Vanishing Point

• Slovensko Vanishing Point (festivalový název)

Příběh muže, který ztratil svou lásku a s ní i chuť do života. Příběh muže pro kterého rychlá jízda znamená neklid jeho duše. Příběh muže, který od začátku ví, že si jede pro volnost, pro smrt. Dodge Challenger uháňející krajinou možná jen proto, aby mohl vyprávět příběh o muži, který věděl, že jediné co chce, je volnost duše. Že jediné, co dává v životě smysl, je volnost, kterou představuje motor schovávající se pod jeho kapotou. Volnost a zároveň neklid, který jde ven jen s rychlou jízdou. (Tony.cs)

andy60

Ale jo, příjemný pokoukání, má to atmosféru, dýchá to dálkami a svobodou. Jen mi tam chyběl nějaký motiv, prostě důvod, proč se chlápek vydá na sebezničující jízdu do San Francisca (můj úplně nejoblíbenější film je THELMA A LOUISA, ale ten nesl, na rozdíl od Vanishing point, obrovské poselství). ()

iggy_pop

Dejovo geniálne priamočiare road movie, ktoré dosiaľ vo svojom žánri nenašlo pokoriteľa. Jednoduchý príbeh o slobode a zároveň filozofické zamyslenie o živote v jednom. Viac takýchto filmov. ()

BGH

Hodně specifický film...ale právě proto si vysloužil 5 hvězdiček. Vlastně bez pořádného děje, jen silnice, svoboda, Dodge Challenger, pár hipíků, tráva a nahé ženské.. a stačí to, atmosféra konce let šedesátých, konec jedné éry... Tenhle film je o atmosféře a emocích, děj je vedlejší... ()

Ferguson

Hrdina s vzezřením Novaka Djokoviče zažívá svoji fatální bezstarostnou jízdou v blíem Challengeru SPZ 5590. Skrytý klenot, který by našinec bez Tarantina asi neznal. Ta dopravní police všech zainteresovaných amerických států opravdu vypadá jak náckové (zejména kalifornská "ženská" centrála). ()

CaptainPixel

Pri vsech tech chvalozpevech a mistnimu vysokemu hodnoceni, pro me jakozto "autickare" , docela zklamani. Mene hulakani do mikrofonu, hlasite pop-music, vice benzinu a buraceni a mohla to bejt - i pro me - jasna kultovka. Ani si nejsem jistej, ze bych si to nekdy chtel dat znova. ()

Fibonacci

Javilo sa to ako dobra pičovina a nakoniec sa z toho vykľula dobra kokotina. 😥absolutne nechapem take vysoke hodnotenie😅ja vieeeem, ma to 50 rokov, ale skutočnosti ake sa tam udiali to by si ani kokot kočiško nevymyslel čo tam bolo. počuli vyraz hola žena tak ju tam museli dať? hmm čudne. ()

Andrmen221

Sakra tohle mě bavilo, nejdřív si říkám "hele nějaká stavba" a to je záterasa. Film, který má sdělit určitě víc, než jen maníka ujíždějícího před policajty. Proč jim začal ujíždět, co se mu honilo v hlavě?... Nejrůznější vzpomínky, konec éry hippies, kteří v tom vidí odpor vůči společnosti a bouření se autoritám. Co mě zaskočilo byl konec, kdy nevím, co ho vedlo k tomu činu, asi ze sebe udělat nějakého mučedníka, netuším a možná to ani nechci vědět. S úsměvem a vnitřní vyrovnaností se kterou odcházel z tohoto světa byla ale dojemná. Líbila se mi ta komunita, kdy všichni byli vstřícní, vzali jste stopaře a netušili jste, jestli vás okrade nebo ne. Skvěle natočené, hudba úžasná, záběry z honiček taky super. Film starý 52 let, tedy více jak půl století má co říct i dnes. ()