Zaklínač

USA / Polsko, (2019–2024), 30 h 55 min (Minutáž: 47–67 min)

Tvůrci:

Lauren Schmidt

Předloha:

Andrzej Sapkowski (kniha)

Série(4) / Epizody(32)

Maniax

Nemělo se to jmenovat The Yennefer? Yennefer je totiž hlavní postavou seriálu. Má tu svůj origin a má tu největší arc. Díly, které se zabývaly pouze zaklínačem a jeho zakázkami byly slušný, ale jeho screen time byl tristní. Marigold byl skvělej, asi nejpovedenější castingová volba. Celkově to nebyl takovej hnoj, jakej jsem čekal, ale udělali z toho šílenej maglajz, a to nemluvím pouze o samoúčelném a naprosto zbytečném skákání v čase. Příště - více zaklínače, lepší efekty, míň Yennefer a hlavně a to především míň tlustejch černochů v kyrysu. Jo a když je ten seroš tak hrozně politicky korektní, není trošku politicky nekorektní dávat do rolí trpaslíků liliputány bez jakýchkoliv úprav? 3/5, ale se zrezlým mečem. Ďas aby to spral. ()

murkl

Velice povedený seriál s mladým Clintem Eastwoodem v hlavní roli. To jeho "Fuck" zní skvěle. 2 minuty mi stačily k tomu abych věděl, že tohle určitě zkouknu. Masakr na tržišti a následný souboj byl bez chyb. Naposledy jsem takhle čuměl v Daredevilu, když Punisher řádil ve věznici. Laťka byla bohužel nastavena příliš vysoko a další akce už byly v porovnání o dost slabší. Od 5. dílu už to sice není taková bomba, ale koukatelné to stále je. ()

migele

Občas mi to připomíná ty komorní pohádky na ČT 1. Na GoT to zdaleka nemá. Fantasy fajn. Mohlo to být temnější a umazanější a některé dialogy jsou hloupé nebo nedomyslené a působí levně. Vzledem k tomu, že jsem nečetl knižní předlohu, mam v tom hrozný chaos. V podstatě mě baví jen ty kouzla. A jako kameraman si všímám střihu a záběrů použitých v jiných seriálech. Koukat se na to dá. ale rozhodně nic z čeho by si divák sedl na prdel. Velký zmatek pro nezasvěceného. Dějové linky se střídají tak, že to občas chviku trvá si uvědomit, kde v přibehu jsme. Některé dialogy jsou jak z Teenagerského seriálu. ()

bujnmi

Nevzpomínám si na adaptaci v blízké době, která by dokázala tak dobře zachovat původního ducha. Lahodilo mi spoustu věcí: Vizuál. Choreografie. Povedená hudba (i když herní soundtrack nepřekonává).To, že The Witcher nebere ohledy a hází diváka do tohoto komplexního světa a k tomu má odvahu zamotat časové linie. Geralt je Geralt. A jo, má taky spoustu nedostatků a slabších míst (Anya Chalotra po proměně vypadá spíš jako Miss America, než čarodějka toužící po moci; Brokilonská epizoda, atd...). Přesto jde vidět, že to tvůrčí tým baví a dokázali zobrazit to, co na zaklínačském světě miluji. 9/10 ()

Gamekeeper77

Tenhle mišmaš hodně chabě a mělce snažící se jít ve stopách velkolepý surovosti Hrů o trůny, chvílema připomínající strastiplnou cestu Froda Pytlíka se svou družinou a nutící mě nevěřícně kroutit hlavou nad směšností většiny oblud v čele s mluvícím drakem jako vystřiženým ze Z pekla štěstí mě opravdu neuchvátil. Při jeho sledování sem si připadal taky jako vědmák. Nepřítomnej pohled bez zájmu nechat se vtáhnout do příběhu a stejně jako on, postrádajíce jakýkoliv emoce i při sebeakčnějších bitkách. Prvníma dvěma dílama sem byl skoro až znechucenej, třetí mě nakopnul do vajec a dal mi sílu nevzdat to, ale během pátýho sem si naplno uvědomil, že na to čumim už jen tak ze setrvačnosti, bez zájmu. Nerřkám, že se znechucením, to v žádným případě, jako kulisa k přemejšlení nad podstatnějšíma hovadinama to fungovalo výborně. Dost mi tam vadilo pár nehlavních postav, hudba byla víc než slušná, skoro bych řekl výborná, i když místama by se hodila spíš do Perskýho prince něž sem, ale ten nějvětší problém pro mě byly zdlouhavý a nezáživný dialogy a nakonec to hlavní, na co mě to mělo utáhnout, a to je bohužel...příběh. Nezajímá mě knížka ani ňáká posraná hra, kvůli kterým bych měl nejspíš Zaklínače chápat jinak. Chci se podívat na seriál jako na samostatnej , mě srozumitelnej a poutavej celek aniž bych si nejdřív musel přečíst knížku, protože jinak to přece nemůžu naplno docenit. Takže celkově vzato, i když je tenhle koment samej hejt a Zaklínače bych stejně jako Vikingy za svuj šálek čaje rozhodně nepovažoval a na příští sérii už se nejspíš nepodívám, nedělalo mi žádnej problém první sérku dočumět a už to se cení. Prostě jen těch pozitiv, který bych měl vyzdvihnout tu moc nenacházim, takže mi nezbejvá, než se zaměřit na mínusy a průměrnost tohohle výtvoru. 65%. ()

Kimkong

První řada. Ve výsledku mě nevadilo ani rasové vyvážení, ani kdovíjaká odchylka od předlohy. Cavill hraje postavu jak ze hry. V obličeji bez emocí, hrubý hlas. Marigold je vtipný. Ciri je koulí očima, ale co budě dělat až se z ní stane řezník jako z Geralta to jsem zvědav. Triss je zklamání. Zbytek OK. Ještě Calathe překvapila. Příšery hezké. CGI ujde. Kouzla taky. Krom draka, to je hrůza. Co mě však vadí je bídná hudba, strašná zkratkovitost povídek a tím málo času vybudovat si nějaký vztah k postavám. A časové posuny bez nějaké informace pro diváka. ()

DoubleJack

Kvalitní seriálové fantasy, jehož klady spočívají zejména v kvalitní choreografii, Henry Caviilovi & skvělé Anya Chalotra a samozřejmě originálním světě, který si získal miliony fanoušků po celém světě. Už méně pak funguje storytelling, který nechává na konci první série řadu nezodpovězených otázek a ve svých začátcích může pro "nezasvěcené s witcher světem" působit chaoticky a neuspořádaně. Na jednotlivých dílech je vidět, že se jedná o jednotlivé povídky, přesto však fungují velmi hezky i v rámci celku. Povídky mají hlavu i patu a poskytují i několik twistů, které uspokojí i náročnějšího diváka. ()

Pohodex

Jo bylo tam plno negrů, který třeba i běhali v zimě ve sněhu v lesích na severu, dějová linka byla možná až moc roztříštěná a první série se toho možná snažila pojmout o něco více než bylo potřeba a pro diváka co nezná univerzum to mohlo působit nepřehledně... ale víte co, na to sere pes, takový hlad jaký jsem měl po dalším dílu u mě dlouho nějaký seriál nevyvolal a ta hudba, která držela linii se hrou <3 ()

CaladanChmur

Za mě osobně,je tenhle seriál absolutní pecka a mínus ohledně přílišného důrazu na vývojovou linii Yennefer vynahrazují plusy ohledně masek,choreografie soubojů a zcela jistě celkový důraz na dodržení zásadních dialogů a zápletek z knižních předlohy.I když se tu najdou neobjektivní tupci jako verbal či RedAK,tak vzhledem k jejich dlouhodobé kvalitě hodnocení na ně hoďtě maximální bobek a dejte tomu šanci.Tenhle zaklínač se moc povedl.A to celkové hodnocení není náhoda.Jen doufám,že to druhá řada nějak nezmrví. ()

minima

Nečetla jsem, nehrála jsem, moc se mi do seriálu nechtělo, ale nakonec jsem “nátlaku” podlehla a jsem ráda. Mně se to líbilo. Hrátky s časem, které jsou většinou zmiňovány negativně, mě vlastně bavily. Je ale pravda, že jsem předem věděla, že tam něco takového je. Pro mě osobně to pak bylo zajímavé si dát dohromady zpětně, co se kdy odehrálo. A pozorovat ty malé odkazy na různé časové linie. Za mě dobrý. ()

budha.j

ty dily jsou hrozne zmatene a kdyby clovek knihy necetl tak to jen tak nepochopi. Plus Marigolda jsem nemel moc rad ani v knihach, ale tady je naprosto nesnesitelnej. ()

helrohir

Voči tomuto seriálu som mal dosť veľké očakávania, zároveň však bol pre mňa veľkou neznámou. Na jednej strane je seriál vizuálne slušne spracovaný. Taktiež väčšina postáv je sympatická a dá sa s nimi v príbehu stotožniť. Prekvapením je pre mňa Henry Cavill, ktorý si postavu Zaklínača dáva náramne. Avšak seriál má pár zásadných chýb. Jednak mi absolútne nesadlo nechronologické rozprávanie deja, nakoľko tým pádom tu chýba nejaká tá gradácia, a taktiež je to všetko poriadne zmätočné. Z toho vyplýva aj problém pre takých ako ja, čo nečítali predlohu ani nehrali hry. Jednoducho tu nie je skoro nič, čoho by sa dalo chytiť a čo by dokázalo okamžite vtiahnuť do deja. Trebárs u "Hier o tróny" som tiež nepoznal predlohu, ale seriál si ma získal okamžite. Plus "náladu" mi dokáže pokaziť aj pár takých hlúpostí, ako občasné slabšie efekty či spracovanie niektorých rás, ako dryády a elfovia (bez urážky, ale ten elfí negrík vyzeral ako čert s českej rozprávky) a dovoliť si takto spracovať tieto postavy je pre mňa dôvodom na pochybovanie o súdnosti tvorcov. Avšak napriek týmto negatívam stále vidím v seriáli potenciál, hoci ako celok ma až tak nepresvedčil, jednotlivé epizódy mali svoju silu a dokázali ma aspoň čiastočne zaujať. 70%./ Druhá séria štartuje vynikajúcou epizódou s pohlcujúcou atmosférou, ale zvyšok série ma už tak nenadchol. Príbeh je síce komplexnejší než v prvej sérii, čo je minimálne pre neznalcov predlohy či hernej série výhodou, nakoľko už je vidieť nejaký ten súvislejší vývoj deja. Aj vizuálne a trikovo sa to hodný kus posunulo k lepšiemu. Ale ináč je tempo série veľmi pomalé a v jednotlivých epizódach sa našlo len pár momentov, čo ma dokázali vytrhnúť zo znudenej letargie. Chýbalo mi tu aj viac akcie. A ako tak čítam niektoré komenty, asi môžem byť rád, že nepoznám predlohu, pretože v inom prípade by som zrejme tiež "penil" trochu viac. 60%./ S treťou sériu to išlo poriadne z kopca. Postavy, herci, dej, všetko je miesto prospechu deja podriadené woke agende. Divák sa v rámci príbehu nemá čoho chytiť a veľmi som sa premáhal, aby som sériu dopozeral do konca. A chudák Cavill, ktorého charizma a oduševnenosť mohli tento projekt ako tak držať nad vodou, bol nepochopiteľne upozadený takmer do kategórie vedľajšej postavy. A ak má byť ďalšia série bez neho, tak asi nemá zmysel v tomto pokračovať...35%./ ()

XXXXXXXX

Nemáte-li fantazii, důvod číst knihy nebo špetku samostatného uvažování, bude se Vám tento Zahnívač pravděpodobně líbit. My, co máme načtenou předlohu, ovšem na první dobrou odhadneme, jak prázdná, pustá, a nesmyslné natažená sračka to vlastně je! Sysla aby v tom jeden pohledal. V netflixu se měli držet bud prvních dvou knih a adaptovat čistě, co díl to povídka, nebo holt mnimálně triplikovat počet dílů a zpracovat to tak, aby se i průměrný divák dokázal orientovat (což u mně neplatí a to mám kompletně načtenou předlohu). Z celkového počtu 8 dílů, tady dávaly sysel asi tři (zřejmě právě ty založené na povídkové licenci), za zbytek tvůrci zaslouží okamžitě upálit na nilfgaardské hranici! ()

Hatred odpad!

Vykastrovaný sranec, který nemá nic společného s předlohou (a tím nemyslím hru). Celou dobu, což byly 4 díly, jsem si připadal jak u pokračování Xeny - mizerné kostýmy, divné kulisy, odpudivé cgi a uširvoucí dialogy, jenže Xena byla 20 let zpět a pořád bych si vsadil spíš na ni, než na Cavilla, který to nijak nezachraňuje. Vychvalované souboje trpí klasickýma vadama dnešních filmů - nedávají smysl a jejich choreograf neviděl středověký šerm ani zdálky, zato jsou krvavé, takže je cílovka spokojená. Multikulti propaganda tomu všemu nasazuje korunu a završuje přehlídku trapnosti a ignorance, masy jsou spokojené a druhá série určitě zase přinese spoustu materiálu novopečeným odborníkům na páně Sapkowského dílo. ()

brzozin

Musím říct, že patřím mezi fandy Zaklínače a to jak knižního, tak i herního. Na obou verzích mě nejvíce fascinovala skutečnost, že se jedná o krystalickou fantasy ságu z našeho slovanského prostředí. Byla mi o dost bližší, než anglosaské legendy zachycené v Pánu prstenů nebo Hobitovi. Při hraní Zaklínače jsem si k tomu dokonce pustil polštinu, aby dojem byl dokonalý. A pak jsem se podíval na tuhle vyumělkovanou americkou srágorovonu a veškeré kouzlo Zaklínače je pryč. Za co dávám ty hvězdy? Snad pouze z nostalgie. No ale hlavně, že soudruzi naplnili kvóty. Nejlepší byl ten elfí čert jak vystřižený z Princezny ze lejna. ()

Arkagas1989

Jsem zarytý fanoušek knih a díla, které vytvořil Sapkowski. Už při oznámení, že se točí seriál jsem začínala mít obavy, ostatně ale proč ne, je to dílo, které si zaslouží, aby ho znalo víc lidí. Po prvním shlédnutí jsem byla smutná, naštvaná a rozporuplná, protože co si budeme, charaktery postav tady jsou dost jiné, než v knihách. To, že elfa hraje černoch, protože žijeme v době jaké žijeme, ok.. ale co Tris? Co Yen? Absolutně mi tam neseděly a možná proto, že jsem v tom hledala jen to špatné a nedokázala se oprostit od knih. A pak jsem se na to podívala znovu, s mamkou, která Zaklínače nikdy nečetla a zkusila se na to podívat jejíma očima. A ona byla nadšená a začala se mě ptát na různé věci co tam ani nebyly. A pak jsem si řekla ano, je to dobré. Mohlo to dopadnout mnohem hůř a i když Henry byl obsazen snad jen kvůli tomu, aby nalákal dámské publikum, je nutné si uvědomit, že se jedná o kompromis mezi knihou, hrami a seriálem. Protože spojit to v jedno dílo, které se bude líbit všem absolutně nejde. A tak jsem po 3. shlédnutí seriálu s dalším nezaujatým člověkem změnila názor a uvědomila si, že je to dobré. Pro nás milovníky to nikdy nebude dokonalé, vždy uvidíme chyby, ale ty můžeme odpustit. Jsem zvědavá na další série. ()

kubas369

4/10. Netflix získal licencí na Zaklínače, klíče od zlatého zámku, bohužel jak je u téhle platformy zvykem klíče zahodil do kopřiv a na cestu do zámku si místo toho vzal těžkou palici. První řada se vlastně ještě docela povedla, když člověk vezme v potaz že musela představit světu franžízu, o které existovalo jen povrchové vědomý díky skvostnému třetímu dílu jedné videohry. Druhá řada bohužel, pro mě nepochopitelně, není ani schopná stavět na tom co se té první povedlo a bezcílně přešlapuje na místě. Tvůrci si můžou děkovat tomu že měli šťastnou ruku při výběru Geralta, který to až heroicky táhle na svých bedrech alespoň trochu vzhůru z hlubin ostudné podprůměrnosti. ()

LadyD

Toss a coin to your Witcher... Tak můžu říct, že jsem spokojená. Zprvu jsem se bála, jak se zaklínačem tvůrci naložili, protože znám předlohy, ale nakonec to dopadlo dobře. Je pravda, že kdybych měla srovnávat s předlohami, ať už s knihami nebo hrami, bylo by moje hodnocení asi o něco nižší, ale to jsem neudělala. Protože seriál je udělaný skvěle. Zamilovala jsem si ho už od prvních trailerů a strašně jsem se na něj těšila. Dle mého názoru je zatraceně dobrý, docela zamrzel nízký počet episod, ale kvalita to vynahrazuje. Samozřejmě, že se najdou nějaké mezery, ale nijak výrazně mi to nevadilo. Seriál jsem si nadmíru užila a nemůžu se dočkat pokračování.   Co se obsazení a hereckých výkonů týče, jsem vesměs spokojená. Sice mi některé postavy, respektive jejich představitelé trochu vadili(zejména Triss), ale dalo se to vydržet. Hudba perfektní, efekty super :)   Myslím, že můžu s klidným srdcem doporučit! ()

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry

10.10.2023

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Už to bude pěkných pár let, co byl oznámen reboot kultovní akční sci-fi fantasy Highlander v čele s Henrym Cavillem a režisérem Chadem Stahelskim (John Wick) za kamerou. Jenže Cavill měl od té doby… (více)

Sledovanost Zaklínače klesá

Sledovanost Zaklínače klesá

07.07.2023

Nedávno jsme psali článek zabývající se odchodem hlavní hvězdy Zaklínače Henryho Cavilla, a jak si tvůrci představují, že představí jeho náhradu. Už tehdy jsme se nicméně zabývali taky otázkou, jaké… (více)

Tvůrci Zaklínače komentují odchod Cavilla

Tvůrci Zaklínače komentují odchod Cavilla

02.07.2023

Třetí řada známého Netflix seriálu Zaklínač před pár dny dorazila na streamovací službu – respektive dorazila tam její první část. Zatímco prvních pět epizod už mají diváci k dispozici, zbylé tři… (více)