UTOPII bez výčitiek svedomia. ()

bravo1 odpad!

Řečičky o ničem, nepřítomný pohledy. Tahle britská produkce mne nezaujala - i mistr tesař se někdy utne. ()

sysyphus

Vyfetená psychopatickosť Utópie ma každou ďalšou epizódou dostáva na kolená. Jasné farebné kontrasty, ambientná hudba v pozadí a neošúchané postavy trpiace a zomierajúce za roztodivných okolnosti dávajú dokopy veľmi silnú esenciu seriálovému spektáklu, ktorému prajem aspoň pať séríí, kým britského diváka omrzí upierať na neho zrak. S týmito kvalitami sa vobec nečudujem, že pán Fincher začal koketovať s myšlienkou pretransformovať tento seriálový skvost na americké televízne obrazovky. Jednoznačných pať hviezdičiek, bez váhania. ()

Sakulnikov

1. série: Začátek a konec série byly napjaté spoustou konspirace, duševně narušených postav a šokujícího průběhu. Prostřední 2 díly to spíš natahovaly, než posouvaly dál. Jinak perfektně zahrané a s podmanivou hudbou. Celkově má míru množství WTF momentů na minutu jednu z největších, co jsem za poslední dobu viděl. ()

muti

pekny serialik co sa da pozriet za 1 vikend. ktovie ci sa docka pokracovania (dufam, ze ano). napatie je od zaciatku do konca, ak sa do deja zapozerate tak chcete vediet viac a viac. konspiracie az po samy koniec, par zvratov ku koncu, mucenie, nedovera, pokusy, vedci, umelo vytvorene virusy, muzi ako stroje na zabijanie, psychiatria a dennik vazna... je tu asi vsetko co by mala konspiracna zapletka mat. super thriller! 12.2.2015 - druha seria, na ktoru som sa tesil je tu :) dozvieme sa nieco z minulosti ale aj z buducnosti, pretoze pribeh ide dalej. trochu slabsi koniec druhej serie, ale aj tak si to urdrziava vysoku uroven. slabsich 5 ()

chr0ust

Ani nevím, jestli vůbec mám slovní zásobu na to, abych popsal zážitek z téhle jízdy. Obraz, zvuk (hudba!), příběh, herci, reálnost... prostě to funguje dokonale. Pro náročnějšího diváka povinnost! ()

mArtinko5MB

Pilot taký všelijaký, ale maaaličko zaujal. Seriál už zozačiatku srší tajomnosťou, určite dám šancu aj nasledujúcim častiam, teda minimálne ešte jednej, pretože som mal v prvým minútach rozporuplné dojmy. // Po prvej sérií musím zhodnotiť, že to bolo celkom chytľavé. Prekvapil ma veľmi nápaditý dej a zápletka. Tento seriál stojí každému aspoň na skúsenie 2 častí. Osobne sa mi veľmi páčil :) Pilot: 70%, 1. séria: 85%, 2. séria: N/A ()

Fos4ity

Pěkně barevný konspirační serial který se nebojí ukázat násilí i tam kde by nemělo být viz scéna se školou, ze začátku mírné nepochopení 1,2 díl ale čim víc dílu tím si budete na tu strukturu zvykat a chápat více věci herci jsou zvolení velmi dobře sice i když ze začátku jsem měl problém že mi přišli velice nesympatičtí ale zase čim vice jsem viděl tím víc se mi herci začali líbit až na jessicu hyde která mě na "kladnou" postavu přišla sviňa,Serial sazí na divákovu zvědavost a podle mě to funguje,hudba kapitola sama o sobě odlišný od celé seriálové produkce vlastně cely serial je naprosto jiný odlišný od ostatních a já mam rád když se věci dělaj jinak než se mají opravdu pecka doporučuji ()

Expozituror

Po prvních dvou dílech jsem tomu chtěl napálit za pět, ale postupně to trošku ztratilo na efektnosti, což je škoda. Nicméně pořád se jedná o mimořádný počin. Pro mě tomu v závěru chyběla patříčná gradace či napětí a trošku se to utápí v malichernostech, plus logické přešlapy. Ale některé situace, reflexe negativních stránek společenského pokroku, většina nehereckých postav a nepředvídatelnost děje nedají divákovi spát dokud Jessica nesplí svou misi. Připočtěte dokonalou audiovizualní stránku s hlavním originální a znepokojivým hudebním motivem, jaký už tu dlouho nebyl. PS: barvy a přímo i některé záběry mi dost přípomínají záběry z Parkova Stokera. PSS: Zpomaleně poskakující postava v kostýmu králíka ještě nedělá ze seriálu Lynchovinu. Opravdu ne....:) ()

MrFarmer

Geometrické kompozice záběrů, lehce psychedelic barevnost a hudebnost, celkově ojedinělý zážitek a pro mě rozhodně jeden z nejkvalitnějších seriálů poslední doby. ()

Fincher a Cizinci v letadle

Fincher a Cizinci v letadle

14.01.2015

Jak před 17 lety zjistil Gus Van Sant (Dobrý Will Hunting), remakeovat Hitchcocka není zrovna dobrý nápad. Z jeho předělávky Psycha byl akorát velký průšvih, jemuž se nyní pokusí vyhnout David… (více)

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (více)