Westworld - Dveře

(série)
Sci-Fi / Thriller / Western / Drama / Mysteriózní
USA, 2018, 10 h 35 min (Minutáž: 58–91 min)

Hudba:

Ramin Djawadi

Evan Rachel Wood, Thandiwe Newton, James Marsden, Talulah Riley, Katja Herbers, Ed Harris, Jonathan Tucker, Jeffrey Wright, Neil Jackson, Brian Ames (více)

Epizody(10)

Bajislaw

Obrovský kvalitativní propad. Už vynikající první sezóna patří těm seriálům, co si o sobě myslí, že jsou chytřejší, než ve skutečnosti jsou. Druhá sezóna je dokonale nesrozumitelná, přemoudřelá, natahovaná nuda. Seriál o ozbrojeném povstání vraždících robotů v gigantickém zábavním parku může být všelijaký, ale neměl by být nudný. Spousta času je věnována scénám, ve kterých kamera v předlouhých záběrech pomalu klouže po detailech interiérů a ještě více času těm, ve kterých dvě osoby sedí naproti sobě v tmavé místnosti a pseudofilozoficky žvaní. Scénáristé Lisa Joy a Jonathan Nolan jakoby příběh psali pro bandu šílenců na Reddittu, co se baví tím, že se snaží uhádnout příští dějový zvrat. Snaha všechny přechytračit se tady odehrává na úkor smysluplného příběhu. Poslední díl se pod tíhou všech těch nahromaděných mystérií a nelogičností doslova sesype. Westworld navíc trpí syndromem Avengers: Infinity War. Tragická smrt tady nic neznamená (protože každého je možné znovu zapnout, vyrobit či oživit). Jelikož povahy, chování a motivace všech zúčastněných se neustále mění (protože každého je možné přeprogramovat či resetovat), divák neví, komu má fandit a zda má vůbec investovat emoce do čehokoli z toho, co se na obrazovce odehrává. Tohle jsou hlavní problémy, ale zdaleka ne všechny problémy. První sezóna byla vizuálně podmanivá a plná silných obrazů. Scén, kdy se postavy doslova brodí mrtvými těly je ve druhé sezóně nepočítaně, ale stěží nějaké zapamatovatelné obrazy. Je nápadně brutálnější, ale zároveň jaksi krotká. První sezóna byla plná (často zábavného) násilí a (nikoli samoúčelné) nahoty. Druhá sezóna obsahuje spoustu (samoúčelného) násilí téměř žádnou nahotu. Westworld má pořad co nabídnout, především solidní herecké výkony, nečekaně zdařilý osmý díl a působivý soundtrack Ramina Djawadiho, ale na kladné hodnocení to nestačí. ()

Dejf4

Znovu je na to radost se dívat, protože po řemeslné stránce je to úžasná práce. Ale to co fungovalo na jedničku v první sérii již zde začíná ztrácet trochu dech. Tvůrci si celkově již tak jistí nejsou, roztříštěná režie a ten sebevědomý scénář také už nemá zcela pevné základy. Plno postav je nevyužito a někteří ztratily svoji hloubku. Naštěstí se ke konci série šlápne na plyn a Westworld zase ukáže v čem byl tak opěvovaný předešlou řadu. A celé finále je jisté a funguje jak má. Celkově spokojenost, ale strašná škoda té slabší, unavenější první půlky. 7/10 ()

TR4XY_CZ

To si ze mě děláte jako prdel? 74% procent??? To jste jako jiná havěť teda. Vždyť je to téměř stejně geniální jako první série! Ještě teď, když píšu tuhle recenzi, si pořád srovnávám v hlavě, na jaké promyšlené to dílo, jsem se právě díval. Bude potřeba druhé shlédnutí, nebo aspoň Youtube Breakdown na úplné stoprocentní pochopení a hned potom se vrhám na třetí sérii. Já v tom prostě nevidím chybu! 10/10 ()

jackalsc

SPOILERY!!! První sérii jsem miloval kvůli atmosféře, každý díl měl něco do sebe a po každém díle vznikaly otázky, na které se buď odpovědělo v dalším díle, nebo ne+ přihodily se další. To je základní bod, v této sérii mám pocit, že vše bylo naprosto zjednodušeno, aby to každý pochopil. Ve většině dílů nejsou žádné otázky a když už jsou, tak jsou rychle zodpovězeny. Faktem je že ani jeden díl nebyl řežírován Nolanem, což první a poslední díl první série byl a taky to podle toho vypadalo. Je sice pěkné, že už je naplánována třetí série, ale nemáme se spíše bát? Díky první sérii si WW udělal obrovské jméno, zde nastal propad a velice se divím tak vysokému hodnocení. Celá série se zvrhla kdesi do akční vřavy s absurdními situacemi, která WW absolutně nesluší. Upřímně si myslím, že by bylo lepší, kdyby to už nechali na pokoji. Celá druhá série funguje jako podruhé luhovaný čaj. Chápu, že se snažili přibrat na té vlně úspěchu, ale prostě je tu tak moc zbytečné vaty. Nestalo se mi, že by mě u sledování Westworldu brala dřímota, ale zde se všechno změnilo. Samurajský svět byl naprostý propadák, tam jsem se divil, že jsem se neprobudil až někde nad ránem s vypáleným projektorem. Dolores linka? První série úžasná, zde 80% vopruz, konec zajímavější. V podstatě bych řekl, že tato série byla jaksi spasena Bernardem s Anthony Hopkinsem. Ed Harris taky ze začátku předváděl parádní kouzla, ale na konci vyšuměl jako pára nad hrncem. 10 epizod se mi teda ve finále zdá jako hodně přehnaný kousek na tento scénář. Ovšem pokud třetí série bude v životě Bernarda a Dolores mezi lidmi, pak ano. Řekl bych, že toto by mohlo být zajímavé a v něčem velmi podobné první sérii. Nikdo asi nečekal návrat Hopkinse, ale když se už tak stalo, mohli jsme dostat daleko větší satisfakci ve větším obsazení. První série měla tak luxusní soundtracky, které se zřídkakdy vyskytují zde. Nechápu, když máte další esa v rukávě, proč je nevyužijete. Avšak třeba zmínit i ty výborné díly jako 1, 4, 7. Ostatní jsou takový střed či slabota. Někdy se opravdu zdá jak kdyby s každou další epizodou došlo k úplnému přeobsazení tvůrců. Nechci dávat WW špatné hodnocení, ale 70% je teda max co tomu můžu dát. Nebýt těch dobrých dílů, tak by se to na stupnici hodně přehouplo doleva. Hlavně se v posledním díle podívejte na tu scénu po titulkách, ta je výborná. ()

CaptNemo

To, co v první sérii fungovalo - pomalé tempo, přeskakování časových rovin, dočasné zmatení diváka, se v druhé sérii proměnilo v totální chaos. Kromě 8. dílu, který byl v podstatě samostatný příběh, se dějové linky druhé série dostaly do slepých uliček, ze kterých sice je cesta ven, ale otázkou zůstává, zda to bude ještě miliony diváků zajímat. Já samozřejmě chci vidět, jak Meave ve třetí sérii ožije, ale očekávání kvalitní podívané už nejsou zdaleka tak velká. ()

bonovox

II. seria: Veľká spokojnost, od začiatku výborne gradované a aj tie menšie odbočky v príbehu dávajú vcelku význam. Koniec opäť famózny (Codex od Radiohead do záveru totálne pasuje), s pripravenou pôdou pre ďalšie série ()

taibrek

prvá séria ma fascinovala ako to pekne do seba zapadalo, čo sa o druhej sérii nedá povedať. Zvyčajne sa neviem dočkať u seriálu ďalšej novej série, ale pred tou treťou Westworldu si to dobre rozmyslím, kde zabijem svoj voľný čas. Tá zmena Dolores a Tedyho na veľkých záporákov mi akosi nesadla. V podstate mi tento seriál príde, ako keby som sledoval Terminátora, všade cítiť ten Americký štýl. ()

mouzi

Přišlo mi to strašně okatě natahované a celkově takové nafouknuté nic. Bylo tam pár super scén a akcí a tak všelijak, ale na 10 dílů toho podstatného bylo fakt málo. Každopádně je to dost složité na přemýšlení, otázkou pak zůstává, jestli má vůbec cenu nad tím přemýšlet. Protože můj dojem z toho je, že se v tom ani prase nevyzná, natož já. @HBOgo ()

