Epizody(7)

Nelítostný bandita terorizuje Divoký západ při pátrání po bývalém členovi svého gangu, který začal nový život v tichém městě, kde žijí jen ženy. (Netflix)

DwayneJohnson

Zase jednou po čase western, co stojí za to. Zručně napsaný a zrežírovaný a těch sedm dílů mi přišlo taky nějak akorát. Jedna přestřelka pěkně na začátek a jedna finální, zase nakonec. Mezitím krapet minulosti, vykreslení jednotlivých charakterů, nějaká ta milostná zápletka a aniž jsem se nadál, byl už vlastně konec. Škoda, ale nedá se nic dělat. Třeba natočí ještě další řadu. PS. Pokud se někdo (i když zcela oprávněně) rozplývá nad hereckým výkonem Jeffa Danielse, tak pro mě je jednoznačnou vítězkou téhle série Merritt Wever, jejíž výkon já osobně řadím ještě o kousek výš. ()

Ant

Netflix si dal za úkol mě tento rok zničit. Godless je pro mě nejlepší seriál roku. Absolutně geniálně vystavěný příběh po narativní i stylistické stránce, který si hraje s westernovými konvencemi. Srdce mi plesalo nad close upy koltů a upřených pohledů během přestřelek. Je tu místo pro klasické motivy osudového střetu, moudrých indiánů, vlakových loupeží i hořkosladkých romantických setkání. Kamera si skvotně hraje se stíny a vším, co jí visty divokého západu nabízí. Zatímco hudba přináší jeden z nejzapatovatelnějších soundtracků roku. Godless především uspěl v tom, že žánr dokázal ozvláštnit spoustou charakteních ženských hrdinek, které westerny opomíjejí. Tady je ale důkaz jak zábavné a napínavé je mít westernové hrdinky s kolty u pasu. Dockery a Wever jsou jako pistolnice parádní. Scoot McNairy pak rozzáří každou roli, ve které jsem ho tento rok viděla. Neskutečný talent. No a Daniels a O'Connell jsou ve svých rolích osudových soků magnetičtí. všechno v tomhle seriálu funguje až do posledního záběru a na konci jsem si připadala jako přejetá parním válcem. Dost možná nejlepší autorský seriál od True Detective a Fargo a zkrátka (neo)westernový skvost. ()

Ratemus

Nejsyrovější western, který jsem viděl, opravdu, takhle mě tento žánr ještě nebavil. Akce je realistická, naturalistická a s ničím se nepáře, postavy výborně zahrané a to především Jeff Daniels, který je jako padouch absolutně famózní, já žral každou jeho scénu a slovo, opravdu skvěle zahrané a napsané. Bylo tam teda opravdu hodně hluchých míst, kde jsme sledovali většinu stopáže ježdění na koních, ale to prostě přebila akce. Co se týká finální přestřelky, tak to je vrchol seriálu, nekompromisní akce a to vše pod nádhernou hudbou a dobře řemeslně zvládnutou kamerou....maximální spokojenost. ()

Yoshitsune

Asi lze těžko najít lepší westernovou jednohubku, než je tohle a je pravdou, že si mně seriál získal hned v prvních minutách, kdy začal postupně představovat různé postavy. A to co seriál umí na jedničku, sou ty příběhy, je tu jeden hlavní který propojí všechny postavy a svede je na jedno místo a pak je tu kupa menších příběhů, které sou postupně vyprávěny, ale hlavní příběh to nijak nenarušuje. Byť sem měl pocit, že jeden díl chybí, jelikož některé příběhy a věci, zůstali nevyřešeny a to je fakt škoda, protože takhle dobré postavy, ty se jen tak nevidí. A to jak na straně těch zlých, tak i těch hodných a však né že by kladné postavy, byli bez viny, každá postava tady má minimálně jednoho kostlivce ve skříni. Jeff Daniels co by hlavní záporák, taky neni vyloženě zlý, nelze mu tak upřít že v mnoha věcech má pravdu. Nicméně na seriálu mně pobavilo, jak se všichni upínají na velké vojáky, ještě větší muže od železnice a na statečné muže zákona, kteří mají zastavit Jeffa Danielse a jeho bandu, je tedy příhodné kdo všechno se tedy sjel do městečka La Belle, aby tam svedl závěrečný boj. Ale až na závěrečnou epizodu, je té akce málo, ale to ani nevadí, protože tenhle seriál má vynikající postavy, vynikající příběhy a perfektně napsané dialogy, takže sem se vůbec nenudil. Jasná pěti hvězda, jen škoda že některé věci zůstali otevřené. ()

Happens

Zajímavý příběh jednoho ztraceného kluka na divokém západě, který se rozhodně za pět dvanáct dát otočku o 180 stupňů čelem vzad do tváře svého "otce" - ďábla - a rádo by vyznavače Boha, který sebou vláčí stádo satanů. Otec hledající ztraceného syna se rozhodně potrestat všechno, co mu stojí v cestě No a tak se to celé nějako potká ve městě, kde vymřeli díky dolu stříbra muži. Nádherná kompozice westernové epiky. ()

Chrustyn

Esence těch nejlepších westernů ve výborném westernovém seriálu, který je určen pro milovníky dnes už skoro zapomenutého žánru, ale zaujme i ty, kteří si rádi užijí silný příběh a hlavně výborné postavy. Trochu lépe vyřešit závěrečné zúčtování a bylo to za plný počet. Jeff Daniels ve své nejlepší roli. ()

mcb

V době snahy o experimentování s žánrem westernu záměrně zpátečnický počin, v němž se nekonečná klišé omlouvají znalostí konvencí. Výsledkem je ale naprosto nezajímavá výkladní skříň žánru pro několik nadšenců, která kromě úchvatné kamery a hereckých výkonů nabízí je neživotné stereotypní charaktery a zápletky. ()

anais

Obrovské množství potenciálu, skvělých charakterů, hereckých výkonů, talentu před kamerou... a celé to vezme za své posledním dílem, kdy všechno dopadne tak nějak jinak, zvláštně, s nepřehledně/nesmyslně pojednanou přestřelkou... nevím jak to říct, ale nějak mě ten poslední díl sundal úplně špatným způsobem - pořád jsem si říkal jen "proč?, cože?, no to snad ne?"... Moc bych to chtěl doporučit, protože Roy Goode je od prvního dílu ten nejlepší hrdina, město plné žen je skvělá premisa, a Jeff Daniels je tady fakt parádní... ale mám pocit, že se ten seriál dostal někam, kam neměl... ()

Janek

Chvílemi nejlepší western 21. století, ale hrozná škoda, že zakončení není tak pevné jako to, co mu předcházelo. Velmi autentická dobovka (se zajetými westernovými rituály) se na úplném konci promění ve vykolejenou kovbojku. Ale i tak, hodně dobré! ()

Necrotongue

Seriál přišel se zajímavým formátem: šest epizod+ celovečerní film na závěr. Jednotlivé díly byly o něco málo delší, než jsem zvyklý, děj byl místy doslova líný, akce bylo pomálu, ale přesto jsem se dobře bavil od první části až po akcí prosáklý závěr. Musím pochválit obsazení, všechny postavy působily naprosto přirozeně, zvlášť dobrý mi připadal šerif Bill McNue a samozřejmě Alice Fletcher, protože Michelle Dockery já můžu. Zaujal mě zvláštní zvyk v městečku La Belle: když chceš chlapa, střel si nějakého. Netradiční, ale zjevně funkční. ()

Morholt

Westernový žánr už poslal do světa hodně dlouhou řadu padouchů, ale jen jeden z nich byl horší než samo peklo a tím byl Frank s obličejem Henryho Fondy. Po takřka padesáti letech se objevil záporák, který jeho zdánlivě neotřesitelnou pozici ohrožuje a nejspíš není náhoda, že se jmenuje také Frank. Jeff Daniels podal jednorukého banditu fantastickým způsobem, což mu umožňoval i samotný fakt, že jeho postava byla výborně napsaná. A to se dá říct i o postavě Michelle Dockery, kterou nouze donutila k emancipaci či pro sympatického desperáda v podání Jacka O´Connella. Výborně zahráli i herci ve vedlejších úlohách. Sice dostali mnohem méně prostoru, ale i tak dokázali svým postavám vtisknout jedinečné charaktery. Další věcí, na kterou může seriál sázet, je dokonalá westernová atmosféra, která člověka pohltí a Scott Frank zároveň ukazuje, že když to člověk umí, stačí i omletá žánrová historka. Pokud dojde na střílení, tak ani tady není co vytknout a i když chápu některé uživatele, kterým počet létajících kulek nestačil, tak já byl spokojen. Závěrečná přestřelka patří do zlatého westernového fondu. Nejlepší western od Hatfields & McCoys. 100% ()

ScarPoul

Žiadalo by sa mi tam viacej prienikov do postáv. To je jediná výtka. Inak je to poctivá žánrová záležitosť so sympatickými postavami, krásnym prostredím a niektorými chuťovými scénami. Dokonca je tu priestor aj pre akýsi magický realizmus, čo ma potešilo. Finále skvelo natočené, ale čo vo mne zarezonovalo najviac je posledných 10 minút. Má to v sebe predzvesť nových začiatkov aj toho, že nič v zásade nekončí. Scott Frank si odbil srdcovú záležitosť. A je to cítiť z každého políčka. Možno nie je taký scenárista, ktorý by kecal a rozvetvoval príbeh do väčšej komplexnosti, ale to vôbec nevadí. Pozerá sa na to dobre. Je to jeden z tých uzatvorených seriálov, ktoré netlačia na pílu, nenaťahujú zbytočne dej a pritom sú verné svojim postávam aj ústrednej dejovej línií. Jeff Daniels ako zloduch je perfektný a Jack O´Connell mu perfektne sekunduje ako jeho protipól. Páčilo sa mi to. A snažím sa zohnať soundtrack, lebo hudba je tu parádna. ()

liquido26

La Belle a osudy jeho obyvatel měl opravdu chytly. Skvěle napsaný i natočený westernový seriál, se kterým se mi bude těžko loučit. ()

ledzepfan

Za mě naprosto parádní western kde se charaktery a jejich osudy, chytlavě, dlouze (ale ne zdlouhavě) vykreslují a postupně jsou směrem ke středu spirály hromadně stahovány k velkému finále.. Z dob kdy v Netflixu ještě znali míru a jakýsi postoj a světonázor ještě nevystřídala tupě a "přes mrtoly" ražená ideologie. ()

agentmiky

Za poslední roky jeden z nejvydařenějších westernů! Z těch novodobých mám na absolutním vrcholu pořád Opravdovou kuráž (a myslím, že se pořadí hned tak měnit nebude), na druhou stranu Godless tomu nepříjemně dýchá na záda! Líbila se mi naturalističnost a špinavost na každém kroku, z pozice diváka jsem fakt věřil, že jsme se ocitli na konci 19. století. Herecky excelentní záležitost, Jeff Daniels tady všem vládne, z jeho Franka Griffina vyzařoval nezměrný respekt. Potěšila i Michelle Dcokery ve větší roli. Hudební doprovod též patřil k těm nejlepším aspektům tohoto projektu, ta úvodní znělka se mi vryla na hodně dlouho do hlavy! Na plné hodnocení mi chybí přecejen rychlejší spád v prostředních dílech. Ale pořád se jedná o kus poctivé filmařiny, která se nemá zač stydět, ba naopak. 8/10 P.S. Ta závěrečná přestřelka ve finálním díle měla koule, to bezesporu :D ()

kaylin

Western pořád žije a seriál "Godless" to krásně ukazuje. I dnes je možné v tomhle žánru vyprávět dobré a silné příběhy, které jsou navíc místy pořádně drsné a neberou si servítky. Navíc je film velmi dobře obsazen a každý herec odvedl skvělou práci. Do toho ještě skvělá výprava, která výborně evokuje dobu Divokého západu. ()

Makky

Tento žáner nezomrel a nepotrebuje ani žiadne inovácie. Jednoducho ho stačí len dobre uchopiť. Godless je všetkým, čo divák od westernu očakáva. Skvelé postavy, jednoduchý príbeh, kvalitné spracovanie ...a všetko vrcholí v dychberúcej záverečnej časti, ktorá odzbrojí každého. ()

Kaluž

Jednoruký bandita s partou desperátů lační po krku zatoulané ovečky ze svého stáda a zanechává za sebou spoušť jako z apokalypsy. Pomalý, vláčný, atmosférický western první kategorie s famózní přestřelkou v závěru. Jeff Daniels je v roli ústředního psance dokonalý a ten zbytek sekunduje na výbornou. Další obrovská paráda z programové nabídky Netflixu. ()

Colby Sawyer

Krásný několika hodinový film, který ukazuje, že westerny ještě pořád můžou být úžasným žánrem. Užasná ústřední dvojice, atmosféra, příběh a ta kamera? No, prostě paráda! Jedna z těch nejlepších minisérií vůbec. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Idris Elba míří na Divoký západ

Idris Elba míří na Divoký západ

21.11.2019

Netflix zaznamenal na poli drsných westernů poměrně solidní úspěch se svojí minisérií Godless od Scotta Franka a nyní se tak chystá na druhé kolo. Tentokrát vsadí na film The Harder They Fall, v němž… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

Mindhunter a Stranger Things pokračují

Mindhunter a Stranger Things pokračují

03.12.2017

I letos Netflix vytasil řadu povedených seriálů. GLOW, Godless nebo Punisher sesbírali spoustu chvály, a to samé potkalo i Fincherova Mindhuntera, jenž má definitivně potvrzenou druhou sérii. Tým… (více)