Stranger Things

• USA Stranger Things
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2024), 36 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Série(5) / Epizody(35)

Phical

Bezkonkurenčně nejlepší seriálová novinka letoška!! Jako milovník mysteriozních dramat a trillerů jsem doslova slintal od prvních minut, přitom napjatě sledoval, jak Joyce "blázní", Hopper odhaluje spiknutí a děti mají vše za jakousi hrdinskou "bojovku". Krom neuvěřitelně poutavého děje mě zaujala i naprosto dokonale zvolená hudba (snad nejlepší co jsem doteď kde viděl!!). Netflix proste ví, jak na to! Tohle dílko rozhodně stojí za zkouknutí a kdo se ještě nepodíval a náhodou by okem narazil na tenhle můj výlev, nesmí váhat ani vteřinu a do světa Stranger Things se okamžitě pustit!! Je to vážně zážitek! ()

Claire.TJ

Ačkoliv mě Divnější věci nechytly tak hned v prvních epizodách, jako jiný tady, tak se tak přece hned tak po třetí nebo čtvrtý stalo. Atmosférou "something's out there and we're after it" mi to připomíná Teen Wolfa, ale přestože to má mírně jednodušší děj, není to na puberťáky a akci mířený "béčko-plus" seriál (jako zmíněnej Teen Wolf), ale kvalitní a profesionálně zvládnutý drama. I když se celou dobu neřeší nic než zmizený malýho Willíka a jeho okolnosti, a i když děj vlastně neobsahuje nikterak složitý zvraty, dokáže napínat, roze-u-smívat i dojímat. Tři "vyšetřovací" linky fungují perfektně, nijak se nezdvojují a jejich aktéři jsou všichni prostě dobře udělaný; přes bandu neotravnejch a dokonce i sympatickejch! klučinů ("baby teeth" kudrnatej tlusťoušek ftw) včetně vkusně! zapracovanýho tématu první lásky a duo oblíbená holka-weirdo brácha pohřešovanýho až po typickou ze strachu blbnoucí matku kooperující s šerifem – je to dobrý; všem to do háje fakt totálně věříte. Dalo by se na to pohlížet jako na osmdesátkový kingovsky horůrkovský maloměšťácký (včetně high school děje) klišé, ale ta nostalgie je zvládnutá tak na jedničku, že se přidávám ke zdejšímu zástupu vynášejícímu Stranger Things na seriálovou událost tohodle léta. /zvláštní kapitola je pak ta boží daftpunkoidní psycho hudba. gut gut/ EDIT: po druhý sérii stahuju na tři. Prostě mě to popravdě od druhý dál neba. ()

BadExHuman22

Dámy a pánové, tohle je teda pecka. Dal jsem si osmi hodinovou tůru seriálem a ani chvíli jsem se nenudil, ba jsem se po setmění při koukání začínal trochu bát. Skvěle jsem si to užil. Boží příběh, skvěle obsazení hlavních rolí, úžasně natočené a hudba mi tam seděla jako ulitá. Některé scény mi sem tam mrazili krev v žilách a dostával jsem pocit, jako kdybych byl zase malé dítě co se bojí tmy. Nápad celého seriálu se mi líbí moc. Holka se schopnostmi, vládní experimenty, příšera z druhé strany naší reality a banda dětí co se do toho všeho přimotá. Nějakou dobu jsem odmítal na to kouknout, říkal jsem si že to nebude nic co by se mi líbilo. Ale opak je pravdou. 100%. Nemám co tomu vytknout. Teď doufat že bude druhá řada, ještě dost věcí tam není dořešeno. ()

garfieldka

Prostě pecka! Dlouho jsem neviděla něco tak povedeného. Úžasná a za mě asi nejvíc "Kingovská" atmosféra, zajímavý výběr herců, trefně zvolená doprovodná hudba atd. Detailněji nemá smysl rozebírat, jenom bych opakovala, co už to bylo napsáno x-krát. Pokud bude pokračování, doufám, že úspěšně naváže...těším se! ()

Lubakus

Neuvěřitelně nápadité, zábavné a napínavé. Během pár minut pohltí a nepustí. Žádné umělé natahování děje a budování nesmyslných až zbytečných dějových línií. Děj díky tomu pádí přehledně ke svému (božímu) finále, kde je vše krásně uzavřené. Dětští herci bez vyjímky hrají sqele ("holkokluk" Millie Bobby Brown vládne). ... jo a ještě to má boží soundtrack. A ta úvodní titulková znělka. ()

