Kingjiri

Romantickej scifi thriller o cestování v čase - taková žánrová kombinace zní zlověstě, ale v tomhle případě všechny složky šlapou tak, jak maj. Romantický části přinášej ty správný emoce, thrillerová složka napíná a cestování v čase dává smysl. Připočtěte k tomu ještě překvapivě dobře hrajícího Kutchera, fungující mysteriózní atmosféru se zajímavym soundtrackem nebo povedenej závěr a adept na plný hodnocení je na světě. Osudovej dotek je dosud nejoriginálnější romantikou, jakou jsem kdy viděl, za což přihazuju pátou slabší hvězdu. PS: Docela zamrzí, že se páni režiséři nepustili ještě do nějakýho jinýho filmu - i kdyby byl aspoň z půlky tak dobrej jako tenhle, mohla by to být zajímavá podivaná. ()

hrudka

Upřímně? Na hraně geniality a zároveň debility. A to je problém. Samo o sobě to ale dává svůj smysl. Nakonec mi nějak uniklo, jakou souvislost má příběh s efektem motýlích křídel? ()

Corbinian

The Butterfly Effect ve mně hned na začátku vyvolal velmi nepříjemný pocit. Přesně ten pocit, kdy z toho cítíte prvoplánovitost a snahu říct, že konec bude naprosto ohromný a odzbrojující, a že se díváte na nejlepší film svého života. Postupem času zjišťuji, že neexistuje horší věc, kterou ve vás film může vyvolat než nepřirozená a podprahově vnucená emoce. Nemohl bych vůbec nic říct, kdyby Osudový dotek opravdu byl tak osudový a svému přesvědčovacímu mechanismu dostál. To se mu ale bohužel ani zdaleka nepovedlo. Ať už je to ne 100% logické cestování časem, nešťastný výběr herců (ano, myslím Ashtona Kutchera) nebo ne tak hluboký myšlenkový obsah. Myšlenka sebeobětování se pro štěstí druhých je určitě nosná, ale na to se nemusí cestovat časem, aby se to dalo ukázat, a to dle mého názoru mnohem lépe. Takhle tady cestování časem působilo spíše jako efekt, naneštěstí ne motýlí. Neříkám, že TBE nestojí za zhlédnutí, ale určitě se v tomto žánru neřadí ke špičce a v mých očích zůstane spíše povrchnějším filozoficky se sebeprezentujícím filmem zaměřeným na širší publikum. Pěkných a silných |65%|. ()

tranquill

"Myslíš, že mě znáš? Já se neznám..." Docela syrový sci-fi thriller nabitý mysteriozitou, zvláštní režií a scénářem i kvalitními hereckými výkony. ()

Razzor_82

"Vím kdo jsem." Propracovaný snímek o časovém paradoxu především pro milovníky záhad. Nejdříve jsem měl trochu problém pochopit souvislosti. Postupně jsem pomalu přicházel všemu na kloub. Nechybí velké zvraty, které drží diváka v tísnivém napětí. Pouhá myšlenka jaké maličkosti v životě stačí aby bylo všechno jinak je mrazivá.  Ashton Kutcher se tady naprosto vymaňuje ze své herecké škatulky. Amy Smart jako vždy milá a hezká. 9/10 ()

KafuR

Čtyři hvězdicky ale hlavně za tu úvodní deprimující psycho část z dětství, protože právě tato pasáž filmu a její unikátní atmosféra bude to, co si budu z filmu pamatovat. Další dějství je už většinou víc odlehčené (i když některé vsuvky tu úvodní atmosféru dost připomenou a ta z vězení je také dost nepříjemná) vyprávění o cestování do minulosti tak trochu mně připomínající film Stroj času (hlavně svým vyzněním). Vadily mně logické chyby i to, že to cestování časem bylo nedomyšlené, ale jako neotřelá jednohubka to rozhodně neurazí. ()

chlebos

Nic extra. Prvních 30 minut jsem fakt netušil, ale pak už se jenom vše opakovalo. Každopádně zajímavý pokus. ()

sledge

Ja sam som velkym zastancom tejto teorie chaosu, alebo motylich kridiel, a preto som sa na tento film vskutku tesil, bol som zvedavy akym sposobom sa bude tato teoria podavat beznemu divakovi. Ostal som vsak velmi sklamany, lebo film je o niecom uplne inom, zanrovo je to obycajne film o cestovani v case, aspon pre mna dost nezazivnym sposobom. Kutcher dokazuje ze vie aj slusne hrat. Proste tento film ma nicim neurazil, da sa to dobre pozriet, ale cakal som a dufal v nieco uplne ine nez naznacoval nazov. ()

VerteX

The Butterfly Effect je postaven na perfektním námětu a skvělém scénáři, který z tématu těží maximum. Ačkoliv je zápletka z oblasti sci-fi, je film zpracován tak "pozemsky" a lidsky, že mě prakticky nedonutil ke kroucení hlavou s poznámkou typu, co je to za blbost. Evan, který je perfektně ztvárněný Ashtonem Kutcherem, se postupně zamotává do své schopnosti měnit svůj vlastní život od základů, ale postupně poznává, že akce a reakce platí stále. Každá jeho proměna přináší na scénu něco nového, neočekávaného, ale přesto poměrně nelogicky lpí na charakterech, které znal Evan již z dětství. Přijde mi např. lehce postavené na hlavu, že Lenny se vyskytuje ve více alternativních liniích a i když hraje pokaždé jinou roli, je si stále velmi podobný. To je ale jen malá chyba na jinak velmi komplexně natočeném filmu. Butterfly Effect celých svých 113 minut velmi dynamicky odsýpá a hluchých chvil moc není. Někomu by možná poslední čtvrtina filmu přišla zdlouhavá, ale pořád jsem v ní viděl ono očekávání zvratu... který nepřišel. Ale umíte si u takového snímku představit happy end? ()

Gardenboy

Dokonalé spojenie romantiky a thrilleru. Je to jeden z najlepších filmov ak nie vôbec najlepší, čo som kedy videl ... len prečo preboha nebol uvedený do kín? A také p*čoviny ako Lovci dinosaurov, alebo aj svojho času Belphegor sa v kinách vysielali vo veľkom. Svet je naruby ()

GodKnows

No ja ti neviem. Nebolo to špatné ale opäť je to jeden z filmov kde mi po rozume behali až príliš často iné filmy s relatívne podobnou tématikou. Keby som tomu okrem tohoto nemal čo vyčítať tak dám cca 75% ale mne sa tam toho nepozdávalo viac. Absolútne najviac ma iritovali herci - sú dóóóóóósť otravní - hlavne Amy Smart (nemá ďaleko k najhoršej herečke posledných rokov), čo celkovému hodnoteniu uberá cca 15% = 3* (60%). ()

Ingwio

Atmosferické, efektné, režisérsky výborne zmáknuté. No keď sa človek zamyslí,zistí,že je dej vystavaný tak trochu účelne.. Vynorí sa proste príliš veľa otázok... Na prvý pohľad úchvatné, no nedotiahnuté dielko. ()

Sosak

Butterfly effect mě docela vykolejil, jen co je pravda. Celkem obdoba Donnieho Darka - taky komorní drama o cestování v čase, během kterého přímo srostete s postavami. Navíc se mi dost zamlouvala část v dětství, úplně z toho dýchala atmosféra dětských hrátek s dynamitem. ()

BačaXXX

Film jsem viděl asi před dvěma týdny ale až teď si jej dovolím hodnotit. Musel jsem prostě počkat až ve mně dostatečně uzraje pocit, který ve mně zanechal. Nevím co bych filmu vytknul, snad jen to že o něm teď musím přemýšlet ale to spíš zavinili tvůrci. Viděl jsem nedávno i Donnie Darko a zatímco u něj mi připadala atmosféra jaksi těžkopádná, tady jsem jen užasle sledoval s jakou lehkostí je tento složitý děj vyprávěn. Film ve mně pořád ještě hlodá ale jedno už teď vím jistě a sice, že se mi líbilo sledovat jej. Proto dávám 100%. ()

Arequipa

Ashton Kutcher mě mile překvapil. Přestože tematicky nejde o nic nového, natočeno je to brilantně. Postupné odkrývání děje za pomoci cestování v čase je skvělé. Nicméně - a nejsem sám - velmi se divím umístění v TOP200. ()

hlína

Představitel hlavní role tohoto filmu Ashton Cutcher se do historie hollywoodu zapíše dvakrát tučným písmem.... 1) je to známý bodač Demi Moore 2) byl jedinou průměrnou věcí ve vynikajícím filmu Butterfly Effect, dokonce i dětskému představiteli jeho role jsem uvěřil víc... Zbytek filmu byl skvělý, výborný scénář, zpracování, atmosféra a jako třešnička na dortu "hot peace of finger licking chicken hootsie tootsie ham dinging cuchi mamma boss" Amy Smart, která narozdíl od většiny amerických laciných blondýn prokázala, že umí i hrát. Film je výborně vyšponován s každým návratem v dějové linii a přechody jsou sice kruté, ale nenásilné. Pokud se bude film líbit, mohu jen doporučit ještě Memento, Dvanáct opic, Věčný svit neposkvrněné mysli nebo 21 gramů. Jedno velké bezvýznamné mínus má u mě taky český distributor filmu za "překlad" názvu. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz