Osmý smysl

(festivalový název) (seriál)
  • USA Sense8
Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2015–2018), 24 h 57 min (Minutáž: 46–152 min)

Série(2) / Epizody(24)

luciekout

po shlédnutí 10 dílů pořád nevím, na co se to koukám, je to hezky natočený, ale co to je, to mi furt uniká a asi to ani nepochopim, protože mě přestává bavit se koukat na něco, čemu nerozumim ()

Kytarka

Totální orgie, k dostání na Netflixu! Tenhle seriál už si pouštím potřetí a všechno je to krásné, láskyplné, nebezpečné, úchylné, rozkošné, nelítostné. Sourozenci Wachovští si zaslouží obdiv a klobouk dolů. Tohle je audiovizuální orgasmus, přátelé. ()

blazma

Pro mě osobně to vůbec není jednoduchý seriál a abych si všechno urovnal v hlavě a pochopil veškeré okolnosti musel jsem ho vidět pomalu třikrát. I z toho důvodu si říkám naprostá paráda. Tohle je opravdu velmi povedený a originální seriál, neuvěřitelně natočený. Pro mě osobně velmi originální, protože jsem před tímto seriálem neviděl nic podobného. Opravdu tleskám. ()

mr.twizta

Vlastne tak trochu Cloud Atlas 2, tentokrat ale v podstatne dustojnejsi stopazi a snadneji pochopitelny. Sice mam trosku bordel v zakonitostech komunikace mezi propojenymi sensates, ale interakce mezi nimi funguje bajecne a vetsina z nich je navic zasazena do tak odlisnych a zajimavych mist, ze clovek tomuhle dilku odpusti misty az zbytecne volne tempo. Sense8 vypada skvele a nebyt tolika prazdneho filozofovani (Wachowsti si ani tady nemuzou proste pomoct) a celkove delky (deset dilu staci, drahousku), nemel bych problem napalit plny pocet. Pekne zahrany a natoceny kousek. KDO BY SE NA TO NEMEL DIVAT? Lidi, co nemaji cas, rasisti a lidi pod vlivem alkoholu. ()

doriana.g

Vcítit se a sdílet. ... Původně jsem dala 4*, po desáté epizodě dávám 5/* a jdu si ji pustit znova. A po dvanácté bych dala klidně 6*. Empatie, nedávno běžná, je rozpuštěná v klávesnicích. A sdílení už taky ztratilo pravý význam toho slova. Středobodem světa "jsem JÁ a moje selfino" . ()

hufnagel

Odhliadnúc od tej gayáckej línie tiahnúcej sa celým seriálom by to nebolo bývalo až také zlé.Silný a nevyužitý príbeh strácajúci sa v nezáživných dialógoch a rozvetvujúcich sa vedľajších líniách.Pochváliť môžem len tie kamerové orgie hlavne na tom islandskom koncerte a zvláštnu skrytú symboliku,ktorá sa párkrát objavila.1.séria 3 hviezdy.Druhá séria je kompaktnejšia,hlavne vizuálna stránka,strihy,každý rozhovor niečo dôležitého znamenal,hudba až poeticky geniálne zladená s dejom.Gay línia až na Sao Paolo mierne oslabená.Zaujímavá myšlienka:"Zmeniť svet znamená chaos,dôležitejšie je zmeniť sám seba".Dvíham hodnotenie.2.séria 4 hviezdy. ()

jjjerry

vau..tak to je jízda... Wachowskis- welcome back =) po největším zklamání roku- Jupiter, je tu pro mě nejlepší seriál roku...víc se nemůžu rozepsat..musím zkouknout další díly..=)...dokoukal jsem...závěr serie jsem čekal trošku lepší...na můj vkus moc přehnané...až nereálné. celkový dojem stále 5*. Naprosto úžasná hudba a prolínaní dějů. Skvělá kamera a barevná vyváženost už je vidět v intru. Těším se na pokračování. ()

Richi007

Musím uznat, že po zpackaném filmu Jupiter vychází si u mě Wachowski udělali opět puntík k dobru. Výborně zpracované drama se sci-fi prvky a s neuvěřitelnou výpravou. Vidět tolik nádherných míst s tak nádhernou hudbou, skvělými postavami v neuvěřitelných 12 hodinových epizod, to chce opravdu kumšt a hodně příprav. Věřím, že seriál byl poměrně drahý na dopravu a často si říkám, jak to dokázali zkloubit a přesně trefovat všechno - počasí, oblečení a to jak ti herci vypadali, aby to sedělo na to, co budou třeba za měsíc natáčet v jiné zemi. No prostě neuvěřitelné :) Tady v tom seriálu bylo geniální naprosto všechno a nemám tomu co vytknout. Bude další řada? ()

VLADEK

Klasický midkult. Jinak 99% souhlas s komentářem uživatele "Davies182". A mají autoři nějaké vysvětlení, proč všichni mluví anglicky? ()

polucio

Súrodenci Wachovskí v tomto prípade prespali dobu minimálne o 10 rokov. A nie som si istý, či by s týmto uspeli vôbec vtedy... ()

Teron

Mám neodbytný pocit, že co se z bratrů Wachowských stali sourozenci, najeli na jakousi podivnou esotericko rádoby filosofickou a rádoby intelektuální směsku, která v jádru ovšem trpí zoufalou nejasností a absencí toho, co by chtěla nebo mohla sdělit. Námět s propojením vědomí je fajn, trpí ovšem mnoha nucenými náhodami, křečovitostí a utápí se v nicneříkajícím balastu vzájemnosti, řešení citových kravin nikoli pro jejich vyřešení, ale pro matlání se v osobních problémech a manifestaci toho, že napsat ráno na osobní blog to, že jsem si vybrala snídani podle sebe a ne podle panovačné matky je vrcholem osobního úspěchu. http://umenivyberu.cz/serialy/sense8/ ()

Amalberga

Atlas mraků verze 2.0. Více multikulturní (neodehrává se jen v Americe, ale i v Indii se mluví pouze anglicky, na tamější mentalitu a kulturu se kašle), více vstřícné k LGBT+ komunitě. Snad všichni hrdinové pochází ze spackané rodiny a jsou nějak utlačováni svým okolím. Neustále v nejnevhodnější situacích chrlí rádoby inteligentní citátky a životní moudra, za která by se ani Halina Pawlowská nestyděla, ke všemu se chovají jako idioti, a nebýt jejich super propojení, už by spousta z nich nežila. Velmi mi vadilo, že jim napřed Jonas tvrdil, jak je spojení náhodné a nedá se ovládat, a pak je tam akční scéna, při které se propojí přesně tak, jak se jim hodí. V seriálu byly chvíle, kdy jsem se cítila docela dojatá, potom nudné chvíle a nakonec okamžiky, při kterých jsem hlasitě vykřikovala a nadávala na myšlení a chování hlavních hrdinů a měla sto chutí rozmlátit svůj notebook. Na druhou stranu mě napadala spousta zajímavých myšlenek, například jestli mě bude víc bolet propíchnutí všech prstů špendlíkem nebo dívání na tenhle seriál. Viděla jsem celou první sérii a ani za nic se nepodívám na další. ()

Dzusifruit

Orgazmy v tomto seriáli sa striedajú s otvorenou papuľou inovátorského zmýšľania režisérov a samotných postáv. Nádherne spracovaná minimálne päťdesiat-hubka (žiadna jednohubka), ktorá zábermi rôznych kultúr a krajov nadchne nielen milovníkov prírody a kultúry, ale aj obyčajného diváka, ktorý zrazu zistí ako sa kde žije. Spracovanie, postavy s rôznymi charaktermi, ktoré do seba zapadajú (ehm, musím priznať aj sexuálne) ako puzzle. Milostné scény dokonalé, odvážne a nové. Na konci som doslova vyronil slzu. Jednoducho bravó, nemôžem sa dočkať druhej série. Už túto zimu. Keby môžem dať viac ako 5*, tak rozhodne tomuto seriálu dám. ()

Astonko

Seriálu najviac ubližuje jeho večná repetitívnosť v zmysle konverzácia, erotika, konverzácia, erotika... Kvôli tomu sa potom seriál zdá zo začiatku super ale postupne začína nudiť, keďže nedostávame nič nové. Mne osobne sa nepodarilo vytvoriť si ani vzťah s nejakou postavou a najviac som tak fandil Lile, aj keď mi v podstate bolo jedno, čo sa stane. Stále sa však jedná o mierny nadpriemer s pretkanými príbehmi zasadenými v nádherných prostrediach. 6.2/10 ()

jackalsc

Dlouho už jsem neviděl seriál s tak dobrý příběhem. Příběh je velice originální a zajímavý. Já ani nemám moc co vytkout i po jiných stránkách. Pokud je tu akce, je udělána fakt dobře. Herci na své role pasují a hrají velmi dobře. Nikde jsem nezaznamenal nějaký kiks. Seriál se odehrává v mnoha zemích a celkové propojení je uděláno též bravůrně. Scénáristický výběr postav mi příjde velmi zajímavý, ač se to z počátku nemusí zdát, každá postava, jakékoliv rasy, vzdělání s jakýmikoliv znalosti má své zaměření které nakonec taky přijde na plac, celkově to pak krásně zapadá a opravdu máme jakéhosi terminátora. Tady je krásně vidět poselství autorů. Každý je lidská bytost a i například toho blbého kopače kanálu někdy potřebujete. Nikdo nemůže být terminátor sám, ovšem spojená hrstka lidí se správnými znalostmi může. BPO je též vyobrazena hodně luxusně, sice klasická záporácká organizace, ale všechny ty gasmasky a high tech věcičky dělají své. Asi nejvíc se mi líbila postava Wolfganga, Kaly, chudáka Rajana :D, Buga, Sun a Capheuse. Cannibal je taky dobře zahraný. Co mi ovšem už vadilo byla přemíra gay sexuality. Mě to ani tak nevadí v nějakém rozumném množství, ale ne proboha aby každá postava co je v seriálu byla podle Wachovskych gay, či pansexual. Dobrá zkousnu to a naráz na mě vyskočí scéna s gay orgiemi. Proboha někdy by fakt trošku hranice nechyběly, Wachovští jsou zde úplně puštěni ze řetězu. To tak vypadá jak by měli chvilkově boostnute libido, které prostě neudrželi. Taky trochu zavřu oko nad tím dost přepáleným závěrem kde se záporácí už opravdu kosí jak ve filmech Van Dama :D Ale úplný závěr s Ludovico Einaudim mě zase potěšil. Nebýt opravdu těch přepálených momentů ať už z akční stránky či sexuální, bylo by to snad dokonalé. 90% ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

JackStrange

Uznávám že jsem asi celkem dost cílovka pro artový předramatizovaný politický patos. Ale prostě mě to chytlo a nepustilo. Koncept sice není zas tak originální, ale ukazuje se že není důležité co děláte, záleží hlavně jak. Řemeslo je to jak bič. 80% ()

Zdenecek

Hrozná nuda a děj taky o ničem. Je to hrozně roztahaný a aby se to rozjelo, asi šance není. Nemám zase tolik času koukat na seriál o ničem. Čekal sem od toho mnohem víc. Zklamání :-( ()