Ghoul

• Slovensko Ghoul

ANATHREIUS

Je mi jedno, že vše jsme už viděli v jiných filmech před x lety. Jákl naservíroval horor, na který by si u nás nikdo netroufl, nebo by ho takto nenatočil. Natočil český horor po nečeském způsobu a vypadá to hrozně super. Husí kůži jsem měl, závěr fakt super, takže film 100% splnil účel. ()

machmej

Říkal jsem si, že film o Čikatilovi bude paráda a těšil jsem se o to více, když se jedná o český počin. Vše začalo jako klasické found footage filmy, ovšem zhruba po 20 minutách jsem pochopil, že film spadne do hlubokého podprůměru. Inspirováno skutečným příběhem???Leda hovno!Jediné co je na filmu podle skutečnosti, že zde padne jméno Andreje Čikatila. S kanibalismem má film společného opravdu pramálo a jde spíš o béčkovou duchařinu. Úplně mne ubíjelo, když za film padne zhruba 100x slovo "duch"!!!Ale abych nebyl zcela kritický, několik dobrých momentů se najde a velkým plusem je, že by jste absolutně nepoznali, že film natočil český režisér. Kdyby se film držel tématu kanibalismu a nespadl po chvíli do vcelku nudné duchařiny, byl by to mnohem lepší. Třetí hvězda pouze za to, že se jedná o český počin. ()

Ms.Spock

Děsivé až do p----e....Pardon, ale vážně. Vynikající lekačka s pár opravdu nechutnými detaily, která sice vykrádá Blair Witch a spol., ale i tak přináší něco nového - skutečný český postmoderní horror. Film obsahuje několik nelogičností a závěr je značně nedotažený, ale i tak - velmi silné tři hvězdy. ()

Embolia

Asi sem moc náročná nebo nevím ale čekala jsem rozhodně víc. Neustálá tma jak v pytli, obrovský třes kamery kdy nebyo vůbec NIC vidět.. A závěr? Trn to taky moc nevylepšil ()

Mirssix

Film GHOUL som videl v kine, možno práve preto to bolo tak slabé, pretože poznáte tie horory kde sa všetko dokonale stíši a v tom strašne silný rev alebo zvuk - a z pozadia prebehne len mačka - divák sa nezľakne filmu ale silného zvuku, ale OK berme to bez tohto , celkom zaujimavý začiatok kde mladý kamoši idú do sveta kde neboli a chcú natočiť film o tom ako bolo kedysi počas hladomoru, rozhovory z ludmi, typické Ukrajinske zviky - samozrejme vodka - ale asi po hodine sa film obrátil na niečo misteriozne a temné / v podstate kameraman ktorý kameruje v kuse tmu kde len svieti baterkou a vždy sa niečoho zľakne - potom sa to premele čarodejnicou čo si odhryzne jazyk, niekto zmizne a potom všetci aj tak umru. Strašne nudný film a k hororu sa to neda prirovnávať - 19% ()

Bluesun

V žánru found footage jsme viděli, nahánění čarodějnice, zombíky, ufony, duchařinu na všechny způsoby a konečně jsme se dočkali i českého found footage. Bohužel se nejedná o kanibalský film, jak napovídá název, ale spíše o duchařinu. Subjektivně bych to hodnotil dvěma hvězdičkama. Tento žánr mě příliš nebere a i u tohoto filmu jsem trpěl a přál si, aby už byl konec. Na druhou stranu je pravda, že tento film patří v rámci žánru k těm lepším. Jeho smůla je prostě v tom, že přišel tak o 15 let později a dnes, když už jsme viděli skoro všechno, je to prostě nuda. Film zejména atmosférou neučesaného lesa a neuchopitelného zla hodně vykrádá Blair Witch Project. Bohužel ve srovnání s Blair Witch ale Ghoul z mnoha důvodů, které se projevují neuvěřitelností materiálu, neobstojí. ()

