Komentáře uživatelů k filmu (690)

 • verbal
  ***

  Nikdo neumí natočit honění na veřejných místech lascivněji, dynamičtěji a lépe než Pavlík Zelenýtrávník! Prostě paráda. Ale když už to trvá bez přestávky dvě hodiny v kuse, jednoho začne dost bolet předloktí. Z toho nerozhodného mačkání ovladače a nutkavého ojíždění tlačítka FFW. Také důvod toho honění nemá moc kozy a je celkově takový tristní. Tedy pardon, chtěl jsem samozřejmě říct na piču! Postavit v roce 2016 zápletku na zneužívání osobních informací ze sociálních sítí tajnými službami, tedy na něčem, co už tady Gůgl s Assbukem úsměvem a nejvyšším požehnáním dělají dobrých dvacet let, a všechny ovce jej blahoslaveně přikrmují, je stejně nadčasové, jako natočit třeba moderní napínač o tom, jak nám tu ten známý zlodinec a pečenáč Sóroš s posvěcením Trampova klubíku vykrmuje cigoše a tahá do Evropy zislamizované čmoudy. Jinak Démon stále nakažen patrně po nechráněném styku rigorózní Afflecksií , tedy urputně kožený a květnatě dialogový (stačilo mu za celý film několikrát říct „Ájem grůt!“), a jen těžko se mi smiřovalo s fucktem, že skoro ředitelkou Síajej je tu jakási podivná švédská šestnáctka, která se sice ostokundu snaží tvářit dospěle a jako děsná barakuda, ale jednoho nepřesvědčí ani o tom, že už se holí, natož menstruuje. Takže natrženo a sešito, jedná se zatím o nejhnusnějšího, nejotravnějšího a nejtupějšího Berna, a to do toho počítám i ty s Ryčrdem „Oližžalud“ Čembrlejnem, avšak pořád je to zábava, ač místy dost úmorná.(1.9.2016)

 • Douglas
  *****

  Častým důvodem odmítnutí snímku je skutečnost, že samotný Jason Bourne se jeví být - zejména při porovnání s předchozími filmy - příliš jednoduchým, slabým a málo motivovaným hrdinou. Ačkoli však Bourne představuje titulní postavu filmu, tentokrát není jeho hrdinou, nýbrž naopak nástrojem ostatních postav! Svoje vysvětlení práce s postavami, výstavbou vyprávění a střihem rozvíjím ve svém upřímně nadšeném rozboru, který jsem po příchodu z kina sepsal: Poznámky k filmu Jason Bourne: zrcadlení a vývoj.(30.7.2016)

 • Tsunami_X
  ***

  Špiónský techno. Greengrass asi usíná u strobáče.(31.7.2016)

 • Isherwood
  **

  Že Greengrass natočí remake těch nejvíc ‚best of‘ momentů z minula mi nevadí. Vadí mi, že to dělá tím nejhorším možným způsobem, kdy si snad nechal od Universalu nasadit dramaturgy F&F, protože Jason Bourne je jedna dlouhá akční scéna, ve které ale absentují jakékoliv náznaky smysluplného děje. Tam, kde Gilroy minule dodal jednoduchou, ale údernou story, která stála na nejednoznačné minulosti agenta s amnézií, se tentokrát valí na diváka primitivní zápletka s těmi nejlevnějšími přesahy (Snowden, sociální sítě) a hlavního hrdinu odsouvá na pole nezajímavých a zbytečných figur, která prochází scénami jakoby mimochodem, přičemž ale víme, že vše vyřeší efektně, bez cavyků a přikrašlování. A aspoň právě tohle mělo nás, fanoušky, kteří trošku váhali nad smysluplností dalšího pokračování, ukovat do sedaček a dvě hodiny masírovat první signální. Jenže v tomhle film nakonec prohrává nejvíc. Jasně, Greengrass pořád servíruje epické akční výlevy, ale k čemu jsou, když Ackroyd tu roztřesenou kameru na rozdíl od Wooda nedává. Ty půlvteřinové záběry, které divák zpracovával někde v hlubinách mozku a teprve s lehkým zpožděním oceňoval jejich informační hodnotu, tentokrát nefungují. Chybí jim totiž jako celku pružnost a spád, kterou minule dodal šéf druhého štábu Dan Bradley. Výsledek je zoufalá a předvídatelná… nuda. Dost možná pravděpodobně i proto, že Bournea tentokrát nestopuje opravdu zásadní honec a to opojení z jeho taktického unikání, kdy je krok, či dva, před pronásledovali, je ta tam. Stárnoucí Tommy i hezká naivka Alicia na to nemají ani omylem a Cassel jakoby vypadl z devadesátkového béčka (některé flashbacky by měl být trestné). Stručně, letos jsem nešel z kina nasranější.(29.7.2016)

