Westworld - Dveře

(série)
Sci-Fi / Thriller / Western / Drama / Mysteriózní
USA, 2018, 10 h 35 min (Minutáž: 58–91 min)

Hudba:

Ramin Djawadi

Evan Rachel Wood, Thandiwe Newton, James Marsden, Talulah Riley, Katja Herbers, Ed Harris, Jonathan Tucker, Jeffrey Wright, Neil Jackson, Brian Ames (více)

Epizody(10)

Milan25

Úplně si nejsem jistý, jestli jsem to pobral správně. Těch dějových linijí tam bylo asi až moc, a když už jsem si myslel, že jsem to prokoukl, tak se objevila závěrečná scéna s Williamem, která mi to celé zase rozhodila. Nejvíc mě bavily díly "v Japonsku" a s Indiánem. ()

Mafiapau

Do poloviny série jsem se bavil a seriál měl to stejné tempo jaké si udržoval až do konce první série.. ale od poloviny druhé série, se do HBO asi vloupali SJW a různí levicisti a zkurvily celej seriál.. fillerová epizoda "Kiksuya" to vyjadřuje fakt krásně.. filler a ve Westworldu? To je vtip? A nejvíc mě dorazila scéna (teď už přesně nevím kde to bylo ale předpokládám že tak v za polovinou dílu "The Passenger") kde vyjdou složky "Delos Extraction Team" a jeden týpek co je v polovině celého snímku, má P90-ku z nějakého fyzicky nemožného důvodu se zásobníkem pro M4-ku, flash-hiderem, ACOGem (4x scope) na picatinny railu a k tomu na ACOGu má ještě kolimátor (snad ten nejlevnější a nejmenší co jde koupit).. BLEEEHHH TPČ.. když jsem takovou píčovinu viděl, bylo mi už kříšťálově jasný, že svůj příběh a technický scénář totálně splachujou do hajzlu.. Konec mi jaksi nedával smysl.. doslova přesrání časových linek způsobí že se v tom pomalu ale jistě ztratíte (což se u jedničky rozhodně nestalo protože to bylo vykompenzované dobře zpracovaným plot-twistem) a pak vám díky tomu už ani nepřipadá že to na co právě koukáte je důležité.. takže musím dát pět hvězdiček první polovině této série, druhé polovině by se mi možná ani moc nepříčilo dát odpad.. jenže to bych musel vypustit sound-design, soundtrack a zase excelentní kameru. Po polovině druhé série kdy jsem si začal uvědomovat na co se to dívám, tak mě u monitoru držel jen Ed Harris a Shannon Woodward.. + Hirojuki Sanada opět jako Samurai, co si přát víc.. no snad jen přetočení druhé poloviny série.. 5/10 kvůli celku série. ()

Litvicek

První série byla výborná, každý jeden díl byl vynikajícím průvodcem v tomto šíleném světě, ve kterém to vygradovalo v úžasný konec, kde si tvůrci mohli říct, že by to tím i celé uzavřeli a nechali diváckou fantazii pracovat a celé by to nabylo ještě lepšího dojmu. Jenomže ne, tvůrci se rozhodli diváka ždímat a přijít s další sérií, která už tlačila příliš na pilu. Hodnocení šlo dolů, stejně jako má pozornost a jsem rád, že jsem těch 10 dílů vůbec zvládl. Dojdeš na finální epizodu a znovu, otevřený konec - a já teď vůbec nevím, jestli to vůbec chci dokoukat. Zřejmě ne, jdeme dál. ()

mclenin

Osobne sa mi druhá séria páčila viac ako prvá, je to zrejme aj kvôli tomu, že ako divák už som nemal taký problém sledovať jednotlivé postavy a dejové linky, chápať zmysel a motiváciu ich konania, vnímať podstatu sveta westworldu a aj napriek retrospektívne sprítomnenej forme narácie som sa v celom tom klbku napokon nezamotal. Nie je to však úplne najjednoduchšie sledovanie, divák musí byť pozorný po celú dobu time-ingu. ()

simply

Westworld je už od prvních dílů moje srdcová záležitost. Trochu jsem se bála, že druhá série bude celá ve stylu "my" versus "oni". Naštěstí se tak nestalo a seriál celkem drží úroveň první série. Na druhou stranu jsem se ke konci trochu ztrácela v časových linkách a některé scény působí trochu překombinovaně. ()

Renfield

Méně je někdy více, takže když do druhé série dáte všeho více, není to vždy výhra a to přesně platí i o druhé sérii Westworldu. Základním problémem je, že scénáristi vsadili na nezajímavé postavy, myšleno především ty ženské. Ano, u první série jsem psal o tom, jak mě bavil příběh Maeve, jenže ta se právě na konci první série vydala špatnou cestou, která navíc pokračovala úmorně dlouho. A nezachránili ji na ni ani další oblíbení, Hector a Armistice, zde trestuhodně nevyužiti, téměř do země zadupáni. Když už to vypadalo, že se Maeve někam posune, unesou "její dceru" indiáni, aby mohla přijít naprosto zbytečná epizoda. Tedy, že se i jejich příběh nějak více vysvětlí, že budou nakonec důležití, jsem předpokládal, ale opravdu takto? To snad ne. Dolores, nebyla příliš zajímavá už v první sérii, zde bylo vše dvojnásobné. Snad je to i zbytečným filozofováním, věčnými návraty a zase, hledáním, tentokrát otce. Naštěstí to celé nebylo jen o negativech, takže ke kladům. Více informací o světě potěšilo, obzvlášť pohled do historie, prakticky vzniku. Naději vzbuzoval Shogun World, žel do něj přišly špatné postavy... přesto to vyloženě zlé nebylo. Celá série má velmi slušnou atmosféru, občas až hororovou, ta je nejvíce znát v příběhu Bernarda. Jeho linie je zajímavá, samozřejmě v tom pomáhá přítomnost Anthonyho Hopkinse, ale i ztráta paměti. Ono postupné odhalování pravdy, je ozdobou především nejlepší předposlední epizody! Ta měla být tou poslední, vždyť se mnohé vysvětlilo a co se nestihlo, mohlo zůstat nezodpovězené. Finále totiž děj násilně natahuje, filozofování je víc než příliš a závěr značně rozporuplný. A Ed Harris? Stále vše táhne, vlastně snad ještě víc. Jednoduše nejsilnější postava, nejlepší linie, navíc potěšily i rodinné pohledy do minulosti a vrchol seriálu, Hopkins/Harris v jedné scéně. 65% ()

H4ku11

Občas som sa v tejto sérii stratil, ale nakoniec som došiel do úspešného konca. Máme sa ešte na čo tešiť, i keď neviem, či uvidíme otvorenú rebéliu alebo kam sa nám príbeh s Dolores a Bernardom v čele posunie. ()

zelvicka.

Velmi rozporuplné, na jednu stranu mi už závěr předchozí série přišel totálně šílený. Na stranu druhou jatka, která se v zábavním parku rozpoutají jsou opravdu působivá, takže jsem samozřejmě celou sérii spolknul i s navijákem a našel si tam tu trochu filozofie, která mě bavila. Na druhou stranu mě trochu unavovala zdejší deux ex machina^2, a vlastní mechanismus viru "svobody" mi zůstal skryt. Na druhou stranu některý z mindfucků doceňuji :) ()

Yardie

Hodnocení stejné jako u první série. Ta byla spíše taková filozofická, kecací, seznamovací a objevovací. Druhá série přešla do akční roviny a to mnohdy dosti brutální. Dozvídáme se zase něco více, děj je propletený, zamotaný, lumpácky natočeno, člověk občas neví, na čem je. Celkově stále výborné, je to zajímavé a člověka to baví. Sice nás doma začala docela iritovat Dolores a její dějová linka, nicméně, přežili jsme to. Kvalita rozhodně nešla dolů, jen pojetí je jiné. Howgh! ()

barrahir

Sorry, ale tu jejich hru "máme vše promyšlené" jim přestávám žrát. Příběh ve druhé sérii už nedrží pohromadě a při pohledu zpětně je půlka děje vata. S tímhle stylem vyprávění a počtem dílů to ani jinak nejde. Zatím hůl nelámu, ale uvítal bych do budoucna o pár dílů míň a vše z pera Nolan & Joy. Jenže to by zase nesypalo HBO tolik peněz. Pokud scénárista každých 5 minut otočí celý děj a myslí si, jaký je chytrák, tak je něco špatně. Snad to neskončí jako Matrix. ()

PAVEK

Měl jsem trošku obavy, ale druhá série Westworldu nakonec nezklamala, byť měli autoři jistě těžkou práci s tím, aby na kvalitu první řady úspěšně navázali. Prostředí Westworldu je stejně jako v první řadě nesmírně podmanivé. Produkce seriálu je výborná, herecké výkony taky. Děj by stál za samostatnou esej, je totiž velmi náročné se v časových linkách zorientovat, nicméně diváka to alespoň nutí k přemýšlení. ()

petikacka

Tak tentokrát to vzali tvůrci opravdu Z GRUNTU...Přes Adama a Evu, dějiny Mexika, Japonska, Indiánů, černochů, přistěhovalců, imigrantů, lidí žijících ve virtuální realitě...Já se z toho kurva poseru!!! Kdo to má vydržet?! Takové dávky emocí a masakrů během dvou odpolední je na mašlu...Na zabití je ovšem hlavně to, že se ty NAŠE dějiny FUCK vůbec nemění..."TOHLE NENÍ SEN DOLORES, TOHLE JE KURVA NOČNÍ MŮRA"...Lidi doufám, že se už konečně jednou poučíme..."ŽÁDNÝ SYSTÉM MI NEBUDE ŘÍKAT KDO JSEM, A ŽE NEMÁM NA VÝBĚR"!!!!!....Tuto větu mi ukradli z mé vlastní hlavy...JO - A NEBE STEJNĚ EXISTUJE... Tak to by bylo a teď si dám zase panáka ať se vzpamatuju...Za mě 95% ()

Gulde

Po hodně kvalitní první sérii přišla podstatně méně kvalitní série druhá. Scénáristi a režiséři odvedli dle mého lajdáckou, tuctovou práci. Mrtvých a usekaných končetin je tam všude tolik, že už mě to nechává vskutku zcela chladným a spíše se tomu usmívám. Z těch sekuriťáků, kteří jsou tam jen proto, aby se nechali nějakým trapným způsobem zabít, mi jdou snad až slzy do očí. Když už točíte seriál s takovýmhle rozpočtem, najměte si alespoň nějaké taktické poradce - nebudete to působit tak směšně. Nehledě na to, že i jejich kostýmy vypadají rovněž směšně. Všichni ve všech scénách mají plnou hubu různých filozofických keců, které tam navíc obvykle pronáší sami k sobě. Minimálně polovinu dílů jsem se fakt docela dost nudil, navíc ty linky jsou tak zkomolené, že čert aby se v tom vyznal. Kam tím tak nějak mířili jsem zhruba pochopil, ale to provedení dost pokulhává a je nepřehledný. Snad 3. série to vrátí zpátky na nějakou slušnou úroveň. ()

majec4

Trochu sa v tom clovek zacne stracat, hlavne ak to nepozrie naraz behom tyzdna. Pozrel som to behom mesiaca a citit, ze som si neni isty hodnotenim a celkovym nazorom na celu seriu. Jednotlive casti sa mi celkom pozdavali, no v celom kontexte je to take nemastne - neslane. Posledna cast ma kus sklamala, lebo tie neurcite dialogy, ktore navodzuju dojem niecoho velkeho su v konecnom dosledku take akesi prazdne. Iba tliachaju, aby tliachali. Neviem ci to mam brat ako zamer, ze ide o vytvory a teda, ze nie su to ludia, alebo sa v tom proste tvorcovia taktiez kus stratili. Na druhej strane ten styl akym sposobom to bolo odrozpravane sa mi celkom pacil. Ubral by som trochu toho zbytocneho "patosu" a pridal by som aj nejaku akciu, lebo v tejto serii to bola slabota podla mna. Tie prepadovky na buginach boli miestami pekne trapne. Celkovo nerozumiem ze v roku XY si nevedia s takou vzburou poradit, ale ok, podme dalej. Prva seria bola fakt topka, tu to uz trochu drhlo, takze do trojky pojdem s malou obavou ako to vypali. ()

ddf76

Porad je to naslapany sci-fi seros. Druha serie potvrdila, ze je to zatim nejlepsi sci-fi serial poslednich let. Uz se tesim na 3. serii. ()

Monisek

Jako jo, hezky se na to kouká, herci jsou super, herecké výkony ještě lepší... Ale bohužel je to na můj vkus až moc překombinovaný, je tu až moc časových linek, ve kterých jsem se horko těžko orientovala a vlastně si celkově jsem jistá, že jsem spoustu věcí spíš nepochopila, rozhodně v tom mám mezery... Asi budu někde googlit vysvětlení :-) ()

sirien

slabý 3* - pořád roztahaný (i když akčnější než s01), teď navíc zbytečně překombený a zdaleka ne tak chytrý jak se to snaží tvářit. A btw. filozofické otázky se mají zapracovávat do děje a ne že se v posledním díle dramaticky odříkají divákovi do xichtu. ()

hEROic

Tak po druhé řadě musím říct, že potenciál se začíná naplňovat! Velká bomba, která mě osobně těžce rozsekala. Stále je to ale brutálně složité, i tak... 90% ()

oli009

Druhou sérii ani nehodnotím, protože jsem ji nezvládla dokoukat. Oproti té první je značně komplikovanější, pro diváka ještě hůře uchopitelná, rozvleklejší, celkově je tady přepálená stopáž jednotlivých dílů a vlastně i celé série mnohem větší problém a to zejména proto, že druhá série pro mě ztratila leccos z výborné westernové atmosféry svého předchůdce. Děj  je nám vyprávěn ve zmatených časových úsecích a navíc se rozbíhá do tolika nekoherentních dějových linek, že k prostému pochopení (natož přemýšlení) by bylo zapotřebí minimálně velmi podrobného průvodce a manuál, jak se v tom všem vyznat. Ztrácí to šťávu, což způsobuje, že ačkoli i ve druhé sérii je možná řada úctyhodných myšlenek (jako tomu bylo v té první), kvůli způsobu podání se k nim divák jen sotva dobere. Nudnou složitou bídu nezachrání ani postavy, jelikož jsem si k žádné nedokázala vypěstovat dostatečné sympatie (nebo koneckonců ani antipatie), takže k westernové atmosféře, krajině a hudbě se budu muset prostřílet jinými filmovými a seriálovými kousky. ()