Pustina

• Velká Británie Wasteland
Drama / Mysteriózní
Česko, 2016, 7 h 32 min (Minutáž: 52–60 min)

Scénář:

Štěpán Hulík

Hudba:

David Boulter

Zuzana Stivínová, Jaroslav Dušek, Eliška Křenková, Leoš Noha, Jan Cina, Štěpán Benoni, Eva Holubová, Oskar Hes, Martin Sitta, Janek Gregor, Petra Špalková (více)

Epizody(8)

mira007

Tohle je snad jeden z nejlepších seriálů, který jsem kdy viděl. Temný, napínavý dechberoucí, řemeslně zpracováno světově a herecky parádní. Bravo. ()

bobstock

Jedním dechem. Zas a znovu vidím, co HBO žádá a jakou laťku nasazuje. Je mi líto, že čistá česká produkce se nedokáže této úrovni pomalu ani přiblížit. Přitom na to máme schopné lidi, jak je vidět. Je to bohužel asi stejná věc jakože Němec bude už navždycky brát 4x větší plat než Čech. K seriálu musím především vychválit do nebes výkon paní Stivínové. Když měla její postava dno. Já ho měl jako divák taky. Vše jsem prožíval zaslzenej a s husí kůží. Samozřejmě Dušek a mnoho dalších naprosto přesné charaktery, ale role Hany to bylo něco úchvatného. Depresivní příběh podtrhuje skvěle zvolené prostředí, rychle plynoucí čas s potřebou zjistit, kdo je pachatel dřív než všechno pohřbí nenasytná těžební společnost. 90% ()

halixCS93

Severoevropské ponuré detektivky se můžou jít vycpat. Tohle je jinej level. Neskutečná atmosféra, herecké výkony i příběh. ()

Nebešťan

Duben je nejkrutější měsíc, rodí šeříky z mrtvé země, mísí vzpomínku s touhou, vznítí kořeny jarním deštěm z otupělosti. ()

ProgLaney

Tíživá atmosféra, drsný prostředí se skutečně mnoha odstíny šedi, skvělá hudba a kamera a do toho celkem solidní psycho příběh a životní role Jaroslava Duška...celkově jsou tam herecký výkony fakt skvělý, nikdo mi tam nijak "nevadí". Obecně vzato rozhodně jeden z nej českých seriálů, kvalita je úplně jinde než u 90 % ostatních z české produkce. Bravo! ()

Rada

Jsem maximálně spokojená, série je opravdovým zážitkem, nemůžu vytknout vůbec nic, všichni tvůrci předvedli bravurní práci a po právu si zaslouží obdiv. ()

Santino7

Ponuré, temné, miestami znepokojivo ťaživé, príťažlivo komorné, umiestnené do pozoruhodne pasujúceho severočeského prostredia (s prepáčením predpotopná lokalita na konci sveta), kvalitne obsadené (hercami pre mňa ako diváka v československej tvorbe sa nijak obzvlášť neorientujúceho prevažne neznámymi, až na zopár výnimiek ako napr. Holubová), s vhodne zvolenou stopážou (ktorá je akurátna, a teda neponúka v podstate žiaden priestor pre nejaké hluchšie pasáže), fungujúcim ústredným motívom i celkovo vzájomnými vzťahmi jednotlivých postáv, a vlastne takmer všetkým. Na takýto počin môžu byť západní susedia právom pyšní a mne nezostáva iné len dúfať, že sa časom aspoň zrovnateľne kvalitného atmosferického počinu dočkám i u nás. Hodnotiť to čisto v rámci tunajšej seriálovej tvorby, šlo by bez debát o záležitosť päťhviezdičkovú patriacu k exkluzívnej hŕstke toho vôbec najlepšieho, čo tu kedy na seriálovom poli vzniklo, avšak v uvedení do celosvetového meradla sa to - aspoň u mňa - musí uspokojiť "iba" so silnou štvorkou - čo je ostatne i tak ohromný výsledok. Seriál, ktorý sa dozaista nestratí ani u zahraničného publika. 85% ()

cesky_hrac

Poprvé mě tato minisérie zaujala natolik, že jsem si jí přidal do oblíbených seriálů. Pod druhém zhlédnutí se to obrátilo. Už se mi seriál moc nelíbil. Nazýval jsem ho depresivní sračkou. Potřetí se mi do něho nechtělo. Ale nakonec jsem se odhodlal a vzniklo z toho.... Pustina je takový český pohodový seriál, který vůbec nenudí. Nachází se v něm pár .. Radši to nebudu spoilerovat. Doporučuji ho ke zhlédnutí! Dávám doufám už finální známku 8/10!! ()

qxkamo

Obcas to sice sklzne do nudy, no nato, ze je to nie celkom moj zaner, ma to bavilo. Vyborne prostredie a musim pochvalit aj excelentny vykon Jaroslava Duseka. ()