 • Malarkey
  ***

  Jak kdyby se z příběhů Jasona Bourna stala rutina. A nejenom z příběhů, ale i z akce. A ta ještě k tomu všemu začíná mít koule až na konci filmu v momentě, kdy se film neBournovsky odehrává v USA. Nicméně je pravda, že na film jsem docela dost kritickej. Na druhou stranu si myslím, že první a druhý díl měl alespoň nějaký příběh zatímco tento je jen stále se opakující série uteč - najdi - zabij. Přitom filmařina Paula Greengrasse je stále poměrně přesná. Jen bych k Jasonovi potřeboval trošku nějakého oživení a Alicia Vikander to nezachrání, protože od ní dostanete přesně to, co si pod špionážním thrillerem představíte. Nic víc, nic míň.(24.12.2016)

 • Enšpígl
  ****

  Hned na začátku jsem dostal hackerskou zápletku, která mě přišla vysloveně vachrlatá, naštěstí jsem pak dostal luxusní řeckou akci, kde uprostřed pouliční války demonstrantů s policií probíhá ještě jedna, "neviditelná" mezi Bournem a CIA. Tady bych jenom podotknul, mě nikdo nemůže podezírat z fandovství třaslavý kamery, za to bych opravdu trestal ročním pobytem v Syrii nebo ve Francii, ale Paul má zkrátka svůj filmařský rukopis, který z Bourna dělá Bourna, kdo čeká klidné statické záběry ať si pustí filmy od Andrej Zvjaginceva a nevopruzuje mě s tím tady. Tempo má Burne tradičně hodně rychlé, takže i když není akce, pořád se někdo někoho sleduje, nebo se alespoň baví o tom, koho kdo má sledovat. Herci jsou většinou mistři oboru a těžko čekat , že by Tommy Lee nebo Vincent něco posrali, Alice je taky talent od boha + ještě čičina a Matt se Bournem narodil. Bohužel se najde i pár věcí ke kritice, především Paul kdysi říkal, že stvořili reálného agenta, ne žádnou další 007, no nevím ty pády z patého patra, kulka v břiše vše následků, no nevím, ale MI6 pozdravuje. Pak ještě ta pointa příběhu, to přece jenom by člověk čekal trošku promakanější scénaristickou práci, ale co, já si po dlouhý době užil film, který má akci, tempo a nenudil mě, čehož se mě v poslední době u blockbusterů zoufale nedostává. Něco mezi třema a čtyřma, ale za skvěle natočenou scénu Bourneho pádu z patého patra, přes drát na zem, dávám nahoru.(28.7.2016)

 • Renton
  **

  Na to kolik je tam (repetitivního a recyklovaného) pohybu a akce, tak to přesto zvláštním způsobem nudí a ani není příběhově zajímavé. A tak to jde dokola a dokola. Zbytečné "zmrtvýchvstání" trilogického JB.(6.11.2016)

 • T2
  ***

  Rozpočet $120miliónovTržby USA $162,192,920Tržby Celosvetovo $412,960,914Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ no do kelu, tento rok 2016 je fakt prekliaty na nevydarené pokračovanie, a keď sa tomu nevyhla ani osvedčená dvojica Paul Greengrass a Matt Damon tak to už niečo znamená, je to sila, je to smutné, Bourne je po prvý krát nevýrazný a šlape si to len v šedom priemere /60%/(7.11.2016)

 • Marigold
  ****

  Jediný důvod, proč Bourne pokračuje, je, že nedovede skončit a fans nechtěli, aby skončil. Greengrass nenašel ideální motivaci a film tak nečekaně často pracuje s motivem náhody nebo poněkud chtěného zvratu. Ani slíbený přesah není z nejbystřejších, je to spíš snůška obvious motivů (kdykoli v nějakém filmu zazní Snowden, umře koťátko). Jenže Jason je pořád zajímavá postava a dilema, zda je lepší přijmout uměle vytvořenou identitu, nebo být někým, koho tak úplně neznám, je pořád cool. A humanoidní gpska Greengrass pořád nachází v chaosu slastné vzorce. Není to na úrovni posledních dvou dílů trilogie, ale pořád je to pure techno thriller pleasure, kterou umí jen Paul. BTW Alicia je opět skvělá a nabízí důstojný virtuální protipól kontaktního bijce Jasona. Jeho ofenzivní úprk mě jen tak neomrzí. Adrenalin, který mi v kině chybí, se tu pořád čile dealuje.(28.7.2016)

