Stranger Things

• USA Stranger Things
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2024), 36 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Série(5) / Epizody(35)

darthboal

Nejdřív mě seriál ani trochu nelákal, ale přece jen se má zkusit všechno. Nakonec předčil má očekávání, snad to byl soundtrack, nebo celkový osmdesátkový styl. Nevím. Každopádně mi tohle otevřelo cestu k dalším seriálům, které jsem dřív takřka nesledoval. Oslava dětských let bez moderních vymožeností, dobrodružství a stolní fantasy hry: Stranger Things. Za případnou další serii, co zůstane věrná kvalitě předchozích se zlobit nebudu. ()

Ironhead

K tomuhle seriálovému fenoménu jsem se dostal poměrně pozdě, očekával jsem dle všeobecně vysokého hodnocení hodně... a celkově vydržel necelé tři díly. Aneb když hysterická Winona Ryder začala mluvit s vánočním řetězem, bylo to na mě už opravdu moc. Pak proklikal fotky ze třetí série a když jsem tam viděl ty samé postavy v tom samém složení jen mírně odrostlé, odmítám koukat dál 30 hodin na něco, co se příběhově nejspíše nehne kupředu ani o píď a stále tam budou lekačky typu, vystrašená postava kouká do kamery a najednou těsně před objektivem naprosto nesmyslně proskočí bubák ze strany na stranu (kam asi utíká :_). Celkově je to trochu jako když kočička s pejskem pekli dort, aneb od úspěšných filmů, knih a seriálů minulosti vezmeme z každého něco a smícháme to, lidé budou nadšení a také že jsou... vezmeme partičku děcek co pátrají po záhadném zmizení v malém městečku, partu puberťáků s jejich "problémy" na střední, záhadnou vládní organizaci vedenou zlým tajemným mužem, strčíme tam tajeného bubáka nejspíš mimozemšťana, děti s nadpřirozenými schopnostmi a do toho asi schopného ale vyhořelého místního šerifa... prostě hromada už mockrát jinde viděných klišé... protřepat, namíchat a je to. Jen to celé od počátku působí tak, že tvůrci budují tajemno a různé další Sci-fi linky, aniž by dopředu měli jakýkoli plán, kam to jednou celé povede. Docela se bojím, že je to podobné jako kdysi u Lost, aneb tvůrci vymýšlí různé cool záhady, aniž by sami věděli jak je všechny jednou vysvětlit, propojit nebo jim dát nějaký smysl/logiku... a jednou, až to třeba někde kolem osmé nebo desáté řady začne mít značně snižující se sledovanost, nebudou umět celý seriál rozumně uzavřít. Co se mi líbilo? Retro ladění do 80' ať už kamerou, výpravou, úvodním logem nebo písničkami. Co mě nechytlo? To nejdůležitější... příběh/scénář a postavy... neoblíbil jsem si ani partu děcek na kolech (těm z prvního dílu TO nesahají ani po kotníky), ani partičku jejich pubertálních starších spolužáků/sourozenců, ani postavu šerifa a jeho přitroublých zástupců nebo hysterické matky a nakonec ani postavu holčičky "X-menky". Možná se k tomu někdy vrátím, ale zatím nevidím důvod pokračovat ve sledování... Umístění mezi top seriály všech dob popravdě moc nechápu. ()

gpx

***** za první řadu, která je skvělá a nenechá diváka vydechnout *** za druhou řadu, která místy nudí a vnáší do příběhu zbytečný balast * za třetí řadu, která nudí až to praští a když člověk přeskočí vše zbytečné, nezbyde více než cca 5 minut zajímavého děje v každé epizodě ()

vandamator

Luxusní retro styl, seriál který vás nevídaně vtáhne do dob minulých. Herecké výkony převážně mladších herců jsou excelentní, náramný casting a režisérovo pevná ruka udělala z téhle čistě netflixové záležitosti něco co tu dlouho nebylo. Pokud chcete prožít mysteriózní příběhy a vrátit se do dob boomerských, neváhejte a poušťejte. ()

rodier

Prvni serie dost slabota, druhou sem radsi nevidel.. az treti me poradne nadchla a je to jediny duvod proc je tenhle serial tak dobry. 91% si ale urcite nezaslouzi. ()

pan_ponozka

Asi to tu v komentářích zaznělo víckrát, ale: when It meets the Thing. Atmosféra fajn, vizuálně supr (hlavně teda ten poletující bordel, když se otevře trhlina), ale. To ale je scénář. Mně prostě vadí, když se postavy nechovají reálně. Děcka jsou po každé události, která je potkala supercalm a nějaká monstra z Upside down jsou jim ukradená. Další věc je ta předvídatelnost děje. Přichází Dark side, ale taky se objeví holčička z tajné vládní laboratoře s paraschopnostmi. And you might guess what happened?! Apropos tajná vládní labolatoř.. Jsme mega tajní agenti, na začátku střílíme lidi, protože viděli naše tváře a pak si plácneme se šerifem, winkwink pravým okem, že o tom, co jsme viděli, budeme mlčet. Škoda, Netflix má na víc. ()

Skylwalker42

Hodnoceno první řady! Wau!!! Prostě WAU! Má to všechny mé oblíbené filmové ingredience. Špetka Spielberga, špetka Goonies, špetka Kinga, špetka starých dobrých Akt X....prostě všeho přiměřená špetka. Navíc vydařený casting herců - dětští představitelé jsou výborní. Osm epizod akorát, které jsou geniálně vygradovány do zdařilého finále. Čeká mě druhá řada. I když třeba bude slabší, tak vím, z čeho je to ukuchtěný. A to mi stačí. Zdravím Tě má dětská fantazie. Druhá řada: je to takové dořešení událostí z první řady. A dějovou linii se sestrou bych klidně vynechal. Ale i tak, jde stále o mimořádný seriál. ()

PanPyzamo

Kamarád mi tenhle seriál doporučil, že se prý jedná o jeden z nejlepších. Hned po pár epizodách jsem si tenhle seriál zamiloval a stal se jeden z mých nejoblíbenějších. Vynikající CGI, skvělé výkony mladých herců, nádherný soundtrack a hlavně perfektní atmosféra 80. let dělá Stranger Things tím, čím je. Miluju to a můžu doporučit. 1. série - 9,5/10 2. série - 9/10 3. série - 8,5/10 4. série - 9,5/10 Celkový verdikt: 9/10 ()

Fender

Abych pravdu řekl, po prvním díle jsem měl chuť nad seriálem zanevřít, zanechalo to na mě dojem, jakoby to byl spíše seriál zaměřený na romantiku pro teenagery, díky bohu jsem udělal pravý opak a dal tomu šanci, jelikož to změnilo mé očekávání. Po dalších epizodách jsem nemohl spustit oči z obrazovky, tak moc mě tento seriál baví. Pokud má někdo rád 80. léta, tak je toto stvořeno přímo pro ně, naprosto výborná atmosféra té doby, s lehkým nádechem Kingova hororového umu. Navíc se mi líbí, že je zde odkaz na sci-fi, nebo hororové kultovky, čímž nám některé scény a chování postav budou lehce povědomé. Někomu to může připadat, jako kopírka těchto starších filmů, mě se to naopak velmi líbí, díky tomu to má hutnou atmosféru. Nikdy by mě hlavně nenapadlo, že mě intro bude někdy tak neskutečně bavit. ()

Karbos

Měl jsem tu možnost shlédnout všechny 3 série asi v šesti dnech, nutno dodat, že třetí série už je prostě vyumělkovaná do nesmyslu, i já jsem si sice hlavní postavy a jejich putování světem nestvůr oblíbil, ovšem třetí série mě naplňuje husinou na , temeni z toho, co přijde v sérii čtvrté. Opravdu jsem zkoušel přimhouřit co se dalo, včetně nosních dírek a žaluzií ale bohužel, co je moc to je moc, SPOILER! Ve chvíli kdy začnou Pepek námořník a jeho parta objevovat megalomanský sovětský podzemní komplex uprostřed USA i se stovkami sovětů uvnitř (mimochodem vybudovány za jeden jediný rok) je už i mě, velkému fandovi jasné, že "divný věci" melou z posledního. Když se k tomu přidá i jedna malá rádoby COOL holčička (barvu nechme stranou), mám pocit, že za chvíli exploduji jako ta krysa, přičemž moje poslední slova budou, DÍKY BOHU! Mám to za sebou. Ale teď vážně, to podzemní město by se muselo budovat 10-15 let. Rusů je tam tolik, že by zahnali Němce od Stalingradu než by jste slízali vanilkovou a celá ta rozbředlost vztahů ve stylu (90210), je na Pikaču. Když přidáte malou trapnou holku, ruského robocopa T1000 a naprosto ichtyolní chování většiny postav, dojde vám, že jste byli právě nenápadně ale o to intenzivněji znásilněni, nejhorší na tom však je, že jsem musel některé scény na tvrdo přetáčet, protože to byl průjem pusou (10 min keců na hajzlíkach v Tescu a dalších 10 v podzemí ruského bunkru, se prostě nedalo....** ze slušnosti a úctě k předchozím 2 sériím, bohužel 4 série se upřímně obávám......*IDEOLOGICKÉ ZAMĚŘENÍ: 5/10 MÍRA ZÁVADOVOSTI: 5/10 viz profil ()

DJMaroko

Zatím mě to moc baví (1.série). Jediné co mě štve je neustále přehrávající Winona Ryder. Neustále se hrbící a s děsnou parukou naraženou na hlavě. Kupodivu mi ani nevadí ty děcka, ale jen ona. ()

StrixCZ

První dvě série jsou vynikající a byly pro mě skutečným seriálovým zážitkem. Sám nevím, co mě k Stranger Things prvotně přitáhlo, vzhledem k tomu, že hororům se běžně vyhýbám, ale byl jsem vděčný, že jde v první řadě o vynikající sci-fi s neokoukanými, výborně zahranými postavami (zejména dětská parta v čele s Eleven), skvěle vystihnutou nostalgií osmdesátek, to vše podkresleno perfektním soundtrackem. Jestli mě ale na tomto seriálu něco opravdu dostalo, pak je to především pečlivě budovaná uhrančivá atmosféra, všudypřítomný strach z neznáma a dokonalé šponování zvědavosti nad dalším vývojem příběhu, který je zároveň plný silných lidských momentů i vítaných (nerušivých) humorných odlehčení. Bohužel vše výše řečené platí právě jen do konce druhé série - která naštěstí i přes pomrkávání k dalšímu možnému vývoji uzavírá příběh dostatečně celistvě a důstojně, aby bylo možné přijmout její poslední díl i za konec seriálu a nekazit si chuť tou příšernou sebeparodií, která přichází ve třetí řadě. Ta totiž bourá vše, čím Stranger Things doposud vynikaly - podmanivou atmosféru nahrazuje nonstop snaha o křečovitý "humor" za každou cenu, což zároveň dělá karikatury sebe sama ze všech postav, které jsem na tomto seriálu měl rád. Vše, co mělo v předchozích dvou sériích největší emoční sílu právě ve své nedořečenosti a náznacích, je zde servírováno tak polopatě, že jsem nevěděl, jestli se mám smát nebo jen cítit trapně (ať už jde o vztahy jednotlivých hrdinů nebo nahrazení v počátku seriálu převážně sporadických setkání s neznámou hrozbou debilně nekonečnými honičkami a souboji s hordami ještě debilnějších monster i lidských protivníků), veškeré napětí je nahrazeno nejhoršími akčně-hororovými klišé a nechutnostmi (přesně ten důvod, proč se obvykle hororům vyhýbám) a samotný závěr třetí série ve snaze vyždímat z diváka po předchozí totální vyprázděnosti alespoň nějaké emoce tlačí na pilu tak strašně moc, že už jsem ho prostě nedokázal brát vážně. Opravdu jsem asi ještě neviděl seriál, kde by byl kvalitativní propad mezi dvěma následujícími sériemi tak obrovský (a jsem celkem v šoku z toho, jak vysoké hodnocení si třetí série na ČSFD drží - dokonce se najdou "kacíři", kteří ji v komentářích označují za dosud nejlepší - to jako fakt?!). Děkuji, ale já už si čtvrtou sérii vážně nedám (musel jsem se dost přemáhat už k dokoukání právě té třetí, v naivní a marné naději, že přece nemůže být celá tak špatná, jako její začátek - bohužel byla). Každopádně první dvě série si zase někdy připomenu moc rád - nejlépe až trochu zapomenu na pachuť z jejich (pro mě zcela ostudného a nepřijatelného) "pokračování"... ()

zodiak217

Tento seriál je absolútna závislosť od prvej po poslednú epizódu a každá séria dodáva seriálu väčší punc. Nemám rád scifi, no tento seriál spracúva túto tému presne tak, že je to znesiteľné akceptovateľné aj pre širšie publikum a postaviť seriál na deťoch v predpubertalnom veku v období studenej vojny, experimentov a skrytých vládnych projektov bol skvelý ťah. Tu sa nedá nič vytknúť, len si to naplno užiť. ()

Jason_1988

Tento seriál je docela dost hororový ale ta 3 serie je odpad HLAVNÍ POSTAVY 10/10 VEDLEJŠÍ POSTAVY 10/10 VRAŽDY BRUTÁLNÍ 10/10 ATMOSFÉRA HOROROVÁ 10/10 HUDBA 10/10  KAMERA 10/10 ()

kolly13

Přehnané retro a důraz na dětské hrdiny, ale skvělý tah na branku, výběr herců a příměs hororu pro ženy. Bavilo mě to s manželkou po večerech po druhou sérii, teď začneme třetí. PS: neustále krvácení z nosu se mi v momentech pravdy už protivilo. ()

Modular

Očividná inspirace Spielbergovými filmy, tvorbou Stephena Kinga a neustálé narážky na 80. léta (takové detaily, jakože si zajdou do kina v '85 na Návrat do budoucnosti, když zrovna v tu chvíli měl premiéru, jsou prostě úžasné) tomu dodávají skvělý feel, který jsem už dlouho hledal. Všude plakáty na The Thing, ukázky na Terminátora a retro vzhled Coca-Coly, prostě skvělé. Navíc hudební soundtrack, který je buďto tvořen syntezátorem (což ještě přidává na pocitu 80. let) nebo populárními kapelami té doby (The Clash, The Police apod.). A taktéž samozřejmě příběh, který skrze každou sérii nabývá na intenzitě jak v oblasti vztahů, tak tajemna "Obráceného světa". Skvěle napsané charaktery, které umí být jak dramatické, tak i vtipné. A celkově produkce? Kamera, kulisy (hlavně v 3. sérii obchodní dům) a režie na jedničku. Nemůžu se dočkat na další sérii, která, jak doufám, bude stejně skvělá jako ty ostatní. ()

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu