PetrPan

Pokračování Cameronovy Propasti se celkem povedlo. Průsvitný mimozemský andílek si ale zatančí s posádkou vesmírné stanice trochu jinak než jeho příbuzní v mořských hlubinách naší alma mater, okouzlující je však naprosto stejně. Jakpak by také ne, vždyť je to létající Vidal Sassoon! Šampón s kondicionérem v jednom. Každá z jeho buněk je svalem, mozkem i okem zároveň, přežívá ve vesmírném vakuu a je milej, hodnej, nekonfliktní, vhodnej třeba k dětem. Prostě takovej krásnej kříženeček. Nesnáší jen rány elektrickým proudem, když spinká, to pak dokáže i kousnout nebo vám zlomí ruku, sežere potkana, vysaje vnitřnosti.. Ale jinak nic hroznýho. Life je nijak výjimečnou hrou na honěnou s ET bubákem, přesto ho ale považuju za vlastně výjimečně poctivý a žánrově čistý řemeslo bez intelektuálního smradu a jen se snesitelnou špetkou migračních plků. Kazí ho jen hodně nepovedený pokus o mindfuck v závěru. To se fakt nedalo absolutně, ale absolutně!, čekat, vaugh… No nic, pohodové trojčení. ()

Happens

Nechápu, jak se k tomu mohl Jake snížit. Gyllenhaal se může rozkrájet, aby svým hereckým talentem vytáhl z bahna vesmíru na výslunní světla tento béčkový sci-fi horor. Dál už jen spoiler. Reynolds jen tak na skok ve filmu teatrálně skoná při druhé úvodní scéně v boji se super želatinou. Film je audiovizuální skvost, ale je bez příběhu, je předvídatelný (včetně konce a la puding útočí s ručně ovládaným plavidlem v rychlokurzu z autoškoly Bédi Koumáka..) a prostě pomoc. ()

eLeR

Vizuál sa mi páčil, herci zahrali svoje role presvedčivo, atmosféra a hudba mohli byť o kus lepšie, príbeh nenudil, no a obyvateľ Marsu nebol až taký strašidelný, takže som tých 104 minút zvládla bez problémov. Mňa bavilo. Apropo, čo napísal Radek99 o Espinosovi, tak s tým do bodky súhlasím, tak nejako to cítim aj ja. ()

SeBig

To co jsem očekával od Covenant, jsem dostal přímo tady. Naprosto libová scifi atmosféra, obsazení bomba, rozjezd výtečnej, z hudby husina a ten konec mě fakt dostal. Snad jen sme mohli strávit ještě více času s tim vyvraždováním posádky, aby to nebylo tak rychlý, ale i tak BOMBA. ()

Lenny.M

Life je spojením mých dvou oblíbených sci-fi - Vetřelce a Gravity. Z prvního si bere nápad vetřelce, z druhého krásné, nesestříhané vesmírné scény a atmosféru. Celou stopáž jsem si chrochtala blahem a modlila se za povedený konec, přičemž jsem se dočkala konce tak surového, že jsem ještě dlouho s údivem koukala do zdi při poslechu soundtracku. Pro mě rozhodně překvapení roku, a mnohem kvalitnější než Alien: Covenant, kterého mám ještě čerstvě v paměti. ()

classic

Už po niekoľkých minútach, čo film začal, som tušil, že toto bude poriadna hlúposť všetkými desiatimi, a nemýlil som sa, ja sa málokedy seknem vo filmovej intuícii, ktorú mám vycvičenú na maximum. Totálny debilizmus, ktorý je z časti v duchu legendárneho Votrelca, a z časti sa chce priblížiť Gravitácii, ale ani jedna možnosť, nie je účinná ! Toľko hlúpych postáv po kope, sa len tak nevidí, o to viac to zamrzí, keď je medzi nimi, môj obľúbený Jake Gyllenhaal, ktorý sklamal na plnej čiare ! Je to v podstate o tom, ako si šesťčlenná MISIA PILGRIM na Medzinárodnej vesmírnej stanici počká na VZORKU PÔDY z MARSU, ktorú prinesie kozmická sonda. Z tejto vzorky sa vykľuje očividne živý organizmus, ktorý nazvú CALVIN, toto sa začne postupne vyvíjať a rásť, až to bude ohrozovať na životoch všetkých členov posádky, a to veľmi extrémnym spôsobom, pričom tieto absurdné postavy, konajú úplne podľa logickej úvahy, samí TUPCI, z ktorých mi bolo na nič. Niektorí to taktiež nazývajú : PREDKRM, pred VOTRELCOM, Ridleyho Scotta, ktorý má prísť do kín v Máji, tohto roku. Neviem, ako bude vyzerať, no určite viem to, že s pôvodným filmom z roku 1979, našťastie nič nemá spoločné, nesiaha mu ani po členky ! Nedá sa porovnávať ani s Gravitáciou, ktorá bola oveľa, ale oveľa lepšie spracovaná, od réžie, cez kameru, až po atmosféru a zvuk. Nechutné BÉČKO, ktoré nakrútil akýsi ESPINOSA, ktorý s týmto určite dieru do sveta nespraví ! PS : Šokujúci záver, ktorý som očakával... ()

korbitch22

Absolutně jsem nevěděl o co jde. Viděl jsem akorát první teaser trailer někdy před měsícem nebo dvěma v kině a jinak jsem netušil kod tam hraje, o co tam jde atd. Snad poprvé po x letech jsem šel do filmu jen s mylnou představou. Myslel jsem si, že to bude něco mezi Marťanem a třeba Příchozíma, prostě takové to vědecko-fantastické scífko které teď tak frčí. Tudíž jsem byl počátečním průběhem mile překvapen. Jasná vykrádačka prvního Vetřelce mi vůbec nevadila, vizuál je parádní a atmosféra byla taky velice slušná. To vše skončí výtečným fajtem Ryana Reynoldse a po jeho konci už to jde hned dolů, nejenže jediný schopný herec opustí plátno, ale jen vizuál opravdu nestačí. I když je Calvin fajn bestie, vraždy jsou nuda, scénář se smrskne na pár tupých a toporných dialogů a atmosféra se vypaří. Áčkově obsazené DVD béčko za které se na DVD béčko utratilo moc peněz a nějaký blázen to zaprodukoval do kin. A z toho konce jste byli vážně na větvi? Checht, ženě jsem ho řekl po 20 minutách ty vole. Průměr až to bolí.55%. ()

Chrustyn

Pokud vás poslední Vetřelec přesvědčil o tom, že už se dobré sci-fi horory netočí, "Život" Vám možná vrátí víru. Nejedná se o nic přelomového ale film výborně kombinuje realisticky pojatý vesmír, (nejednou si vzpomenete na Gravitaci) výborné herce a a vraždící potvoru. Nejsou zde žádné prvoplánové lekačky ani morbidní úmrtí, ale vše šlape jak má, skvěle to vypadá a hlavně nenudí. Občas navíc film překvapí, což se v žánru také cení. ()

Arsenal83

Je trochu hanebné, do akej miery sú tu vykradnuté nápady rôznych trhákov (Votrelec, Predátor, Gravitácia). Čakanie na dobré sci fi sa premenilo na získanie recyklovaného tovaru obsahujúceho dávno prezentované myšlienky. Vzhľadom na záver sa možno bude chystať aj dvojka, ktorá má s prihliadnutím na presun z vesmíru na Zem oveľa väčšie šance na úspech a originalitu. ()

Scalpelexis

Jediná a největší chyba Life je, že si nedokázal určit, čím vlastně chce být. Jasně, máme fajne herecký ansámbl, dost peněz na to vytvořit slušný audiovizuální podklad, nechť je z toho opus. Kde se peníze méně odrážejí je na režii a hlavně scénáři. Velkolepě a chytře se tvářící začátek jakoby se snažil maskovat, co přijde a opatrně hrál na vědeckou notu než zhruba po třetině děje to bez skrupulí a jakýkoliv hanby zabalí a rozjede béčkovou mimozemskou vyvražďovačku. Chválím napětí, které se zdárně drží až do konce díky inteligenci stvoření. Hůř ale příjímám logické lapsy v chování posádky na úrovni Darwinovy ceny, pokud teda dobrovolně neměla v plánu servírovat sebe sama jako další postupné chody. Po nekorektním konci se člověk i zasměje a posteskne, proč to takhle nebylo vedené celou dobu. ()

heyda

Vizuálně úchvatný, napětí se mi taky líbilo, ale herci a dialogy naprosto katastrofální. Něco tak nepřirozenýho už jsem dlouho neviděl a ten závěr - dost průhledný. Na druhou stranu špatné konce mám rád a pokud by to vedlo k pokračování na Zemi, tak by to mohlo být i zábavnější. 60% ()