Stumbleine

Vzhledem k tomu, že jsem během dvou dnů projel všech osm dílů 1.série, tak mě to vyloženě nenudilo. Osmdesátkový outlook jsem taktéž uvítal, nicméně si myslím, že určité pasáže by šly zpracovat lépe. Alternativní dimenze, /spoiler/ kde je vše zabaleno v temnotě, slizu, a jakémsi poletujícím prachu, přičemž tam žije levné digitální monstrum, které chodí lovit do naší reality vždy, když ucítí krev - to byl vrchol klišoidnosti. Z nějakého důvodu jsem tam cítil inspiraci snad hrou Half-Life (vojenský komplex, portál,). Naopak dětská partička z jakéhosi zapadlého buranova byla vyloženě v pohodě a bavila, až na holčičku s ježkem, která mě neustále iritovala svou krvavou nudlí pod nosem. Sheriff působil jako charismatický postarší pardál. Horší to bylo se skupinkou otravných teenagerů, nicméně alespoň do rolí nebyli vybráni žádní modelové a modelky, jak bývá v poslední době tradicí, a producenti vybrali průměrné pihaté květáky a jednu vydechlou anorektičku, za což odemne mají menší plus. Prozatím to vidím na lepší průměr. Aktuální hodnocení 93% je však vyloženě neobjektivní ()

Radyss

Naprostá osmdesátková lahůdka. Seriálu se podařilo skloubit moje nejoblíbenější žánry a já jsem po zhlédnutí v absolutní eufórii. Vynikající soundtrack, atmosféra, střih a intro vás nostalgicky vrátí na místo, kde jste poprvé vsunuli VHS kazetu do přehrávače a spustili E.T Mimozemšťana či Aktu X. Vynikající prostředí, které se věnuje dvoum světům a nadmíru sympatičtí herci nám dají seriál roku. Režiséři nám v osmi hodinách dopodrobna vybarvili příběhy jednotlivých postav, ať už z minulosti či přítomnosti. Seriál netěží jen z příběhu, ale i z toho, že nám ukazuje jak se jednotlivé generace dokáží vypořádat s problémem a jak vnímají svět (dospělý člověk si vezme na příšeru samopal a dítě si vezme prak. Rozdíl je však v tom, že oba věří ve svojí zbraň úplně stejně. Tady můžeme vidět velký talent malých herců, které jsem spatřil poprvé). V seriálu je mnoho klišé, které vám však vůbec nebudou vadit a budete velice rádi, že tam jsou. Nesmí chybět ani láska, které tu najdeme taky plno. Každý díl hltáte jak vánoční večeři a chcete víc a víc. V tomto případě se ale nepřejíte. ()

nemer

Nemí mi sice náct, ale děkuji tvůrcům za fantastickỷ návrat do dětství. Není na škodu být opět chvíli dítětem :) Údajně nevzhlední dětští hrdinové jsou podle mě roztomilí a k zulíbání - hlavně tenkrát děti byly ještě dětmi, nikoli prapodivnými atrapami zvrácené generace dospělých. Nejvíc mi první série připomněla ETyho. Až na Winonu perfektní herecké obsazení a doporučení pro všechny duše, které s nostalgií vzpomínají na léta osmdesátá. Pokud už jste fakt vnitřně okoralí starci, pak seriál není nic pro vás. ()

IZFNP

Rok 2016 sa do televíznej histórie zapíše ako rok Stranger Things. Rok seriálu, ktorý sa objavil z čista jasna a očaril každého, s kým sa stretol. Seriál s tým správnym feelingom 80tok, s výborným hereckým obsadením (predstaviteľka Eleven si zaslúži ocenenie, pretože zo svojho charakteru nevypadla ani na sekundu), skvelým sountrackom a vizuálnym spracovaním a vlastne s výborným úplne všetkým. Dlho som otáľala s komentárom, pretože budem opakovať len to, čo už napísali a povedali iní. Áno, je to ako Spielbergom zrežírovaný seriál podľa Kingovej knihy, áno, je to akoby seriál natočili v 80. rokoch a doteraz spal niekde v archíve, áno, je to tak super mysteriózny príbeh, ako všetci tvrdia. Osem dielov, medzi ktorými sa nenájde slabší kus, dokáže diváka vtiahnuť do svojho sveta, upútať jeho pozornosť i fantáziu tak dokonale, ako sa to už dlho žiadnemu seriálu nepodarilo. Odporúčam kade chodím a zo všetkých strán sa mi vracia len: mala si pravdu, je to super. 100% ()

prochyn

Tedy po dlouhé době mě něco dostalo. Připadal jsem si podobně, jako když jsem poprvé četl To od S.Kinga. Správně dávkovaná hrůza, děj směřuje krok za krokem k další dávce děsu. A velmi dobře vybraní herci, ať děti nebo dospělí. Jako bonus perfektní muzika. Co chtít víc. ()

mivr

Znova som sa cítil ako malý chlapec, úžasná atmosféra a tajomno v každej časti, pre mňa jeden z najlepších seriálov aké som kedy videl, vrátane Misfits, Walking Dead či Batesuv Motel. Pripomenulo mi to trochu film z 80. rokov Záhrobné Komando ktoré ako chlapec som miloval a videl X krát až na to že tu je príbeh úplne o niečom inom. 1. séria: 100% bez váhania. ()

patrik1177

Keď sa tento seriál v roku 2016 objavil na Netflixe, tak ho veľa ľudí označilo za seriál roku. Ja osobne som si ho pôvodne neplánoval pozrieť, ale vynikajúce hodnotenia a recenzie ma presvedčili, aby som tomuto seriálu dal šancu. Seriál je zaradený aj do žánru horor, a ja horory veľmi nemusím, ale toto je jedna skvelá výnimka, z ktorej som spadol na zadok. Herecké obsadenie je vynikajúce, hoci 90% hercov som dovtedy nepoznal, ale sú fakt úžasní. Skvelý je aj námet, hoci mne sa spočiatku nepáčilo, že seriál sa odohráva v 80. rokoch. Tvorcovia vytvorili úžasný svet (vlastne v podstate 2 svety) a atmosféra je úplne top. Každá epizóda nám dala nové otázky a približne v polovice série sme začali dostávať aj prvé ucelené odpovede. Záver série bol pre mňa trochu zvláštny. Očakával som totiž, nie niektoré veci dopadnú trochu inak, ale aj tak som nadmieru spokojný. Čo sa týka druhej série, veľmi som sa na ňu tešil. Vo výsledku ma ale trochu sklamala, prvá séria bola podľa mňa po dejovej stránke oveľa lepšia. Nové postavy mi boli spočiatku nesympatické a nejak mi nesedeli, ale čoskoro som si na ne zvykol. Dej sa začal uberať trochu zvláštnym smerom a spočiatku nám vzniklo veľa dejových línií, ktoré sa ale našťastie pred koncom série začínajú zase spájať do finálneho boja. U 1. série sme mohli vidieť, že aj z relatívne nízkeho rozpočtu dokážu tvorcovia vytvoriť skvelý seriál, u 2. série sme zase mohli vidieť, že Netflix do ST dal podstatne väčší rozpočet, čo seriálu po vizuálnej stránke len prospelo. Som rád, že sme sa konečne dozvedeli, ako je to s minulosťou Eleven. Najväčším nedostatkom série bola podľa mňa 7. epizóda, pri ktorej som sa vyslovene nudil, čo sa mi pri žiadnej inej epizóde ešte nestalo. Dej bol zameraný len na Eleven a ja nemám rád ani u iných seriálov epizódy, ktoré sú zamerené len na 1 postavu, resp. jedno miesto. Finálna epizóda ma tiež trochu sklamala, finálna epizóda 1. série bola teda o dosť lepšia, tu som sa trochu strácal, že vlastne o čo sa to tie postavy snažia. Záverečný ples bol síce spestrením, ale zároveň mi to prišlo trochu zbytočné. Posledný záber nám ale ukázal, že vo svete ST sa ešte budú diať zaujímavé veci. Na 3. sériu sa teším už teraz :) ()

Eywa11

Týmto seriálom som strašne nadšená. Dokonalá atmosféra 80. rokov, úžasný soundtrack a skvelé herecké obsadenie. Ak vás bavia alternatívne svety, mystično a trocha hororová atmosféra, tak je to seriál presne pre vás. Ja som si najviac zamilovala detských hrdinov, Mika, Dustina, Lucasa a nakoniec aj El, všetko som im žrala aj s navijákom, úžasné deti! Neskutočná sila priateľstva a odvahy, krásne sa mi na to pozeralo :) Určite si celú sériu po nejakom čase pozriem opäť. ()

JannieMc

Hola Guys! =´) Za tu neodolatelnou osmdesátko-devadesátkovou atmosféru přidávám hvězdičku! =´) A taky mi to připomnělo dětství, jak by ne! ...ležíme s bráchou na koberci, s vykulenýma očima sledujeme Akta X a víme, že si večer budeme pouštět E.T.ho a že taťka za chvíli donese i kazetu s Věcí...paráda. ()

CrazymanM

Výborný seriál,hrozně mi to připomínalo Kingovy věci(děti bojují proti zlu,nadpřirozenu a tajemnu - třeba To,Pavučina snů apod.),velmi dobré a příjemné obsazení,scénář taktéž velmi dobrý,prostě super zážitek!!!Ta druhá strana mi hrozně připomínala Silent Hill. ()

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu