Reklama

Reklama

Scaramouche

  • Španělsko La máscara de Scaramouche (více)

Baví diváky na tržištích, vyhrává souboje a dobývá srdce i ložnice krásných dam. Pod maskou se skrývá legendární představitel D´Artagnana ze Tří mušketýrů Gérard Barray! Francouzsko-španělsko-italský romantický film, při jehož sledování nezůstane jediné oko suché. Mladý bouřlivák Robert la Fleur jezdí od dětství s komedianty, a vystupuje jako oblíbená komická postava „Scaramouche“. V Paříži ho vyhledá markýz de la Suchill, aby se ho zeptal na jeho mládí, a především na jizvu na jeho hrudi. Domlouvá si s ním schůzku, ale den na to je nalezen mrtev, a Robert le Fleur je obviněn schovankou markýze de Suchill Dianou neúmyslně z jeho vraždy. Robert se snaží dokázat svou nevinu a s pomocí Diany se mu to daří. Nakonec se dostane na zámek svého otce, ale ještě musí být dáno spravedlnosti zadost a všichni intrikáni a vrazi musí být po zásluze potrestáni. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (20)

ČeskýTulák 

všechny recenze uživatele

Film, který spadá do legendární historir Tří mušketýrů, rytíže Pardalaina , Kapitána Fracccase a dalších. Trochu pokulhává český dabing, je dělaný již v dnešní době. Tento film nebyl v šedesátých letech dabován a byl promítán ve francouzké verzi, která v porovnání k italské je vynikající, francozsšina patří k tomuto ději. Rovněž většina herců je z Francie. Ani na zahraničních servrech se francouzská verze neobjevuje, což je velká škoda. Film samotný však nijak italštinou či češtinou netrpí. K tomu vynikající G.Barray, kterému tyto filmy velmi sedí. Nesmí se zapomenou i na průvodní melodii od Charlese Aznavoura, i když písničku ve filmu nezpívá. V ději tohoto filmu je snad vše co takovéhoto filmu patří, krásné ženy, manželské intriky, souboje ale i vtip. A co zde ani nechybí je krev. ()

argenson 

všechny recenze uživatele

Dramatická zápletka výborná, s nábojem a šťávou. Horší už milostná romance titulního hrdiny k Dianě (Michèle Girardon), která je příliš zkratkovitá a tím pádem docela srandovní. Hlavní záporák zbytečně moc fešák, i když s dostatečně nasíracím ksichtem (Alberto de Mendoza). Na svůj věk výborně vypadající Yvette Lebon, která ani přes dvacetiletý věkový rozdíl nepůsobila směšně při svádění Gérarda Barraye (ovšem u herečky, která se dožila víc než stovky, není divu, že ještě v padesáti byla za kočku). Závěrečný souboj na můj vkus moc dlouhý. Zvláště když v českém znění vydávaly kordy zvuky jako když o sebe mlátí plechový hrnce. ()

Reklama

Skuby47 

všechny recenze uživatele

Dobrodružná romance z 60. let podobně jako Tři mušketýři, Fanfán Tulipán nebo Hrbáč, tedy z časů, kdy se bojové scény natáčely bez trikové dopomoci. I tak má tento téměř pohádkový příběh spád, vtip, svižný průběh, a vše, co k němu patří – fešného hlavního hrdinu, jeho věrné přátele, krásné dívky i podlé padouchy. Šarmantní sukničkář, svůdník a komediant Gérard Barray bojuje za spravedlnost a čest krásných dam. Kromě okouzlujícího hlavního hrdiny a řady ukázkových šermířských soubojů bych vyzvedla nákladnou výpravu, krásu historických kostýmů a půvab žen. A jako v každé pohádce i zde dobro zvítězí, intriky jsou odhaleny a zlo je po zásluze potrestáno. Ráda se k těmto starým filmům vracím, připomínají mi moje mládí. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Klasická dobrodružně romantická podívaná, která rozhodně neurazí. Chlubit se může perfektními kostýmy a výpravou vůbec, velmi krásnými ženami, sympatickým hrdinou a záporákem, jenž vypadá jako Radoslav Brzobohatý (takže je charismatický až běda). Dále samozřejmě dojde na převleky, záměny, všemožné skotačení... Humor mi bohužel nijak humorný nepřišel a nejvíce ze všeho se mi líbil závěrečný šermířský souboj, který šel doslova a do písmene až na krev. ()

marťan 

všechny recenze uživatele

Scaramouche - Robert la Fleur : Gerard Barray. V roli jeho půvabného protějšku – šlechtičny Diany de la Suchill - Michéle Girardon, která s ním hrála i v jiných dobrodružných filmech. Mladý bouřlivák Robert la Fleur jezdí od dětství s komedianty, a vystupuje jako oblíbená komická postava "Scaramouche". Příjemný historický dobrodružný film - takový, jak to jen dovedou francouzi - dobrodružství, výborný šerm, krásné ženy, lásky, intriky..... ()

Galerie (7)

Zajímavosti (3)

  • Film byl natočen převážně španělskou produkcí, proto byla většina exteriérových scén pořízena ve Španělsku (Madrid), jeden souboj v katedrále v Burgosu, některé další scény na zámku Chenonceaux. (argenson)
  • Producent Nat Wachsberger prosadil do filmu svou manželku Yvette Lebon (Alice - Madame de Popignan), přestože byla o dvacet let starší než její filmový milenec Gérard Barray (Scaramouche, Robert Lafleur). (argenson)

Reklama

Reklama