Stanislaus

Inspirace (a možná i lehčí vykrádání) Vetřelci a Gravitací je nepřehlédnutelná, a i když Život nedosahuje kvalit ani jednoho ze zmíněných filmů, tak i přesto jde o solidně napínavých sto minut, během kterých jsem vážně moc fandil vesměs (až na jednu výjimku) sympatickému hereckému obsazení v boji s nadmíru inteligentním a nanejvýš nebezpečným "emzákem". Možná bych trochu zkrátil ty úvahy o životě a přidal bych více nervy drásajících scén, ale i tak jsem seděl v sedačce přisátý jako ta potvora. A rozhodně musím pochválit konec, při kterém moje rozbušené srdce zatleskalo. Zkrátka snímek, který je technicky, herecky ale i scenáristicky dobře zvládnutý, a který se opravdu vyplatí vidět v kině. ()

rollman1

Pohodové béčko, které si na nic nehraje a ví přesně co chce servírovat divákovi na druhé straně. Dvacet minut mu stačí aby mě seznámil s postavami a hlavní příšerkou. Pak začíná rychlá, ne moc krvavá, ale kvalitní vyřazovací část posádky. Film má spád, pořád se něco děje. Potvůrka si zaslouží respekt i bez toho aniž by trhala posádku na 1000 kousků a svou atmosféru si film taky nějakou uklohnil. Já jsem osobně spoko a konec mi ještě přidal pár procent k totální satisfakci. Tuším, že určitě lepší než Covenant to je a to ho nemusím ani vidět. ()

Darneth

Pro někoho klišoidní šolíchání ve vesmíru. Pro mě vcelku vydařený nápad převedený na plátno. Nedá se říci, že je to taková ta typická černobílá alien vyvražďovačka, kdepak. Když totiž budete dostatečně vnímaví tvorové, tak nedokážete nikterak nenávidět malého vetřelce, který byl tak trošku opět hokus pokus lidské zvídavosti a debility. Ona živá forma (buňka) jen reagovala na agresi agresí. Bohužel. Snad Vám jí i může být líto. Když takto v jádru učenlivá, čistá a křehká forma života na počátku zažije šok, stáhne se do sebe a snaží se vyrovnat s traumatem, kterému byla vystavena a dále je do ní elektrikou šťouráno, je jasné, že už to bere jako hrozbu a boj o vlastní existenci po zrazené důvěře. Ty náznaky tam jsou, např. i s onou krysou. Pokud na soucit reagujete kousnutím, je to cesta do záhuby. Konec byl každopádně pro mě velice neočekávaný a šokový. Více takových scífek by neuškodilo :) ()

VášaVF

Film, od kterého jsem díky spíše průměrnému hodnocení na csfd nic moc nečekal, ale oněch 104 minut uteklo a divák jenom hádá, kdo bude další na řadě. Na rozdíl od upadajícího Vetřelce má tohle slušné tempo. Logiku a předvídatelnost asi nemá cenu u těchto filmů řešit. Takže za mě spíše nadprůměr. ()

Flego

V princípe nejde o žiadnu originálnu zápletku, ale dobre sa na to díva. Film má síce spočiatku pár nejasných scén, ktoré ma vyrušovali, prehlušil to však napatím, dobrými hercami a skvelou hudbou. Lepší režisér by z témy určite vytrieskal viac, ale ja som v podstate spokojný. Nadpriemerné béčko v áčkovom šate. ()

BMW12

Jo dobrý nápad na zfilmování. Každý si myslíme, že když objevíme život na Marsu, tak že to bude obrovský krok dopředu pro lidstvo. Jenže co když tamější život bude nepřátelský? Někteří vědci už teď varují, že na Zemi můžeme zatáhnout bakterie, které zničí lidstvo. Tady ten příběh odehrávající se na mezinárodní vesmírné stanici ISS mě bavil, herci také byli vybráni dobře. A konec hodně překvapil, jsem zvědavý, jestli se dočkáme pokračování. ()

Jinny

70 %. Režisérsky skvěle zvládnutý sci-fi horor, ve kterém se atmosféra dá krájet, ale nejsem spokojená co se týče scénáře. Máme tu dobře napsané sympatické postavy zahrané dobrými herci (Jake Gyllenhaal si užívá každou vteřinu na plátně) a téma nejen mimozemského života, ale tak trochu i života obecně. Jenže pak se začnou kupit příběhová "překvapení", které si přeložte tak, že se scénáristé tvrdohlavě snaží všechno dotahovat do nejhorších možných konců - a to i navzdory logice. Film nakonec skončí přesně tak, jak si zkušený divák domyslí. SPOILER Naopak překvapivější by na konci byl kousíček naděje a prosvětlení. Pokud už chcete celý casting oddělat, tak aspoň nedegradujte dobře napsané postavy a jejich snažení, prosím. ()

Ivoshek

Slušnej scifi horor s docela pěknými nápady a výbornou kamerou. Třeba je fajn, že se všechno děje ve stavu beztíže. Taky vesmírná obluda je správně obludná a v rámci žánru neobvyklá. Za mne spokojenost. Rozhodně o dost lepší, než Prométeus. ()

PF 2017

PF 2017