Yardie

Slabších 90%. Musím říct, že po čtyřech pěti dílech jsem byl na cestě se na to už nedodívat, protože mě neskutečně iritovalo prostředí, lidé a celková atmosféra. Zajímalo by mě, jestli něco takového u nás fakt existuje, protože to tam vypadalo jak po válce. Ale asi to byl účel - atmosféra ponurá, depresivní, bezbarvá. Výborné herecké výkony Zuzany Stivínové a Jaroslava Duška. Zajímavá hudba. Spíše než krimi bych řekl, že to bylo takové psychologické drama a sonda do života nějakých takových oblastí. Celá seriál jsem neměl tucha, jak to dopadne a kdo za tím vlastně stál. Měl jsem spoustu teorií, ale buď byly vyvráceny nebo jsem si říkal, že to nemůže být tak prosté. Takže až opravdu na konci jsem zjistil, oč jde. Seriál má tak do toho čtvrtého pátého dílu pomalejší tempo, ale potom se to to rozjede a je to lepší. Velmi povedený seriál, jde vidět, že to dělalo HBO. Howgh! ()

Fajla

Těžko hodnotit po 2 epizodách, které jsem měl to štěstí vidět v Karlových Varech na festivalu, ale mám prostě nutkání tam těch 5 hvězd poslat. Atmosféra seriálu je hodně hustá a pěkně ponurá. Exteriéry a celý vizuál je úchvatný. Trošku to svou dusnou atmosférou připomíná True Detective (také od HBO), ale příběhově je to samozřejmě trošku jinde. Herecký ansámbl byl vybrán skvěle. Je pro mě vlastně milé překvapení, že u nás můžou vznikat i takové počiny. Zatím 85%. ()

Jiu

Môj prvý dojem bol - totálna depresia. Depresívne prostredie, depresívne osudy, depresívny príbeh a depresívne pomalé tempo vás dostanú do depresie (prekvapko) skôr ako stihnete povedať slovo depresia. Po úvodnej nechuti som tomu dal druhú šancu a pozrel všetkých 8 dielov, nesklamalo ma to - v dobrom slova zmysle. Nie je to typ seriálu, ktorý vás chytí a nepustí, skôr ide o to zvyknúť si naň a povzniesť nad vleklé tempo rozprávania. Je to vcelku obyčajný detektívny príbeh, natočený však na naše pomery neobyčajne na úrovni. ()

ursinko

Klobúk dole, každý další diel sme s napätím očakávali a hádali sme, ako to nakoniec dopadne. Fantastické! To som naozaj nečakal od českého seriálu. Stivínová , Dušek, Noha a ostatní herci - pre mňa úplne uveriteľní a "jakoby ze života", hudba presne sadla. A tá ťaživá atmosféra a depresia, ktorá vládla počas celého seriálu, bŕŕ. Tak si hovorím, ako to tí tvorcovia urobili, že sa im to tak podarilo. Westworld sa môže schovať. Vďaka! ()

DuanBerry

Když pominu klasiku Nemocnice na kraji města (tu původní), pak je pro mě Pustina vůbec tím nejlepším seriálem, který u nás byl kdy natočen. Skvělá práce. ()

jerenymo

Bez výhrad a připomínek jen samá chvála. Na český seriál vysoký nadstandard, výsostné obsazení a parádní děj. ()

Nine

Výborný seriál, na české poměry chce se říct až nezvykle nadprůměrně dobrý! Tísnivá, syrová a mrazivá atmosféra, to ještě více zdůrazňující skvěle padnoucí hudba, naprosto precizní herectví každého jednotlivého herce (obzvlášť Jaroslava Duška bych ráda vyzvedla), perfektní kamera (obrazy jsou nádherné, byť většinou ponuré), přesný střih, pevná režie... Žádná faleš, žádná umělost, ale prachsprostá realita. Vše skutečné, uvěřitelné. Zoufalost, bezmoc, neutěšenost a jeden velký vykřičník blikající směrem k našemu právnímu systému... Vynikající kousek! ()

HBO se stahuje z tuzemské tvorby

HBO se stahuje z tuzemské tvorby