Knor

Určitě o hodně slabší než první díl, ale rozhodně to není k zahození. RoboCop ale zklouzl do béčkovitější řeky a pohybuje se sem a tam od trapných vtípků po krvavou akci. Určitě je tu pár skvělých nápadů, ale taky hodně nicneříkajícíh a nudných věcí. Chtělo to o něco nápaditější scénář a trochu víc brutality. Solidní průměr. ()

MrMir

No mě se to ve své době velice líbilo. Ale je fakt, že už jsem to delší dobu neviděl :o) Třeba pak to hodnocení změním..... ()

Dinsberg

Poetika prvního RoboCopa se bohužel vytratila. Zatím co originál jako by přesunul biblické příběhy z dob Ježíše Krista na počátek 3. milénia a hemžilo se to v něm odkazy na písmo Svaté, ve Dvojce veškeré symboly ustoupily bezúčelné akci. Udělat z RoboCopa dementa, majícího plnou hubu morálních pravidel a rodinných nešvarů, nebyl nešťastnější nápad. Není divu, že Peter Weller dal po dokončení další projektům RoboCopa adijé. Říká se, že celek se nerovná součtu svých částí a tady to platí perfektně. Irvin Kershner možná má na kontě nejlepší díl ze ságy Hvězdných válek, ale "na Zemi" se mu už tolik nedařilo. ()

Sir Ludvig

Určite nedocenený béčkový trash, preplnený efektmi, násilím a hravým humorom. Film vyznieva sebaparodicky a jeho čiastočná politická nekorektnosť je aj po rokoch svieža. Žánrovo nadpriemerná stopáž mi nevadila už ako predtýnejdžerovi. Jazda ostáva jazdou aj po rokoch a stop-motion + miniatúry + gore = chutný šejk pre ktorúkoľvek dennú dobu. Thank you for not smoking :) ()

Stejšn

Největší lákadlo tohoto filmu je samozřejmě postava druhého kyborga - téměř nezničitelného monstra s mozkem psychopata. Triky jsou skvělé, ale bohužel děj už tak dobrý není. Herectví tu najdeme ještě méně než v prvním dílu, co ale musím ocenit je, že přibylo černého humoru. Kershner se celkem držel stylu svého předchůdce a proto i zde můžeme vidět bizarní televizní reklamy, málé zabijácké spratky i spoustu krve a zabíjení nevinných. Postava Murphyho tu ale není vykreslená téměř vůbec a to, co Verhoeven v prvním díle pěkně naťuknul - totiž hledání Robocopova vztahu k vlastní bývalé rodině - Kershner sice rozehrál, ale okamžitě utnul. Taktéž i spoustu dalších vedlejších motivů. I tak je to ale stále i po letech pěkný film, jen VARUJU před českým dabingem! Hlavně když chlapce Hoba dabuje - nevímproč - ženská, co namluvila třeba Kačery! ()

Coliseum

Jak byl RoboCop 1 zapomenutou a znovu nalezenou perlou, tak je dvojka z nouze objevenou, unikátní, pitomostí. Doslova, beze slova půl přehánění. Z okovaného androida s primárním poselstvím pomáhat a chránit se stala vlastní karikatura, po většinu dějů (plurál je záměrný) navíc celkem nestabilní. Ostatně, dějových linií, jak jsem podotkl, je ve filmu dost a dost, jenže tak nějak všechny vyznívají do ztracena. Tím nechci říct, že scénář je vyloženě slabomyslný, spíš mám neodkladný pocit velkého sousta. Ono se ale není čemu divit, devadesátková pokračování úspěšných prvotin většinou padla na komplexní opulentnosti–nedotaženosti. Dvojce jednoduše chybí ta „dekadentnost“ s latentním příslibem optimistických zítřků a v toxickém odpadu se rozkládající padouch. Shluk nadějných nápadů slepený neuvěřitelně pitomými můstky a přechody, zaháněný do kouta před jakoukoliv pointou (často i gradací), moralizující cyborg s letorou pana učitele lomeno neústupný zametač zločinců lomeno stalker lomeno…Ambiciózní projekt to určitě nebyl, bohužel se ovšem nejedná ani o důstojné pokračování. Nuke? Fantastickej matroš, sjede-li hromadu oceli. Jako RoboCop 2 slabé dvě kulky, jako bláznivá komedie slušné tři. Jdu od válu. ()

