Místo zločinu Plzeň

Česko, 2015, 5 h 49 min (Minutáž: 57–60 min)

Režie:

Jan Hřebejk

Scénář:

Martin Bezouška

Kamera:

Asen Šopov

Lukáš Vaculík, Martin Stránský, Jan Zadražil, Vladimír Polívka, Berenika Kohoutová, Vladimír Kratina, Zuzana Vejvodová, Jaroslav Pížl, Barbora Kodetová, Vítek Pokorný, Václav Liška, Jana Gýrová (více)

Epizody(6)

Šestidílný kriminální seriál Místo zločinu Plzeň sleduje práci plzeňského kriminalistického oddělení. Divákům se představí plukovník Karel Drtina (Lukáš Vaculík), šéf plzeňské kriminálky, strohý profesionál, který nemá osobní vztahy s vyšetřovateli v oblibě, a kapitán Tomáš Karas (Jan Zadražil), racionální pedant, jehož jedinou slabostí je tolerance ke kolegovi Viktoru Knappovi (Martin Stránský), který i přesto, že se rád napije, má v týmu respekt. Nejstarším členem kriminalistického oddělení je major Vladimír Šimek (Vladimír Kratina), ženský element zastupuje kapitánka Mirka Ondrová (Berenika Kohoutová), svéhlavá, ale velmi pracovitá vyšetřovatelka. Nejmladším členem týmu, hledajícím každou příležitost k tomu, aby se prosadil, je zakomplexovaný kapitán Jakub Lepší (Vladimír Polívka). Kromě nich se v seriálu objeví také Bára Kodetová, Jitka Čvančarová, Tereza Brodská, Andrea Verešová či Zuzana Vejvodová. Tým kriminalistů bude v seriálu řešit vraždu významného plzeňského podnikatele, pátrat po nezvěstných pracovnících bio farmy, hledat manželku šéfa plzeňské opery, odhalovat psychopata, který zřejmě stojí za vraždou mladé ženy, i pátrat po tom, kdo řídil náklaďák, který srazil místní učitelku. (Česká televize)

Radim100

Opravuji své hodnocení z 1* na 2* po shlédnutí nového seriálu na TV Prima V.I.P Vraždy. Myslel jsem že horší krimi sérii u nás již nikdo ne natočí a mýlil jsem se. ()

Bodega_Bay

Ta jedna hvězda je za to, že se dá seriál použít jako výborné sedativum, všechny díly totiž zaručeně uspí do deseti minut (opakovaně). Možná proto jsem za celou sérii nebyla schopná rozeznat jednotlivé policisty, vlastně ani nevím, kolik jich na oddělení pracovalo...vím, že tam byl Vaculík, který seděl vždy v čele stolu, takže asi šéfoval...pak jeden z policajtů často chodil po chodbě se Zuzanou Vejvodovou a toužebně tokal, ale nevím proč a nevím vlastně ani úlohu Vejvodové v celém seriálu. Jednoznačně nejzapamatovatelnějším momentem se pak stává bizarní pokus o běh v podání policistky jménem Miluna (asi...nebo Mirka?), následovaný wtf momentem v jiném díle, kdy se tato policistka ujímá rýče a ryje, resp.vykonává činnost, pod kterou si představuje zadání "dělej jakože nějaký ty zahrádkářský práce, víšco". Zbytek seriálu mám zahalený v mlze znuděných tváří vyšetřovatelů u stolu, znuděných tváří v chůzi odněkud někam a znuděných tváří při zatýkání někoho, koho si většinou celý díl nevšimnete, případně vám splývá s dalšími podezřelými. Dobrou noc. ()

ondra.p

To je hrozný. Jedinou hvězdu dávám za pár záběrů mého města. Jinak by ČT asi udělala líp, když by peníze dala za rozumnější věci. Třeba za.. noo, vlastně cokoliv. Za pár dobrých momentů a za Plzeň 25%, máte štěstí pane Hřebejku, že jsem moc mírnej. ()

kousek01

Nikdy jsem dosud nenapsal komentář. Ale teď musím zareagovat. Po značně dlouhé době jsem chtěl zkouknout nějakou oddychovku. Ale tohle? Námět by vymyslel desetiletý kluk, napětí nulové, chvění z maskovane bytosti nulové. Fakt se to nepovedlo. Nekoukám na české krimi a tímto jsem si potvrdil, že to zase dloooouho neudělám. A může to točit sebelepší režisér. Z hovna bič neupleteš. ()

Bohdy67

V tom obrovském počtu kriminálek co na nás domácí televize chrlí se sem tam najde velmi dobrý seriál viz. Případy prvního oddělení,Rapl atd. a pak vyloženě špatné věci jako tohle... Člověk se po Temném kraji tesil na zajimavou kriminalku s Lukášem Vaculíkem a misto toho tu máme absolutně nezajimavou kriminálku bez Lukáše, který zde hraje "šéfa" a v každém díle je tak dvě minuty. Hlavní roli tu hrajou Stránský a Zadražil. Což není špatně, ale přeci jen hlavně "alkoholik" Stránský působí velmi kýčovitě. Jednotlivé případy jsou v podstatě klišé, snad první se mi libil až čtvrtý díl. Název seriálu je o ničem, protože se vše děje v "prdelkách" mimo Plzeň, což je prý stejné i v pokračování... Jako dokoukam to, ale v podstatě šest hodin o ničem. 30% ()

quokam

Ale jo, vzal jsem seriál na milost. Puvodni hodnoceni s jednou hvezdickou bylo moc prisne, postava kpt Knopa mi prisla az moc kycovita a pak jsem se ztracel v hodnostech a funkci, zvlast Kratinovi role. Jako oka, Knop kycovity vskutku je a v hodnostech se ztracim dale, ale az tak tvrdy odsudek si serial nezaslouzi. 5/10. ()

Gugos odpad!

Jsem hodně nenáročný divák a kriminálky obzvláště naše miluju ...ale tohle ...bože můj už ne !!!! ()

Mrs.Christie odpad!

Na konci jsem si říkala, co to natočilo za mladý nezkušený ucho a on Hřebejk. Nelogické, roztahané, nudné, nudné, nudné, spousta zbytečností, místy tragikomické (závěrečná honička). Bradavek a zadků si ale užijete dostatek...inu nová doba :( po dvou dílech hodnocení neměním ()

Linnae odpad!

Neskutečné utrpení. S velkou oblibou sleduji kriminálky, především ty dnes až přespříliš populární skandinávské. A tak jsem lehce skepticky, koukala na labyrint, který však neurazil a naopak po tomhle mišmaši, měl alespoň nějakou úroveň, ale tohle........nemá smysl se trápit dalších 5 týdnů ()

Lucky48

Tak jsem si před časem říkala "Labyrint" přetrpím a nemůžu se dočkat Hřebejkova nového počinu. Oooo, jak jsem se mýlila... Kde začít? Vrah je celkem klikař, protože se při vraždění chová jako pitomec a krásně mu to prochází, nikdo ho nevidí, neslyší, necítí průvan, jeho přítomnost, vykoukne vždy ve správný čas, kdy jeho oběť je vždy poslušně zády k němu. Budiž, jsem ochotná respektovat, že někdo to štěstí prostě má :) Z policejní práce se nám ukáže jen tolik, aby bylo jasné, že je to kriminálka, mladý fracek v podání Bereniky spokojeně "držkuje" na šéfa a rozjíždí si to po svém, psychologický rozbor pachatele včetně vztahového přesahu posouvá amatérismus do netušených rozměrů a závěrečná honička je prostě výzva pro diváka. Ale ano, byly tam repliky, které mě bavily, pro Martina Stránského mám prostě slabost a viděla jsem něco málo z Plzně, kterou neznám. Takže: zkusila jsem to, pobavila se, žasla...emoce to vyvolalo a jednou to stačilo. Ale na příkladu Případů prvního oddělení je vidět, že to jde i jinak. Líp. A to podstatně! ()

BooThCZ odpad!

Tak tohle pustit na obrazovku je od ČT ale kurva velká odvaha a od Hřebejka v krátké době další tv krimi odpornost. ()

velkyel

prvni dil: kdyz to srovnam s Labyrintem (2015, rezie Strach) tak tohle bylo minimalne o tridu lepsi. Sceny nepusobi vylozene hloupe (napriklad slusna honicka v zaveru). Dialogy davaji smysl a herci jsou tak uveritelnejsi a maji co hrat a neoddechuji po kazde vete jakoby byli radi ze tu dementni repliku ze sebe vymackli. Pribeh nicmoc - alespon neurazil a nebyl preplacany samoucelnymi vycpavkami. Na cesky tv serial zatim docela ok. ()