Ghoul

• Slovensko Ghoul

speedy7929

Horor hlavne založený na zvukových efektoch. Ako starý "Hororár" to poznám kedy sa čo stane a ani som sa poriadne nezľakol. Za to však dámské obecenstvo v kine malo problémy aj s dopozretím tohto snímku. Nijak ma to neurazilo, ale ani ma to neohúrilo. V podstate na českú produkciu to bolo fájn. ()

Zombiepod

Paranormal Blairwitchtivity. Zručný český tvorca prišiel s veľmi zaujímavým nápadom na originálny, napínavý a atmosférický horor, ktorý si zo spomínaných dvoch inšpirujúcich hororových kultoviek berie len to najlepšie (a toho tam teda veľa nebolo). Výsledkom je na prekvapenie pozerateľný kúsok s pútavým dejom a presvedčivými hercami za pomerne lacný peniaz, ktorý sa však (podľa mojich očakávaní) zvrtne na klasický duchársky slasher. Oceňujem však snahu tvorcov, tému príbehu a hlavne prostredia, v ktorých sa film natáčal. Mierna zaspávačka, no fanúšikov si bez problémov nájde. ()

fincik

Postavy byli hodně stupidní. Z příběhu se dalo vyždímat víc. Vůbec jsem se nebál. Prostředí bylo pěkné. ()

celticek

Na rovinu - Jákl mi není vůbec sympatický a opět jsem si potvrdil, že režisér dobrý není. Ani Kajínek se mi nezamlouval. Nejvíce mě vytáčí jeho prvoplánovité náměty, vykradené režisérské postupy. Žádná invence, debilní lekačky, žalostný děj. ()

Bube1

Vážně MOC jsem si přál, abych mohl dát Jáklovi plný počet a ejhle - on si to opravdu zasloužil! Samozřejmě, že tu jsou chyby, ale na české poměry je to v rámci žánru světová kvalita. A to bez nadsázky. Sice Ghoul nepřináší do found footage nic nového, ale je tak skvěle atmosférický (Ukrajinský venkov je určitě jedna z nejlepších hororových lokací za poslední léta) a s poutavým příběhem, že mi to vůbec nevadilo. Navíc ty neznámé herecké tváře svou práci odvedly poctivě. No Petr Jákl má moje velké sympatie za tenhle projekt. ()

TommyDiamond

I když v českých končinách je Ghoul vyjímečný a v kinech navštěvovaný projekt, tak v celosvětovém měřítku je to pouhé nezáživné hororové bečko s ohraným scénářem..... Celý film se až úporně zbytečně snaží byl autentický a cpe divákovi smyšlené důkazy, které zas až tak nikoho nezajímali. Myslím, že to chtělo méně slov,víc napětí a nějakou tu zajímavou scénu navíc. Korunu celému divadlu dává párek nesympatických amerických amatérských herců, jejichž výkon (možná je to i vinou scénáře) podrývá věrohodnost celého příběhu... Jákl se svými ambicemi jednou určitě narazí na něco co bude opravdu stát za to. První co ale musí udělat, je sklepat si ze zad to neuvěřitelný množství pijavic a příživníků. ()

Gertruda.W

Odpad to určitě není. Filmově zvládnuto na světové úrovni. Povedla se hlavně výborná „východní“ atmosféra. Ano, přiznávám, je to hloupé až hrůza. Ovšem v rámci žánru lze hodnotit vysoko. Doma si trochu ťukali na čelo, na co to zase koukám. Přiznávám svou nepochopitelnou slabost pro některé béčkové formáty. Je přeci Halloween! ()

Shanen29

Jákle Jákle,tak precizní scénář a tak to dodrbat na totální nudný film,na který si za pár měsíců nikdo nevzpomene.Co jsme si mysleli?........Konečně český dobrý horůrek a dostali jsme co? Nic neříkající found footage o kanibalismu bez kanibalismu,napětí bez napětí a hlavně bez překvapení.O ČIKATILOVI PĚT SLOV A PĚT VTEŘIN ve filmu. ()

Marty7CZ

4 hvězdy za statečnost měnit ty český krávoviny z "životních příběhů" za biják, co můžeš pustit kdekoli na světě!!! Není to o strachu(aspoň ne pro mě), ale o hnusně nepříjemným prostředí... Beru to jako velkou výzvu pro ostatní český film. patlaly, že to jde, když se chce!!! 65% ()

Scraffy

Klasická found footage horor záležitosť. Vidíme všetko čo už sme videli dávno predtým. Hlavný hrdinovia sú pomerne dobrý, aj keď v ich predstaviteľoch je vidieť pomerne dosť veľký amatérizmus. Keby film vyšiel o niečo skôr, tak by bolo hodnotenie lepšie, takto vidíme to isté, čo už sme videli veľa krát. ()

Hexa

Není to nic světobornýho, ale na jedno zkouknutí je to dobré. Líbí se mi nezvyklé místo, kde se to odehrává i ukrajinská bába (celkem kočka nakonec) čarodějka.  Většina špatných komentářů filmu vyčítá předvídatelnou linku a obecně nudný scénář. Já s tím nesouhlasím, film si určitě zaslouží víc, jak 52%. ()

milwaukee

Na film jsem se těšil, ale vydržel jsem jen dvacet minut a to ještě na dvakrát. Těch dvacet minut bylo zcela o ničem. Pokud potom nastal nějaký zlom k lepšímu, to už se bohužel nedozvím. Tak jsem na rozpacích, jak hodnotit. Holt bude to půl hvězdy, jinak to nevidím. Ale ať nežeru, zaokrouhlím směrem nahoru, za tu snahu. ()

Homerking

Skupinka přátel vyráží do odlehlé ukrajinské vesničky natočit dokument o "provozování" kanibalismu. Podle historie mělo za dob hladmoru v této vesnici docházet k mnoha takovým incidentům. Naši hrdinové zde ale narazí na stopu nejproslulejšího kanibala Andreje Čikatila. Jákl vzal spoustu hororových klišé, něco si vypůjčil i ze záhady Blair witch a stvořil první český found footage horor (ovšem bez českých herců) a světe div se nedopadlo to tak špatně (čekal jsem větší průser). Atmosféra a děsivé lokace celkem ucházející, došlo i na pár slučných jednoduchých lekaček a nečekaný závěr, vše bohužel dojebaly příšerné herecké výkony. ()

pery352

Ghoul neurazí, ale ani ničím moc nepřekvapí. Ukazuje se zde, ale že česká produkce to může dotáhnout daleko a nemusíme pořád točit jen romantické slátaniny, kde se točí ti samí herci do kola. ()

Sholi

Musím pochválit začátek filmu, kde u podobných tohoto typu se hodinu nic neděje, ale tady to hnedka hezky frčí. Petr ukázal, že to také umíme! ()

Athree

Těšil jsem se, byl jsem zklamaný. Jednu hvězdičku za to, že mě donutili brečet nad mými utracenými penězi. ()

brzozin

Jákl natočil českou záhadu Blair Witch s americkými filmaři na Ukrajině. Děj to nemá dohromady žádný, zápletka je naprosto banální, vysvětlována během celého filmu v podstatě chaoticky. Co má celá tahle kauza společného s hladomorem, který tu proběhl před 80 lety a který si absolutně nikdo nemůže pamatovat, se nedozvíte. V podstatě je to jen série vizuálních a hlavně zvukových lekaček, které už ale od poloviny filmu tak nějak čekáte. A proto postupně přestávají fungovat. Ke konci filmu už jsem v kině viděl nemálo lidí, kteří si u toho smskovali. Dvě hvězdy za strašidelnou atmosféru a na české poměry slušně natočený hurůrek. ()