 • MrHlad
  ***

  Prověřený režisér? Máme. Herecká hvězda z minulých dílů? Taky. Natěšení fanoušci? Po ne moc povedeném spin-offu se jen třesou na reparát. Ideální podmínky na hit. Ideální podmínky pro dobrý film, jen jedna věc se nesmí pokazit. Příběh. A bohužel ten u Jasona Bournea dře a zatraceně hodně. Scénář jsem nečetl, tak nebudu psát, že je špatný, faktem ovšem zůstává, že návrat agenta, co se nemůže spolehnout ani na vlastní paměť, nedopadl tak, jak jsem doufal. Damon je pořád ve formě a greengrassovská akce se neokouká. Akční scény jsou pořádně dlouhé a skvěle gradují a plynule přechází z tichého sledování v ulicích města k nekompromisním honičkám. Prostě tak, jak to máme rádi. Dobře se na to kouká, dokud někdo nezačne mluvit. Film má totiž zápletku tak banální a tak béčkovou, že byste ji odpustili možná Dolphu Lundgrenovi, ale ne thrilleru, jenž má ambice být napínákem roku.(15.5.2017)

 • DaViD´82
  ***

  Solidní a řemeslně skvostný, byť úsměvně naivně natuplý (a svým jakože aktuálním komentářem o pár let zpožděný), akční techno thriller snažící se ke své vlastní škodě až příliš věrně (a především neúspěšně) zremakovat Bourneovo ultimátum. Není to sice v žádném ohledu špatný film (až na scénář; Gilroy citelně chybí), jen je to pohříchu nedůstojná a zbytečná bourneovka.(27.7.2016)

 • Superpero
  ****

  Nechápu, co se tady všem nepozdává. Za mě další parádní Bourne se vším všudy.(9.8.2016)

 • KarelR
  ***

  Hmmm... a na tohle jsme čekali 9 let? Tohle má být ten nápaditý příběh, který Damona s Greengrassem donutil k velkému comebacku? Nový Bourne samozřejmě není tragický, na to tu najdete až příliš schopné herce, zkušeného režiséra a hutnou (ačkoliv nikterak památnou) akci. Bohužel ale nemá absolutně co říct a raději se zbytečně patlá v minulosti, než aby odvážně hleděl kupředu. Sliby o tom, jak se Bourne vydá do "nového světa", se prostě ukázaly být totálně liché. Dvě zmínky o Snowdenovi totiž nic neznamenají a zbytek je úplně klasická, rádoby osudová naháněčka, z níž trčí pouze nevyzpytatelná Alicia Vikander. Vážně mi uniká, proč se Greengrass vydal zrovna tudy. A i když to je pořád lepší než Bourneův odkaz, pád z žánrové špičky do průměru prostě bolí. (6/10)(27.7.2016)

 • Dever
  ****

  // Distributor: Universal // Počet premietajúcich kín v USA: 4,039 // Otvárací Víkend v USA: $59,215,365 //(14.12.2016)

 • Fr
  ***

  ,,UŽ SES MUČIL DOST DLOUHO, JASONE. MUČIL SES KVŮLI TOMU, CO JSI UDĚLAL. ALE NEZNÁŠ PRAVDU O TOM, CO UDĚLALI ONI TOBĚ...“ /// Damonovi už to chybělo (a mně taky taky!). Po nahrážce, přichází sebevědomej Bourne. Alespoň charakterem. Potěší i fajnovej soupeř Cassel. Jen ta zápletka je jaksi (slušně řečeno) „na vodě“. Co, kdo a proč tu lidé dělají má zajímavou formu, ale obsah je zlotřile jednoduchej. Navíc se mi zdá, že agent Damon může akční kousky závidět agentovi Buttlerovi, řádícímu v Londýně. Takže dobrý, ale chtělo by to novou krev! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zajímá mě, jestli Jason najde konečně klid. 2.) Thx za titule „fceli medvidek“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(15.11.2016)

 • novoten
  ****

  Pokračování, kterému jsem se bránil a dost dlouho si přál, aby nikdy nevzniklo, protože původní trilogie funguje jako dokonalý akčně-špionský diamant, který nemá cenu dál brousit. A jak už ukázal Odkaz, pokračovat odjinud není nejlepší nápad. Přesto jsme tady a podle očekávání v něčem, co Greengrassovy předchozí příspěvky připomíná tak moc, že se jedná snad až o citaci. Mýtus vidím v konkrétních scénách či zvratech, zápletka zase parafrázuje Ultimátum a než si do sebe všechny flashbacky a domněnky pořádně sednou, moc lehký pocit jsem neměl, obzvlášť když je jedním z cílů překvapivě mizerný Tommy Lee Jones. V Damonově buldočí tváři to ale pořád je a i když akce tentokrát už trochu vykračuje ze zaběhlých mezí a koketuje s (na dosavadní poměry) překvapivou nerealističností, fyzičnost a nekompromisnost mi pořád zvedá adrenalin tak strašně nahoru, že mi vydržel celou cestu z kina domů. V kombinaci s návratem Nicky, nečitelnou Heather a nenapodobitelnou atmosférou se sice opravdu jedná o zbytečné rozrývání dořešeného, ale osobní podzápletka nakonec účel plní na jedničku. 75%(28.7.2016)

 • tron
  ***

  Štvrtý (ak nerátame rip-off) Bourne dokazuje pekne krásne v praxi to, ako sa doba mení. Je totiž plus mínus rovnaký, ako prvé tri snímky (či skôr dvojka a trojka, jednotka oproti zvyšku série pôsobí predsa len troška "inak"). Napriek tomu to nestačilo, v kinách nezaznamenala výraznejší úspech, kritiky boli väčšinou vlažné a ani ja som sa nijako extra nebavil, hoci prvé tri časti sa mi vcelku páčili. Proste, doba sa zmenila... a Jason Bourne nie. Čo je možno dobre, možno zle. Neviem. Potešil ma zaujímavý koniec, potešil ma Vincent Cassel, dokonca aj obvykle unudený a rutinný Tommy Lee Jones z toho vyšiel celkom fajn. Už horšie z toho vyšiel scenár, ktorý ma nebavil a občas iritoval nelogickosťou (zabijak nemá problém strieľať na verejnosti, ale keď má na muške Jasona, tak ho nezastrelí zo strechy, na ktorej práve je, ale začne komplikovane schádzať dole schodmi a zatiaľ Jason samozrejme utečie).(14.11.2016)

 • Viktooorka
  ***

  Co to proboha natáčelo za kameramana? Student? Občas jsem měla dojem, že se mi horší zrak :D(21.9.2016)

 • H34D
  ***

  Těžko po skončení nového Bourna vyslovit něco jiného než "WOW"... Wow, proto, že Greengrass a Damon se tváří jako zachránci série (distancují se od Bourna s Rennerem) a přitom dokázali bravurní původní trilogii totálně dojebat. Z realistické cesty elitního agenta, v níž můžeme sledovat jeho jednotlivé geniální myšlenkové pochody, které musí činit během zlomku vteřiny se stala hypermoderní, naprosto nerealistická, roztřepaná honička za něčím, co ani není řádně odůvodněno. Nesmyslné scény, prázdné proslovy, nudné karikatury vedlejších postav. To raději Mannova Hackera, který má aspoň filmovou duši. Výsledné hodnocení patří jen kvalitně natočeným akčním scénám. 6/10(10.9.2016)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Jsem velkým fandou tajných služeb a CIA je mi z nich nejsympatičtější. Snad by se jen mohla o něco méně vměšovat do záležitostí cizích států, šmírovat soukromé počítače a zabíjet nepohodlné lidi. To jsou však jen drobnosti proti tomu, jací to jsou ohromní sympaťáci. Ovšem v případě, že mi CIA vypne světlo na záchodě, když budu protiamericky luštit sudoku, tak se naštvu, aktivuju Bournea a ten mi to světlo zase zapne. Bourne totiž umí vše potřebné - okrádat neopatrné lidi, mlátit ty špatné i kličkovat mezi kamerami. Pátý Bourne mne zkrátka pobavil, rozklepal, napnul a ještě k tomu přihodil sympatickou agentku Heather Lee, které bych po chvilce sexuálního mučení zbaběle přiznal všechny kódy od ruských jaderných hlavic, PSČ Rychnova nad Kněžnou i velikost kondomů Donalda Trumpa. Ale ty už má asi vyzkoušené..(8.8.2016)

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace