Reklama

Reklama

Vraždy na Shetlandech

(seriál)
Trailer 3
Velká Británie, (2013–2023), 42 h 42 min (Minutáž: 53–60 min)

Předloha:

Ann Cleeves (kniha)

Hudba:

John Lunn

Hrají:

Douglas Henshall, Steven Robertson, Gemma Chan, Alexander Morton, Alison Peebles, Anthony Flanagan, Martin Wenner, Jordan Young, Lewis Howden, Kari Corbett (více)
(další profese)

Série(8) / Epizody(44)

Obsahy(1)

Kriminální seriál podle novel Ann Cleeves. Jimmy Perez je detektiv na skotských Shetlandech, odlehlém souostroví, kde se téměř všichni znají. Polovina obyvatel má nejbližší sousedy za kopcem, dveře se tu nezamykají, a když dojde k vraždě, je pravděpodobné, že někdo z malého policejního sboru je příbuzný oběti, a kdekdo z obyvatel má za to, že ví, kdo je vrah. (noby)

(více)

Videa (4)

Trailer 3

Recenze (34)

Trajektt 

všechny recenze uživatele

Jimmy Perez je hlavní persona policejního oddělení na Shetlandských ostrovech, které podléhají Skotsku respektive Spojenému království. Fauna a flora je zde neobvyklá, jelikož se ostrovy nachází na nejsevernějším území našeho kontinentu a proto zde nerostou skoro žádné stromy, za celý seriál jsem jich napočítal asi pět a kromě několika psů, koček, ryb, ptáků a nějakých těch domácích krav a ovcí jsem v tomto seriálu neviděl skoro žádnou jinou zvěř. Skoro všichni místní burani se zde znají  a proto, když se zde stane nějaká ta vraždička, tak jak už to v takovýchto komunitách bývá, že každý začne podezřívat každého. První dvě série byli super, jelikož jsme se seznamovali s místními zvyklostmi a koloritem zdejších vidláků a celkově jejich životem a každý případ byl uspokojivě vyřešen ve dvou dílech. Taktéž další tři série byli zajímavé, ale bohužel byli roztahovány a prodlužovány do šesti dílů a to i pro otrlýho diváka a fanouška napínavých kriminálních případů bylo moc. Taktéž rodinné vztahy neuškodili tomuto seriálu a někdy byly i zábavné. A je také pravdou, že místní občané si do své domoviny asi nenechávají vpouštět cizí vlivy zejména ty fast foody, obchodní řetězce, no celkově ty nadnárodní společnosti zde neuvidíme, což je velice milé a překvapivé, protože v Evropě a v Americe je to takový unikát, jelikož co vím, tak kromě Islandu se dokázaly tyto obchodní giganty nasrat snad úplně všude. Ovšemže musím vyzdvihnout herecký výkon hlavního představitele Jimmyho Pereze, kterého skvěle zahrál skotský herec Douglas Henshall a jeho pomocnice Tosh, kterou taktéž skvěle zahrála irská herečka Alison O'Donnell. Po pěti sériích hodnotím tento napínavý a zábavný kriminální seriál prozatím 80ti %. ()

LadyPupu 

všechny recenze uživatele

S čím by se Seveřani babrali minimálně 8 dílů, vyřeší Perez za dva díly. Což je neskutečně sympatické, ale bohužel to platí pouze pro první dvě série. Ve třetí už je jeden případ natáhnutý do dílů šesti a to osobně vidím pro napětí a celkové vyznění lehce likvidační. Nicméně pořád se jedná o nadstandardní záležitost a já se hodně těším na čtvrtou sérii, která se právě začíná vysílat... ()

Reklama

emma53 

všechny recenze uživatele

Na konci druhé série, konstatuji, že jsem byla velmi spokojená a tak zvyšuji hodnocení až na horní příčku. Postavy mně byly bližší a celkově konstatuji, že kriminální zápletky v prostředí na Shetlandu mají svůj osobitý ráz a atmosféru. Pěkně pomalu, ale jistě se Jimmy dostal k vyřešení případu s prima kolegy, kteří mu byli vždy k dispozici. Ale strom jsem tam snad vážně ještě neviděla, možná tak keřík. Je to i přehledné, takže jsem v těch postavičkách neměla hokej, jak se mně někdy stává. - Tak a jsem na konci třetí série, kde se nám to malinko zkomplikovalo, ale výsledek byl uspokojující. Nicméně jsem s vyšetřovací partou pokračovala dál až do šesté série, kde je jasné, že musí následovat sedmá. ()

Illy 

všechny recenze uživatele

Z ostrovů kde neroste ani strom, celej rok je stejný počasí a žije tam pár tisíců lidí, kteří navíc mluví strašným skotskonorským dialektem přichází solidní detektivka. Atmosféra ostrova pomáhá uvěřitelnému vyšetřování v prostředí, kde jsou téměř všichni příbuzní a všichni se znají. Uspokojí čtenáře a diváky klasických britských a severských krimi. Mě tedy rozhodně. (V letošním roce se podle imdb můžeme těšit na tři další dvoudílné případy.)....2014 - s druhou sérií zvedám na plný počet. Tohle mě hodně baví, detektivka jak má být. ()

Tirion 

všechny recenze uživatele

Přijde mi, že třetí série je trochu slabší - asi tím, že je roztahanější než ty předchozí. Ale přesto je to supr seriál. Musím konstatovat, že nejvíc na seriálu obdivuji prostředí (jsem úchylák do čehokoliv skotského) a taky postavy. Ty příběhy zas tak úžasné nejsou. Celkově to však pěkně zapadá. Jen aby se z toho nestaly Vraždy v Midsommeru. Ony ty Shetlandy taky nejsou moc velký, tak aby nebyly brzo celý vyvražděný :-) ()

Galerie (35)

Reklama

Reklama