Epizody(3)

Tým detektivů pod vedením Marie Výrové má nový případ – vraždu muže, kterého nejdříve někdo postřelil kuší a ihned poté několikrát přejel jeho vlastním vozem. Vyšetřování detektivy zavede do prostředí exkluzivního lukostřeleckého klubu, jehož členy jsou dnes bývalí vysokoškolští spolužáci – ambiciózní náměstek primátora, který řeší rozvodovou situaci, uznávaný chirurg, který udržuje vztah s prostitutkou, existenčně zajištěný rentiér, a kontroverzní podnikatel. Situace nabere dramatický obrat, když vyšetřovatelé i potenciální oběti pochopí, že kdosi systematicky usiluje o jejich životy… Východiskem závěrečné detektivní minisérie z cyklu Detektivové od Nejsvětější trojice se opět stala předloha Michala Sýkory, kterou pro televizní obrazovku adaptoval scenárista Petr Jarchovský. (Česká televize)

FilmFan24

Velice zdařilá kriminální série.Momenty z vyšetřování, pohledy do minula a velice civilní vykreslení postav. Od závěru druhé části je totožnost vrahů známá nikoliv však jejich pravý motiv. ()

kajas

První dvě epizody mě opravdu zaujaly (přece jenom, děti se v českých filmech nestřílejí kuší každý den), ale v závěru Jarchovský zkazil, co mohl. Policejní tým degradoval na neschopné pablby, kterým utíkají hlídaní svědci přímo před očima a jejichž zoufalému počínání se ze srdce zasmějete. Melíšková je ale pořád skvělá a mám velkou radost, že začíná být oceňován talent Michala Isteníka. ()

halogenka

Celá série trpí blbými scénáři - kdo vraždil buď víte už asi o díl dřív, než se k tomu s pomocí náhody a neustálého omílání těch samých poznatků dopracují detektivové, kteří působí jak z pomocné školy, anebo to nevíte, protože tvůrci zfailovali v budování příběhu a musí vám na konci všechno vysvětlit a dovyprávět. Herecké výkony jsou hodně slabé, Melíšková a její skvadra (s výjimkou Krobota) nejsou schopní vytvořit plastické (a nedejbože charismatické) postavy, které by to táhly aspoň trochu dopředu. Jakékoli náznaky napětí ředí spousta zbytečných scén a dialogů, které jsou místy až nechtěně vtipné. Ee. ()

sofiapetra

Líbilo se mi to, byly tam svižné dialogy a jedna z obětí by náš soused, takže jsme měli i o domácí soukromou atrakci postaráno. Výhradu mám ale k závěru, ten mi přišel tedy velice odbitý - celou dobu se vše táhlo i opakovalo, čas byl málem bezbřehý - a na rozuzlení si pak nechali ubohé dvě minutky... ()

rakovnik

Příběh mě umně vtáhl, mjr. Výrovou mám opravdu rád. Navíc téma série bylo opravdu silné a vlastně jsem fandil těm, jimž jsem neměl. Místo parádní jízdy na závěr ale přišlo tolik hloupostí, že jsem jen nevěřícně kroutil hlavou. A konec? Hlavně že vypátráme, kdo je otec... ()

bourec

Ten první díl Živejch terčů poslal celou sérii alespoň na dvě upocený hvězdy,protože ten dnešní třetí byl vlastně čistej odpad.Nechte toho Sýkoru bejt.30%. ()

zette

Porad se da na tento tridilny serial v pohode divat. Jen mam pocit, ze uz se ty kriminalky na Ceske televizi zacinaji opakovat. Zive terce si uskodily poslednim dilem, ktery nabizi nekolik otazek a hlavne neschopnost policie, coz si myslim bylo zbytecne. Prumerny serial, skoda, ze Hrebejk nedokazal navazat na vyborneho Redla. ()

kocik1

Ambiciózní, ale bohužel absolutně nedotažený scénář udělal z Živých terčů akorát tak papírový terčík na strefování podobných rádoby kritiků jako jsem já. První díl mě zaujal, navnadil a s druhým už to šlo z kopce, načež si třetím dílem vykopal Petr Jarchovský fortelný hrob.Nebo.... snad teda doufám, že nebylo cílem předvést policisty jako debily.... ()

dr.fish

Zcela tragické. Hřebejk není Tauš, jeho vedení nevyplodilo tentokrát vůbec nic zajímavého. Navíc chybí Krobot a Voříšková, Melíšková to prostě sama neutáhne. Zklamání veliké. 50% ()

