Reklama

Reklama

Všechno úplně všechno

  • USA Everything, Everything (více)
Trailer 3

Madeline je sedmnáct a hodně čte. Nic jiného totiž dělat nemůže. Její imunita nedokáže bojovat s venkovním světem, a proto je stále zavřená doma ve svém sterilním pokoji. Společnost jí dělá jen matka a ošetřovatelka. Všechno se ale změní v okamžiku, kdy se do sousedního domu nastěhuje nová rodina a s ní i kluk Olly. Jelikož se nemůže se záhadným sousedem setkat, začnou si psát emaily. Madeline si tak během krátkého času uvědomí, že její život není skutečný, a proto nabere odvahu všechno risknout... (Forum Film CZ)

(více)

Videa (6)

Trailer 3

Recenze (109)

Slartibarkfast 

všechny recenze uživatele

[ČSFD projekce] Hlavní hrdinka je od útlého věku zavřena ve skleněné bublině, anžto okolní svět je pro ni smrtící. Jaká smůla! Co se však nestane. Hned do vedlejšího baráku se nastěhuje děsně kůl chlapec, ze kterého si přímo zmáčí bombarďáky a rozhodne se spáchat sebevraždu. Takhle nějak v kostce proběhne tato romantická záležitost, která očividně cílí na publikum o polovinu mladší, než jsem já. Každý tedy pochopí, že jsem nebyl dvakrát nadšen. Nevytrhla to ani matka, ke které mohl člověk cítit alespoň mizivé sympatie, kdyby to byla luxusní zachovalá čtyřicítka a ne hnusná černoška s Martovským syndromem a nosem jako prdel. Zápletka neoriginální, děj vcelku nudný a místy i pitomý. Připomíná mi to televizní filmy od Disneye ve studiu Kamarád. Inu, taková ta klasika pro dětské romantické duše, které niterně krvácí při sledování Rosa*undy Pič*rové! Ostatní důrazně odrazuji. 40% ()

Sany33 

všechny recenze uživatele

Čo je alfou a omegou pri všetkých romantických filmoch? Mať charizmatické postavy so vzájomnou iskrou. Je jasné, že od YA nečakám scény nabité ťaživou živelnou láskou (aj okrem toho, že by to vyznelo naozaj čudne), ale kto by chcel preboha pozerať na sympatický párik, ktorého chémia je tak na úrovni kamarátstva zo strednej školy? Everything, Everything trpí presne týmto problémom. Všetky tie nesmelé pohľady a slová vyznievajú ohromne prázdne a citový vzťah si nevytvoríte prakticky vôbec. Rovnako je to aj s chorobou hlavnej predstaviteľky. Zatiaľ čo napríklad pri The Fault in Our Stars, ste pocit strachu zo straty cítili na vlastnej koži, tu choroba Maddy pôsobí ako nie poriadne ujasnená a zle prevedená dejová barlička. Na vine však nie sú hviezdy ale scenár. Ten sa snaží natlačiť do 96 minútovej stopáže všetko, čo sa mohlo odohrávať v knihe, ale ani jeden z aspektov (počnúc láskou, končiac výletmi do fantázie) nie je dotiahnutý do konca. Ide teda o romantiku ktorú si užijú mladší a nenáročný diváci. 58% ()

Reklama

silentname 

všechny recenze uživatele

"Everything, Everything" budeme zaradzovať medzi ďalšie filmové romantické klasiky, kde máme hlavného hrdinu (hrdinku) trpiacou vážnou chorobou alebo ho stretol nejaký vážny úraz ako sú "The Fault In Our Stars" alebo "Me Before You". A je to film, ktorý bolo absolútne nutné spracovať na tento rok. Absolútne nutné ho dať dokopy po každej stránke. Aby som bol teraz ale úprimný, tak toto by som priradil medzi ďalšie romantické filmové katastrofy, ktorým sa treba vyhýbať. Nemyslím si, že to bolo absolútne vrcholne iritujúce, ako to bolo napríklad v prípade filmu "The Choice", no nič to nemení na fakte, že tu máme maximálne odfláknutý príbeh, absolútne zidealizované postavy a záverečné rozuzlenie, ktoré považujem za tak maximálne klišé, že to nepotrebujem ani rozoberať. Celý tento film je podľa mňa spracovaný ako obrovské klišé. Máme tu hlavných hrdinov, ktorí sú tí najlepší, najúžasnejší, najdokonalejší ľudia na svete. Majú ale problém a tým je fakt, že nemôžu sa vidieť. To spôsobuje choroba, ktorou trpí Madeline. Ak by vyšla von, tak by ju jednoducho zabili baktérie zvonka a preto musí žiť v sklenenom väzení, ktoré jej vybudovala jej matka, kde je všetko maximálne dekontaminované a zbavené všetkých zlých látok. Bude môcť láska medzi nimi vzplanúť a skončí sa to happyendom? Čo si myslíte? Nebudem zachádzať do spoilerov, no povedzme si, že v oboch vyššie spomenutých filmoch sme mali uveriteľné postavy a príbeh, ktorý ma nabádal pozerať ďalej. Bolo to uveriteľné. Tento príbeh je tak maximálne romanticky zidealizovaný, ako to vidíme aj v našej slovenskej romantickej ženskej literatúre. Má to okrem toho populárny soundtrack, ktorý si ľudia zakúpia, lebo známe hviezdy tam naspievali svoje pesničky atd. atd. Všetko to ide podľa klasickej šablóny a neponúka to dokopy podľa mňa skoro nič. Jediné čo je trošku zaujímavé sú scénky v hlave Madline, kde sa stretáva s Ollym ak si esemeskujú alebo telefonujú a Amandla Stenberg je mi sympatická ako herečka. Jej postava je však celkom iná story. Aby som to zhrnul, tento film neodporúčam. Myslím si, že uveriteľnosť príbehu je skoro nulová a pre tých pár pozitív to odporúčať nebudem. Ak máte radi takéto romantické klišé, tak vás to poteší. Ak nie, tak ruky preč. Hodnotenie: D- ()

Omnibus 

všechny recenze uživatele

"Vem si roušku, můj koloušku, bacil kolem lítá! Lásku dusí igelitem, moje máti lítá. Pan Münchhausen nechápe, jak divizna se diví - mutr sama prozřela, za sebe se stydí? " Aneb když si baciloplachá dívenka s tělíčkem v rozpuku a duší dušenou pod igelitem chce normálně zašustit s mládencem, nebo aspoň dostat nějakou tu romantickou pusu na pusu, musí si pořádně dupnout. Na bacily i na svou drahou, echt pečující matinku. Docela fajn se na tu pohádku i na tu kočičku koukalo, bohuže mutr a její náhlé prozření (a to bez jakékoli psychiatrické pomoci) celou tu igelitovou love story o naději beznadějně zazdilo. Zhruba tak důvěryhodné jako např. anorektička, která, taktéž odbornou psychologickou pomocí nepolíbená, na sebe jednoho krásného rána jukne do zrcadla a řekne si: "Ale fujky fuj! To jsem ale hnusně vychrtlá, měla bych začít pořádně jíst!" Nicméně, lásce zdar, bacilům všeho druhu i covidu zmar! (Jakož i našim politikům, kteří už druhým rokem láskyplně dusí celý národ pod igelitem.) ()

Lovely.Bones 

všechny recenze uživatele

Viděli jste film Bubliňák z roku 2001 s Jakem Gyllenhaalem? Tak si představte sexy 18-ti letou černošku v hlavní roli (k mému překvapení jsem později zjistil, že se jednalo o herečku, co hrála Rue v Hunger Games. Hezky se nám to holka vyklubala) a trochu toho Johna Greena (autor knih Papírová města, Hvězdy nám nepřály a dalších) a máte to. Všechno, úplně všechno. Hlavní zbraní tohoto filmu jsou hlavní dva představitelé. Amandla Stenberg má obrovské charizma, je krásná a má před sebou velkou budoucnost. Nick Robinson byl sympoš od pohledu už v Králové léta a v Jurského světa. Přesně jsme všichni věděli, že dříve nebo později bude hrát v těhlech filmech. Ale sluší mu to tady a role mu sedne. Maminku hlavní hrdinky hraje Anika Noni Rose, kterou také znáte (i když, v Čechách vlastně asi ani ne) jakožto velmi výrazná a charakteristický hlas Tiany z Princezny a žabáka. Škoda prostě toho předvídatelného konce. Se znalostí pár filmů o izolacích se dá dost jednoduše předpovědět. Vztah mezi Ollym a Madeline je hodně aktuální a přesně takhle v dnešní době vznikají. Nedivte se prosím, že má ten vztah až moc rychlý spád. Za jednu probdělou noc psaním si se dva dnes o sobě dozví víc, než za týden randění. Věřte mi. Není to tak dobré, jako Teď a tady, ale pro mě to bylo furt lepší než Hvězdy. ()

Galerie (39)

Zajímavosti (5)

  • Ve filmu Maddyina matka říká, že Olly (Nick Robinson) potřebuje ostříhat. V knize má však Olly hlavu oholenou. (michy9073)
  • Hodinky, které Olly (Nick Robinson) nosí, jsou Casio F-91w a nyní je vlastní fanoušek z New Yorku. (TaNya_)
  • Ve filmu je scéna, v níž astronaut sedí na barové stoličce při večeři. Má připomínat známou malbu „Nighthawks“ od Edwarda Hoopera z roku 1942. (TaNya_)

Reklama

Reklama