Gluminator

Na tento snímek jsem se těšil a čekal dlouho, doufal jsem, že nebudu zklamanej a to se naštěstí nestalo. Mám rád tyhle typy filmů, dodává to na atmosféře, začnete nenávidět některé stupidní postavy a přát jim smrt ve filmu a tak dále. Celkově to vypadá důvěryhodně, není to odfláklé a lekavé scény jsou celkem dobré. Jenže, občas nějaká ta lekačka byla úplně zbytečně, kde nic nevyskočilo nebo tak, ale jen prostě rána a zesílenej zvuk, to mi přišlo trapný. Další věc, mi přišla že ze začátku filmu, to bylo moc sestříhaný, hr hr hr ať už jsme v té chatě, to mi na tom celkem vadilo. Jinak konečně taky nějakej čech umí natočit kvalitní film. Protože český filmy poslední dobou stojej za velkou žumpu nevyvezenou tak minimálně 10 let. za mě 75% ()

Mojdas

Moc recenzí sem nepíšu, ale právě jsem přišel z kina a nedalo mi to se k tomuto filmu nevyjádřit! Předem chci říct, že found footage filmy mám rád a vím, co od nich zhruba čekat. Ale čeho je moc, toho je příliš - v tomto filmu z 86 minut vidíte dobrou hodinu opravdu totální hovno! Spojovat tento film s vrahem Čikatilem je podle mého pouhé parazitování na tomto jméně, protože v podstatě to s ním nemá vůbec nic společné. A ač nemám problém s tříhodinovými filmy, tady jsem si už po hodině přál, ať už ten sympatický ukrajinský brigádník sežere všechny do jednoho a já budu moct jít domů! Jedna hvězda za ten "Čikatilův" magorskej pohled, druhá zato, že i Český film, může vypadat světově. Ale prostě byla to opravdu sračka a kdyby se nad mým komentářem ukazovala zítra už jen jedna hvězda, tak se nedivte... ()

KAAjl

Popravdě, jsem se docela bál co může vzejít z kombinace režie & scénář - Česká republika, herci - USA a krajina natáčení - Ukrajina. Musím říct, že se s tím Jákl popral vcelku dobře a je to určitě footage horor, který neurazí. Samozřejmě nemůže překonat "matičku" všech footage - Záhadu Blair Witch, ale některé scény byly velmi slušné a velmi oceňuju autentickou oblast natáčení. Ona už jen představa rozpadlýho domu uprostřed lesa, s magorem uvnitř, vyvolává hrůzu.. Co mi celkem vadilo bylo to neustálé fakování hlavních postav.. za mě 3/5 ()

katy72

Musím říct, že po přečtení pár diskuzních příspěvků, jsem čekala nějaký "čajíček" (ale protože na diskuze se opravdu nedá hledět) jsem včera z kina odcházela dost rozhozená. Myslím že se Panu Jáklovi ml. podařil opravdu dobrý kousek a diváka nemůže nechat klidného. Asi možná protože Čikatilo byl skutečný. Konec filmu byl celkem zbytečně natažen a řekla bych že byl hodně "americkej" ale můj úsudek je trochu zkreslený, protože jsem posledních 20min filmu sledovala víc partnerovo rameno než film. Už dlouho jsem se tak nebála. ()

n_n2

Horory v podstate hodnotím podľa toho, do akej miery prekonali moju bujnú fantáziu. Keď už teda filmový svet objavil monštrum ako Čikatilo, mal by nás ním poriadne vydesiť a tému vyžmýkať do poslednej kvapky, čo sa žial tak úplne nestalo. Keď ale porovnám s ďalšími found footage filmami, ktoré som mala tú česť vidieť, vychádza z toho Ghoul vysoko nadpriemerne. ()

Snakefinger

Tak předně totální údiv nad Public Relations články v periodice že hlavní představitelka filmu (nevím která to vůbec byla) zkolabovala, diváci po deseti minutách utíkali ze sálu hrůzou. Která pako tohle proboha svatého vymyslelo. Ano taky jsem měl chuť odejít, ale ne abych se vyprázdnil, ale jenom proto, že mě z třesavé kamery totálně brněla makovice. Prví větší polovina byla více než povedená a hrozně mě bavila. Pak se ovšem sklouzlo do divných klišé (kameramana možná kousla tarantule), do větších třesů a do větší tmy. Celkově jsem nebyl ani ukojen ani zklamán, proto dobrý průměr, možná by si snímek zasloužil i plný počet za odvahu pana Jakla natočit v českých končinách něco naprosto neobvyklého. Možná se dočkáme i zpráv, že hlavní představitelka skonala náhle na choleru, ,dýmějový mor nebo ji někdo zavraždil a rozkuchal. Nedivil bych se. Ale v Hollywoodu bude mít tento film zaručený úspěch, nejenom proto, že amíci mají prostě rádi uječené krajany (za ty minimálně bod dolů). ()

Domitri

Zklamání! a velký! Všichni to vyzdvihovali na jeden z nejstrašidelnějších hororů všech dob, tak jsem na to šel do kina. Velká chyba!! Strašidelný to nebylo, největší roli tam hrála atmosféra, která byla parádní, ale strach z toho nešel, lekačky byly povedený asi jenom 2 a herci byli průměrný. I přes to, to nebylo nejhorší a některý scény jsem si užil. 50% ()

breebee

Asi za to může velké očekávání, ale já jsem prostě nadšená neodcházela. Dostat se do kina bylo opravdu obtížné, takže se zdá, že odvážný český režizér zaujal mnoho lidí (nebo si prostě pánové chtěli vykompenzovat 50odstínůšitu). Já jsem se na to vážně těšila, tak moc, až jsem zapomněla, že footfotage vůbec není můj obíbený žánr. Špatné záběry, křik, houpající se kamera, rozmazané cosi ve tmě. Komu nefunguje fantazie, tak je celkem znuzen. Nedávno jsem byla v kině na Podzemí a to se mi teda líbilo mnohem víc, takže se neubráním srovnání. Ghoul zvolil docela zajímavé místo, zajímavého "hlavního hrdinu", potenciál to mělo velký. Jenže se tam vlastně nic nedělo. Furt někde nefungovalo světlo (klasička), někdo byl někým posedlý (nebo někoho jedl, co už). Odcházela jsem spíš pobavená. Ale zase lekačky se povedly, některé. Dávám tři hvězdy a už to nikdy nechci vidět. ()

Slahy94

Pro mě je to v tomto žánru (hororu) asi to nejlepší, co jsem poslední dobou viděl. Ano, příběh není úplně nejoriginálnější a nejgeniálnější, jde věsmes o variaci na klasické duchařské historky, ale z hlediska práce s filmovou technikou je to úžasný zážitek. Perfektní atmosféra strachu, honění ve tmě a bloudění v podzemních tunelech, lekačky, dobří herci, a to všechno z pohledu kamery, tedy z vlastního pohledu... Ghoul podle mého vybočuje z řady hororů, které se na nás poslední dobou valí hlavně z Ameriky a jsou vesměs všechny stejné a myslím, že má velkou šanci uspět i v zahraniči. I přes ten příběh i to, že horor není můj nejoblíbenější žánr, má u mě Jákl i jeho tým 5 hvězdiček za odvážný a do jisté míry originální film. ()

todoyle

Nezklamalo mou představu, sice je zde už psáno že se to filmu Záhada Blair Witch nepodobá. Nicméně mě to příjde co do zfilmování téměř identické. Přibylo možná více dramatických a lekavých scén, nicméně atmosféra velmi podobná. To ovšem nemění nic na faktu, že si myslím, že jeto velice zdařilé a tedy dávám 4 hvězdičky . Film se mi líbil a měl jsem z něj příjemné mrazení, což je pro tento typ filmu klíčové . ()