Rogue One: Star Wars Story

• USA Rogue One: A Star Wars Story (více)

ProfChudak

Skvelá atmosféra, skvelý dej, skvelé postavy. Neskutočne som si to užíval. Nebudem preháňať ak poviem, že najlepšie Star Wars od roku 1983 (ep.VI). Zostáva sa len pýtať, prečo sa v podobnom duchu a rytme nenatáčali ep. I-III alebo VII. ()

Mtytjouda

Jakozto velky fanousek davam palec hore ! Hezky napad, zpracovani a super konec. Hvezdu dolu davam akorat za to, ze v uvodu nebyly hvezdne titulky. 😂😂😂 ()

májovec13

Příjemný odklon o hlavní linie. Začátek působí hodně osekaně (každá minuta jiná planeta), ale poté se to celé sleje v celkem celistvý příběh se zajímavými postavami. Trochu mrzí relativně malé zapojení Sawa, digitalizace postav nebo chybějící background pro "čínské Jedi mnichy". ()

Czexx

Tohle je krutá realita Star Wars. Realita, která se odehrává kdysi dávno v předaleké galaxii samozřejmě.. A realitou je, že ne všechno dokáže pár maníků se světelným mečem a vytříbeným smyslem pro humor. Kdepak. Válka je o sebeobětování, kdy hrdinové umírají v naději, že ostatní budou žít. Žádnej hepyend, žádnej ferytejl.. ()

N0X.

Neobyčajne podarené rozvinutie hviezdnej ságy, ktorá nás baví už 39 rokov! Pre mňa asi najlepším nápadom je osamostatnenie filmu, a nie pokračovanie v hlavnej dejovej línii, aj keď sa jej bezprostredne týka. To znamená nie bezhlavo kopírovať už zabehnuté veci, ale mierne ich pozmeniť počnúc vynechaním uvedenia do deja v podobe textu smerujúceho do vesmíru; podobných, no nie rovnakých hudobných námetov; obsadenia doteraz menej známych hercov (slepý majster Ip v SW?) a tak ďalej. Mám z toho oveľa lepšie pocity ako po zhliadnutí 7. dielu. Verdikt: 88% ()

robfi

Ten film je tak dokonale genderove, rasove, ideove, svetelne, zvukove a dejove vyvazeny, ze si rikam, proc to vlastne tocili. Jo, sikanuji tam preprogramovaneho drona, takze potencial do budoucna to ma, povstanou novi bojovnici proti sikanovani dronu a nakonec samozrejme dobro epicky zvitezi (napul), aby se ospravedlnil dalsi dil plny jeste blbejsich a vzvayenejsich postav. Boze muj, kde je charisma prehistorickych SW s chrchlajicim Darth Vaderem proti tehle drahe, ale sterilni a prazdne skorapce? Ja chcu videt poradne zaporaky, kteri se nenechaji zmastit od pubertalnich decek a nedovtipnych afghancu, hrajicich si na piloty povstalcu. Chci videt poradne, chlapacke, nezkriplene hrdiny s poradnou davkou Sily. Zadne vibratory s charismatem ovladace k telce. Boha Je(di)ho. ()

ekzorcist

Zasadenie Rogue One medzi trojku a štvorku bol pre sériu Star Wars dobrý nápad. Konečne sa objasnilo prečo predražený PPP projekt financovaný z Imperofondov (Hviezda Smrti) bol deravý ako ementál. Digitálne cameo starých hercov bolo pôsobivé no a výkony niektorých nových hercov boli zasa príjemným spestrením. Mads Mikkelsen s prehľadom zahrá aj rýchlovarnú kanvicu či kancelársku stoličku. Sú tam chyby a trápne momentíky, ale frustráciu na seba zobral už sarkastický robot K2 čiže ja som odchádzal z kina spokojný. ()

Fuksinka

Tohle byly opravdu Hvězdné Války. Ikdyž v originálním názvu Star Wars vůbec není. Tenhle film konečně ukázal zlo impéria a přiblížil se nejvíc hnusu války. Scénář samozřejmě není nic světoborného (dones něco někam, strč do do dírky B v sektoru C...) a stále se jená o přístupný film, ale v rámci těchto omezení, je Rogue One bomba. Konečně nám ukázali, že boj za ideály se neobejde bez špinavých praktik, že se "agenti" musí uchýlit i kvěcem, které z nich rozhodně nedělají morální vzory. Jsou špinaví, zoufalí. Impérium je zde skutečně děsivé a kráčející tanky zde mají svou nejděsivější scénu stejně jako Darth Vader. Je zde znát láska a úcta tvůrců k předloze. --- Z negativ bych vypíchla překvapivě (vzhledem k rozpočtu) špatné CGI obličeje Petera Cushinga a Carrie Fisher. Slabé 3D a v příšerný český dabing. (bohužel kopie v aj nebyla k dispozici) Opravdu to musí znít jak ochotnický soubor z Horní Dolní? A ten Vaderův hlas byl snad vtip? Každopádně jistě nejsem jediná, která si hned druhý den pustila epizodu IV. ()

Grendysa

Takže Rogue One, první spin-off ze světa Star Wars.Příběhově nejtemnější SW film.Příběh je rozhodně zajímavý a poslední třetina byla skvělá i konec, ale na postavy není kladený velký důraz nevíme o nich téměř nic.Jedině postava Jyn byla trochu rozvinuta a její otec zahraný výborným Madsem Mikkelsnem byl taky jeden z plusů tohodle filmu. K2SO. Hodně mi vadil CGI Tarkin. Vader nebyl špatný, hlavně scéna na palubě rebelů, ta je výborná. První dvě třetiny byli kombinace nudy a zábavy. Efekty a akce jsou fantastické. 70%(trošku zklamání) ()

Mitch Conner

Mimo hlavní ságy jsem žádnou odbočku, nebo spin-off neviděl a Rogue One mě rozhodně příjemně překvapil. Příběh samotný, i když je pro samotnou ságu hodně důležitý, mě nijak zvlášť nezaujal. Asi proto, že se nedařilo vytvářet nijak dramatické okamžiky a motivace postav jsou tak trochu zvláštní. Kdy se to ale podařilo, byl závěr, z něhož posledních cca 5 minut zvedá hodnocení o celou hvězdu. Scéna s únikem před Panem Temným je naprostý vrchol celého filmu, škoda že takových nebylo víc. Jinak samozřejmě kostýmy, rekvizity (ty displeje a tlačítka!) super. Je to fajn odbočka, ale trochu nechápu vyšší hodnocení než u Epizody VII. Už bude Epizoda VIII??? P.s. Slyšel jsem, že ve 3D je to hodně, hodně tmavé. Ostatně přišlo mi to i ve 2D. ()

Sonome

Nemám ráda dabované filmy, takže mi alespoň neuteklo originální znění mantry " I am one with the force." Ve filmu je opravdu nepodařený překlad... ()

Elisson

Wow. Aké príjemné, nenásilná predohra ságy s mojím obľúbeným dánskym hercom. A ten koniec? Bolo to tak dobre spravené, že sa mi ani nechcelo plakať. ()

sebulba1981

Jako velký fanoušek Star Wars musím říct,že mě film dostal.Po dost kritických komentářích jsem se rozhodl,že chci film vidět.A říkám na rovinu pecka.Kdyby ten začátek nebyl tak zdlouhavý,tak je to na 5 hvězdiček.Jinak super film,vynikající hlavní hrdinka a skvěle ten příběh zapadá do Star Wars Universa.Těším se na další díl. ()

SteveV

Po zklamání, kterým pro mě byl totální ripoff čtvrté epizody, jsem se dočkal nového Star Wars filmu, který 1) je originální* a obohacuje dosavadní příběhy, 2) uctivě respektuje dosavadní filmy (žádné midichloriany!), 3) mě přinutil sympatizovat s hrdiny a nemít rád záporáky. A to vše navzdory tomu, že bylo naprosto jasné, jak osudy postav skončí. A šel bych na to znova. Proč tedy ne 5*? Nejvíc mi asi vadilo holywoodské odškrtávání must-have's. Například visačka za jednu ruku, zmrtvýchstání postavy kterou jsme odepsali a podobně. Digi Tarkin mi nevadil (v dnešní době bych čekal asi ještě o maličko lepší um, ale je fakt, že neměli možnost si Petera Cushinga oskenovat, narozdíl od dnešních herců). Darth Vader - být nemusel, jeho scény ale potěšily. ()

HellsAngel

Absolútne fenomenálne Hviezdne vojny, ktoré dávajú slovu WARS v názve ten pravý význam. Tentokrát žiaden idealistický boj medzi svetou a temnou stranou Sily, celý príbeh je vystavaný na postupnom relativizovaní odvekého konfliktu, pričom sa dozvedáme, že ani rebeli nebolo žiadni svätci. Materiál to je nesmierne provokačný a brutálne drzý, no garantujem vám, že už nikdy nebudete čítať úvodné titulky Epizódy IV rovnako, ako tomu bolo pred Rogue One. Navyše, snímka si drží skvelé napätie až do posledných minút aj napriek tomu, že už dopredu vieme, ako to s hlavnými postavami musí skončiť. Scenáristi ma ale najviac odrovnali scénami s Darthom Vaderom - objaví sa sotva na pár krátkych okamihov, no sú to jeho najlepšie chvíle na striebornom plátne od čias Empire Strikes Back! Gareth Edwards týmto počinom jednoznačne dokazuje, že Star Wars majú potenciál vyrozprávať silný príbeh aj mimo hlavnej epizodickej línie. P.S.: Z filmu je cítiť to obrovské fanúšikovské srdce, ktoré do toho tvorcovia dali. ()

Teoretik

Díky bohu kvalitní Star Wars. Po epizodě síla se probouzí už jsem ani nedoufal , ale povedlo se. Možná na druhé shlédnutí i hvězdu přidám :-) ()

Arcisit

Velký očekávání přináší velký zklamání.... Nemastný, neslaný, člověk si nenajde nikoho kdo by se mu líbil a ten konec to je taky ubohost. Nejhorší SW film. ()

Cvachetka

Toto je Star Wars! Přiznávám, nevěřil jsem. Ale ta atmosféra je naprosto skvělá. Ani mi nechyběla "absence" síly a světelného meče. Herecké obsazení, které dokonale zapadlo. Všichni. Pro mě mnohem víc Star Wars než epizoda VII. Šikovná vsuvka mezi epizodu III a IV. Dokážu odpustit i toho guvernéra Tarkina (byť je velice povedený, tak je to zjevné od prvního pohledu). Rád se podívám znovu, 100%. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord