Danny Vinyard vidí vzor ve svém starším bratrovi Derekovi, který se po smrti otce, jenž byl coby profesionální hasič zastřelen v černošském ghettu, stal zapřísáhlým vyznavačem rasistických hodnot. Strmě stoupal v neonacistické skupině Bílá síla. Pak byl ale odsouzen za chladnokrevnou vraždu dvou černochů. Po třech letech v base se Derek vrací domů, ale už to není člověk jako dřív. Poté, co mu černoch ve vězení zachránil život, když se ho běloši snažili znásilnit a zabít, nedokáže být rasista. Jeho bratr Danny ale tento obrat nechápe, sám je členem Bílé síly. Ve škole má průšvih kvůli rasistické eseji. Proto se Derek sejde s vůdcem Bílé síly Cameronem a chce ho přesvědčit, aby nechal Dannyho jít. Všichni z gangu, jeho bývalí bratři, se však obrací proti němu, ani u Dannyho nenachází pochopení. Soukolí gangu se prostě točí dál. Semele i Dannyho? (TV Nova)

Bane_Boss

Když jsem tento film viděl, tak jsem se šel ostříhat. Pak mě šimralo za krkem a rozhodl jsem se, že neonacistou nebudu. K filmu bych řekl to, že byl naprosto parádní, sem tam si ho pouštím raz a zas a znova jelikož je fakt skvělej. Nebudu lhát, když řeknu, že je to čistý život! Ale jednou bych chtěl mít alespoň henou vytetovaný hákáč na prsách jak tady Derek a vysléct si triko někde v černošském ghettu, jen tak pro dobrou legraci hihihihihihihihi. ()

WolfR

Tohle je film s úžasnou myšlenkou! Po skončení nad ním budete ještě hodně dlouho uvažovat. Jeho poselství i vyznění je jasné. Avšak je to velmi drsný film. Je to film s propracovanými charaktery a hlavně s úžasným Edwardem Nortonem v hlavní roli. Edward Furlong mu ale zdatně sekundoval, 5 hvězd. ()

animaxis

Velice realistický pohled na svět a přesto bez nějakých předsudků. Pokud chcete něco ukázat světu filmem, napište k tomu příbět, který bude dobrý a zaujme, pak máte vyhráno.Přesně to se stalo u tohoto filmu. Příběhu nemám co vytknout, herecké výkony bych tu ani nehodnotil, protože jsem během sledování filmu nevnímal že to herci jsou. Hudba sice není nijak extra výrazná, ale občas se zalíbí. Dokonce bych ani neřekl že je film od Američanů. Čím to bude? ()

Fancipal

Nadčasové dílo o nejnižších lidských pudech. A taky názorné zobrazení, kam až Vás může život plný nepochopení, nenávisti, pýchy a hněvu dovést. Život ve světě, kde je rasová ideologie postavena na odlišnosti a těží z neutěšené sociální situace, kterou státní establišment není schopen efektivně řešit. Místo, kde se jakákoliv sociální interakce s odlišnou rasou považuje za něco neodpustitelného. Edward Norton v životní roli (Fight Club těsně v závěsu) o tvrdém dopadu až na úplné dno a cestě zpět. Ve světe iracionálních předsudků, rasové nesnášenlivosti a vlastních zákonů je jisté jenom jedno. Jednoduché a ideální řešení neexistuje. ()

ceskyhonza

A USA nám bude kázat a vydávat zprávy o špatném zacházení s Romy ... z toho by se jeden po_ral. Největší vývozce "demokracie a lidských práv na světě", které transportuje svazy letadlových lodí, bombardérů a podobně, světový štváč č. 1 od kterého můžeme očekávat tak akorát rozpoutání dalšího konfliktu, země neomezených možností a svobod ... Takovéhoto sajrajtu mají plno, statisíce lidí žijících v karavanech a chýších a ti budou kafrat do vnitřích záležitostí jiných? Film je velmi nepěkný, ale ocenit ho musím a vyjádřit úctu tvůrcům, co toto zrdcadlo ukazují a nastavují. Já nejsem příznivcem toho nadržování nepřízpůsobivým, kterého jsme u nás svědkem den, co den, neuvěřitelného zvýhodňování, různého metru pro většinové a menšinové občany, ale taky tu nechci nácky. A např. nynější šílená politika ve vazbě na ilegály, které zaplňují Evropu a jsou skutečně hrozbou paradoxně žen evodu na mlýn právě takovým. Proto - probuďme se a naše vlezdoprdelkovské politiky vnímejme jako mnohé ohrožení. Ohrožení, které by pak mohlo mít mnoho podob a jednou znich i to, co zde lze vidět. A na druhé straně, POZOR i na pitomce, co tu pěstují kult USA a že jich už znám ... ()

majo25

Určite silný príbeh s jasným odkazom a podareným hereckým výkonom Edwarda Nortona, ktorý si pred natáčaním vyrysoval telo. Koniec by sa mi páčil viac, keby sa Norton po incidente opäť vrátil do starých koľají a dokusol by tak tému o nekončiacom násilí a rasizme. Jediné, čo mi prišlo nevierohodné, či skôr málo vierohodné, bol prerod hlavnej postavy v base, ktorá sa až príliš ľahko otočilo 180 °. Vlastne ešte je tu aj drobnosť s častým kričaním a vyvreskovaním, kvôli ktorým som musel film viackrát stišovať. ()

Flyer

Příběh je značně zidealizovaný, přesto je tento film natočený velice působivě a herecké výkony jsou jedna velká báseň. Vše završuje nečekaný závěr. ()

tom88

Veľmi kvalitne natočený film, zaujímavý hlavne pre mladšie publikum. Dejom film nefascinuje, skôr scénami z činnosti gangov a v prostredí väzenia. Norton je opäť skvelý, Edward Furlong tiež. Toho by mali tvorcovia častejšie využívať. Do 5* mi tu niečo chýbalo, dalo by sa viac pritvrdiť v akčných scénkach a chýba mi ešte nejaká postava hlavná alebo vedľajšia. Nie je to úplne kompletné, ale veľmi ma to bavilo a som celkom spokojný. 83% ()

wendelin9

Realistický a ničím nepřikrášlený náhled do skupinky amerických neonacistů, kteří se nezastaví opravdu před ničím... Hlavní postava - Derek by mohl být celkem sympaťák, kdyby neměl celé tělo potetované znaky nacistů, nezabíjel 'negry', nepapouškoval hesla o 'bílé síle' a hlavně do těchhle sra*ek netahal celou svou rodinu v čele s mladším bratrem Dannym... Ale jak se říká 'boží mlýny melou pomalu, ale jistě'... jen škoda že né vždy spravedlivě..... Tomuhle dechberoucímu snímku dávám pomyslných 110%..... ()

Noviik

Hodně silný příběh o nacistickém frajírkovi, který dojde nápravy v drsném prostředí vězení, kde dostane opravdu co proto a hlavně si uvědomí, že barevní mohou být lepší než bílý. Edward Norton podal naprosto skvělý výkon a měl za to být oceněn, hodně se mi tu líbil i Edward Furlong. Pár takových kluků znám taky, prochází něčím podobný s tím rozdílem, že za to čas od času dostanou přes držku, tady to však vygradovalo trochu jinak. Drsně, ale ukázkově dobře, přesně tak, jak jsem doufal. Tenhle film se ani nedá dát jako návod k poučení či návod k nenávisti. Je to vcelku pravdivý pohled na věc... ()

MJMilan

Asi není na místě posuzovat tématiku barvy pleti zrovna na internetových stránkách a tak bych se rád obrátil pouze k filmu jako takovému. Edward Norton je opravdu frajer a nikdy bych netušil, že mu tak přijdu na chuť! Je to tzv. člověk mnoha tváří, který může hrát jak romantickou duši, tak drsňáckého zabijáka. V American History X hrál de facto napraveného vězně. Co se týče druhého Edwarda, musím uznat, že na roli mladšího bratra hlavního hrdiny se hodil opravdu dokonale svým nevinným a přitom hajzlíkovským ksichtíkem. Na závěr bych si dovolil polemizovat ... ač asi každý dospělý uvážlivě smýšlející člověk ví, že barva kůže neřeší, zda - li jste gauner nebo spořádaný občan, jak by to "gaunerství" asi vyšlo procentuelně? ()

reky

Sugestivní, syrové - zejména pak černobílé pasáže. Téma, které bude více či méně aktuální neustále. Vynikající Norton. Škoda, že film nebyl tak o půl hodiny delší (ve prospěch pobytu ve vězení), pak by ta zásadní změna, jež nastala, podle mě dostala o něco reálnější základ - i tak hlavně díky Nortonovi uvěřitelné. ()

misulka03

Pozor můj komentář bude obsahovat spoiler, ale nedokážu se mu vyhnout. Prosím všechny, kteří film neviděli, aby dál nečetli, protože znát tady děj dopředu není nejlepší. Už dlouho mě žádný film neomráčil do takové míry, jako právě Kult hákového kříže. Nechci tu rozebírat, jak byla skvělá režie nebo herci, to by byl skutečně jen dlouhý odstavec plný chvály a uznání, protože tohle bylo skutečné umění. Co mě však nechalo připoutanou u židle ještě další 10 minut po závěrečných titulkách je vyústění celého příběhu. Nemůžu říct, že to pro mě bylo překvapení, popravdě jsem něco podobného celý film čekala a člověk se v tuto chvíli snaží nějakým způsobem na to připravit, ale tady to prostě nešlo. Stejně se mi v osudnou chvíli neskutečně sevřelo srdce a dalších pár minut jsem se s tím musela vyrovnávat. Neuvěřitelně silný příběh, který na vás musí zapůsobit. ()

Radiq

Dokonalej hereckej projev, to je dokonalej hereckej norton. Poslední dobou si to u mě posral sračkoidníma rolema, ale dycky v záloze zůstává tahle, řek bych jeho nejlepší. Nejen že skvěle sehrál pubertálního výrostka v kšiltovce, ale jeho fanatickej skinhead a pak napravenej skinhead, to je něco, kvůli čemu je povinnost tenhle snímek skouknout. Ale aji ostatní herci ze sebe vydali všechno (když nepočitám tělesné tekutiny, ale i těch se tam pár najde). Ale aji ten děj je perfektní a promakanej a chytlavej a drsnej a to je to, co my potřebujeme. Je to paráda, na kterou se můžu kdykoliv kouknout znovu a znovu... "Tráva je pro negry, hned to zahoď." ()

sir-dave

Tenhle typ filmu by se měl promítat na základních a středních školách. O rasismu s excelujícím Edwardem Nortonem. Jeho herecký výkon a vcítění se do záporné a později kladné role nemělo chybu. Místy jsem měl smíšené pocity a konec se mohl o něco lépe dotáhnout. Kult hákového kříže tak nebude mezi mými nejlepšími, jako spíše mezi důležitými a nízké hodnocení by si nezasloužil... Ještě jsi tu micheline? :)) ()

Madlenka26

Silné bušení srdce, vyvalený oči na krásného Edwarda, nezapomenutelná věta: ,,Zakousni se''. Celej film jsem ani nedejchala. A konečná scéna zastřelení bratra na záchodech, ve mě i po těch letech zanechala velice silné emoce. ()

panMartin

Po shlédnutí tohoto filmu jsem ještě dlouhou dobu koukal a nevěřil jak může být takhle dobře realisticky natočený film o rasismu fakt bomba!!! Podle mě nejlepší film o rasismu jaký kdy byl natočen lepší jsem nikdy neviděl. Pro Edwarda Nortona excelentní role jako psychopat zahrál bravůrně!!! . Finální scéna je očekávatelná ale naprosto úchvátná. Tohle musíte vidět, spadnout do sekty úplně jednoduchý ale odejít to už je problém velký!!! ()

abenino

Teprve s odstupem času jsem se konečně dostal ke shlédnutí tohoto kriminálního dramatu, který ukazuje velmi reálný pohled na rasismus v jeho asi nejhorší podobě a můžu říct, že ve mě zanechal opravdu silný zážitek. Edwardu Nortonovi hlavní role sedla jak ušitá a možná i dopomohla k dalším, velmi kvalitním rolím, z jakých ho známe. Buďme rádi, že podobné snímky vznikají a umožní nám vidět v jakém světě to vlastně žijeme. ()