Stranger Things

• USA Stranger Things
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2024), 36 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Série(5) / Epizody(35)

Recenze uživatele Dukekuky k tomuto seriálu (34)

Stranger Things (2016)

Tohle jsem opravdu nečekal, myslel jsem si že je to totální blbina která se objevuje pořád na Tik Toku. Co jsem tak slyšel tak je to pravda ale zázrak zde panuje a místo dětské kraviny tu máme mistrovské dílo které změnilo můj žebříček nejoblíbenějších seriálů. Vrhneme se na první sérii. První série startuje celý seriál společně s devadesáti třemi procenty a to nám hned představuje parádní jízdu a já si myslím že není žádný obav v to že by se série nepovedla. Já ale ze začátku série ten obav měl protože první epizoda byla dosti průměrná ale ne nijak špatná, klasická jízda která ale byla celkem originální. Pak mě ale smetla obří vlna nudy, nevím proč ale prvních asi pět epizod mě naprosto nebavili ale já tomu dával pořád šanci. Slyšel jsem že lidi říkají že začátek je nejlepší, já s tím vůbec nesouhlasím protože konec je dosti překvapující. Začneme hlavním tématem a to je příběh. Zde to je polibek od boha, skvěle provedené linky a to je velké +. Seriály které jsem zatím viděl tak jeli tak na dvou linkách, (tedy jedna parta a druhá parta). Zde je to ale naprosto jinak, představí se nám několik postav a vy si je určitě oblíbíte ! Velké plus je také to že každá postava se chová jinak a má jiné záliby, v první sérii jsem si našel hned několik charakterů které se mi líbili a prožíval jsem s nimi všechny chvilky které prožívali, to nás tím pádem směruje k emocím. Emoce jsou zde výborně provedené a to ne jenom po druhé polovině série ale i po té první, každá postava má své problémy, vztahy atd... vše krásně sedí a vy výborně prožíváte tu atmosféru která ve vás panuje. Musím ale říct že emoce nejsou ještě tak dopilované a dopadá to tak na hodnocení 9/10, je to sice opravdu hodně ale pak to později nebude vůbec stačit. Hodně seriálů s žánrem Thriller, Horor, Fantasy či Sci-Fi se odehrávají v novějších letech a nebo taky v budoucnosti, zde se ale seriál odráží úplně jinam a první série nám představuje osmdesátá léta která jsem výborně provedena. V první sérii se nachází několik odkazů na tehdejší auta, hračky a nebo třeba oblečení, vše funguje jak má a dává to krásnou nostalgickou chvíli. Na osmdesátkový kabátek nám tu navazuje nášivka a to je Soundtrack který je půl na půl, něco od tvůrců seriálu a pak hudba z osmdesátek. Celý soundtrack je velmi chytlaví a mě se hodně zalíbil, v první sérii byl hodně dobře proveden ale spíše dobře protože v pozdějších sérii se teprve rozjel, soundtrack je tedy výborně zpracován ale v první sérii spíš dobrý, takže 6/10. První série se hodně pomalu odpálila ale na konci se obrovsky rozzářil a mě vypálila oči, protože takový nářez jsem fakt nečekal. Po výborně povedeném finále první série tu máme druhou kterou pokládám na třetí místo nejlepší série tohoto seriálu, mimochodem první série je bohužel na bramborovém místě, tedy na 4. . 2. série nám hned navazuje na první a rozjíždí se zde několik dalších linek a s nimi se také objevují nové postavy. Hlavní parta přišla o kamarádku a musí se s tím smířit, je to vše ve skvělém emocionálním provedení a zde už mě ty emoce opravdu chytli a totálně drtí emoce v první sérii, tedy to už vidím na 10/10. Emoce ale nejsou výborné jenom u hlavní party ale i u vedlejších postav, otvírají se nám dveře k postavám. Představí se jich hned několik a já si v druhé sérii oblíbil Max kterou jsem měl hrozně moc rád po celém seriálu, žádná postava mě nikdy nepřesvědčila v to že by byla lepší jak Max. U mě to budí velké plus za to že jsem si našel konečně postavu která mě baví a má podobné záliby jako já. Pak nám se představí mnoho dalších charakterů a nových mutantů z Upside down kteří byli taky výborní ! Série se odehrává o rok dál a věci co v tom roce byli se nám tu krásně představují, není jich sice tolik protože je to pouhý rok ale něco tam je. Líbí se mi také udělané osm desátkové záliby všech postav které fungují naprosto luxusně a třeba hlavní parta jak hraje Dungeons and Dragons vždy potěší a jsem to výborně natočené scény. Pak je tu další rána pro první sérii a to je následující věc. Všechny epizody jsou zde skvělé či výborné, takže tu už není pomalý start a i přes pokles procent já vidím výrazné zlepšení. Finále se mi také moc líbilo a bylo výborně ale opravdu výborně udělané, slza nekápla protože já jsem podle mě tvrdý chlap ale někdo si už určitě pobrečí. V druhé sérii funguje vše jak má a je to obrovská konkurence pro první sérii, klobouk dolů za to jak si mě to přitáhlo protože jsem druhou sérii zhlédnul za pouhý jeden den. Jednodenní zhlednutí série pokračuje a dostáváme se už k třetí sérii, očekávání zde bylo už naprosto jiné a čekal jsem 10/10, taky jsem to dostal. Třetí série se nám posouvá na nejvyšší stupínek a to je první místo protože je totálně, giganticky výborně povedená a je to 1000 namakaných lidí proti jednomu slabému v boxu pro první a druhou sérii, dokonce bych i řekl že kdyby se první a druhá sérii smíchala dohromady tak by na sérii neměla a má to hned několik důvodů. První je příběh který opět navazuje na předchozí série ale je trošku jiný, řekl bych že už v trochu dospělejším provedení. Objevuje se nám tu několik nových mutantů a také hlavní záporák který je vždy výborný, zde je to ale obrovská svině. Herci, tedy hlavní parta nám dospěla a všechno už není dětský ale dospělejší ale spíše na tý puberťácký úrovni. Emoce zde začali šlapat na hlavu předchozím sériím a to fakt hodně. Já všechny chvíle prožíval a po skončení epizody kde byl otevřený konec tak jsem byl ve "stresu" nebyl to žádný stres který by mi škodil ale stres který mě také donutil pustit si další epizodu seriálu. Emoce jsem dosti dostávající a úderné, říkejte si jak tomu chcete ale tohle jsem podle mě asi nejvhodnější názvy. Klobouk dolů 10/10 a dal bych klidně víc kdyby to šlo. Soundtrack je tu asi na stejné úrovni tako předchozí série takže je dost povedený a dost chytlavý. Pořád bych se opakoval a tak je 3. série hodně podobná minulé akorát že to má všechno vylepšené a je také zábavnější. Máme tu poslední sérii a to je čtvrtá, řekl bych že asi nejznámější protože byla všude na sociálních sítí, vůbec se nedivím protože je fakt výborná a stojí u mě na druhém místě. Můj maraton zhlédnutí jedné série za jeden den se opět opakoval ale zde jsem si seriál opravdu vychutnal. Režiséři bratři Dufferovi nám tu předvedli další ráj a někdy byl opravdu větší než třetí série. Nejlepší věc tu je samozdřejmě příběh který je tak výborně propracovaný že se to nedá snad poznat, všechny dějové linky (kterých je tu fakt hodně) se nám tu pořádně rozjíždějí a obrovsky moc mě to bavilo ! Emoce zde byly tak výborně udělané že mě seriál dojal, div byl že slza neukápla protože to bylo fakt emocionálně těžké a bylo to obrovské závaží. To závaží se čím dál více stupňovalo a největší bylo samozdřejmě na konci. Tak výborné emoce jsem v žádném seriálu a filmu nezažil protože to že vypnete televizi a pořád myslíte na tu danou scénku je fakt bomba ! Osmdesátkový soundtrack byl ve všech sérií skvělý ale zde je výborný, např. legendární skladba od Kate Bush "Running up that hill" kterou jsem si hodně oblíbil a mám jí stále rád. Nostalgické chvíle tu jsou zde fakt výborně udělané a zase by to bylo opakování. Soundtrack je tedy naprosto geniální a dal bych mu klidně více než 10/10. Hlavní záporák je tu ale opět nejlepší, Vecna je v hodně originálním provedením a stane se sním několik zvratů, nebudu vám je spoilerovat protože by jste si pak sérii neužili. 4. série je obecně asi ve všem nejlepší jako předchozí a i když jsem psal že jde na druhé místo tak jde nakonec na první. Smutné scény a možná i smrt Max mě totálně emocionálně zdrtili a to je obrovské + ! 4. série je výborný ráj který si rozhodně nenechte ujít. Seriál mě hodně překvapil a i když jsem si myslel že je to totální sračka a také že budu litovat že jsem si seriál pustil.... Lituji toho, protože tohle je nejlepší seriál který jsem prozatím viděl, vše špalalo na pedálech jak mělo a já si to moc vychutnával. Všechny série jsem zhlédnul pokaždé za jeden den a to se mi taky nikdy nestalo, příjemný detail je taky ten jak herci stárnou. První a druhou sérii tu máme ještě kluky ale pak už puberťáky, pak ale třeba Steve atd.. Dospějí a ti co byli dospělí tak zestárnou. Velké plus za tenhle detail. Jsem moc překvapen jak se mi seriál líbil a já se hrozně moc těším za rok na 5. sérii která má být prý poslední, uvidíme jak to dopadne. 10/10 ! Výborný seriálový zážitek který jsem ještě nikdy nezažil ! () (méně) (více)