Lachtaan

Kdyby se Hřebejk nedopustil tak nechutně přiblblého konce, vůbec by mi závěr série o detektivech pod vedením Marie Výrové nevadil. Konečně rozuzlení celého příběhu mělo koneckonců lepší gradaci než tak předem “nahajpený” Vodník. Ale zakončit sérii cliffhangerem, na který se už nikdy nenaváže, je prostě blbost. Jako kdyby ve střižně udělali chybu. ()

cross

Hřebejk se musel definitivně zbláznit... Udělal ze sebe prvotřídního režisérského patlala, protože takhle v posledním díle zmrvit tak skvělerozjetou kriminálku...panečku, to se hned tak nevidí! První dva díly slibovaly nejlepší příběh série - napínavá kriminálka, zajímavý příběh, vtipné hlášky - až by si člověk řekl, že tohle prostě nejde zkazit. Ale jde:) Třetí díl byl jak od nějakého amatérského filmařského teamu, kterému dali roztočený materiál a s poplácáním po zádech popřáli hodně štěstí při dokončení výsledného materiálu... Nuda, trapnost, nelogičnost a otřesný závěr - všechno co první 2 díly fungovalo je úplně pryč, policisté se chovají nelogicky (hloupě a trapně), záporáci najednou ztratí mušku / získají až nadpřirozené schopnosti...a tak by se dalo pokračovat dál a dál. Zkažený seriál, zkažený detektivní zážitek - takto jsem se teda s touhle povedenou skupinkou vyšetřovatelů z Olmíku rozloučit nechtěl:( ()

Kovaja

Touhle sérií si mě Melíšková nadobro získává na svoji stranu a před její rolí zapálené vyšetřovatelky smekám a dodávám že byla opravdově věrohodná:-)) ()

Stružák

Asi dvě tři dobrý hlášky bych tu našel, jinak ale Živé terče maj spoustu mrtvejch dialogů, zbytečnejch postav a tunu zbytečnejch scén. Kdyby z toho někdo sestříhal jeden celovečerní film, nemuselo by to bejt asi až tak zlý. Melíškovou mám obecně hrozně rád, ale to role vyšetřovatelky mi teda sakra nesedí. Preiss by byl fajn, ale má tu hrozně málo prostoru. Herecky mi tu asi nejvíc sedl Isteník, ten člověk mě začíná bavit. Jinak to je ale taková série o ničem no, dlouhá, zbytečná. ()

F.W.Colqhoun

DoNT5 Závist není zlá. Zlá je nepřejícnost. Série končí se ve znamení Hřebejkovské rutiny, což je možná koneckonců lepší, než kdyby se tak stalo prostřednictvím nějaké Taušovy exhibice; pěkně při zemi. Sýkora si po sociopatech, čerpačích dotací, zbohatlících a starých strukturách bere na paškál (zdánlivě) nedotknutelnou zlatou mládež, z níž se rekrutuje nová šlechta: lukostřelecký klub, děvky na paušál, kanceláře, zasedačky, dýchánky v luxusních restauracích. Znáte to. Anebo ne. Právě když hrozí, že finále celé série vyšumí do ztracena, jako by se jednalo jen o jakýsi apendix povedenějších a vzrušivějších instalací, přispěchá Hřebejk (a je pro mě nezodpovězenou otázkou, jak moc pro to existuje podklad v literární předloze) s exotickým finále jako z The Man With The Golden Gun, bizarní scénou, v níž schází už jen Nick Nack. Tím dokonale zabije případnou zvědavost na potenciální další díly. Jestli to byl záměr, pro mě zafungoval na sto procent. ()

Prochy38

Hrozně pohodová kriminálka s velmi příjemným obsazením. Malinko zamrzel vývoj jedné z hlavních postav v podání T. Pauhofové... Ale jako Olomoučák jsem si to užil i z dalších směrů a musím říct, že velmi líbivé a řekl bych že i originální! ()