Ve službách Jejího Veličenstva

• Česko V tajné službě Jejího veličenstva (více)

Nebojí se nepřátel ani smrti. Bojí se jen opravdové lásky. Nová tvář a nové dobrodružství agenta 007. Agent britské tajné služby James Bond zachrání před sebevraždou půvabnou italskou komtesu Teresu di Vicenzo, zvanou Tracy (Diana Riggová). To je dcera vlivného mafiánského bosse Draca (Gabrielle Ferzetti). Ten v Bondovi vidí muže, který dokáže v jeho dceři vzbudit lásku a pomoci jí tak z psychické lability. Výměnou za to, že se Bond bude Tracy věnovat, nabídne agentovi 007 informace o jeho největším nepříteli, Ernstu Stavrovi Blofeldovi (Telly Savalas). Blofeld se totiž neoprávněně pokouší získat hraběcí titul prostřednictvím britského genealogického úřadu. Bond skutečně Blofelda vypátrá, a to v jeho soukromém sanatoriu pro léčbu alergií. Institut se nachází na vrcholu jedné z alpských hor a je dokonale hlídán ozbrojenými strážci. Blofeld zde připravuje rafinovaný plán, jak vydírat vlády celého světa s pomocí nového viru, který hodlá rozšířit po celé Zemi. James Bond opět uchrání lidstvo před katastrofou. Mezitím se mu však stane něco, co dosud nezažil: on a Tracy se do sebe zamilují... Bondovka V tajné službě Jejího Veličenstva, kterou v roce 1969 natočil režisér Peter Hunt, poprvé nabídla divákům jiného představitele hlavní role než Seana Conneryho, jenž byl nečekanou enormní popularitou během několika let znechucen. Agenta 007 zde ztvárnil manekýn australského původu George Lazenby, který se do té doby objevil jen v několika reklamách. Přeobsazení „pravého" představitele se u diváků nesetkalo s pochopením, a to ještě předtím, než měl film premiéru. Snímek, hýřící nápaditými akčními sekvencemi, odkazy na předcházející bondovky i správnou mírou sentimentu, měl i přesto ohromný kasovní úspěch a mezi fanoušky bondovské série dodnes patří k nejvýše ceněným dílům. (Česká televize)

Jara.Cimrman.jr

"Na jistotu hrají ti, co chtějí zůstat naživu." James Bond je tedy ochoten zůstat naživu, takže jsem v něm nadšeně objevil heraldika, geneologa, lepidopterologa, lyžaře, bobistu a mizernýho curlera. Jinak mě zaujal ještě jeho flirt s alergičkami, ale tím to pozitivní skončilo. Jeho hra s Blofeldem byla totiž po výměnách obličejů trošku podivná a svatba mi prostě k Bondovi tak nějak nejde. Nic proti Tracy, ale kdyby kvůli ní Bond skutečně opustil službu, tak bych nikdy nepoznal bondgirl Anju Amasovou, Melindu Havelock nebo Karu Milovy a to by byla škoda. ()

EdaS

Lazenby opravdu nedisponuje Conneryho charismatem (ale kdo jiný ano?!?), ale ve všech ostatních ohledech patří V tajné službě Jejího veličenstva k těm nejlepším bondovkám vůbec - zajímavý, emocionálně působivý příběh (ten konec!!!), první skutečně hrozivý představitel arcipadoucha Blofelda Telly "Kojak" Savalas, krásná Barryho hudba, nádherná kamera, skvělá lyžařská akce, kulometný střih atd. **** 1/2 ()

xxmartinxx

George Lazenby v podstatě nemůže za to, že má charisma (a akcent) cvičeného kaktusu (nevím, proč mě napadlo zrovna tohle - nejspíš proto, že dívat se na něj bolí). Každopádně je ale jeho chyba, že se na Bonda nedá koukat. Nebo spíš chyba castingu. Bond prostě nemůže být každý... s tím se nedá nic dělat. Nedostatky, které měly všechny Bondovky, tak vyplouvají na povrch, když už tu není "špunt" Connery, který je držel pevně utěsněné mimo zrak. A to ani nemluvím o tom, že se pět Bondovek třeseme na to, kdy se 007 a superzáporák potkají, aby se v té šesté zase neznali. To je vyloženě trapné ()

Skejpr

Nemohu si pomoci, ale pro mne osobně je tato Bondovkla jenda z těch lepších (byť ne nejlepší) a George Lazenby v roli Tajného Agenta 007 zcela obstál. A konec mne dojal skoro až k slzám. ()

Djoker

Neházel bych všechnu vinu pouze na Lazenbyho. Už na castingu přece museli vidět, že má charisma ukrajinského dělníka. Svěřit nováčkovi tak výjimečnou pasáž Bondova života zkrátka nebylo chytré a v roli osudové ženy bych čekal větší kost. Příliš netáhne ani akce. Třeba noční honička na lyžích, kterou zub času ohlodal až na kost, je naprosto příšerná. Znovu však nezklamala hudba a v rámci série překvapivě emotivní závěr. ()

Segrestor

Ač Žorž Lazenby mluví, jakoby měl sdrátovanou čelist a představuje spíše takového méně šikovného Bonda, akční scény zvládá skvěle a to nejen s pomocí střihačů a trikových mistrů. Pěstní souboje působí nebývale akčně, zcela přesahují rámec novějších Bondů s Moorem. Lazenby se prostě umí rvát jako chlap, to elegantní stoik Moore se svými ženskými nápřahy a rozmachy zcela nezvládal. O Daltonovi se ani nebudu zmiňovat. Nerad bych ale trikové mistry přechválil. Souboj na lyžích byl z jedné části dokonalý, až přímo nadčasový, ale v několika detailních záběrech naprosto nezvládnutý. Scenárista se také chvílemi nudil a tak nechal Bonda zkoušet některé kousky víckrát a dělat z něj více komickou figurku. Asi ho už štval, jako Françoise Merlina štval v jistou chvíli Bob Saint-Clair. Celkově můžu říct, že mě tento snímek velmi překvapil, neboť jsem podle kusých informací čekal, že se bude jednat o nejhorší bondovku. To zdaleka ne, nejednalo. ()

Gilmour93

Ano, je divné, že po vzájemné konfrontaci v Žiješ jenom dvakrát není Blofeld schopen Bonda ihned poznat. Není to tím, že jsou oba po plastice (Blofelda dokonce i natáhli do výšky), ale dlouho odkládané V tajné službě Jejího veličenstva zkrátka mělo být Bondovkou číslo 1. (ještě před Dr.No), což je vzhledem k závěru myslím i logické. Ano, Lazenby, jakýsi klon mezi Clivem Owenem a Jendou Čenským, je mizerný herec, co se hodí leda do reklamy na lyžařské brýle. Ano, prostřední pasáž z institutu léčby senné rýmy se táhne jako med a jejím vyvrcholením je zjištění, jestli dole pod kiltem navštívil Lazenbyho lazebník. Ano, pěstní souboje jsou podivně sestříhané a zrychlené záběry působí spíše komicky. To všechno je pravda. Přesto má Huntův film kolem sebe jakési fluidum, které ho dělá v mých očích více nadčasovým, než je většina Conneryho pokusů. Snad za to může akce dobývání Blofeldovy kliniky, z které nejspíš mírně čerpal mistr Nolan při lucidním snění, či samý závěr, který přinesl reminiscenci na jeden Truffautův film o pomstě novomanželky a vlastně vysvětlil, proč ženich bude v budoucnu tak rád chodit v černém (smokingu).. ()

Psema

Díky bohu, že Lazenby hrál Bonda jen jednou. Bez charismatu, hereckých kvalit a pro mě i bez sexappealu, to je model George. Nejen, že hraje pořád stejně, ale dokáže v některých chvílích strhávat film do děsivé parodie (vrhání nože, závěrečná akční jízda, závěr). Od naprostého průšvihu v bondovské historii zachraňuje scénárista, který měl zřejmě dobrý den a sepsal velmi pěknou, kvalitní zápletku. Potěšil mě Kojak Telly Savalas, jenž Blofeldovi dodal tu zlotřilost, chybějící v předchozím díle. Menší rýpnutí si zaslouží střihač za sestavení akce, jelikož při nádherně opulentní jízdě na lyžích mohl vynechat všechny detailní záběry na 007 a vše nachat jen na kaskadérech. Dále pak přetáhl délku minimálně o 20 minut. ()

genetique

#6 - Vo filme sú dve Lazenbyho roviny role Bonda. S tou prvou, šarmantného špióna, vždy elegantného a vštko ovládajúceho sa stotožnil celkom fajn, aj keď na zaskakujúceho Seana nemá ani náhodou. Akonáhle sa dostáva do popredia druhá rovina, tá akčná, či už so zbraňami, pomocnými akčnými hračičkami alebo kontaktnými súbojmi, tak tam George rezignuje na plnej čiare. Aj kamera, ktorá sa zdá až iritujúco amatérska sa to snaží zachrániť, nepomáhajú ani extra viditeľné zrýchlené zábery, ktoré totálne uberajú na atraktívnosti. Navyše aj mimo týchto scén je kamera akási pojašene divná, čo ma tiež odrádzalo. K tomu sa pridáva nevkusná romantická vypchávka, ktorú by film o 20minút kľudne ožalel. Takže škoda, asi najslabšia bondovečka. A to mrzí o to viac, že je film v takých prekrásnych scenériách a s tak neotrlým a originálnym scenárom a že posledná polhodinka strašne dobre bondovsky vychytená. 55%. ()

StarsFan

Taková nebondovská bondovka, ze který mám fakt hodně rozporuplný pocity. Závěr je skvělý, scénář skutečně geniální a padouch jakbysmet. Jenže.... jenže tu hraje George Lazenby a ten se může stavět na hlavu, ale charisma a styl prostě nemá. A tak film, který by se s Connerym nebo mým oblíbeným Brosnanem stal úspěšným kasovním trhákem a obdivovanou bondovkou, se s tímhle modelem (btw taky nechápu, jak ho mohl někdo vybrat na modela, protože sexy podle mě Lazenby taky zrovna není) stal tuctovou akční podívanou. A to je vzhledem ke všem jiným aspektům fakt škoda ::( ()

Hellboy

Skutečně nechápu, proč je tahle bondovka tak neoblíbená, jak může někdo říct, že je nejhorší? Mě přišla výborná a George Lazenby je uplně v pohodě! Rád bych slyšel nějaké skutečné argumenty... ()

berg.12

Téhle Bondovce jsem se dlouho vyhýbal jak čert kříži a myslel jsem, že hlavní podíl na jejím neúspěchu má Lazenby coby představitel Bonda. Trochu jsem mu křivdil, bondovské charizma mu sice zcela chybí (stejně jako většině ostatních postav), ale chudák se docela snaží. Jenže tenhle (na filmového Bonda) přihlouplý scénář s ještě přihloupějšími dialogy by zazdil i jakéhokoli jiného představitele. Křížení se sci-fi Bond ustál, s romancí nikoliv. Divácký obraz Bonda se už etabloval a osud tohoto filmu byl (právem) zpečetěn. Za zmínku snad ještě stojí v bondovské sérii téměř ojedinělé čistě instrumentální téma. ()

Kaka

Lazebny není zdaleka největší problém této prapodivné bondovky s úchvatnými sceneriemi Švýcarských alp. Nejvíc je znát jiný režisér, který se snaží vzít personu Bonda z gruntu jiným směrem, než tomu bylo doposud. Výsledkem je mise agenta 007, jejíž děj je daleko víc protkán osobními peripetiemi, nežli jako služba vlasti. Naneštěstí je i technická stránka filmu velmi kontroverzní. Osobní souboje možná trochu přitlačily na pilu, ale stříh je ukrutně zmatečný a technické fígle nijaké. V podstatě Bond bez šťávy, navíc s velmi dlouhou stopáží. ()

Spiker01

Ano, je to setsakra dlouhé, ovšem na to, že to přišlo hned po Connerym, je to celkem snesitelné. Chvilku jsem si zvykat na Lazenbyho divný přízvuk a udělal jsem hodně dobře, že si dal velký rozestup mezi tím, kdy jsem naposledy viděl You Only Live Twice. Měl jsem zkrátka náladu na starou bondovku, kterou jsem zřejmě nikdy neviděl (minimálně ne celou) a Moorea si zas nechám až se bude blížit Bond 25...7/10 ()

sud

Slabší Bondovka, ale nikoli nejslabší. Nevýrazný Bond, nic moc Bond girl, málo akce. Na druhou stranu Telly Savalas je nejlepší představitel Blofelda, hláška "To by se Connerymu nestalo" nemá chybu a chtě nechtě je tento film v sérii docela důležitý (a do doby Casina Royale jediný s absencí happy endu). ()

castor

Bond č. 6 - Úvod na pláži je zběsile nastříhaný, ale efektní. Obecně jsem měl se střihem problém. Takové až nesmyslné porcování místy slušně nápaditých scén. George Lazenby sice styl nemá, ale celkově mi nevadil. Problém je s délkou, tu tvůrci přepískli. Peníze ale tenhle „jiný“ Bond vydělal, ač byl docela riskem, o který se nikdo nechtěl znovu pokoušet. Další dobrodružství se tak už zase pevně drželo ověřené formule agenta 007. Kupříkladu ale lyžařské scény v úchvatných scenériích jsou s ohledem na dobu vzniku velmi solidně natočené. ()

Trellíno

Postupem času se tento film stal pro mě asi vůbec nejlepší bondovkou. Velmi dobrý George Lazenby, skvělý Telly Savalas. Klasická bondovka se všim všudy. A konec? Už jenom kvůli němu nutnost. Něco takového se v těchto filmech opravdu jen tak nevídá. ()

D.Moore

S velkým odstupem a díky tomu, že jsem tuhle bondovku konečně viděl v originálním znění, musím uznat, že není vůbec špatná. Dokonce tvrdím, že je velká škoda, že Lazenby nedostal (nechtěl) další šanci. Nula nula sedmičku hraje vcelku přesvědčivě, ačkoliv mu chybí Coneryho šarm. Je drsný a jeho bitky například - radost pohledět. Ve filmu je navíc k vidění první z bondových lyžařských naháněček, bezvadně natočená scéna s lavinou, honička na bobech a závěrená megaakce s helikoptérami. Blofeld s tváří Tellyho Savalase má zase jednou obdivuhodný ďábelský plán, bondgirl (bondwife?), kvůli níž jsem vždycky trochu naměkko, je opravdu kočka. K tomu nádherná píseň (když melodii Johna Barryho zpívá Louis Armstrong, tak prostě není co řešit). Tož pět. ()

Dan9K

Začíná mi pomalu připadat, že hodnocení Bondovek je na ČSFD úplně mimo, protože tahle Bondovka má ze všech oficiálních to nejhorší hodnocení, přitom z prvních šesti mi přišla rozhodně nejlepší. Má tři objektivní těžké vady. Za 1. ztráta hlavního představitele. Dnes už to bereme jako standard, že se Bondové střídají, ale je to vždycky těžký zásah do uvěřitelnosti fikčního světa. V tomhle filmu se to v rámci série stalo poprvé a je to, zvlášť na začátku, těžká rána, kterou člověk čeká dopředu, ale prostě přijde. Je to markantní obzvláště proto, že se nejedná o žádný restart, ale všechno pokračuje dál a vedlejší postavy jsou obsazené stále stejně. Vada číslo 2 s tou první trochu souvisí, a je to ztráta kontinuity. Ačkoliv prvních pět filmů na sebe nijak zásadně nenavazuje (a fungují absolutně samostatně), není v nich žádný rozpor. Ve službách Jejího Veličenstva byla napsána před Žiješ jenom dvakrát a zásadní rozpor v podobě hlavního zlosyna a toho, že se s Bondem najednou neznají a film neříká, že se to stalo předtím, je prostě špatný. Vada číslo 3 - jak bývá u Bonda obvyklé, určitá část filmu je slabší, a zde se to týká prvních 45 minut, kvůli kterým se opravdu hodně rozmýšlím nad těmi čtyřmi hvězdami. Nicméně Ve službách Jejího Veličenstva má klady, které žádná Bondovka předtím neměla. Předně je to hlavní bond girl dílu. Žádná prvoplánová krasavice, ale žena s jiskrou, na které opravdu něco je. Vztah k Bondovi je oboustranně hlubší a má to najednou skutečné emoce, které vygradují v suverénně nejlepším finále, které nejspíš v žádném jiném Bondovi lepší nebude. A to, že je tahle bond girl jiná, ač baronka, tak normální ženská, dokonale ospravedlňuje to, že je Bond najednou tak hrr se usadit. Bývá to tak. To, že ji někteří vyčítají, že není žádná "kost", je prostě jen smutný odsudek povrchního diváka. A až teď jsem si všiml, že Diana Rigg ztvárnila skoro o padesát let později Olennu Tyrell z Game Of Thrones, a ta ženská ten šmrnc neztratila ani pár let před smrtí. Pak je to napětí, věc v předchozích dílech nevídaná. Zde, především scény v sanatoriu, jsou opravdu thriller a přikovalo mě to. Akce, zejména ta na lyžích, je výborná. Pády ze skal jsou brutální. Druhé dvě třetiny mají spád, jako nikdy předtím a nakonec ta přehnaná délka vůbec nevadí. Blofeld byl sice taky přeobsazen od minulého dílu, kde se mi líbil, ale tady je ještě lepší. Jeho pomocnice je strašidelná a škoda, že to na ni nepostavili ještě více. Není to díl o všelijakých nesmyslných hračkách, což taky kvituji (a ano, jsem debil a nechápu, že v tom vězí ta největší krása Jamese Bonda). No a pak je tu George Lazenby, ke kterému mám ambivalentní vztah. Velký herec to rozhodně není, ale jeho pojetí Bonda mi vlastně celkem vyhovuje a je to asi hereze, ale je mi skoro líto, že v dalším díle budu zase koukat na Conneryho a ne na něj, což bude prostě krok zpátky. Nejsou to čisté čtyři, normálně bych asi dal tři za tu první třičtvrtěhodinu, která prostě je docela dost špatná, ale za to pozitivní překvapení, které si pro mě film přichystal v dalším průběhu a i vzhledem k předchozím dílům, je to v mých očích fér. Tenhle film je odsuzován především z povrchních emocionálních důvodů - fůj Lazenby, fůj bond girl, bů nejsou tu hračky, takže doporučuji se na to podívat bez těchto předsudků. () (méně) (více)

ripo

Tu som fakt trpel... miestami som nevedel, či je to komédia alebo paródia .... Príšerne dlhá paródia ... ()

Zemřela herečka Diana Rigg

Zemřela herečka Diana Rigg