Reklama

Reklama

Všechno úplně všechno

  • USA Everything, Everything (více)
Trailer 2

Madeline je sedmnáct a hodně čte. Nic jiného totiž dělat nemůže. Její imunita nedokáže bojovat s venkovním světem, a proto je stále zavřená doma ve svém sterilním pokoji. Společnost jí dělá jen matka a ošetřovatelka. Všechno se ale změní v okamžiku, kdy se do sousedního domu nastěhuje nová rodina a s ní i kluk Olly. Jelikož se nemůže se záhadným sousedem setkat, začnou si psát emaily. Madeline si tak během krátkého času uvědomí, že její život není skutečný, a proto nabere odvahu všechno risknout... (Forum Film CZ)

(více)

Videa (6)

Trailer 2

Recenze (110)

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=0LyEE7eR0nM ■ Docela jsem přemýšel, o čem tenhle film vlastně je a myslím, že to mám. Představte si, že jste žena-režisérka tmavé pleti (což uvádím, protože černošské projevování emocí je maličko odlišné) a dostanete do rukou teenagerskou, relativně mělkou romanci. Jako žena, abyste film zaplnila, budete vyprávět z pozice ženy, prostřednictvím ženských emocí, fantazií a aby to bylo koukatelné i pro muže, angažujete talentovanou krásnou osmnáctiletou mulatku, kterou většinu času necháte na plátně. Otázkou je, co se podařilo více. Vyprávění skrz pocity ženy nevypálilo zle, ale pokud ho chtěla režisérka postavit jako stěžejní, neměla hlavní hrdinku nechat snímat tak, že je většinu času sexi (přestože tak, že je přístupnost od dvanácti). Netvrdím, že to je zlé, jen se ptám, kdo je cílovou skupinou. Pro teenagery je to moc inteligentní a možná až moc sexi, pro dospělé by měl víc úspěch film s dospělejšími herci. Na druhou stranu to má jasný tah na bránu, pro dospělé to je srozumitelné a jak jsem indicioval, pro muže koukatelné. Netuším, nakolik bude Everything, Everything úspěšné a nakolik si na to vzpomenu za pár let, ale 3* by byly málo. ■ Po druhém vidění: Napoprvé jsem na to vzal své devítileté dcery (říkal si, že když je přístupnost od 12. ok) a trochu mě rozptylovala jednak občasná pomoc při čtení titulků a jednak fakt, že jsem čekal, něco trochu méně dospělého. Napodruhé se opravuji, že to, co se kreativních nápadů a režisérské práce týče, ladí lépe, než se mi napoprvé zdálo. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

"Everything, Everything" budeme zaradzovať medzi ďalšie filmové romantické klasiky, kde máme hlavného hrdinu (hrdinku) trpiacou vážnou chorobou alebo ho stretol nejaký vážny úraz ako sú "The Fault In Our Stars" alebo "Me Before You". A je to film, ktorý bolo absolútne nutné spracovať na tento rok. Absolútne nutné ho dať dokopy po každej stránke. Aby som bol teraz ale úprimný, tak toto by som priradil medzi ďalšie romantické filmové katastrofy, ktorým sa treba vyhýbať. Nemyslím si, že to bolo absolútne vrcholne iritujúce, ako to bolo napríklad v prípade filmu "The Choice", no nič to nemení na fakte, že tu máme maximálne odfláknutý príbeh, absolútne zidealizované postavy a záverečné rozuzlenie, ktoré považujem za tak maximálne klišé, že to nepotrebujem ani rozoberať. Celý tento film je podľa mňa spracovaný ako obrovské klišé. Máme tu hlavných hrdinov, ktorí sú tí najlepší, najúžasnejší, najdokonalejší ľudia na svete. Majú ale problém a tým je fakt, že nemôžu sa vidieť. To spôsobuje choroba, ktorou trpí Madeline. Ak by vyšla von, tak by ju jednoducho zabili baktérie zvonka a preto musí žiť v sklenenom väzení, ktoré jej vybudovala jej matka, kde je všetko maximálne dekontaminované a zbavené všetkých zlých látok. Bude môcť láska medzi nimi vzplanúť a skončí sa to happyendom? Čo si myslíte? Nebudem zachádzať do spoilerov, no povedzme si, že v oboch vyššie spomenutých filmoch sme mali uveriteľné postavy a príbeh, ktorý ma nabádal pozerať ďalej. Bolo to uveriteľné. Tento príbeh je tak maximálne romanticky zidealizovaný, ako to vidíme aj v našej slovenskej romantickej ženskej literatúre. Má to okrem toho populárny soundtrack, ktorý si ľudia zakúpia, lebo známe hviezdy tam naspievali svoje pesničky atd. atd. Všetko to ide podľa klasickej šablóny a neponúka to dokopy podľa mňa skoro nič. Jediné čo je trošku zaujímavé sú scénky v hlave Madline, kde sa stretáva s Ollym ak si esemeskujú alebo telefonujú a Amandla Stenberg je mi sympatická ako herečka. Jej postava je však celkom iná story. Aby som to zhrnul, tento film neodporúčam. Myslím si, že uveriteľnosť príbehu je skoro nulová a pre tých pár pozitív to odporúčať nebudem. Ak máte radi takéto romantické klišé, tak vás to poteší. Ak nie, tak ruky preč. Hodnotenie: D- ()

Reklama

Rosaviva 

všechny recenze uživatele

Nápad jako takový nebyl úplně špatný, ztvárnění však poměrně pokulhávalo. První půlka ještě ušla, ale u druhé jsem nestačila kroutit hlavou. Ten konec (fakt jsem to nečekala, takže mě to upřímně překvapilo, což tomu dodává plusový bod) ty blbosti v druhé půlce letmo vyžehlil. Hlavní herecké duo bylo docela sympatické, ale možná, že už jsem na tyhle filmy moc stará, za srdce mě to nechytlo. 3* ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Uznávám význam tohoto filmu. Pro dívky od 12 do 17 let (dle stupně vyspělosti). Hezká holka + hezký kluk = dojímavě krásná romance. Jenomže, osmnáctiletí kluci se takhle nechovají, nemyslí a už vůbec nepíšou takové maily. To se dá čekat spíš od starších, kde je to ale většinou znamení zkušeného svůdníka, který už to umí profesionálně. ____ Snímek mě nudil a nepřinesl nic zajímavého. SHRNUTÍ: Červená knihovna pro teenagery. ()

Huntelaar 

všechny recenze uživatele

Já bych měl jediný problém se samotnou látkou, ale dal jsem tomu šanci i přesto, že prostě nejsem filmová ani knižní cílovka. Proto musím strašně ocenit, jakým způsobem režisérka vyřešila ten „malý“ problém, kdy hlavní hrdinka nemůže opustit vlastní dům a přece musí začít vrkat se svým vyvoleným. Celkem logické textování je tak obrazu zachytitelné, asi jako vojenské estrády na Rudém náměstí. Rozhodně musím ocenit i výpravu filmu. Mně se zkrátka líbí ten design interiérů, který zvolili pro první půlku filmu a to jak to vypadá ve druhé části je „eye candy“ samo o sobě. V neposlední řadě je třeba ocenit i herecký ansámbl, hlavně ústřední duo si to uhrálo úplně bez problémů a to, aby spolu mohli být „až navěky“ už samotná kniha vyřešila docela chytře, za to za mě taky palec hore. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (5)

  • Ve filmu Maddyina matka říká, že Olly (Nick Robinson) potřebuje ostříhat. V knize má však Olly hlavu oholenou. (michy9073)
  • Ve filmu je scéna, v níž astronaut sedí na barové stoličce při večeři. Má připomínat známou malbu „Nighthawks“ od Edwarda Hoopera z roku 1942. (TaNya_)
  • Ve filmu je několik rozdílů oproti knižní předloze. Ve filmu má Olly (Nick Robinson) oči hnědé, ale v knížce jsou důrazně popisovány oči modré jako oceán. Dále je v knížce uvedeno, že hlavní dvojice si posílá e-maily, kdežto ve filmu využívají textové zprávy. (TaNya_)

Reklama

Reklama