Láska nebeská

• Velká Británie Love Actually (více)

Autoři filmů Notting Hill a Deník Bridget Jonesové uvádí jedinečnou romantickou komedii. Veleúspěšný filmový hit s hvězdným hereckým obsazením a úžasným soundtrackem. Láska nebeská s vtipem odhaluje citová vzplanutí i chladnutí v období vánočních svátků. Milenci a milenky, manželé a manželky, tátové a synové, rockové hvězdy a jejich manažeři, ti všichni prožívají ne jednu Lásku nebeskou, ale hned deset jejích různých podob. (Bontonfilm)

Matamoroz

Jak by řekla jedna moje kamarádka, "to je milé". Úsměvný film, který vám náladu nezkazí. Naivní, romantický, ale čiší z dobrá atmosféra. ()

Parisée

Nejsem velkým fanouškem filmů, kde se všem tak okázale plní jejich sny, ale tady jsem nemohl jinak, než tiše povzbuzovat "Tak už ji/ho konečně polib!" a potěšeně jsem sledoval, že se tak opravdu děje. Je příjemné si odpočinout u něčeho takového, jako jsem šťastné konce. Tenhle destilát stereotypů všech romantických filmů navíc nabídne plejádu hereckých hvězd i slušnou dávku inteligentního vtipu. No, a nakonec možná i slza ukápla. ()

muti odpad!

predvivately a nevkusny gýč, predvianočna antikristovska propaganda, ako je vlastne prezentovane kuzlo Vianoc?: batoh kondomov, to je ono! -Prci Prci X-mas edition! Vyznat lasku vydatej zene za najlepsieho priatela, to mohol jej manzela rovno zapichnut od chrbta a vziat si vdovu. Dalej vdovec hovori 10 rocnemu synovi ako by si to rad rozdal so Shifferkou, stastne a vesele synku! "Billy recognizes that Joe is the love of his life and suggests that he and Joe celebrate Christmas by getting DRUNK and watching PORN." ; "John (Martin Freeman) and Judy (Joanna Page), meet as body doubles for the SEX SCENES... the two are PERFECTLY COMFORTABLE BEING NAKED and simulating sex on-set..." (from wiki). samozrejme ze k Vianociam neodmyslitelne patri chobotnica! grc grc grc! uz dalej nemozem... ()

Stuffa

I feel it in my fingers... I feel it in my toes. Christmas is all around me and so the feeling grows.. Ústřední melodie z filmu mě provází vánočním atmosférou každý rok! Lásku nebeskou prostě miluju!!! Film je nevtíravý.. milý.. a tolik příběhů lásky někdy i zklamání v jednom!!! Romantická komedie s perfektně vybranou hudbou mě vždy naladí a zlepší mi náladu! ()

pafka

Je to hodne romanticky a propleteny naprosto krasnymi scenami a vtipy. Mockrat jsem se smal a to se malo kdy stava. Videl jsem film dost na kousky, ale vzdycky me dalsi minuty filmu dokazaly strhnout a vratit me do jeho atmosfery. Myslim, ze to neni uplne jen romaticky film, ale velmi pohodovy a urcite bych ubral na konci tech happyendu. Protoze co je na konci treba v ty spanelsky hospode za hepac, to je sila a je to dost zbytecny a hloupe okazaly. Ale jinak vyjimecny taky diky tomu uzasnemu hereckemu obsazeni. Herci vybornych kvalit a znamych obliceju je zde plny film. Diky za zabavu. ()

markettka

Nemám ráda romantiku, nemám ráda komedie ani drama, ale tento film mě vždy rozesměje, potěší a vytáhne ze sraček :-) ()

maniacxl

Mega,mega,mega a to nejen o vánocích!!Nádherná ROMANTICKÁ podívaná s velkým R.Miluju prostě tenhle film,vždy mi zvedne náladu o 100%.A jesti má nějaký chyby?možná má,ale upřímně na ně z vysoka seru!Ruku na srdce,kolik filmů je,co takhle hezky pohladí a rozesmějou duši v tomhle skurveným a skorumpovaným státě.Tak,teď jsem řekl úplně všechno.100%. ()

Facerr

Love actually jsem viděl už asi pětkrát a pokaždý mě dostane. Smích střídá skoro pravidelně dojmutí a to díky vkusnýmu přepínání dějů a atmosféry, která dokáže udělat Vánoce i z obyčejnýho dne, což zní jako straaašný klišé, ale nakonec tak trochu klišé je i tenhle film. Ovšem pořád přesně na hranici vkusu, kdy je něco natočený s tak dokonalým záběrem na emoce, že hrozí jen malej krůček k tomu, aby se z toho stal patetickej shit. Tvůrci tohohle filmu ale držej všechno s plejádou filmovejch hvězd pevně v rukou a kočírujou tuhle romantickou jízdu na maximálních pět hvězdiček od začátku až do konce. Velká škoda, že takovejch filmů není víc....v jistým slova smyslu je tenhle film ojedinělej a asi i dost těžko překonatelnej. ()

Gortyna

Seber co nejvíc hvězdných herců, napiš sladkobolný scénář okořeněný nějakým tím dítětem, slož chytlavý popík a máš byznys jako stehno. Lidi to mají rádi, ocení to a zaplatí. Já se na tyhle filmy asi vůbec nemám dívat a "škodit" jim. ()

