Ghoul

• Slovensko Ghoul

majxik

Na Streamu.cz k shlednutí zdarma... no upřímě, nic moc, nevím jestli to je tím, že mě zrovna tyhle "amaterské" profesionální filmy moc neberou, protože se lekání a děs schovávají za přenosnou, rozklepanou kameru a podobné vylomeniny.... zahrané je to docela dobře, ale to ztvárnění mě prostě nenadchlo. ()

uiu

Děkuji Stream.cz a Seznam.cz za halloweenský večer a volný stream tohoto "českého" hororu. Jinak bych jej musela stahovat a pak bych byla na sebe leda tak naštvaná, co jsem to zas stáhla za škvár. Režisér-kaskadér Petr Jákl prohlásil, že češi horory neumí a tak natočil americký horor s roztřesenou ruční kamerou alá Záhada Blair Witch, Chernobyl Diaries a jiné "found footage", kterých k dnešnímu dni existují tisíce a po Paranormal Activity jedničce se jedná jen o neustálé kopírování žánru, které už opravdu nudí! Na filmu mi nepřišlo nic strašidelného či nervydrásajícího. Partička filmařů uvízne, nebo lépe řečeno, se rozhodně zůstat ve starém domě, kde se odehrála vražda a kanibalismus, v opilosti vyvolají ducha a ten je pak postupně zabíjí, dává jim úkoly, co mají kde vykopat a přinést. Lekačky jsou nulové, pro znalce hororů očekávatelné, vadí jen hlasité zvuky ve chvílích, kdy to má na nás jako bafnout, to není strašidelné, to je otravné. Z Andreje Čikatila zde udělali bubáka, ale kdo se aspoň trochu zajímá o tyhle sériové vrahy, tak ví, že Čikatilo byl velice inteligentní a na pohled seriózní muž, policie jej několikrát vyšetřovala, ale nikdy nic nenašli a spravedlnosti unikal pěkně dlouho. Teprve až jej chytli, začal hrát všechno na nepříčetnost a zvlášť před kamerami předváděl ty svoje šílené grimasy a extempore, které mu měli zajistit pobyt v ústavu. ()

venison

Musím říct, že jsem očekávala méně a dostala více.. To více by se tedy dalo klasifikovat jako podprůměrná béčková bububu story natočená roztřesenou kamerou ve stylu Hollywoodu.. Takže gratuluji Jáklovi, že se posunul na americkou kvalitu, ovšem nevím, jestli ho to potěší.. Zajímavé téma, ze kterého se dalo vyždímat hodně.. Hvězda za atmosféru do půlky filmu a další za pár celkem dobrej lekaček.. ()

elanius

(13/2016) / Konečne opäť fungujúci found footage. Technicky bravúrne zvládnutý s perfektným prostredím lesa a bonusom v podobe Chikatila. Tento žáner bohužiaľ už ťažko dokáže priniesť niečo nadpriemerne zaujímavé. (6/10) ()

fefee

Dosť priemerní Found footage kde sa dlho nič nedeje až ku koncu, takéto pokusy tu už neraz boli a musím povedať že omnoho vydarenejšie ako tento... 2,5* ()

Danny F.

Na české poměry dosti povedené. Ale tohle je už párkrát okoukaná duchařina. Napětí bylo solídní. Příběh o kanibalovi taky. 70% ()

hroubek

Ghoul není tak špatný jak jsem si myslel, přesto nemůžu říci, že mě film nějak extra bavil. Je fajn, že se Jákl snaží a zkouší se po režisérské stránce posunou, ale nechápu proč u toho muselo být found footage, které je sice levné, přesto nekoukatelné v nočních scénách. Dá se říci, že film odsýpá přesně podle schématu a stává se přesně to co se stát má. Začátek mě moc nebavil a přišel mě dost nudný. Od té doby se postavy dostanou na chatu, je film zajímavější. To, ale nemění nic na tom, že některé dialogy a myšlenky postav jsou totálně blbé a postavené na hlavu. A to se ani nezmiňuji, že to nedává smysl. Režisér se snaží, alespoň budovat depresivní a hororovou atmosféru(scény v lesích a tunelech), ale není to moc platné, když to nedává smysl a postavy jsou nám celkem ukradené. Vizuálně to nevypadá úplně nejhůře, ale found footage mě prostě příjde nudný a ohraný. Ghoul sice není žádný zázrak, ale rozhodně nelze říci, že je to totální propadák nebo špatný film, k tomu má naštěstí dost daleko. ()

Master19

Je pravda že jsem ještě nikdy neviděl dobrý český horor. Navíc jsem už dlouho neviděl dobrý horor. Teda, já jsem vlastně dlouho neviděl žádný horor. A to je možná ten důvod, proč jsem tak štědrý s hvězdičkami. Bál jsem se, lekal a užíval si to. Je fakt, že jsem si mnohokrát vzpomněl na Záhadu Blair Witch, ale to nevadilo, toto je Ghoul, to už jinde jsme, to je jiná vesnice... ()

bizz_mjc

Jestli o tomhle filmu Jákl říkal, že jde o temný thriller, vážně nechci, aby vědomě točil horor. Už takhle jsem místy rachtal jak řechtačka. Zpracování sice nic nového, ale budování napětí, záběry i světla dělají z filmu silně děsivou zábavu. A o to tady má jít. Velký překvapení! ()

Timak

Nemám tyhle filmy rád. Koukal jsem na něj jen pro to, že to byl údajně takový slabší Nezvratný osud. Ha ha ... Blair Witch po česku. Námět silně neoriginální a provedení v podstatě taky, ale jinak to asi bylo dobrý. A já teď nemůžu jít spát, takže účel splněn. ()

Castrator

Zdařilý hororový "ff" snímek. Bohužel to nejlepší přichází až v circa posledních 25 minutách a vše předtím je jen rozjezd, který atmosféru moc nebuduje, ale napěchovaný závěr stojí za to. Bavil jsem se a kdybych film viděl v chatce na samotě u lesa, asi by se mi v noci do toho lesa na procházku nechtělo, to se přiznám. ()

lykan9

Ne, že bych očekával něco originálního a překvapivého, ale to, že Ghoul je prakticky cover verzí Záhady Blair Witch, jsem opravdu nečekal. Práce opravdu nebyla odvedená špatně a místy byl film i napínavý, ale víc jak průměr si tento částečně český horor nezaslouží. Abych ale nebyl jen krutý, na české poměry dost slušný. ()

Všivák

Český film se zahraničním obsazením (v originále je film anglicky), který si, jako mnoho jiných, bere inspiraci v Záhadě Blair Witch. Zasazení do východní evropy má nabudit dojem depresivní zaostalosti a neznáma. To také není nic nového. Stejně jako Blair Witch se film odehrává buď na podzim nebo v ranném jaru. Napjatý jsem byl jen chvílema. Lekačky jsou předvídatelné, ale budiž. Je to přeci jen žánrovka. Bohužel ghoulův proslov nakonci to celé úplně zabil. Z filmu udělal komedii a mě, místo pocitu znepokojení, bylo spíš trapně. Jákl není moc velký mystik s kdovíjakým smyslem pro abstrakci. Jako kdyby ten konec psal nějaký pubertální školák ze základky. Hrozný ()

VanTom

Zcela (života)schopný zástupce škatulky found footage. Záminka pro natáčení dokumentu o kanibalismu za "holodomoru" na Ukrajině je samozřejmě naprosto zástupná a levnost z filmu jen čpí (v rámci žánru klasika a spíše přednost), nicméně nevysvětlitelné útoky či výpadky při "posedávání" duchem v jedné polorozpadlé usedlosti v lese oplývají fatální atmosférou i pořádnou hysterií a slušně gradují. Po nějakých deseti napjatých minutách zjančeného pobíhání v černočerných tunelech však chybí údernější pointa. 5/10 ()

Pedross800

No ale jako dobrý to bylo! Já prostě miluju, když se spojuje fikce s reálnýma skutečnostma. Ponurý lesík a v něm ještě ponurejší rozpadající se usedlost, parta mladejch lidiček co si jede na Ukrajinu užít trošku toho dobrodrůža a k tomu natočit dokument o kanibalismu ve třicátých letech....za mě super nápad a jakmile se na scéně objeví i duch rostovského řezníka jsem polapen. Díky tomu všemu a dokumentaristickému stylu to mělo tu správnou hutnou atmosféru, napětí se stupňovalo a i pár lekaček stálo za to. No a jako pomyslná třešinka se objevily na konci i stísněné tunely. Shrnuto podtrženo, nic nového pod sluncem, ale natočeno výborně od první do poslední minuty a za to, že je to česká věc hvězdičku přihodím. Nakonec, ne vždy po venkovní projekci cestou, necestou tmavou polňačkou, kolem zídky hřbitovní mám nutkání se otáčet a bystřit sluch....dnes ale jo a šel jsem sakra rychle :-))) ()

stitch7

Potěšilo mě, že kanibal kdysi skutečně existoval, občasné gore zapůsobilo... Jinak klasika - půl hodiny se nic neděje, spousta předvídatelných lekaček, postavy se chovají jako pitomci. Ke konci mě to chytlo, no v tu chvíli snímek skončil, a to ne zrovna způsobem, díky kterému bych si na Ghoula za rok vzpomněl. ()

cpt.Lynch

Namíchat ukrajinský hladomor 30. let, Čikatila, vyvolávání duchů, vědmu, posedlost démonem, moderní kanibalismus, to je pořádnej koktejl. Tam už chyběli jen vlkodlaci, ježibaba a mimozemšťani. 2/3* ()

Killda

Další podprůměrná česká komedie... moment, to nebyla komedie! Tak jinak... film, který přichází s téměř dvě dekády starou stylizací, lacinými lekačkami, téměř nulovou atmosférou a hlavně hromadou nelogičností (a tou největší z nich je, proč by profi dokumentaristi plýtvali tak extrémně materiálem?). Asi si dám od české tvorby zase tak na půl roku klid. ()

KASUGI odpad!

V době, kdy jsou foundfootage filmy pomalu za zenitem, příchází Jákl s křížkem po funuse. Ono by to vcelku nevadilo, pokud by to aspoň drželo zhruba současnou laťku kvality, ale ono je to tisíc kroků zpět! Vážně někoho po patnácti letech od Blair Witch (které těžce vykrádá) zajímá pobíhání v noci v lese s roztřesenou kamerou za jekotu mladistvých? "náhodou, na to že je to české". Takže fajn, pořád buďme v něčím stínu s ohnutým hřbetem. Špatný film je prostě špatným filmem a pro mě za mě ho můžou točit třeba domorodci z Guiney. I tuctové horory může ode dna odrazit jeden element: pořádné gore, pořádná nadsázka, způsob vyprávění atd. Tady se nesnažili o nic. Žádná efektní, zapamatováníhodná scéna. Radši se ani neptám, kolik to stálo a jak dlouho to točili. A ty lekačky... ... proč proboha, když ve tmě natáčím místnost a leknu se postavených holínek, zazní hlasitý zvukový efekt ? WTF? Dyť je to found footage - nalezená nahrávka. Hrozný opruz. ()

JohnSmith

Takové české Blair Witch nebo Paranormal Activity. Není to vůbec špatné. Troufnu si říct, že Jákl byl celkem úspěšný, i když já tyhle horory nevyhledávám, přesto atmosféra byla fakt perfektní. ()