Mistr loutkář III: Toulonova pomsta

• Česko Mistr loutkář: Toulonova pomsta (více)

Loutkář André Toulon a další příběh o jeho oživlých loutkách. Tentokrát Vás zavede do období druhé světové války, kdy nacisté provádějí řadu experimentů s životem a smrtí. Toulon i jeho loutky jsou uneseni, protože mají přispět k objeveni způsobu, jak mrtvé vojáky přivést k životu a dalšímu boji. Akce se gestapu však nepovede. Geniální mistr loutkář vytvoří nové loutky a je připravený pomstít se nepříteli. (oficiální text distributora)

destroy83

Po shlédnutí třetího neméně krvavého dobrodružství vraždících loutek, jsem byl nucen přehodnotit druhý díl, který zatím v sérii Puppet Mastera považuji za nejlepší a s klidným svědomím jsem jej ohodnotil plným počtem. Ale vraťme se k Tulounově pomstě, která se časově odehrává ještě před prvním dílem v nacismem zmítaném Německu. Vlastní příběh začíná v domě mistra loutkáře, kam zavítá německý poručík, který následně na mistrův um upozorní gestapo a doktora Hesse, se kterým velení gestapa spolupracuje na experimentech s oživováním mrtvých vojáků. Postup, kterým se pokoušejí Tulounovo tajemství získat, mistra loutkáře donutí ze svých loutek udělat vraždící monstra. Dílko je opět béčko jak řemen se vším všudy, včetně slušné porce bradavek i krvavých mordů, které bohužel nedosahují kvality druhého dílu. Divák se má ovšem šanci dozvědět zase něco více z Tulounova příběhu, včetně tvorby jeho loutek, z nichž některé mistr tvoří divákovi přímo před očima. Nakonec se zde objevuje stará známá pětice loutek z prvního dílu, kterou obohacuje šestiruký kovboj. Trikové efekty i hudba jsou zachovány ve své kvalitě z předchozích dílů. Nedostatečnost mordů a gore lehce vynahrazují dobré herecké výkony, hlavně představitele majora gestapa Krause, který je padouch jak má být. Výsledný dojem je důstojné pokračování série krvavého divadýlka, které sice nedosahuje kvalit druhého dílu, ale s přehledem dosáhne na čtyři hvězdy. ()

TO

Za druhé světové války provádějí nacisté řadu experimentů s oživováním mrtvých, ale moc se jim to nedaří, tak unesou mistra loutkaře Toulona a jeho loutky, aby vojáky oživil on. Akce gestapa je však neúspěšná a mistr za pomocí loutek uteče. Udělá nové loutky a náckům připraví krvavou pomstu. Nejde jen o prachbídnou nastavovanou kaši, příběh i zpracování mi vcelku káplo do noty. Přestože jsem nebyl fanouškem této řady ani v době její slávy a natož pak dnes, poměrně jsem se pobavil. Třeba loutka co zvrací pijavice je docela originální konina. Příjemná podívaná, ale nerad bych to nějak přechválil. 50% ()

POciSEM

Druha svetova a krveziznivi loutky to je exkluzivni kombinace. Ma to vybornou atmosferu i perfektni stopmotion triky,loutky jsou stylovy a samozrejme velice stylove popravujou vsechny nacky co se jim pripletou do cesty. Ja sem byl nadmiru spokojen ()

Arach.No

Povedené "pokračování", respektive prequel. Spíš se však jedná o alternativní začátek, protože z velké části ignoruje předchozí dva díly. Nejvýraznější rozdíl je asi přítomnost SixShootera. Tento díl rozhodně nekončí tak, aby na něj mohla jednička logicky navázat. Snad kdyby se mezi nimi natočil ještě jeden, ale čtyřka už pokračuje v současnosti, takže nesrovnalosti nejsou vysvětleny. Jsou zde taky obroské logické trhliny. Nejnesmyslnější mi přišlo, že Toulon vyrobil Bladea podle majora Krausse (během druhé světové války), ale ve filmu je plakát i vzpomínky na Egypt z roku (tuším) 1912, kde Toulon vystupuje se svým Faustem, v hlavní roli očividně právě Blade. Tak nevím jak si to vysvětlit. Jestli je podoba čistě náhodná... Neřakl bych. Ale i tak se mi tento díl líbil. ()

TERRORDROME

Nacisti túžia oživovať mŕtvoly a zabijú Toulonovi jeho ženu. To nemali robiť, Toulon má vražedné bábky a neváha ich použiť! Tretí diel bábkobej série sa odohráva za druhej svetovej a oproti tým predošlým je vážnejší, dramatickejší a má lepší scenár takže to už nie je len pobehovanie strašidelným hotelom. Okrem už notoricky známich bábok pribudol šesťruký chechtajúci sa kovboj. Najzaujímavejší je ale vznik esesáckej bábky s nožom a hákom, Richard Lynch akoby si z oka vypadol. ()

Paldiny

Toulon sa rozhodol rozrozprávať o dávnych časoch kedy už síce nebol bohvieakým mladíkom, no plieskala s ním puberta, prevádzkoval divadlo a v laboratóriu miešal tajomný elixír života. Séria nám dorástla do najkrásnejšej podoby, príbehovo zakotvujeme v horúčke druhého svetového konfliktu a je na čo pozerať aj keď sú zrovna boje o nadvládu za humnami. Aby sa ale príslušníci čistej rasy dostali do výhody, túžia po tajomstve her Toulona, a teda oživovaní už neživého. Ten však nie je natoľko silný, aby sa im ubránil len nevinnou satirou z mini pódia, a tak musí v mene pomsty povolať zlých démonov. Samotní drevení panáčikovia sa zoskupili v plnej sile (čas pána Vardera má ešte len prísť), aby zobrali spravodlivosť do vlastných rúk, koltov, nožov, vrtákov či slizkých bozkov smrti. A ak vám náhodou niektorí bude chýbať, nezúfajte, počas filmu sa rodia ďalšie a ďalšie malé príbehy. Bábky si v nich brúsia pevný charakter a cit na prevzatie iniciatívy pri popravách. Nežiaducich postáv je tu našťastie dosť a odchádzajú krvavo a neokukanými spôsobmi. Iba taký Kovboj by mohol dávať školenia v presnosti streľby inak hroznej muške uniformovaných. Človek sa im ani nediví, prečo svoju misiu nezvládli, navyše im to kecá v angličtine a za zradu sa platí cena najvyššia, aspoň tak to kázal vodca, či? ()

rsimonyi

Třetí Mistr loutkář dějově předchází ca o 45 let prvním dvěma dílům. Odehrává se během 2.světové války, což vůbec neškodí a řekl bych, že je lepší než první dva díly. A dočkáme se zde nové šestiruké loutky. ()

Rathalos

No konecne som sa dockal nejakeho zlepsenia,trojka je uz zjavne ovela lepsia ako predchadzajuce dva diely,viac-menej po kazdej stranke citit,ze kvalita sla smerom nahor,cize aj s hodnotenim to tak bude...:-) ()

beso74

Prequel, ktorý bol do roku 2018 mojim najobľúbenejší filmom o partii bábok, ktoré to vedia poriadne roztočiť. Film má množstvo plusov - bábky sa majú k činu, herci nevyzerajú byť rovnako drevení ako ich malí partneri (skôr naopak, Rolfe, Lynch, Abercrombie či Gotell sú výborní herci), divákovi sa dostane vysvetlenia ako to všetko začalo, dokonca sa stane svedkom zrodu novej bábky Leech Woman a bábky v tejto časti prejdú na stranu svetla. Paráda, celý ten film vôbec nevyzerá, že nestal ani milión dolárov, akurát jedinou vecou, ktorú neviem pochopiť, je skutočnosť, že to natočil David DeCoteau, ktorého neskoršia tvorba sa dá pozerať len v stave blízkom deliriu a aj to s najväčším sebazaprením. ()

Petr59

Snad nejlepší díl z celé série. O něco lepší, než druhý díl, s prvním dílem se to už vůbec nedá srovnat. Změna prostředí a historického období, filmu a loutkám jen prospěla. Herecké výkony jsou také ještě lepší, než v druhém dílu, způsob vražd je stejný, ale filmu hodně dodala loutka - Six Shooter, kterého mám ze všech nejraději. Diváci měli v tomto díle možnost poznat lépe nejen loutky, ale i André Toulona a jejich minulost v nacistickém Německu. Vraždění těch nacistických parchantů byl rozhodně dobrý nápad. Jedná se o velmi dobrý, nadprůměrný horror. ()

Nikolas__

Je to ještě lepší než jsem čekal.Ten film je úžasnej. Absolutně skvělá zápletka, super postavy, scénář je solidní i hudba a atmosféra taky. Herecké výkony možná občas trochu pokulhávají, ale proč se zlobit? Nejvíce vážný puppet master, a dá se přenést i přes to, že to není úplně děsivý, horor, nýbrž válečný thriller. Prohlubuje to mytologii tak naprosto skvěle, funguje to skvěle, loutky jsem přestal díky tomuto dílu nenávidět, hlavně díky tomu jaký vztah mají s Toulonem, což je mimochodem určitě nejlepší postava. Každopádně vím že čtyřka s pětkou už jdou v trochu jiných šlépějích, tak jsem zvědavej. Každopádně Toulonova pomsta má své chyby, ale je jich překvapivě dost málo. Nejlepší díl. ()

JesterKruger

Nikdy jsem si nemyslel, že takovýto film se stane mým nejoblíbenějším filmem Full Moon. Herci jsou totálně suproví. Samá chvála. Triky jsou takové normální, a na tu dobu v pohodě. Když jsem si tento film chtěl pustit, myslel jsem, že se bude jednat o díl slabší než druhé pokračování. Spletl jsem se. Začalo to v chirurgické místnosti, kde Dr. Hess zašívá nácka, a pak ho oživí, pak se dostáváme do Toulonového divadla, kde později příjdou ostatní vojáci, a tam zastřelí jeho milovanou ženu Elsu, a také ho zajmou společně s loutkama. Nechci moc děj odhalovat. Chci aby ste se nechali překvapit. Díky tomuhle dílu si Loutky oblíbíte, jelikož se díky tomuto dílu dozvíte, že jsou hodné, a v ostatních dílech jsou posednutí ďáblem. Tenhle díl je nejlepší díl celé série, a žádný jiný díl (Všechny díly jsem viděl) ho nepřekoná. ()

JARDAHONDA

"Nacisté se již léta snaží objevit postup, kterým by mohli navrátit své mrtvé vojáky zpět k životu a vytvořit z nich nemyslící stroje na zabíjení. Pokusí se proto ukrást tajemství loutkaře Andreho Toulona a jeho oživlých loutek. Při přepadení však umírá Toulonova žena Elsa a Mistr sám za pomocí svých výtvorů uniká. Šíleným vztekem a zármutkem přetváří své loutky ve vraždící nástroje a plánuje brutální pomstu." Spolu s Mistrem se vrací i jeho brutální výtvory. Čtyřicátá léta dvacátého století vs. Druhá světová válka. 85% ()

PuppetMistr

Za mně nejlepší díl Mistra loutkáře vůbec. Herec Guy Rolfe byl v roli Mistra loutkáře Toulona nejlepší. Dokonalá odplata za smrt jeho manželky. 100 procent za mně. ()