Claire.TJ

Milé, úsměvné, to jo. Přeceňované? Taky (bohužel asi jen z mého pohledu). Nezapírám, že následující hodnocení je silně subjektivní záležitostí, ale neodpustím si to. | Dávám půlku hvězd z toho důvodu, že půlka těch všech storek mě nějak zasáhla. Romance (krásného, mimochodem, tak krásného) prime ministera a sympatické asistentky vrcholící na základkové vánoční besídce - bylo ááách. Malej roztomilej klučina běžící přes půlku letiště za malou roztomilou holčičkou - bylo jůůůů. Král Jiří VI. (Colin Firth) žádající o ruku Portugalku v lámané portugalštině - bylo jéééé. Chudák nejlepší kamarád dívající se na to, že jeho láska je pod čepcem - bylo "chudááák". ALE: Ti dva pornoherci/dabléři/whatever - WHAT?! To skutečně každý film skutečnosti musí působit i na ty nejnižší pudy?! - bylo "what?!" Ten kluk, co jsem ho ve třinácti žrala v Mé rodině a na kterého teď, když jsem dospělá, hledím s výrazem nejvyššího opovržení jedoucí do Ameriky balit holky, které fakt náhodou nemají pyžama a více postelí - bylo "heh". Snape a uměle vypadající sekretářka - bylo "Severusi, klesnuls." A ta Sarah a Carl? - bylo nazdvižené obočí (nazdviženější ještě víc po té neuvěřitelně trapné vsuvce s tím, jak se Sarah raduje po té puse na schodech.) Takže to máme skutečně 4:4, načež nám zbývá ten rocker Billy - tak toho jsem nepochopila vůbec, nicméně "Christmas is all arround" si od dosledování filmu broukám furt, tak se to nuluje. | Dávám půl bodů z toho důvodu, že se mi to z filmařsky-řemeslného hlediska líbilo tak napůl. Nad obsazením se nediskutuje - to je samozřejmě parádní (Martina Freemana miluji i po tomto filmu, kde se mi jeho postava nelíbila vůbec). Záběry, kamera, hudba a tak všechno - to se mi líbilo taky. Líbí se mi i formát filmu - několik paralelních příběhů zbožňuji už od dob Knoflíkářů. Ale ten scénář (dobrý z půlky - viz výše) + občasná přehnaná kýčovitost (jistá míra je nutná, zde občas přetekla). | No... Byla jsem asi posledním člověkem na Zemi, který tento film neviděl. Možná nejsem tak nadšená kvůli tomu nadšení ostatních - když je něco přechválené, prostě se na to začínáte dívat rovnou mírně skrz prsty. Inu, asi si vystříhám příběh Prime Ministera a malého Samíka a to si každé Vánoce dám ráda znova. Ale jinak - ani ne. ()

Darth Kedr

Romantické komedie opravdu nevyhledávám, tady mě ještě k tomu vyděsil název, ale nakonec jsem zahodil předsudky a podíval se. A to co jsem viděl, mě téměř omráčilo. Geniální propletenec několika lidských osudů v předvánoční atmosféře. Úžasné herecké obsazení, takováhle sestava se opravdu často nevidí. Z filmu sálá pohoda, naděje, víra v lásku i takové to vánoční uvolnění. Najde se i dost úsměvných scén, o většinu se postaral skvělý Bill Nighy. Myslím, že je to dokonalý vánoční film. ()

darebacek

Hodně sentimentální romantická komedie přecpaná angloamerickýma hvězdama, jak o kouzelných Vánocích se každému povede najít svou spřízněnou duši, ale v normálním životě to tak opravdu nechodí, ikdyž pár úsměvných situací se ve filmu opravdu našlo, ale celkově jsem byl dost zklamaný. 35 % ()

lukas11the

Bez Lásky nebeské si vánoce už nedovedu představit. Patří k nim stejně jako vánoční stromek. Skvěle vystihuje vánoční atmosféru plnou lásky. Je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Vtipné scény se střídají s romantickými. Za vše mluví dvě scény, první je vyznání lásky Keiře Knightley prěs cedule, a druhá je balení dárku Rowanem Atkinsonem. Opravdu tenhle film stojí za shlédnutí. ()

MiniMer

Lásku nebeskou mám spojenou především s Vánoci. Na obrazovce může běžet cokoli a nechám si to ujít, ale Lásku nebeskou nikdy. Nejradši mám dějovou linku Emmy Thompson a Alana Rickmana(jak jinak). Pohodlně se usadit na gauč v ruce s nějakým dobrým občerstvením, při svitu vánočních světýlek sledovat strom romantických, tragikomických příběhů a nechat se unést vánoční atmosférou. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

30.09.2023

Unikátní formát filmové sezóny s předplatným přináší do českých kin projekt Tady Vary 2023/24. Předpremiéry očekávaných filmů, úvody s hosty, červený koberec a festivalová atmosféra. Na to všechno se… (více)

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

16.02.2017

Klasický sequel Lásky nebeské nás jen tak nečeká, Richard Curtis ale napsal desetiminutový kraťas, v němž se podíváme na život všech hlavních postav v 2017. Kdy přesně ho uvidíme? Jeho premiéra… (více)

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman