Vzteklina

• angličtina Rabies (festivalový název)
TV spot 1
Česko, 2018, 5 h 46 min (Minutáž: 55–61 min)

Režie:

Tomáš Bařina

Scénář:

Jan Stehlík

Kamera:

Pavel Berkovič

Kryštof Hádek, Johana Matoušková, Gabriela Heclová, Jan Vlasák, Leoš Noha, Igor Bareš, Filip Čapka, Stanislav Majer, Pavla Beretová, Přemysl Bureš (více)

Epizody(6)

Jakkoli je Česká republika vztekliny prostá země, objevují se náhle poblíž jedné z šumavských vesnic nakažená zvířata a hlavní postava tohoto kriminálního thrilleru, třicátník, virolog Pavel Rogl, má za úkol zmapovat situaci, dohlédnout na vakcinaci a nalézt příčinu nákazy. Je také pověřen vypracováním odborného posudku pro tým kriminalistů, kteří vyšetřují záhadnou dvojnásobnou vraždu. Nelze totiž vyloučit, že vražedné běsnění má spojitost s nákazou. Je vrahem člověk, nebo uprchlá velká šelma? Minisérie Vzteklina je zasazena do šumavského prostředí, které má nezpochybnitelný genius loci, je příkladem odedávného propojení člověka s přírodou a v mnoha ohledech tak vytváří samostatnou rovinu vyprávění. Nejen atmosférickou, ilustrativní, ale i svým konkrétním historickým kontextem. (Česká televize)

Claire.TJ

Já jsem osobně fakt nadšená. Stejně jako Habermannův mlýn, i Vzteklina nemilosrdně tepe do něčeho, na co by hromada slušnočechů nejradši zapomněla; a přitom až ve finále, do tý doby to postupně graduje ze skoro nevinně midsomersky vypadající šumavský záhady. Díky Česká televize, jsem ráda, že máme skvělý veřejnoprávní média. ()

jungewolf

Velice dobrý krimi-seriál připomínající (zdánlivě zapomenuté) zločiny z nedávné minulosti : 5 * a 83 %. **Natáčelo se mj. ve městech Sušice a Hartmanice a v NP Šumava. A další - VIZ Zajímavost 3 . ()

swinevenca

Rozmáhá se nám tady takový nešvar - finančně i organizačně náročné pomsty á la hrabě Monte Chrousta. Překvapivě vyjde nastejno, jestli z toho jde Strach nebo z toho má člověk spíš čurinu, teda Bařinu, ale tady je škoda, že počáteční náběh na plnou palbu zazdil příliš ambiciózní scénárista. Chápu, když si někdo po Bobulích nevěří, že je schopen se od jednoduchých každotýdenních vražd odlišit řemeslnou precizností a atmosférou, ale přesně to se v prvních čtyřech dílech dařilo naprosto brutálně. Bylo to strašidelné jako noční pobyt na záchodě se skučící meluzínou a hutné jako výsledek ranního posezení na témže místě. Jenže pak se přešlo od současné mysteriózní vztekliny k dávnému sebemrskačskému odsunu, virolog s teenagerkou definitivně nahradili velice prapodivné gaučové oddělení policie Modrava a šli, stejně jako celý seriál, bez jakéhokoliv pudu sebezáchovy několikrát na porážku (ani se vším vínem vypitým při Bobulích by mě nenapadlo usvědčovat vraha zády k němu). ()

PamelaJJK

Ze Vztekliny mám rozporuplné pocity. Začátek mě neuchvátil, ale dal jsem tomu šanci. Pak to nabralo na gradaci a moc se mi to líbilo a odpouštěl jsem drobné vady. Těšil jsem se na další díly. Ke konci (poslední dva díly) to bylo jak volný pád na beton. Bohužel. Žánrové přesahy a mixy mi většinou nevadí, ale tady to bylo umělé a násilné a zkazilo mi to výsledný dojem. Škoda. Mělo to našlápnuto na maximum. Obsazení i hudba OK. ()

silak_xup

Chybělo málo do dokonalosti (ještě trochu více napětí a akce) a dal bych plnou palbu. Super česká krimi z nádherného prostředí s místy až ,,sci-fi´´ příběhem, okořeněná sem tam o dobrý hlášky a černý humor, paní z pitevny hlásila nejvíc, Eva Nosálková zahrála fakt skvěle. Na české poměry špička. ()

madam.art

Potěšila mě sevřenost vyprávění i plastický charakter hlavních postav, kvalitně rozpracovaná zápletka, tajuplnost, suma sumárum první tři díly vynikající... Ve chvíli, kdy se začala objevovat historická linie, bohužel trochu poklesla uvěřitelnost příběhu. I tak hodnotím pěti hvězdami a doufám, že se další české seriály inspirují. ()

Honzulik

Vzteklina - tak pro mne velice příjemné překvapení. Už jsem opravdu nevěřil, že čeští tvůrci jsou schopní natočit seriál na který by se dalo koukat. Seriál Vzteklina se tvůrcům povedl a dosahuje světové úrovně. Nevím, jestli to je nepříliš okoukanými herci, skvělou kamerou, krásnou přírodou, nebo napínavým dějem, ale u mne fungovalo všechno! Je pravda, že jsem si seriál na doporučení stáhl a podíval se najednou, ale možná to bylo o to lepší a nenechalo mne to odejít dokud nedokoukám do posledního šestého dílu. Děkuji všem od režiséra, scénáristy, kameramana, tvůrce hudby až po herce, kteří dokazují, že ještě máme "profíky", kteří jen "neřvou" na náměstích, ale umějí tvořit své řemeslo s velkým srdcem ... "Bravo" ! ()

a0001

Veľmi pútavý snímok, variácií možných dejových línii sa postupne javí viacej, uhádnuť vraha je takmer nemožné a zároveň dostáva divák solídnu nálož dobrej atmosféry, tajomna, skvelých hereckých výkonov. Nápadité, napäté, originálne. ()

mouzi

Jako dobry, ale to zaverecne rozuzleni nic moc. A celkove tech "berlicek", kterymi si dej vypomahal, aby daval smysl, bylo jaksi moc. 3,5* ()

hony23

Začalo to hodně nadějně, temný příběh ze Šumavy v mnohém připomínal Pustinu. Postupem času se ale z toho vyklubala jen tuctová krimi, sice dobře natočená, ale příběh byl se spoustou nelogičností a více by mu slušelo sestříhání do 3 dílů. ()

brasek

Seriál ako celok nie je zlý. Príbeh je vcelku slušný, zápletka tiež... chýba mi tam však väčšia dávka atmosféry a napätia. Kriminalisti vyšetrujú a veci sa riešia, ale celé je to vlažné. Určite by to chcelo viac vygradovať určité veci v príbehu, pridať niečo fascinujúce a strhujúce. ()

Fuksinka

Mam opět radost z ČT. Její tvorba je čím dál lepší. Vzteklina má hutnou atmosféru, oceňuji, že není jen temná. Ono to totiž pak v těch drsných částech o hodně líp funguje. Příběh je slušný. Neobejde se bez některých dírek a virolog byl chvilkama tak trochu přitažený za tu svoji ofinku, ale jedná se o slušný seriál, za který se rozhodně nemusíme stydět. Jo a pachatel byl jasný od nakaženého pejska ;) ()

rigby

Rozhodně to nebyl všední počin, ale nemůže se vyrovnat mnohem lepším krimi seriálům České televize z posledních let. Ač netrpí nedostatkem originality, tak ve výsledku působí trochu chaoticky. Obsahuje hodně zavádějících momentů, které by tam být nemusely. Rovněž tak není radno se zamýšlet ani nad ústřední dějovou linií, protože se jedná o až moc šroubované drama. Hádek jako hlavní postava je nakonec veskrze přebytečný, vyšetřovatelé zase pomalí a nesmělí. Postrádá to hlavní tah na branku. ČT umí lépe, zde se jedná jen o mírný nadprůměr, trpící silnou nevyvážeností. ()

EddieIron

Jednu hvězdu sundavám za ten závěr. Těch odporných brutálních Čechů, terorizujících hodné Němce už mám plné zuby! ()

kokofek

Minulost nás vždycky dožene.Bohužel si to neuvědomujeme.Pořád děláme stejné chyby a proto se dějiny opakují. Kryštof Hádek opět přesvědčivý a skvělý. ()

buchannon

Kdybych měl srovnat Vzteklinu a Pustinu, vítězí pro mě Pustina, už proto, že má o chlup lepší děj a je lépe natočena. Ale Vzteklina je skoro stejně temná a proto mě příjemně osvěžila v rámci žánru temných krimi příběhů. Do poslední chvíle jsem nevěděl, kdo je vrah a tak by to mělo být. Bohužel ale jsem se v ději občas ztrácel, byla tam místa, kdy jsem neudržel pozornost. Přesto jsem s ní spokojen, naštěstí nemá 3423 dílů jako stupidní "Ulice" a musím hodnotit 4*. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz