Pustina

• Velká Británie Wasteland
Drama / Mysteriózní
Česko, 2016, 7 h 32 min (Minutáž: 52–60 min)

Scénář:

Štěpán Hulík

Hudba:

David Boulter

Zuzana Stivínová, Jaroslav Dušek, Eliška Křenková, Leoš Noha, Jan Cina, Štěpán Benoni, Eva Holubová, Oskar Hes, Martin Sitta, Janek Gregor, Petra Špalková (více)

Epizody(8)

Knightey

Ze zacatku jsem chtel dat min hvezd ale po shlidnuti cele serie, proste musim dat vsech pet hvezdicek. Serial me bavil od zacatku do konce. A na par poslednich dilu jsem se tesil az je uvidime, protoze me to zajimalo co a jak dopadne. Na to, ze je to cesky serial, tak je vyborne natoceny, napsany, dobre herecky obsazeny, paradni kamera, zvuk a celkove dej. Klobouk dolu. A myslim si, ze tenhle mini serial i v klidu muze mit uspech v cizine. ()

Jsem_Uprimny

Čekal jsem od toho víc. Někoho možná rajcuje pomalá předehra ale já jsem spíš na pořádný hardcore piss fetish doublecheeseburger porno. Asi by se to všechno dalo narvat do jednoho celovečerního filmu a netahat to do 8 dílů po 1 hodině. Rozuzlení sice nečekané ale zároveň nepřekvapující. V dnešní době už stejně nikdo nepodezírá ty co se zdají býti vrahy ale ty, kteří se celou dobu projevují přesně opačně. ()

NeMiQ

Určite to nebolo bez chyby a možno by sa to dalo skrátiť o nejakú hodinku, ale aj tak to malo relatívne dobrú a stabilnú krivku napätia a aj správnu kriminálnu pochmúrnu atmosféru. Neokukané tváre, atmosféra, takmer každý diel skončil tak aby sme sa tešili na ďalší a aj posledný diel si nechal finále na koniec. Na české pomery veľmi dobre. ()

Kennedy_R

Celkem kvalitní překvapení. A Dušek v jedné ze svých nejlepších rolí. Podařilo se natočit atmosféru, která je každým dalším dílem lepší a drsnější. ()

xpaja

Na české poměry opravdu velice nadstandardní záležitost s perfektní, temnou atmosférou severočeského vidlákova. Bohužel s odhalením skutečného pachatele, navíc bez jakékoli znalosti jeho motivu, přechází pracně budovaná atmosféra z velké části vniveč. Herecké výkony jsou parádní, podobně jako vizuální stránka a proto dávám --- == 78 % == --- . ()

JoeM

Pustá krajina zmítaná prachem místního dolu. Obec Pustina jejíž název vlastně nevědomky reflektuje její pravou a temnou tvář. Nejenom vizuální, ale i společenskou. Pusto není jen ve jmenované obci. Zdá se, že i v očích, srdcích, a dokonce i duších jejích tamních obyvatel. Aby toho nebylo málo, (P)pustina prostupující krajinou a lidmi je ještě umocněna blížícím se koncem celé komunity, z důvodu těžařských zájmů, slibujících obyvatelům lepší zítřky. Je ale možné nalézt v (P)pustině život? Naopak. K tomu všemu je život ještě sebrán. Mladé, bezbranné dívce - dceři místní starostky, kterou ztvárňuje Zuzana Stivínová. Role ji podle mě sedla a zahrála ji více než uvěřitelně. Oceňuji i herecký výkon Leoše Nohy. Nikdy předtím jsem si ho jako drsného poldu nedokázal představit. Teď už ano. Role trochu nebo spíše hodně podivínského otce, kterou ztvárnil Jaroslav Dušek, byla přesvědčivá a nakonec zajímavá. Celkově je tato minisérie osobitým vyjádřením Alice Nellis a Ivana Zachariáše, kteří si s divákem pohrávají velmi solidně. Délka je tak akorát dlouhá a Pustina si do poslední chvíle drží svůj standard. Musím říct, že největší zlom pro mě nastal na konci čtvrté epizody, kdy policie objevuje tělo mrtvé dívky. Jde o velmi silný moment, který jen tak nezapomenete. V tu chvíli zjistíte, že ať jste kdekoliv, našla vás a v jakékoliv podobě. Právě vás chytla Pustina. ()

hippiesak

Mám rád DEPKA filmy. Mám rád DEPKA hudbu, prostě mě to baví, zejména hudba. Ale toto, to je teda něco. Na úvod za mě 5 hvězd! Je to total mega super filmovo zpracovaná práce. Kamera skvělá. Hudba ani nemluvě. Samotná znělka je tak depresivní, že bych tomu dal rating ani tak ne věkovej, jako duševní. Jako jo, toto se HBO hodně povedlo. Jen pan Dušek mi nepřipadal úplně ve formě, ale možná to bylo tou postavou, co hrál. Těžko říct. Všichni ostatní super (Eliška Křenková pro mě příjemný objev :) ). Dlouho se mě nestalo, abych se u nějaké TV tvorby tak nas*al a vytočil, že jsem to musel řešit brufenem :) Jako fakt dost dobrý. ()

zzzzzjjjjj

Tento seriál už dobrý rok znám, avšak na krátký článek jsem si vzpomněl až teď. Za mě rozhodně nejlepší Český seriál VŠECH DOB (společně se Záhadou hlavolamu z r. 1969). Když se do něčeho pustí HBO, stojí to opravdu za to! Stejně jako Hořící keř, unikát. Neskutečný herecký výkon předváděl po celou dobu herec HR Jaroslav Dušek, který by si zasloužil i ocenění, ale nestalo se tak. Kapitán Rainer, ztvárněný Leošem Nohou, byla velice těžká role i po psychické stránce, ale tento herec ji dokonale zvládl. Trochu mě tedy překvapil závěr osmého dílu, ale přesně to vystihuje novou generaci. Výchovný ústav byl taky velice nabízivé místo do kompozice a herci tam předvedli taky velice zajímavé kousky. Cina, další ztvárnění na jedničku s hvězdičkou, to samé Křenková. Fascinující scénář, kamera, ponurá hudba, krajina, ohyzdná těžební oblast hnědého uhlí. Celý nápad režisérů a jak ho chopili za správný konec provazu, je opravdu špičkou i mimo naší republiku. Seriál byl promítán i v kanadském Torontu a myslím, že také získal i nějaké ocenění v Londýně, stejně jako u nás Českého Lva. Naprosto jedinečné ve všech směrech!!! Jen bych vytlkl to, že seriál má pouze 8 dílů a láká svou návazností a napínavým dějem, shlédnout do dvou dnů. 😁Nebudu se více rozepisovat ...95%👌 ()

zerk0

Na naše končiny skutočne podarený seriál so skvelou atmosférou, dobre zrežírovaný a skvele zahraný. Miestami možno viac rozťahaný, než by bolo treba, ale vo finále to až tak neprekáža. Hodnotením sa predsalen prikláňam k 4 hviezdam. 75% ()

swinevenca

Mám depresi rád, právě jsem jí dostal, radostí skákám - seriál 2. A dnes si pochutnáme na českém mysteriózním seriálu. Pro začátek nakrájíme dušené oslí maso, přeřízneme jednu kurvu, zahustíme referendem a pasťákem a počkáme dokud se nám nevypaří dcera. Pak přisypeme perník, historky z análů, začíná to být pěkně hnusně hustý, přilijeme vodu...a do prasat!!! Tady někdo utopil vodníka, je to moc řídký a navíc to tou vodou úplně vystydlo. No v tom případě rychle ponořte sběračku do hrnce, po stěně vytáhněte ty dobrý kousky a ten rozpracovanej zbytek tam nechte. To ten gurmánskej zážitek dokáže zkazit skoro stejně, jako když si dám řetízek do špatnýho hrníčku. ()

Aniki

No, takto dobre natoceny cesky serial, situovany do současnych dni, aby jeden pohledal. Na pachatele hrdelního zlocinu jsem tipoval snad vsechny postavy serialu, vcetne režižéra. Takze napínavost, dusna atmosfera a prasáckej Dušek, to vse na jedničku. ()

Daniel2003

Začátek mě trochu vyděsil, protože toho bylo hodně, postavy byly všude a hlavně všechny měly své linky. Jak ale přibývaly díly, atmosféra houstla, napětí se stupňovalo a přišly nečekané zvraty. Kolem čtvrtého dílu už nešlo přestat koukat a bylo jasný, že tohle je prostě bomba. Nevím, jak pořádně zdůraznit, jak přelomové tohle dílo vlastně je. Je to seriál světového standardu. Když už si myslíte, že čeští herci jsou přeplacení neumělci, kteří svými výkony nesahají ani po kotníky zahraniční produkci, přijde Zuzana Stivínová a vyrazí vám dech. Odkloníte se od ní a vyrazí vám dech Jaroslav Dušek. Chcete se nadechnout, tak upřete zrak na Leoše Nohu, který po Okresním přeboru a Heleně už nemá čím překvapit, a OMYL! Vyrazí vám dech taky! Tady je důkaz, že s vynikajícím scénářem a režií mají naši herci šanci dokázat, že jsou světoví! Kamera, režie, scénář, atmosféra, hudba...dokonalost! ()

hrumsrt

Když vidím ten ohlas, to hodnocení, tak očekávání byla opravdu enormní. Vždyť to ještě navíc zaštiťovala produkce HBO! Co se musí ocenit je opravdu vynikající casting, kdy bych chtěl vyzdvihnout hlavně manželskou dvojici Sikorových - Dušek, Stivínová. Ale určitě nikdo nepodal horší než průměrný výkon.. Celkově to mělo fakt výbornou atmosféru, výborné lokace. A hodně mě překvapilo, jak to tvůrci chtěli prodat. Tedy jak moc si daly záležet, aby vytvořili postavám takový jejich universe. Opravdu na koho se nějak zaměřili, tomu dali hloubku. Jediné co mi vadilo, a že jako fakt hodně byla linka s Cinou. Prostě nepochopím, proč to bylo důležité, proč jsme skoro celou jednu epizodu sledovali, jak vlastně jednoduše mu to celé fungovalo. Ono pak není náhoda, že je Česká republika známá i mimo jiné jako výrobna pervitinu (páni Asiati by mohli povídat). Ale to už nechám jinému seriálu, shodou okolností taky běžel na ČT.. Do poslední chvíle jsem se obával, že tvůrci vytasí nějakou šílenou teorii s tou jeho rodinkou. Je potřeba říct, že se to vlastně dost dlouho vleče a my opravdu dlouho sledujeme jen emoce postav. Až pak najednou z čista jasna se může rozjet ta DNA akce. Co se týká vraha, tak nevěřím, že to někdo čekal, to by musel být čistý tip. A tak nám tu vzniklo poutavé, temné drama, které nemá na ČR obdoby. Ale aby to tady bylo takhle vynášeno? No, je to podle mě důsledek toho, že u nás je opravdu přehlcenost seriály, ba dokonce i kriminálkami, ale všechno je hrozně průměrné. A tak se pár moudrých hlav vlastenců dalo dohromady a vynesli tenhle seriál mezi elitu. Nezlobte se na mě, ale máme i lepší seriály... Avšak celkově se i tak na tohle velmi dobře dívalo, má to relativně svižné tempo (i když možná větší prostřih by taky neuškodil). Jen bych z toho ale nedělal něco fakt extra. Pokud však budeme pokračovat tímhle směrem (s odstupem 5 let si myslím, že nikoli), tak by to mohlo českou seriálovou kinematografii hodně posunout. Výjimečné krimi drama... 75% ()

polucio

Síce zatiaľ len dva diely, ale už teraz môžem povedať, že tak kvalitný seriál z týchto končín som ešte nevidel. Mám slabosť pre kriminálky severského typu, ale aj tak klobúk dole... Seriál, za ktorý by sa nemusela hanbiť žiadna západná produkcia. A pri komentároch typu: "já tam viděl favorit tvl, co to je?" alebo "českej seriál, kterej vypadá jak z Čech, no to bych se posrál..." neviem, či sa smiať alebo plakať. Je mi ľúto, že ste sa nedočkali kovbojov, 15 minútových prestreliek a áut vybuchujúcich za jazdy. ()

Nugat

Jen trošku děsivé, že tam není nic hezkého, vše je staré, nevkusné, omšelé, použité... vše včetně lidí.... v tom je to trošku přepísknuté, ale jinak dost dobrý. ()

Kakofon

Viděl jsem první dva díly. Je to hodně temné, syrové, sociální a existenciální drama s mystickými prvky. Vynikající hudba. Vynikající kamera. Jsem zvědav na další díly. Zatím 80% ()

BoKo_CzT

Po vzhliadnutí prvých dvoch dielov hodnotím priebežne štyrmi hviezdami. Uvidíme, ako sa to celé vyvinie a či bude celý seriál k niečomu smerovať. Zatiaľ sa však zdá byť príjemným prekvapením v stojatých vodách domácej tvorby. Seriál nezaprie inšpiráciu severskými detektívnymi seriálmi typu Most, ale aj napr. takým True Detective (snaha zasadiť dej do industriálnej a zároveň vidieckej atmosféry a použitie farebných filtrov). ()

HBO se stahuje z tuzemské tvorby

HBO se stahuje z tuzemské tvorby