Volejte Saulovi - Série 4

(série)
USA, 2018, 8 h 15 min (Minutáž: 42–60 min)

Kamera:

Marshall Adams

Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Rhea Seehorn, Giancarlo Esposito, Michael Mando, Patrick Fabian, Jerry G. Angelo, Luis Bordonada, Vincent Fuentes (více)

Epizody(10)

Ve zbrusu nové seriálové řadě se stává Chuckova smrt katalyzátorem přeměny Jimmyho McGilla v Saula Goodmana. V důsledku jeho ztráty se Jimmy sbližuje se světem zločinu, což může ohrozit jednak jeho budoucnost jako právníka, jednak jeho vztah s Kim. Chuckova smrt se hluboce dotkne bývalých kolegů Howarda a Kim a v bitvě rozpoutané bratry McGillovými zase jednou zavede každého z nich na opačnou stranu. (AMC Czech)

Oralfabet

Kdybych bral třetí sérii jako pokles v kvalitě (což neberu, i když je jediná, které jsem zatím nedal 10/10), byl by tohle návrat do formy. Jimmyho roční pauza od právničiny přinesla spoustu nápaditosti a skvělých momentů, vztah mezi Jimmym a Kim je tady mnohem propracovanější, než dřív a dějová linka o přípravě konstrukce meth laborky byla stokrát zajímavější, než bych čekal. Závěr byl dokonalý a dost zdrcující, ihned jdu na další sérii. 10/10 ()

OG_Swifty

Po delsi odmlce jsem se k tomuhle serialu zase na nejaky cas vratil a navnazuji se tak na finalni radu. Bohuzel musim zkonstatovat, ze po odchodu vyznamne postavy serialu (coz asi bylo vzhledem k jeho vyvoji nezbytne) mi nakonec v prubehu rady chybela jeji pritomnost. Chapu, ze v cliffhangeru minule rady si bratri rekli nejaky smutny pravdy, ale Jimmyho apatie v prubehu tehle rady mi byla vlastne na obtiz. Ze sympatickyho Jimmyho se stava pomalu ten svindlir, ale zaroven taky docela svine, takze ten zaver byl v podstate smutny. A zatimco Jimmyho / Saulova linka byla v prubehu rady spise zklamanim, ta druha a obvykle trochu upozadena o Mikovi nabrala na obratkach a bavila me ke konci vlastne vic. Jonathan Banks uz je dost starej a je to obcas videt, jak se hrbi a chodi .. proste jak stary lidi, sice se to snazej skryvat promenlivyma uhlama kamery a dalsima trikama, ale i tak je to uz videt. Docela se bojim ty dalsi, a predevsim posledni rady. ()

Davies182

Saul už měl několikrát na víc (zejm. co se kadence vsuvek jednotlivých postranních podfuků týče), a letos se jelo spíš na ucelenější storyline než několik právních případů, ale budiž. Když tvůrci chtějí, umí furt šlápnout do dramatických pedálů, a ta nostalgie k Breaking Bad pořád taky rozhodně dělá svý. ()

BrooksW.Here

"From now on, you are mine." Nakoniec to prišlo, od štvrtej série Saulovho seriálu ma jeho pozeranie konečne poriadne chytilo a v niektorých momentoch sa pre mňa stalo už aj prudko návykovým. Myslím si, že je to tým, že Jimmy dočasne nepracuje ako právnik, a tým pádom sa musí uživiť nejakým iným spôsobom. Aj keď mi v minulej sérii prišiel právnický svet veľmi zaujímavý, po troch sériách strávených v kancelárii som pri pozeraní už potreboval nejakú tú zmenu – a tú mi štvrtá kapitola tohto seriálu aj priniesla. Jimmy začína predávať mobilné telefóny, ale ani to sa (ako vždy) nezaobíde bez nepríjemností. Najviac som mu držal palce v piatej a šiestej epizóde, kde poriadne rozbehol svoj mobilný biznis, no v zápätí mu banda vandalov celý jeho zárobok ukradla a ja som sa nevedel dočkať toho, ako sa im Jimmy pomstí – a aj sa stalo, Huell je proste frajer 😎! O pár častí neskôr na scénu dokonca prichádza aj pre mňa naozaj dlho očakávaná postava - "I am Eduardo Salamanca, but you can call me Lalo." Dúfam, že všetci vedia, koho mám na mysli, Salamanovcov nie je nikdy dosť 😄. No, a ten záver bol geniálny, inak sa to popísať asi ani nedá... "S'all good, man!" Naozaj mi robí radosť, keď vidím, ako sa svety Better Call Saul a BREAKING BAD stále viac a viac prepájajú, už sa nemôžem dočkať piatej série (obdivujem pravidelných divákov, ktorí na ňu museli čakať skoro rok a pol 👏), ale sérii č. 4 dávam 9/10, miestami bola perfektná a miestami zase neskutočne pomalá, čo tomu teda veľmi nepomáhalo, ale nevadí, verím, že sa to ešte napraví... "Well. He came to the right place, didn't he? He knew you wouldn't notice, and you didn't. All wrapped up in your sad little stories, feeding off each other's misery. You wanted me to talk. I talked." ()

Lachtaan

Saul se přehoupl do té prý už naprosto stoprocentní poloviny a po absolvování této série můžu zvěsti jedině stvrdit. Tohle právnické drama, co staví půdu pro nejlepší seriál všech dob, je prostě skvělé v téměř každém ohledu. Krimiseroše, kde hrajou velkou roli drogy, budou u mě vždycky vděčným tématem. [viděno na Netflixu] ()

• V epizodě je v jedné scéně restaurace „Dog house“, jedná se o restauraci ze seriálu Perníkový táta (od r. 2008). Též je zde vidět auto, které patří Jessemu Pinkmanovi z již zmíněného seriálu. (Petrmachovec)
  • Způsob, jakým Werner Zirgler (Rainer Bock) mluví německy, zatímco má kapuci přes hlavu, a poté mu Mike (Jonathan Banks) říká: „Mluv anglicky,“ je podobný tomu, jak Saul (Bob Odenkirk) mluví španělsky svým věznitelům, Waltovi a Jesseovi, kteří nosí lyžařské masky, a Jesse mu říká, aby mluvil anglicky. (Petrmachovec)
  • S trváním 60 minut se jedná o nejdelší epizodu seriálu, stejně jako nejdelší epizodu v universu Perníkový táta (od r. 2008). Do této epizody byl nejdelší epizodou pilot Perníkového táty (58 minut). (Petrmachovec)