Ghoul

• Slovensko Ghoul

glaybass

Vynikajúce, keď si uvedomím, že je to vytvorené v našich končinách tak naozaj nadpriemerné a konečne niečo konkurencie schopné v celosvetovom meradle. Ale pokiaľ to budem hodnotiť celkovo tak tých 60%, trochu by sa mi hodil nejaký iný záver nie zrazu Hory majú oči štýl a podobné nezmysly. Celý čas mi tam, ale chýbal Boris. ()

tXtX

Rovnako ako o pár rokov staršie Zlo, je aj Ghoul úplne bez problémov pozerateľný ff, s výbornou atmosférou a prostredím, ktorý s jedným prstom v nose strká do vrecka kopec zahraničných projektov tohto typu.. Dalo by sa možno polemizovať či si film zaslúži 4*, ale mne sa polemizovať nechce a keďže sa navyše jedna o "našinskú" produkciu, prečo nie, takže kľudne za 4*. A tá limitovaná edícia na bluray sa fakt vydarila Magic Box, dík.. ()

fasser

U mě spokojenost...! První polovina sice o ničem, ale co čekat od FF...nějak začít musí. Pak už to ale mělo grády. tempo rostlo, přibylo lekaček, čím dál hustší atmosféra...konec výborný! Na to, že jsem se díval na Ghoula přes den, dávám 4*! Každopádně si to zopáknu v noci. ()

goodridge

Čakal som len suchý, lacný výplach s natrasenou kamerou bez štipky fantázie. Na moje prekvapenie to celom ušlo, hlavne ľakačky a atmosféra mi celkom sadla. Samozrejme dieru to do sveta neurobí, ale keď od toho nečakáte veľa tak budete spokojný. ()

skipik12

kokotina na entou!! proste kopie blair witch! uplne bez napadu, vubec nesmysl scenar. jedna hvezda za to, ze Ukrajina ma sve kouzlo. Fakt uplne ubohy!!! ()

Edwin44

Prvních 30 minut se nic neděje....potom mají diváka vyděsit holinky na půdě...pak se 30 minut nic neděje...potom má diváka vyděsit roztrhaná kočka...a posledních 30 minut se něco děje ale kvůli problémům se světlem, kamerou, lucernou atd nic prostě nevidíte...něco podobného tady bylo cca před 15 lety....tohle už byla jen nuda nic víc.... nechápu co vede filmaře točit u půlnoci bez světla s roztřesenou kamerou...to mě má jako vyděsit to, že nic nevidim? ... ()

Kerano

1 * za finální porcování ktery ani nebylo vidět :) takhle utahanej a nadhodnocenej film o ničem jsem dlouho neviděl... ()

jerry007

Začátek docela velká bída,potom nastupuje faktor napětí a starchu.Dá se na to dívat,ale pořád to není ono.Možná je to rozpočtu(čemuž nevěří),nebo o filmovém umění a to tady ještě není úplně to pravé ořechové. P.S.i Americké vysokorozpočtové filmz,kolikrát stojí ještě za větší starou belu ,než Ghoul Celkové hodnocení: vynechat nudný začátek a dá se na to dívat ;) ()

mad.dog

První pořádný horor z české kotliny, který je konkurenceschopný i v zahraničí. Samozřejmě není v ničím inovativní, ale atmosféra v druhé polovině funguje na jedničku, záporák je fajn a prostě jsem spokojený. A čtvrtá hvězda je zčásti i zhlediska patriotismu. ()

John_Clark

Dámy a pánové, tak tohle bylo tak blbý, až to tříská dveřma! Potenciál příběhu Čikatyla zůstal absolutně nevyužit a celý film se točí ve snaze napodobit záhadu Blairwitch v kombinaci s paranormal Activity, výsledná směs tedy může vyděsit jenom děti a filmový analfabety. Hlavní protagonisté jsou tak hloupý a hysterický, že s jejich domýšlenou inteligencí je těžko uvěřitelné, že si vůbec dokázali koupit kameru, neřku-li vycestovat na ukrajinu... Děj je dopředu snadno očekávatelný a znovu poukazuji na hloupost a nudnost hlavních postav. K použitým efektům, které mají navodit tísnivou atmosféru nebo vzbudit hrůzu lze říct snad to, že kdyby to někdo takhle udělal před deseti patnácti lety, možná by to zaujalo, dneska vůbec. Těžko se mi hledají nějaká pozitiva na celé záležitosti, která bych vyzdvihl. Jedna hvězda, protože to není uber mega sračka a snad taky proto, že jak tu bylo zmíněno, na to, že to je česko-ukrajinský film, tak se vyrovná starší hollywoodské produkci, i když jí v podstatě jen hloupě a nesmyslně kopíruje. ()

Lamarr

Bohužel zklamání, některé prvky byly sice provedeny obstojně, asi dvakrát jsem zažil pocit "typu leknutí", bohužel jsem čekal více. Konec velmi, ale velmi slabý, oceňuji snahu dotsat film přes hranice naší malé země, což bych v pár scénách asi viděl...Celkem ale slabší průměr. ()

mjkuba

Film jako takový byl dobrý. Tři roky strávit postprodukcí přehnané. Děj uspokojující...prolínání se pravdy a fikce je po mnoha stránkách simpatické, ale taky ne. Člověk neví jak má na co pohlížet. Příběh o Čikatilovy mě dostal natolik že jsem den nespal....ne kvuli tomu co jsem viděl (až na pojídání lidského masa), ale kvůli tomu co jsem zjistil. Je tedy pravda příběh těchto studentů? Půl hvězdy za neobjasnění skutečností a další půl hvězdy za formát...až příliš podobný Blair Witch. Avšak z jména Čikatilo a jeho tváře MRAZÍ !!!!!!! Podtrženo sečteno 73 % ()

Brigitte

Duchařina ve stylu Blair Witch, která mě zdařile děsila po celou dobu a zvláště v závěru tak, že zkrátka musím dát pět hvězd. ()

SandroCZ

Pár lekacích scén zkombinovat s hrou světla a tmy a je natočeno, Na to že tam nejsou skoro žádné efekty to nejni zas tak špatný. ()

yrik

Škoda, že jsem viděl blérvič, ale řemeslně naprosto zvládnuté, Jákl překvapil, normálně bych tipoval majstrýmovku hororovku made in USA ()

Ardath

Ač to člověku může znít podivně, skoro neuvěřitelně, je to pravda - Čechům se podařilo natočit vcelku slušný, zajímavý horor se solidní atmosférou, který kvalitou dokáže obstát i v záplavě všemožných zahraničních filmů podobného ražení. ()