Eaton_Hunt

Bohužel je v tomhle seriálu druhá série, která není moc v něčem dobrá ani moc špatná. Její problém je spíše, že se v ní moc nic neděje. Příliš nesmyslné akce, kterou jsem odpouštěl v první sérii, jako na druhou stranu chápu, že jsou to vyrobení lidé, ale ta jejich nesmrtelnost v některých momentech mi bije až moc do očí. Kdyby nebylo Williama, tak bych asi i přeskakoval některé epizody, hlavně ty s bordel mámou. ()

trx2010

První sérii jsem shlédnul na jeden nádech. U druhé už to bylo podstatně horší. Časové prolínání působí jen chaos a zbytek je vata. ()

Sashmen13

Pojďme si říct příběh, jak z naprosto najetého konceptu udělat velké nic. Především, vezmeme ten velký twist z první série, kdy jsme si mysleli, že příběh jde ruku v ruce a ejhle, ono to bylo úplně jinak. Tak a teď tenhle koncept vezmem a vynásobíme 10x, nevadí, že divák prakticky bude vždy na začátku dílu dumat, jaká je vlastně timeline, nevadí to, protože je to tak cool a fresh, subverting expectations, plotwists na každém kroku, kdo by nečekal zradu. Jo a osmej díl bude 90% filler, protože proč ne. Tak to máme, co dál? Ten koncept kdy AIs začnou budovat nový svět a Ford jim v tom tajně pomáhá? No, tak bacha, AIs jsou nyní free, nepotřebují pomoc nějakého nyhilisty co se nyní všude objevuje a trousí hlášky jak je lidstvo naprd. A vůbec co je free? No musíme ovšem nějak vyvážit naše charactery, protože když hrdiné AI začnou zabíjet na potkání, měli by mít nějaký counter, nějakého zlého člověka, nejlépe korporát, který se nezastaví před ničím. Co naplat, že "vůdkyně" AIs na svobodnou vůli totálně kašle a své soukmenovce posílá na sebevražedné mise. Nehledě na ten fakt, že lidi si tady opravdu zaslouží umřít. Myslel jsem, že ALL OUT CHARGE útok na pevnost nic netrumfne ale potom ty scény, kdy týpci s P90 jen stáli a nechali se střílet koltama jsou best. Starej dobrej skynet to aspoň ukončil rychle, ale tady to vypadá na pěkně dlouhý běh. Logiku? Tu nepotřebujem, v reálném světě očividně nikomu mrtví lidé nechybí, a ochranka a pracovníci a kdoví kdo ještě... To nejlepší naposled, měl jsem rád Maev, opravdu měl. Ale když ji "zastřelili" jásal jsem. Čeho je moc, toho je příliš, ale když ona jen pořád brečí, že chce své dítě (které není její dítě a ona to dobře ví), tak to člověka omrzí. Dobře, že jsme měli last samurai episody, to pokrylo weebo demografii. A nyní vážně.!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Westworld 2 série je naprostý ústřel, s první serií to má společné jen postavy a čím pokračujete v příběhu dopředu, tím více skypujete dialogy, které jsou pořád stejné (realita je poison, lidstvo smrdí, i am gona kill them all). Ze zajímavého, kdy lidé se chtějí předělat do strojů a žít věčně (sythetics we stelaris např.) zbyla jen kostra filozofických a metafizických keců. Takhle ne hoši, takhle ne. ()

Zdenek.D

Po skvěle vypointované první sérii přichází mírný útlum v sérii druhé. Viním překombinovaný scénář, protože produkční hodnoty seriálu jsou stále skvělé. Vizuální stránka je podtrhnuta skvělou hudbou a už jen kvůli těmto dvěma bodům má smysl seriál vidět. Seriál přitvrdil a násilných scén je více - nahrává tomu kombinace děje v různých částech parku a v různých časových rovinách. Mezi nejlepší postavy řadím Teddyho a Maeve! ()

blatouchm

Hodnotím hned po shlédnutí celé řady skoro v kuse. Myslím, že divák, co vidí jednu epizodu týdně, bude úplně v háji, protože děj se rozdělil ještě na víc částí a neztratit se v příběhu je makačka na bednu. Na konci jsem se musel v epizodách vracet, abych si ujasnil, co se vůbec stalo a stejně zjistil, že ta scéna tam fakt nedává smysl nebo není natočená tak, jak by měla být. Robert a velkej šéf byli taky úplně v háji, takže konec je celkově matoucí. Spousta scén je hodně emotivních a psychika dostává zabrat. Rozhodně nejde o pohádku na dobrou noc. Hlavní specifikace je asi 100x větší počet mrtvol než v první řadě. Mnohem více akce. Souboje s meči, westernové přestřelky i moderní řežby. Tenká důvěra mezi všemi znamená zradu na každém kroku a nikdo si nemůže být ničím jistý. Dá se říct, že to je úplně jiný seriál než v první řadě. Nemá to už takové kouzlo, že bych musel po konci jedné epizody jít hned na další až do padnutí, ale je to rozložené tak, aby to bylo pořád zajímavé a napínavé. Proměna Dolores je brutální a v posledních epizodách si možná tvůrci zazdili lepší možnosti pokračování. 3. řada bude asi hodně problematická, pokud nejsou ve scénáři ještě nějaké záhady, protože v parku moc lidí a výtvorů už nezbylo a všechny otázky jsou skoro zodpovězené. Vlastně ani nevím, na co se mám těšit, protože nevím, komu fandit. Pokud tvůrci myslí, že z toho vytřískají víc jak 3 řady, tak to dopadne špatně. ()

KraLuban

A opět neskutečné - neskutečně chytré a komplexní, neskutečně smutné co do příběhu, neskutečně složité volby hlavních postav. Opět vynikající herecké výkony...až na jednu výjimku - Tessa Thompson je pravděpodobně nejhorší herečka ever. Ale když není na plátně, je to naprosto skvělý seriál, jeden z nejlepších vůbec. Ačkoliv na ni navazuje, tentokrát úplně jiný příběh, než první série a rozhodně stojí za vidění. ()

Mateus

Scenáristický nezvládlé pokračování výborné první serie. Škoda... Vypadá to jako snaha ušetřit na scenaristech a dojet na vlně úspěšně první série. Těžce pokulhává logika... Doporučuji komentáře: Tosim, T2, gaudalin ()

Rebel24

Najkomplikovanejsia séria celého seriálu vôbec, trúfam si povedať ze su potrebné minimálne 2 zhliadnutia na plné pochopenie. Prekvapuje ma ale, že uz tu badať tapanie tvorcov v niektorých momentoch a varenie z vody, akoby vôbec nerátali ze po prvej sérii pôjdu vôbec ďalej. Pretože ak The Maze bola premyslená na 96%, The Door dáva zmysel tak na 76%. Opäť si ale seriál pripravil krásne momenty a osobne sa mi páčila časť s indianom Kiksuya, kde v pozadí hrala krásna kompozícia Heart Shape Box v klavírnej verzii, taktiež vzťah a storytelling Williama a jeho dcéry. Veľká škoda autorskej uponahlanosti, mohli si dat radšej ešte rok odklad a premyslieť si epizódy poriadne, aby zachovali aspoň v globále líniu úvod - jadro - záver. Takto sme často sledovali mišung. ()