Westworld - Dveře

(série)
Sci-Fi / Thriller / Western / Drama / Mysteriózní
USA, 2018, 10 h 35 min (Minutáž: 58–91 min)

Hudba:

Ramin Djawadi

Evan Rachel Wood, Thandiwe Newton, James Marsden, Talulah Riley, Katja Herbers, Ed Harris, Jonathan Tucker, Jeffrey Wright, Neil Jackson, Brian Ames (více)

Epizody(10)

Kalimero13

Kdo do toho začne trošku šťourat, bude se snažit pochopit pochopit, proč daná postava jedná tak, jak jedná a jaké má motivy, prostě kdo nahlédne za nastavovanou kaši woow momentů, odkryje absurdní nefungující svět plný nelogičností a scénáristickch berliček, kde se věci nedějí, protože dávají smysl, ale protože dobře vypadají na plátně. A když to začne skřípat, prostě to schovejme za tajemno, však on se nikdo zpětně dívat nebude. Více: https://alterego.ondrejvasicek.cz/Westworld-102/ ()

Johny M.

2. série má možná o něco víc hluchejch momentů a je místy až extrémně složitá a překombinovaná, ale pořád je to jeden z top seriálů. Přesto mi chybí trochu přímočařejší remake původního Westworldu... ()

Hpatrik

Prvních pět dílů jsou rozkoukával dvakrát, protože poprvé jsem byl tak znuděn/znechucen, že jsem to nedokoukal. A není se čemu divit. Druhá série je ještě zmatenější, nepřehlednější než ta první. Přeskakuje se tu mezi mnoha časovými linkami, a často je těžké rozlišit v jaké časové lince zrovna jsme, takže se v tom člověk snadno ztratí. Příběh je jednoduše špatný, nenápaditý a natahovaný, dialogy jsou rádoby hluboké, a protože nefunguje příběh, nefungují ani dialogy, postavy dělají nelogické věci apod. No, nakonec jsem to celé dokoukal, a stejně nevím co tím chtěl básník říci... Slabé tři. ()

Mouchal

Některým seriálům sluší pouze jedna jediná série a po shlédnutí té druhé u Westworldu jsem si jist, že tohle je přesně ten případ. První série je skvělá. Opravdu tam je pouze máloco vytknout a vše funguje tak, jak má. Bohužel v té druhé nám svůj příběh tvůrci odtajňovali po malých kouskách v různých časových sledech a když si ho pak v hlavě složitě složíte dohromady, zjistíte, že plno věcí postrádá jakýkoliv význam a událo se opravdu hodně hovadin. Například jsem doteď nepochopil, jak fungují zbraně výtvorů, jak je možné, aby cvičení žoldáci s moderními automatickými puškami byli tak bezradní, že je v klidu sejmou dva prehistorický kolty? Jak je možné, aby MiB střílel z revolveru, když tam měl vadný náboj, který zničil zbraň až po několikarém výstřelu? A kdy se jako odehrála potitulková scéna? Jaký význam měly ostatní parky? Tady se holt tvůrci inspirovali pozdějšími sériemi Lost. Mnoho otázek a žádné odpovědi. Skoro to až dává pocit, jakoby si s námi tvůrci jen hráli a sami odpovědi neznali. Všechno je to tak krásně natočené, zahrané i nazvučené ale celek (alespoň pro mě osobně) příběhově nefunguje a upřímně mě ani nijak zvlášť nebavil. Když si vezmu, kolik věcí se může odehrát v rámci 10 hodin, (pro porovnání například celá trilogie Pána Prstenů) v 2. sérii WW se toho odehrálo zoufalo málo, co by stálo za řeč. Bohužel zklamání. 60% ()

Franc1s

Ale jooo, ten konec mě dostal :) Od začátku jsem si říkal, "snad dojde aspoň na chvilku Hopkins." On přišel a zůstal mnohem déle, než jsem čekal. Každý jeho proslov, monolog, byla radost sledovat. Návštěva v Shogun parku byla něco! Škoda, že moc prostoru nedostal Floki. Muž v černém pěkně hnusnej hajzl, vydržel docela dlouho prostřílenej skrz na skrz, ale tak skončil jak skončil... :) Časové linky, mi dali zase zabrat, ale finále to pěkně všechno rozlousklo a něco si nechali tvůrci i do další série. Za mě hlavně druhá půlka sezóny velice povedaná. 8/10 ()

PedroPo

Na rozdíl od první série jsem to prostě... nepochopil. Bylo to překombinované, bylo to zmatené, bylo to... Zbytečné? Japonská a indická odbočka vypadaly efektně, ale efektivní moc nebyly. Pokud má být třetí řada, jsem zvědavý, kam se budou chtít tvůrci posouvat. Ale tohle bylo těžké zklamání. ()

Tamten

Zatímco první série je zajímavá, netradiční a v mnohém překvapující, druhá série se už jen snaží vytěžit tu první, děj je nepřehledný, často nelogický a zmatený. Závěrečné rozuzlení rozhodně neposkytne to, co první série. ()

bearmeedek

Tohle dílo je perfektní v mnoha směrech. Bohužel nejen směrem nahoru, ale i dolů. Začátek druhé série byl bombastický. Rozjezd a nářez, který válcoval první sérku. A pak se začalo mixovat rádoby umění, které by ve snesitelné míře bylo taky super, ale. Nejhorší byly dvě předposlední kapitoly, kde se po vzoru Ztracených (Lost) začaly s některými postavami vracet do jejich minulosti, a navíc hrozně rozvláčně a téměř bez nějaké nutnosti v ději. Zachránil to opět závěr, který měl i delší stopáž, a nutně naladil na další pokračování. Škoda, že to nebyla jen správná jízda. Ale vzhledem ke zvláštnosti tohoto díla a perfektnímu zpracování scenérií, kostýmů a postav stejně musím odpouštět a nemůžu jít pod nižší hodnocení. ()

Luxocculta

Brutálnější, krvavější, chladnější a zmatenější než první série. Oproti ní se tu objevilo několik málo náznaků humoru a vtipu, ale jinak stejně jako předchozí série bere se i tahle dost vážně. Je to jiný zážitek. Méně poetiky a kouzla Divokého západu, víc chladných a krvavých výjevů přímočařejší akce. Oproti Labyrintu pestřejší, ale za to víc roztříštěné – zmizel pocit dobrodružného výletu zpátky v čase do doby osadníků amerického západu; nově jde o sledování jatek, války o přežití někoho proti někomu v nejasném prostoru a čase. Často se jde na dřeň a hodně se tlačí na pilu, divákova pozornost se udržuje obrazy, co mají šokovat. I to podkopává moji důvěru v úroveň a hloubku všeho toho filosofování a zvratového dění, ve kterém jsem se, přiznám se bez mučení, orientoval jen zčásti. Ale nejspíš nebudu sám. Na třetí sérii jsem natěšen o trochu míň, než na druhou na konci Labyrintu. 70 % ()

seiffs

Bylo to slabe, bez napeti, bez emoci. Pulka serie jsou zbytecne vycpavkove dily o nicem, zbytek je chaoticka smrst zvratu. Cele se to porad tvari strasne chytre, ale ve skutecnosti to nema ani hlavu ani patu, je to plne wtf momentu a nepochopitelneho jednani postav. Za me velke zklamani, 3. serii uz sledovat nehodlam. ()

fallanga

Druhá série perfektně navazuje na tu první. Mé počáteční obavy z toho, že se bude jednat pouze o ždímačku na peníze, protože příběh první série byl uzavřen dokonale, se velmi rychle rozplynuly a změnily se v nadšení. V nadšení z toho, že tady máme plnohodnotné pokračování, které bere všechny aspekty první série a dále je rozvíjí. Ve stejném duchu. Porovnávat první a druhou sérii nemá cenu. Jsou si naprosto rovny, protože jsou vlastně identické. Ano, je tady zbytečná Asijská odbočka a Maeve je až moc silná, ale ve výsledku to nevadí. Nemám tedy už obavy z třetí série, věřím, že režisér i scénáristé ví co dělají. Zde to prokázali. ()

Mijagi

Druhá série působí jako celek těžkopádně. Ve scénáři jsou místa zbytečně oddalující děj (např. linku se samuraji a indiány bych klidně vyškrtl), postavy umírají a znovu se objevují (a netýká se to pouze výtvorů), neustálé střídání časových rovin působí často chaoticky. Je jasné, že oproti první sérii měli tvůrci těžší startovací pozici, nemohli již příliš spoléhat na neokoukanost tématu a museli přijít s něčím jiným. Škoda, že to něco nového jsou spíše akční scény než intelektuální pasáže. Nicméně ale i těch se v menším měřítku dočkáme, a tak ten, kdo má rád např. téma „svoboda rozhodování člověka“, přijde si na své. I přes několik zajímavých zvratů dějově průměrné, herecky a vizuálně nadprůměrné. Pořád je to seriál, který stojí za to zkouknout. Zvlášť, pokud vás zaujala jednička. ()

DarweyD

Ať jsem se soustředil sebevíc, skoro nic jsem nepochopil, ani pointu série,a ani co jak šlo za sebou, možná jsem jenom uplnej blb, ale tuhle sérii jsem spíš přetrpěl, než si jí užil. Je to fakt škoda protože herci, atmosféra, efekty, kamera a hudba jsou na jedničku ()

MartinTerran

Zdá se, že se tady kombinovalo až se překombinovalo. V první půlce se jen vraždí a dějový posun je nulový. Poté již se něco začne dít, ale je to takové zmatečné a neurčité. V posledních dvou dílech se opravdu něco děje, ale že by to bylo úplně jasné se říct nedá. "Hrdinské", ale zbytečné smrti si tedy mohli odpustit. 3 a 4 řada mají být dobré, takže si je pustím, ale chápu proč dost lidí přestalo/přestane sledovat po této. Hodnocení: 44/100. ()

MichaelKey

Myšlenky po 2. sérii - "Žijeme v reálném světě nebo jen ve virtuální realitě?" - aneb skvělá série a nemůžu se dočkat třetí série. ()

AnthropOcean

Druha seria si udrzala kvalitu a nepodliezla latku, naopak, narativna struktura je komplexnejsia ako v prvej serii, nelinearny dej je priam matuci a vyzaduje vysoku davku sustredenia, co moze, aj nemusi niekomu vadit, vsetko co sa dalo ocakavat od Jonathana Nolana, ktoreho scenare boli odjakziva vysadou bratovych filmov. Posolstvo stale silne rezonujuce, vykreslovanie ludskej rasy hraniciace s mizantropiou, ale adekvatne a tema coraz aktualnejsia. Sci-fi zaner ako taky jedneho dna bude moct skonstatovat "I told you so", ale to uz asi bude neskoro. ()

rashaverak

Prvni sezona mela dost problemu, ale take hodne skvelych momentu. Ty jsou bohuzel pryc, vsechny ty skvele myslenky, mysteriozno, necekana odhaleni, pryc. Sezona 2 je tupa, jednoducha survival vyvrazdovacka plna akce, ktera jeste ke vsemu casto pusobi naprosto Bckove. ()