Season 1 (2016) (S01)

Jsem hodnej, původně jsem chtěl dát 3 hvězdy ale dám 4. První série Stranger Things je pomotaná se skvělým koncem. Začátek mě absolutně nebavil ale já tomu dával pořád šanci a nějak 5. Epizoda dopadla na 4 hvězdy a já doufal že už to bude jen samá pecka! Když se ještě na chvíli vrátím na začátek tak to bylo fakt pomotaný. Líbili se mi jenom scénky s Nancy a s těma kteří s ní byli, ty děcka s tou jedenáctkou mne nikdy nějak extra nezaujali ale sem tam tam byla nějaká dobrá scénka. Samozřejmě u těch dospělejších to bylo vždy lepší, na jednu stranu si ale myslím že třeba už v 2. sérii si je na začátku oblíbím hlavně z důvodu výborného konce! První čas seriálu se pohybovala okolo dvou hvězd a to jsem byl velice zklamaný. Druhá polovina ale byla výborná, emoce se pořádně rozjeli a akce tam bylo taky dostatek. Tohle když dáte dohromady tak vám vyjde tohle suprové dílo. Celou sérii také provází skvělej soundtrack a to je ta třešnička na dortu. 7/10, je to hodně ale kdyby se povedl začátek tak by to dopadlo mnohem lépe! ()

Kapitola druhá: Pošuk na Maple Street (2016) (S01E02)

Šanci jsem po nějaké té době dal a musím říct že super ! Od všech známých slyším velké pochvaly. Fajn podívaná ! 9/10 ()

Kapitola třetí: Šťastné a veselé (2016) (S01E03)

Naprosté ale fakt naprosté zklamání. Epizoda je celkem nezajímavá, ano sem tam nějaká dobrá emoční scénka ale stále nijak neumí zaujmout. Tak či tak tomu dám ještě šanci a pokud se to zase nepovede tak fakt nevím. 2/10 ()

Kapitola čtvrtá: Tělo (2016) (S01E04)

Jsem mile překvapen, předchozí epizody byly za mě špatné ale zde se to naprosto mění. Kvalita seriálu naprosto stoupla a skvěle drama prochází celou epizodou! 7,5/10 ()

Kapitola pátá: Blecha a akrobat (2016) (S01E05)

Neuvěřitelný rozjezd, výborně napínavý konec ale nějaké scénky byly nudné. To ale nijak nemění nic na hodnocení! 8,5/10 ()

Kapitola šestá: Příšera (2016) (S01E06)

Čekal jsem víc, bohužel. Epizoda je za mě pomalejší, stane se několik věcí které mě celkem naštvaly. No co už, chyběl kousek a dopadlo by to líp. Neurazí ani nenadchne. 7/10 ()

Kapitola sedmá: Vana (2016) (S01E07)

Finále se blíží a předposlední epizoda je výborná, spojení všech charakterů do jedné party je skvělý nápad, nechybělo skvělé napětí a já si epizodu náramně užil! 9/10 ()

Kapitola osmá: Vzhůru nohama (2016) (S01E08)

Jsem ještě plný emocí, tohle bylo něco neuvěřitelného. Finále jsem čekal průměrné a nebo zázrakem v plném počtu hvězd. Ta druhá možnost nakonec padla a já jsem díky tomu hrozně rád! Za všechny seriály co jsem kdy viděl jsem neviděl tak výborně udělané finále série a to opravdu! Tolik akce ale hlavně emoce! To byla taková pecka že bych tady o tom mluvil celé dny. Naprosto mistrovské dílo a z dvou hvězdiček na začátku končí takhle série s pěti! 10/10 ()

Season 2 (2017) (S02)

Nečekal jsem to, opravdu ne. 2. série je obrovsky úspěšné pokračování výborné 1. série. Minulá série byla ze začátku trochu pomalejší, zde se to naštěsní mění a já jsem si říkal: Dobrá tak ještě jeden díl si pustím a tak to bylo furt furt furt furt a furt, až jsem se dohrabal ke konci. Emoce byli zase o 1 rok silnější, herci byli o 1 rok starší a seriál byl o 1 rok starší a když o rok tak o 2x lepší než předtím. Vše fungovalo naprosto jak mělo a originální nápad tu taky byl. Vše se nejvíce povedlo a já se velice těším na 3. sérii ! 9,5/10 ()

Kapitola třetí: Pulec (2017) (S02E03)

Bohužel zde s hodnocením nemůžu souhlasit, díl byl trochu za mne nudnější. Ale i přes to se tam dobrá scénka našla. 6/10 ()

Kapitola čtvrtá: Mudrc Will (2017) (S02E04)

Dost dobrá epizoda ale stále mi tam vadí ten Will, nevím proč ale stále mě nedokázal zaujmout, podle mě se to brzo změní ale jak říkám zatím nic. Ostatní věci jsou v epizodě super a zajímá mě co se bude dít s tím novým demogorgonem. 7/10 ()

Kapitola pátá: Dig Dug (2017) (S02E05)

Hvězda plus za skvělé udělaný konec ale většina epizody mi přišla nudná a nic se tam nedělo. Epizoda se mi začala líbit až ke konci a je škoda že se moc "nepovedla". Čekám velké zlepšení jelikož tuhle epizodu minulou sérii mě začal seriál hrozně moc bavit! 5,5/10 ()

Kapitola šestá: Špeh (2017) (S02E06)

Výborný díl, vše začíná být podle mých představ. 9/10 ()

Kapitola sedmá: Ztracená sestra (2017) (S02E07)

Obrovský nezvyk který ale jde přijmout? Já si myslím že ano a rozhodně to není tak zlý jako propad hodnocení na této epizodě. Epizoda se zcela oddálí od hlavního příběhu série ale celkem dobře a je to suprový odpočinek od toho všeho. Konec série se blíží a já čekám výborné finále jako minulou sérii! 7,5/10 ()

Kapitola osmá: Ovladač mysli (2017) (S02E08)

Tohle je něco výborného, naprosto. Konečně je tu díl který mě totálně chytil a já se nenudil ani milisekundu. Emociálně druhý nejsilnější díl ze série. 9/10 ()

Kapitola devátá: Brána (2017) (S02E09)

Konec 2 série je jako ráj, ráj který je větší jako v 1. sérii. Jsem ještě opět plný emocí a radosti ze všeho co se stalo, naprosto výborné zakončení jak jsem zvědavý na 3. sérii ! 10/10 opět :D ()

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu