Z indonéské Surabaji vypluje loď naftařské společnosti Petrox, která míří k malému ostrůvku, slibujícímu nová bohatá ložiska ropy. Na palubu však pronikne černý pasažér, paleontolog Jack Prescott, který je přesvědčen, že na ostrůvku čeká na své objevení dosud neznámý živočišný druh. Cestou přibude na palubu také krásná trosečnice Dwan. Ta je po přistání u břehů ostrůvku unesena z lodi domorodci, kteří ji chtějí obětovat Kongovi, obrovské opici žijící za vysokou hradbou. Je zorganizována záchranná výprava, která se vydá do tajuplné části ostrova obývané podivnými tvory. Dívka je zachráněna, ale protože naděje naftařského bosse Wilsona se ukázaly jako liché, rozhodne se ziskuchtivý naftař King Konga ulovit a vydělat aspoň na něm, jako na ojedinělé atrakci. Přes varování Prescotta je gigantický op uspán a převezen do New Yorku. Při okázalé show se však rozběsní, utrhne se z řetězů, jimiž je spoután, zmocní se Dwan a prchá. Ničí při útěku vše, co mu přijde do cesty, aby nakonec skončil na střeše mrakodrapu v domnění, že dívku chrání. (TV Nova)

Fuhman.Dajar

Když jsem ho viděl proprve tak jsem si řekl King Kong to bude nějaká blbost. Ale když jsem na nej koukal znova tak jsem pochopil ze si tady dost štáb vyhrál s efekty a velkou zásluhu na tom mel Rick Baker. Film me dost sedne a je nejlepší než verze z roku třicet tři. ()

GrooteLulu

Scény v New Yorku jsou pro mě nepřekonatelný a dojem, který to ve mě jako malém opičákovi vyvolal, dosahoval tehdá výšky světového obchodního centra. Kong je prostě na blondýnu Jane, kterou si zamiluje na první pohled. Ostatní holky odhazuje. Chlapy nebere vůbec. Možná až v nových verzích se objeví Jan. Nedivil bych se. Jinak nechápu, proč furt točit každou dekádu remake........ Tenhle King Kong je pro mě navždy nejlepší. John Barry-hudba! ()

EricNor

Není to úplně špatné. Triky už vyčpěly, ale zbytek je docela ucházející, zvláště první polovina. Na konci mě to tak nebavilo. Záměna Empire state za čerstvě dostavěné WTC je poplatná době, ale je hodně nevyužitá film spěchá ke konci poměrně rychle. Perličkou pro mě kdysi dávno bylo, že King Konga vymyslel můj v mládí oblíbený spisovatel braků "na úrovni" Edgar Wallace. ()

Potkan

No, v době vzniku asi vizuální efekty byly pecka, i když často pozadí je velmi nepravděpodobné. Především vodopády Iguazu a pak střih na sprchu někde ve studiu, to je legrace. Věděli třeba autoři, že řeka. tvořící tak obrovské vodopády, musí téct z půlky kontinentu? A proč stavěli domorodci takové složité opevnění, když tam (odkud??) běloši vlezli zcela bez povšimnutí? A co jedli, když žili uzavření ve své pevnosti? No ale dobře, hlavní hrdinka je pěkná, jen těch orgasmů nemusela mít tolik. Ale asi to tak některé ženské mají, že když se bojí nebo jsou na drogách, že to na ně jde... Ale pěkná je, to jo, jen to z ní mohl Kong aspoň jednou strhat všechno :o)) ()

Zemřel herec Charles Grodin

Zemřel herec Charles Grodin