Šingeki no kjodžin

• Japonsko 進撃の巨人 (více)
Japonsko, (2013–2023), 36 h 45 min (Minutáž: 23–85 min)

Předloha:

Hadžime Isajama (komiks)

Romi Paku, Akeno Watanabe, Susumu Čiba, Unšó Išizuka, Hiroši Kamija, Júki Kadži, Juiči Karasuma, Tomokazu Sugita, Kódži Jusa, Minami Takajama, Hideaki Tezuka (více)

Série(4) / Epizody(89)

Recenze uživatele Melios k tomuto seriálu (32)

Šingeki no kjodžin (2013)

[Komentár je v stave prepisovania] WIR SIND JÄGER!!! (Ach ten opening je dokonalý - aj ten druhý je vynikajúci!) No na to ,že som si toto Anime pred tromi rokmi zhnusil a teraz som mu dal druhú šancu to vôbec neľutujem. Naopak som priam nadšený ,že som mu tú druhú šancu dal! Postavy sú zapamätateľné ,sympatické a bojíte sa o ne. Dabing je skvelý ako v Japončine tak aj v Angličtine. Vedľajšie postavy sú napísané rovnako precízne a rovnako ako hlavné postavy každá z nich má svoju vlastnú osobnosť. Animácia je priam nádherná! Oproti tomu vyzerajú Anime ako SAO a One Punch Man odfláknuto. Animácia je niečo medzi 2D a 3D a jej prechody sú vynikajúce. Seriál má dej niečo medzi epizodnými dielmi a dielmi na pokračovanie ,čo ho robí ešte zaujímavejším. Finále je geniálne a teším sa aj na 2. a 3. Sezónu.....Finálny verdikt: Seriál ma šokoval vo všetkých miestach a i keď je extrémne brutálny ,beztak som si ho hneď zamiloval.... ()

Season 1 (2013) (S01)

Jedna z najväčších Anime klasík. Povinne by to mal vidieť každý Otaku (aspoň pilotný diel).... ()

Nisen nengo no kimi e – Šiganšina kanraku (1) (2013) (S01E01)

Pred tromi rokmi som dal Attack on Titan prvú šancu. A vtedy som si myslel ,že je to sračka....lenže to bol rok 2016 a dnes je už 2019. Medzitým ma viac začali baviť fantasy a glory veci......Nebudem to naťahovať -nakoniec bolo lepšie si tie 3 roky počkať. Ešte som nevidel ,že by ma anime šokovalo od prvej scény až po koniec. Veľa nezabudnuteľných (smutných aj brutálnych) momentov a šoky sú na ako na páse. Kresba dokonalá. A ten opening ,ACH! 900% ()

Sono hi – Šiganšina kanraku (2) (2013) (S01E02)

Nechať zožrať Erenovu matku a ešte to ukázať do kamery....koho to bol nápad? Až ma z toho zamrazilo. Dosť smutný diel. ()

Uidžin – Trost-ku kóbósen (1) (2013) (S01E05)

Poprvýkrát v teréne a.....ODKIAĽ SA TAM OBJAVIL TEN BEZKOŽNÝ OBOR ,A AKO SA MU PODARILO ZNOVU ROZBIŤ HRADBY!? ()

Čiisana jaiba – Trost-ku kóbósen (3) (2013) (S01E07)

Obri môžu pociťovať ľudskú nenávisť?....a znovu - môžete prestať prosím s tými nečakanými vraždami? .....Že sa vôbec pýtam.... ()

Šinzó no kodó ga kikoeru – Trost-ku kóbósen (4) (2013) (S01E08)

Vlna šokov ďalej pokračuje ,pretože máme obkľúčené zásoby ,všade sú Titáni a nikto nevie kde je Eren. Armir sa konečne predviedol ako je chytrý a ešte viac to naberá na kvalite. ()

Gúzó – Trost-ku kóbósen (2013) (S01E11)

Opäť sa nám vracia veliteľ Pixsis a je vidieť ,že je tak trochu šialený ,pretože koho by napadlo využiť nepredvídateľnú Erenovu moc na získanie späť svojho územia? ()

Kizu – Trost-ku kóbósen (8) (2013) (S01E12)

Takže sa ukázalo ,že nápad s Erenovým Titánom bol neuskutočniteľný (alebo nie?) a Eren ho nieje schopný ovládať. Armir sa ho snaží ukotviť ,ale zatiaľ žiaden výsledok..... ()

Genšokuteki jokkjú – Trost-ku kóbósen (9) (2013) (S01E13)

Viete.... ja by som sem nepísal tie spoilerujúce komentáre ,keby sa tam nič nedialo ,ale.....V Attack on Titan sa vkuse niečo deje. Na moje prekvapenie sa Eren uvedomí (zatiaľ je zavraždených ďalšia hromada ľudí - áno stále som si na to nezvykol) a ide odniesť kameň do diery.....aj sa mu to podarí ,ale ako je možné ,že od tej sily nepraskla hradba ,mi ostáva rozum stáť 😂 ....Taktiež zisťujeme ,čo to málo o tom kľúči od Erenovho otca a ukazuje sa tu nejaká spojitosť s "Vysokánskym Obrom a Obrom Hlomotlukom".... A nakoniec sa nám vracia vonkajšia hliadka. A ikeď je víťaztvo na strane ľudí.....boli dopustené ohromné straty na životoch......RIP VŠETKÝM ČO PADLI 😢.....Už sa neviem dočkať ďaľšej epizódy. ()

Kabe – Stohess-ku kjúšú (3) (2013) (S01E25)

Posledná komentovaná epizóda nateraz. (Tých spoilerov bolo už fakt dosť! Nech si to pozrie každý sám).....Vynikajúce zakončenie a teším sa na druhú sériu. Postcredit scene ma fakt dostala - ako vlastne celý seriál - finálny fight bol nezabudbuteľný. TEŠÍM SA KEĎ ZNOVU UVIDÍM ERENA ,MIKASU ,ARMINA A RIVAILIHO!!! 😍 ()

Season 2 (2017) (S02)

Druhá séria Attack on Titan pokračuje v zájdených koľajiskách a od prvej sezóny sa moc nelíši. A to mi práve príde dobré. Človek si nemusí zvykať na zmeny ,poprípadne na zhoršenie kvality. Ak by ste ma zle pochopili ,nie ,druhá séria nie je horšia ako prvá. Úprimne si myslím ,že sú na rovnakej úrovni ,fokonca mi príde viac akčnejšia ,napätejšia a dokonca viacej šokujúca. Opening je rovnako skvelý ako predchádzajúce dva a vždy mi ide odtrhnúť srdce keď ho musím preskočiť kvôli šetreniu času. Ak ste si zamilovali prvu sezónu ,druhú si zamilujete taktiež. A pokiaľ ste si mysleli ,že smrť Erenovej matky bola ta najšokujúcejša vec ,tak si počkajte do konca sezóny. A koniec je hotový masterpiece (teda ,až na ten Cliffhanger). Druhej sérii nemôžem dať menej ako predchádzajúcej ,keď sa mi páčilo na nej všetko a príde mi rovnako kvalitná ako prvá. Len mám jednu výradu: Prečo majú tvorcovia tendenciu ničiť všetko okolo seba? 😃 ()

Season 3 (2018) (S03)

[Pre istotu upozornujem na veľmy veľa SPOILEROV!!] 3. Séria si ide tak trochu vlastnou cestou. Je to vidieť už od openingu (aj druhého) - má veľmy pomalé a citlivé tempo narozdiel od rýchlych a bezcitných openingov ,ktoré sme tu mali pretým. Prvá polovica je skôr rozhrievačka a riešia sa tu vnútorné problémy v hradbách. No druhá polovica ,to už je niečo iné. Hneď nazačiatku sa tu stretávame s neskutočne premyslenou vojnovou taktikou na oboch stranách ,ale jedna bohužial prehráva. Je nám asi všetkým jasné ,že je to ľudská strana. Šoky a zvraty tu stále sú ,ale sú omnoho viac hearthattackujúce ako predtým. A ponovom tu dostávame aj poriadne dilemy. Zo životmi sa tu hazarduje akoby nič neznamenali a tým ,že sú tu podľa autora všetci na rovnakej vlne tak sa nebojí riskovať aj so životmi hlavných postáv. Konecne sa dostávame do Erenovej pivnice ,kde zisťujeme kompletný origin ľudí za hradbami podla Grisha Jaegera (a zároveň zistujeme ,že všetci zle prekladajú Shingeki no kyojin ,pretože to neznamená Útok Titánov ,ale Útočný Titán). Stále je to smutné a prvá polovica aj dosť creepy (hlavne ten jumpscare v outre ). Koniec je na moje prekvapenie veselý ,pretože všetci boli porazení a ľudstvo zase získalo stenu Maria. Ale stále tu niečo chýba. Niečo kvôli čomu sa robí 4. sezóna. Takže mi nezostáva než len čakať minimálne tak rok kým nevíde celá finálna sezóna. VERDIKT: 3. séria si ide svojou vlastnou cestou (ako každá séria AoT) a som fakt prekvapený ,že ma stale dokáže niečo prekvapiť keď je už 59 dielov! Za song Fly to Heaven ,ktorý mi neskutočne pripomenul Unravel z Tokyo Ghoul a za neskutočne skvele napísaného a zahratého Leviho davam 90% ()

Júša (2019) (S03E17)

[SPOILERY] Najlepší diel Attack On Titan ,ktorý kedy vznikol. Táto epizóda presne vystihuje dôvod ,prečo som začal pozerať tento seriál. Len AoT dokáže tak skvelo hodiť diváka do depky a úplnej beznádeji ,kde sa každú chvíľu niečo deje a bojíte sa o hlavné postavy (a dosť z nich aj časom umrie - aj tí ktorých nečakáte). Vždy keď si pozriem AoT tak si poviem ,že už ma nič neprekvapí ,no na moje počudovanie sa tu vždy stane nejaký zvrat ,ktorý nikto absolútne nečaká a mňa okamžite hodí do stavu melanchólie a čakám ,čo ten zvrat spôsobí - niekedy to pôsosbí až ako zhluk nešťastných príčin. Tento diel predviedol úplne všetko ,čo mohol - cez boje ,brutalitu ,Leviho akrobatické pohyby vo vzduchu ,titánov ,Erena ,titánov a ešte viac titánov. Najviac ma ,ale prekvapilo... [OBROVSKÝ SPOILER!]... ... Že Armir sa obetoval kvôli Erenovi a na následky mnohočetných popálenín pradepodobne neprežil 😢. 100% - Toto je pre teba Armir 👊 ()