64B

Škoda. Relativně dobrý díl, ale díl, který prostě nikdy nepokoří nebo nedosáhne aspoň 80-ti procentního úspěchu jako první díl. Je to to samé jako ze série Univerzální voják(a). ()

subic

Tenhle film vletěl do československých kin začátkem devadesátek hned po Terminátorovi l. a jako náctiletý jsem to viděl. A od té doby až teď, takže poměťová stopa se jaksi vypařila. Tady už má Robocop brnění laděné do modra, zato výzbroj se nezměnila, pořád jen bouchačka ukrytá v pravém stehně. Tak jako v jedničce je tu ještě jedno další velké monstrum. Kriminalita a rabování a zvláště ta dětská je už celkem dost směšná. V té době už byl na světě Terminátor ll. a co se týká triků, tak tady je to spíš návrat ještě někam před první díl, prostě nic moc. Navíc je to i dost dlouhé a rozvleklé. Celá dvojka je už takový odvar a to si ani nechci představit, jaká je trojka. ()

horor2

Peter Weller se vrací, už to není tak dusivé a temné jako první díl. Přesto je to místy pořád brutální a nápadité. ()

mrclTV

Pridalo sa na ironickej propagande, pridalo sa aj na takmer vážnom polemizovaní k problematike človek-stroj, ale poriadne sa pridalo aj na Béčkovej zápletke, čo je škoda, lebo mohol to byť lepší film ako jednotka, ale je pravým opakom. Dve hviezdičky s vypätím všetkých síl. ()

helrohir

Režisér najlepšej epizódy pôvodných Star Wars, Frank Miller píšuci scenár a príbeh vychádzajúci z osvedčenej premisy pôvodného Robocopa? Čo sa na tomto filme pri takejto pozitívnej konštelácii môže pokaziť? Úprimne, takmer všetko. Pokračovanie je oproti jednotke takmer na nepoznanie. Primitívna zápletka o droge, pubertálnom drogovom bossovi a transplantácii mozgu do nejakého robota je naozaj prapodivný výplod. Niektoré momentky sú skoro ako z nejakej paródie a pôsobia nechcene smiešne či dokonca trápne. Akcia, ak sa už vyskytne, neponúka takmer nič nové ale len kopíruje originál. Podobné pokračovanie robia svojím predchodcom len zlé meno. 35%. ()

(fjw)

Tento díl se mi zdá ze série nejlepší. Hlavně hlavní zloduch pak v roli vraždícího robota. Jaký malý špunt jsem se pak bál:) ()

Aywes

No je to ještě béčkovější než jednička, ale trošku tupý.Robocop je pořád frajer, ale ostatní postavy ztratily nějak barvu a důležitost.První půlka filmu se mi docela líbila jenže pak začali s robotem na drogách a vše šlo tak nějak do kopru.Děj je tak nějak chudý oproti výborné jedničce.Co se dá dělat stejně je to pořád Robocop a je to i fajn.Může být hůř.Konec konců jsme přeci jenom lidi. ()

Bercuss

Začátek o něco málo lepší jak původní Robo, konec už jen přeplácané nic! Hodnocení stejné cca 50%. Hurá na trojku, když vidim hodnocení 29%, tak si myslim, že u trojky se budu bavit nejvíc! :) ()

Stumbleine

Tak tuhle raketu jsem si někdy v osmi letech na začátku devadesátek pouštěl pravidelně na vojetý VHSce s germánskym dabingem a samozřejmě mi vůbec nevadilo že tomu nerozumim. stačilo se jen dívat.. současným zparchantělým puberťákům rozmazleným CGI efekty to již pochopitelně nic neřekne, což je vidět z jejich slabého hodnocení, nicméně pro nás třicátníky to byla v devadesátkách naprostá bomba. Z robotizovaného feťáka Cainea šel opravdu strach, dodnes si pamatuji nezapomenutelnou scénu ze skladiště, když se tento kulervoucí robot poprvé objevil na scéně ***** ()

blondboss

Syndróm dvojky sa prejavil aj v tomto prípade. Nebol to síce prepadák, ale ani nič výnimočné a ten záver dosť prepätý. Inak ale dobre sa pozerá na to, ako sa Peter Weller zhostil úlohy Robocopa. Obávam sa ale, že ďalšie pokračovanie už bude "na uterák". Tento film totálny priemer s množstvom krvi. 50 % ()

pida123

Přeplácané, nedomyšlené, děravé...dost mě to zklamalo, ale vydržela jsem se koukat až do konce, takže hodně slabá trojka. ()