American Horror Story - Coven

(série)
  • USA Coven
USA, (2013–2014), 9 h 43 min (Minutáž: 40–51 min)

Jessica Lange, Sarah Paulson, Kathy Bates, Angela Bassett, Frances Conroy, Taissa Farmiga, Emma Roberts, Jamie Brewer, Gabourey Sidibe, Lily Rabe, Evan Peters (více)

Epizody(13)

Tématem třetí série projektu American Horror Story zvané Coven neboli Sabat, jsou, jak už název napovídá, čarodějnice. Ty v dnešní době zažívají velice krušné časy, vedou totiž boje hned na několika frontách. Už od pradávna stojí proti černošskému Voodoo klanu, jejich řady přitom řídnou kvůli stále mocnějším lovcům čarodějnic a ještě k tomu všemu bojují sami mezi sebou o to, která z nich nahradí slábnoucí Nejvyšší na její pozici. Spojí je hrozba vyhynutí dohromady? (Bohnice05)

ghatos

Nejsem příliš spokojen. AHS se vydalo cestou telenovelových hrůz (neustále přicházení a odcházení stávajících postav). Babinec, kde se intrikuje a je to vlastně všechno o tom, že každá čarodějnice potřebuje svého čaroděje s kouzelnou hůlkou. Hnízdo mutantek nemůže utáhnout 13. dílů. Navíc celé to dospělo do nepovedeného závěru. Strašidelnosti to také moc nepobralo, sem tam nějaké to přehrávání...bylo tam moc chyb. Pozitiva? Vybroušený styl, některé momenty a hudební stránka. 63%. ()

Trapper33

Obsahuje malé spoilery. No paráda. O trochu lepší než druhá série, je to méně hororové, ale za to více nechutné což vůbec nevadí. Po přeplácané druhé sérii nemůžu být touhle nic víc než nadšený. Zajímavé je, že na to kolik postav se v sérii objevilo, si nemůžu vzpomenout na nějakou, která by se mi nelíbila nebo mi vadila. Jessica Lange je úžasná, Farmiga a Peters spolu opět skvěle fungují a Angela Bassett s Kathy Bates a jejich vzájemné nepřátelství patří mezi to nejlepší co série nabídne. Papa Legba a Axeman jsou výborným zpestřením a oba byli i díky absenci více mužských vítaní a skvěle zapadající. Co mi trošku vadilo, bylo oživování skoro každé postavy, díky čemuž jsem se nedokázal o mé oblíbence moc bát. Velkým plusem je také opět skvělý soundtrack. Když k němu přidáme výbornou atmosféru a až dokonce nevědomí kdo bude novou Supreme, nedá se Coven hodnotit špatně. ()

MsUtahraptor

3. série: První dojem- ROZHODNĚ lepší než druhá série. Coven mrch různého kalibru, které si namísto rozumnější soudržnosti jdou po navzájem po krku, zatímco se jejich tajný svět rozpadá. Konkurenční voodoo parta, respektive pár anonymních, vcelku nepodstatných poskoků dávajících vyniknout charismatické "královně" Marie Laveau. A do toho Madame Delphine LaLaurie, více než stoletá psychopatka jako prostřednice zajímavého srovnání normálního života "kdysi" a "nyní". Mínusy: Ke konci série krapet ztrácí dech. Plusy: opět skvělé úvodní titulky (ten dvounohý "okřídlený" kozoid!!!); voodoo linka především v první polovině; jako obvykle backstory a kostlivci ve skříních jednotlivých postav Hodnocení/index děsivosti: 80 % ()

Arkanoid

Najfeministickejšia séria tohto seriálu. Toľko ženských postáv, až kvôli tomu vynikne pár tých mužských ako napr. sekerník, woodo šaman a lovec čarodejníc, ktorého posledná scéna patrí k najlepším scénam série. Najemancipovanejšia z nich je postava stvárnená Sarah Paulson, ktorá prekonáva najväčšie množstvo problémov. Kvôli spomínanej prevahe žien to nebola moja najobľúbenejšia séria, avšak ma nijako ani neurazila, nemám žiadne väčšie výhrady. ()

Billie777

Oproti předchozí řadě kvalita přece jenom trochu klesla. Myslím, že takhle série už nemá tolik šancí zaujmout všechny věkové generace jako Asylum, postavy už nejsou tak zajímavé ale i tak, díly baví a tradičně skvělá Jessica Lange a její postava baví rozhodně ze všech nejvíc. Hodně se mi líbila postava Lily Rabe Misty Day, která byla moc sympatická a které jsem opravdu moc fandila! ()

WathanajX

Coven je velice zajímavě zpracovaný svět čarodějek na pokraji vymření. Zápasí nejen s okolním světem ale i uvnitř covenu mezi sebou. Klady: I když se děj odehrává v současnosti, nechybí pár zajímavých návratů do minulosti, které celý děj obohacují. A nejen události ale i postavy. Madame Delphine se jako zatvrzelá rasistka, objevená nejvyšší, která je ve sporu s Marií Laveau do děje také skvěle hodí. Jsem ráda, že seriál nezůstal jen u čarodějek jednoho covenu, ale je tu i zmíněná voodoo královna a její svět, a především Papa Legba. Série je plná skvělých hereček jako Taissa Farmiga (Zoe) nebo Emma Roberts (Madison). Nade všemi opět ale září Jessica Lange v roli nejvyšší čarodějky. Zápory: Covenu chybí takové to napětí, mráz lezoucí po zádech a reakce typu… COŽE?! Už to není to pravý AHS, ale pořád to má slušný děj a scénář. Bohužel se schopnostmi čarodějek přichází i pro mě docela zmatek. Postavy jsou chvíli mrtvé pak zase ne pak jsou tu i duchové atd. No je to občas šílený bordel. Navíc to neustálé hledání nejvyšší a hádání se o to která je ta pravá po pár epizodách už taky leze krkem. Hodnocení: (4*) za téma čarodějky, skvělý soundtrack, nejvyšší čarodějku a jeden z nejlepších konců v AHS. ()

Torako.chan

Coven mě zklamal. Vypadalo to slibně a dovolím si říct, že námět mohl být zpracován mnohem mnohem lépe. Škoda, potenciál to mělo. Zatím pro mě nejslabší série AHS. ()

beba789

Kvalitou na Asylum neměla, což se dalo čekat, ale stále se mi líbila o něco více než Murder House. Velice potěšil návrat Taissy a přibytí mnoho nových postav, ze kterých mi skoro vůbec nesedla Emma Roberts (spíše to bude otravnou postavou, kterou hrála). Příběh je rozhodně zajímavý a velmi odlišný od ostatních s dobrými nápady a zápletkami. Líbilo se mi, že konečně nějaká série AHS dopadla vcelku dobře. Samozřejmě nejlepší je opět Jessica a že tentokrát hraje opravdu velkou "bitch". Z nových postav stojí za zmíňku určitě Kathy Bates, který byla naprosto skvělá v roli rasistické masové vražedkyně, ale mrzí mě, že nedostala více prostoru, protože si ho rozhodně zasloužila. Konec sice něšokoval, jako tomu bylo v Asylum, ale nevadil mi jako některým. :-) http://www.youtube.com/watch?v=CIaSUNYzRDI. 98% ()

Krabak

Prozatím z těch 3 sérií co jsem viděl, nejslabší. Sice díly končí vždy v momentě, kdy vás to donutí si pustit další část...ale co se týče obsahu, tak ten oproti minulým řadám dost pokulhává. Není tam v podstatě nic extra, co by z tohoto udělalo 5* řadu. --->70% ()

HonzysKISS

Tahle série mi přišla už o něco slabší. Je taková vtipnější (i když to asi není mínusový bod), občas zdlouhavá, ale hlavně už ne tak zvratová. Líbil se mi začátek. Seznámení s čarodějkami bylo fajn, některé hezky překvapily. Ovšem potom to bylo takové stejné, takové míň zajímavé a pomalé. Posledních tak cca pět dílů byly ale celkem rozjetých, to začalo být aspoň o něco brutálnější a už se s tím tolik nesrali. No jo, ale co mě děsně štvalo, tak byla taková schopnost, která se potom používala skoro pořád. Hodně jsem si ale oblíbil Emmu Roberts. Ta mě zajímala asi nejvíc ze všech, taková ta správná čarodějnická mrška. Když se na scéně objevila postava Papa (což bylo nějak při těch posledních pár dílech), tak to začalo mít celkem grády. Musím u této série také strašně pochválit hudbu. Ke konci dílu při písničce "Lala lala" jsem měl občas i pěknou husinu. Co bylo ještě docela fajn, tak odkrývání schopností (kdo co najednou umí) bylo taky někdy hezky překvapivé. No a závěr? Ten mě docela zklamal. Přišel mi takový nefér, moc mi to nesedělo, čekal jsem úplně něco jiného. Tohle bylo možná i trochu odfláknuté… 8/10 ()

Knowho

Coven patří mezi jednu z trochu slabších sérií, ale i tak není vůbec zlá. Tady už to je spíš víc fantasy s prvky hororu. Nejelpší posavu tady zandal Danny Huston a to byl ,,Sekerník" (sorry, not sorry, ten zmrd je krutej). Evan tady hraje v postatě Frankensteinovo mostrum (nebo pokud preferujete ,,Adama"), ale i v tom je fakt dobrej. Jinak je celkem vtipný, že tohle je druhá série, kde spolu chodí postavy Evana Peterse a Taissy Farmigy. Tahle série je hodně jiná než předchozí, ale má svoje kouzlo. Jinak New Orleans je fakt cool :D 8/10 ()

Cuzan

Kdyby se spolu utkali Fiona Goode a Voldemort, kdo by vyhrál? Zprvu jsem se této sérii chtěla vyhnout, ale jsem ráda, že jsem to neudělala - připravila bych se tak o skvělé překvapení. Horké New Orleans, dvě stě let stará rasistka, trochu toho upalování, oživování a lektvarů. Jo a taky voodoo - Angela Bassett mě hodně bavila. Upřímně jsem fandila Lily Rabe jako největší fanynce Stevie Nicks, aby se stala příští Nejvyšší, ale vlastně mě neurazil ani poměrně rozjasněný závěr celé série. ()

Sancoo

Zatím nejhorší série AHS (můj názor). Murder house teda nebyl o dost lepší, ale rozhodně zajímavější a hororovější. Čekal jsem větší využití voodoo, který je přece jenom temnější, ale toho jsme se moc nedočkali a i přesto, že se čarodějnice moc snažily a pár dílů se povedlo, tak mě výsledek nepřišel nijak extra. Skoro jako bych sledoval Čarodějky, akorát mi tam chyběla Alyssa Milano. Po skvělém Asylum přišel průměrný Coven. ()

ADIO45

Třetí v řadě je Coven. Jak už poznáte z názvu, jedná se o čarodějnice. Zabývá se životem pár mladých holek z čarodějnické školy v New Orlens. Všem velí Fiona, nejvyšší (Supreme) čarodějka, která si přeje být znovu mladou a hlavně nesmrtelnou. ()

Yokolobuna

Tak takhle ne. U 10. dílu jsem to prostě vzdal. Třetí série je jedna velká p*čovina a ještě pěkně zarostlá. Postavy vypouštějí hovno za hovnem, chovají se jak po lobotomii a naprosto postrádají pevný charakter, jsou vážné i groteskní zároveň. Vylízaný zplácanec nesourodých nápadů, který seriál poslal do žumpy. ()

Hepy13

Coven je z prvních tří AMH ta nejšílenější série. Nechápu že hodnocení u Covenu je o tolik nižšší než u Murder House a Asylum. Mě se tenhle Coven líbil uplně stejně, a noční projekce jsem si zase vychutnával. A jako muž jsem si dostatečný počet ženských postav nemohl vynachválit. Některé scény ve mě dlouho zůstanou, třeba...sešití v márnici, noční útok mrtvých na dům. Finalní epizoda testu nové nejvyšší je uplná Bomba, včetně úvodní písničky Seven Wonders!!! Nemůžu se dočkat dalších tématických AHS. La la la...mrazilo mě z týhle melodie. ()

BlackHood

Někdo píše, že začátek série je slušný. Právě jsem se na Coven začal dívat a připadá mi to jako hrozný brak. Hlavní hrdinka zabije na začátku svého kluka a pak se z ní vyklube čarodejnice. Pak jde "studovat" na "školu", kde jsou jenom 4 studentky. Navíc celé to působí tak zastarale, ale přitom se tam mluví o tweetování, youtube, internetu, takže by to spíš mělo mít lepší vizuál. Prostě brak. Čarodejnice mám rád, příběh mi však nesedl. Raději Salem, který sice není taky nějak skvělý seriál, ale je lepší, než tohle. 30% ()