Neporazitelný: Návrat krále

• USA Boyka: Undisputed IV (více)

Phietros

Odmlka 6ti let se podepsala i na charakteru Yuriho. Je to stále ten rvoucí bojovník, ale více s duchovním myšlením. A v tomto případě jde přes kosti, aby se dostal na evropskou ligu. Jenže nechtěně usmrtí bojovníka a jelikož mu vina nedá spát, vydává se pomoci jeho ženě do Ruska, kde je hledaný. Aby jí pomohl, uzavře dohodu 3 soubojů po kterých když vyhraje bude volná a vymazán dluh za muže. Pěkné souboje, tvrdé jak nabroušená břitva, Yuri nic neztratil ze svého umění a konečný fight s mega mocným borcem, byl sice kratší, ale intenzivní. Celkově pěkný střih, kamera, kapánek slabší příběh, ale u tohodle žánru co vymýšlet? 80% ()

JohnSmith

Čtvrtý Undisputed a vlastně třetí film o Boykovi byl možná zbytečný, ale opět Adkins předvedl, že je nejlepší kopačka v akčních filmech ()

m.a.t.o.

„Tri zápasy za týždeň? Takže chceš prehrať." – „Nie, iba sa ponáhľam." Komentár obsahuje spoilery! Po dlhých siedmich rokoch sme sa my, v Boyku veriaci, konečne dočkali. Ak by som ale vedel ako to nakoniec celé dopadne, asi by som sa až tak netešil. Súboje boli, samozrejme, opäť výborné a je potešujúce, že sa Tim Man a spol. snažia prísť stále s niečím novým. Dokonca ani toľko kritizovaný príbeh o tom, ako Boyka pomáha žene, z ktorej spravil vdovu, mi nevadil. A prežil by som aj to, že celý film vyzeral ultralacno. Nasralo ma až posledných 10 minút, v ktorých sa nejaká múdra hlava rozhodla vrátiť Boyku späť na začiatok. To si snáď robia srandu, nie? Hlavne, keď Adkins po skončení natáčania prehlásil, že majú plno nápadov ako postavu Boyku posunúť ďalej. No spoza mreží asi ťažko... 65 % ()

kenkaku

Možná za to mohla snaha o vložení dramatické zápletky nebo fakt, že Boyka je tady tak nějak víc superman (nakládačka baseballkama ho jen lehce zbrzdí) a přitom ostatním stačí jedna rána a nejsou... Už to není jen o jeden na jednoho (i když samozřejmě soubojů v aréně je tu dost), ale milion na jednoho (tak nějak spíš pouliční rvačka). Na druhou stranu souboje natočené nádherně. Žádný zběsilý střih nebo rozklepaná kamera. Podtrženo sečteno, takhle vidím Adkinse opravdu rád a za sebe jsem spíš spokojen než ne :). ()

herr_carter

Kdyby se ti maníci prostě jenom bohapustě mlátili hodinku a půl, udělali by asi líp..pokusy o tvorbu scénáře a příběhu v těchto typech filmů bývají spíše na škodu..navíc filmu ubližují i všudypřítomné kecy o bohu, naleznutí cesty, morálce...ale budiž..Adkins zase ukazuje, že popírání gravitace je jeho denním chlebem a všechny nakonec zmastí............... moje hodnocení = 6 z 10. ()

sedm.1

Scott Adkins je pro mě absolutní mimoasijská bojová jednička a ačkoliv se většinou jedná o bohužel opravdu laciné, béčkové podívané, tak jeho bojové umění je vždy ve výsledku vytáhne na parádní zábavu. A u čtvrtého Undisputed tomu není samozřejmě jinak. Bulharsko je tu prostě znovu znát na každém kroku a v každé scéně, bohužel ale očekávaně v tom negativním smyslu, takže strašný kulisy a otřesní bulharští herci „bavící“ svou „přesvědčivou“ angličtinou, zrovna ke kvalitě filmu opět dvakrát nepřispívají a za scénář by si jeho tvůrce též zasloužil akorát tak minimální plat na přežití. Ale to vše beru u těchto filmů jako druhořadé okolnosti, neboť Adkinsovi filmy jsou hlavně o soubojích, a pro Undisputed to platí dvojnásob, no a v tomto ohledu je to opět velká paráda. Adkins se tu prakticky jen pohybuje z ringu do ringu, od soupeře k soupeři a všechny tu zase svým dech beroucím uměním řeže hlava, nehlava, a jak už je u jeho filmů zvykem, všechny ty souboje jsou parádně a především přehledně nasnímané a samozřejmě obohacené i o strhující choreografii, prostě co souboj, to zážitek. Nechybí při nich pak ani slušná dávka brutality a krvavých cákanců, pro mě tedy zkrátka fantastická zábava, u které krom soubojů nelze ale vnímat nic jiného. ()

Fordzy

Boyka is Back! Démon Scott Adkins opět předvádí to nejlepší co se dá v akčním žánru vidět, i když se neukáže tolik známých fighterů a bohužel zápletka o vykoupení se, odehrávající se mimo vězení je oproti dokonalé a drsné trojce značně sentimentální a zbytečně hrající na city... ale stejně příběh nikoho nezajímá, takže to nevadí. Hlavní parte tu hrají bitky a ty jsou jako vždy s dokonalou choreografií a perfektní kamerou. I když tentokrát není pod režií podepsán mistr Florentine, tak to není vůbec poznat a jistě z producentského křesla dohlížel na každý záběr. Pokud se bude další díl odehrávat ve vězení, tak to bude jistě nářez srovnatelný s trojkou. 77% ()

YoZo8

Všetky doterajšie filmy s Yurim Boykom mám úprimne rád. Sú to také chlapské filmy plné bitiek. Dej je síce plytký ako rieky na rovníkovej Afrike, ale koho to trápi. Ja si otvorím pivko, dám niečo pod zub, urobím si pohodu a nechám sa unášať testosteronovým divadlom. Prosto len fandíte dobrému chlapíkovi a ten bije všetkých zlých naokolo. Čo na tom, že v realite by bol zmračený tak, že by ho ani Dr. House nezoskrutkoval. Aj tak Vás to baví pozerať, miestami aj viac ako boxerské súboje Rockyho Balboi. Angličan Scott Adkins je rovnako sympatický Rus ako jeho krajan Jude Law vo filme Nepriateľ pred bránami. Má super figúru, drsný ale charizmatický ksicht, hrubý hlas a keď rozprava tou jeho angličtinou s ruským prízvukom, tak sa ho bojím aj ja :D. Adkins v civile vyzerá úplné normálne až nezaujímavo, no keď si zapusti bradu a fúzy, dajú na neho tie smiešne kérky, až potom vyzerá ako korba Yuri Boyka. Tento charakter mu neskutočne sedí. Viacerým vadí, že sa Yuri v tejto časti až príliš pokresťančil, no mne to nevadilo. Hra Rusa a Rusi sú veriaci, tak nevidím problém, že je Boyka pravoslavný. Mňa práve teší, že sa tá jeho postava každým dielom vyvíja viac a viac. Už to nie je ten namyslený, arogantný a drzý zabijak, ale už sa v ňom ozýva aj svedomie a to sa mi páči. Tvorcovia vedia, že s dejom veľa vody nenamútia, tak dávajú všetku svoju energiu do čo najlepšieho zobrazenia jednotlivých MMA súbojov, Tie sú miestami z ríše fantázie, no do tohto filmu sa skrátka hodia. ()

iXtr3m3

Nebol to ako fenomenálna dvojka a trojka, ale bolo to fajn. Možno až príliš chcel film zo seba vydať viac ako na čo mal a to v dramatickej a osudovej rovine, ale záver s návratom to napravil a konečne dobrú úlohu dostal "Beast" Martyn Ford... :) ()

divak84

tak ono.. na co jineho než na další stupen rychlosti Adkinsových otoček, se tady má člově těšit že jo..fantastické souboje, na nic jineho tato serie necílí. takže hodnotím jen fight scény. ()

Litvicek

Lehce naivní ale je to čistá zábava doplněná mistrovskou práci s kamerou a bojovou choreografií. Bavilo velice, takže dobře odvedená práce. ()

SpaceOdyseus

Nema cenu vubec resit dej. Ten tu je jen jako debilni zaminka pro bitky. A ty bitky? Jsou kvalitni, to ano. Vse je krasne prehledne, nic se neschovava za strih. Ale je jich tolik a jsou si tak moc podobne, ze jsem videl prvni a videl jsem vsechny. Za me je Boyka zklamani, ktere nesaha po kotniky dvojce a trojce. ()

Krabak

Nemyslet nad příběhem...opravdu, tak nelogický děj se jen tak nevidí. Tady jde jen o to zkouknout fighty, které jsou snad ještě horší jak v předchozích dílech a rychle smazat... velké zklamání. Někdo chtěl jen z "Neporazitelného" vytřískat do čtvrtice jen další chechtáky.--->30% ()

AdamesWWE

[9/10] Priamočiary akčný film, ktorému zmena prostredia mimo väzníc určite prospela. Adkins vo svojej životnej úlohe, hrá dobre a film odsýpa jedna radosť, som rád aj za ženskú postavu v deji ktorá tam má svoje opodstatnenie. Bavila ma aj akcia, bitky boli parádne a myslím si že je to najlepšia časť z tejto série. ()

Lefty86

Čekalo se na vydání a když už to vypadalo že budem čekat ještě déle bác a v diskuzi příspěvek že je venku. Je to klasická arénovka, s jistým náznakem příběhu. Jako by kopírovali kariéru Van Damma , který měl Krvavý sport, Kickboxera a pak Lví srdce kde bylo taky něco málo příběhu. Napravený vrah je zdrcený po zabití soupeře v ringu :-) Adkins předvádí skvělou choreografii, parádní muskulaturu. Skvělý film ()

Paldiny

Zabudnite na turnaje v mene odplaty, tu sa bojuje za odpustenie. Boyka cíti vinu za smrť súpera, a preto vyhľadá jeho manželku, aby jej pomohol tak, ako si ona sama pomôcť nedokáže. Teraz nehovorím o živočíšnom sexe, ani romániku pre slečinky, ale o poctivých mlátičkách za správnu vec, neférových gangstroch a skorumpovaných fízloch. Boyka má navyše nabitý program, preto niet času na čuchanie k ružiam, čiže kto má blbé reči skončí s krvavým šrámom. Ako chlapík, ktorého 2x päsťou usadil do kresla, podobne ako kedysi Seagal toho svojho do telefónnej búdky. Zásadné info, pán Florentine, ten čo sérii pripol nálepku "dokonalá", nenechal nič náhode a na natáčanie dohliadal čoby producent. Nedovolil tak tomu, aby neskúsené ruky za kamerou prispeli k otupeniu najsilnejších zbraní a tie strieľajú pekne zostra. Zápasov je kupa, ich kvalita luxusná a Adkins skrátka charakter. Takže, keď náhodou dostáva na frak od tlupy goríl s bejzbalkami, bolí to aj vás. Za mňa teda spokojnosť a zbožné prianie, aby to Boyka s tým náboženstvom nabudúce toľko nepreháňal a aby dorazil skôr, než za ďalších 6 rokov. ()

janesX

Silne veriaci Boyka má výčitky svedomia a ide sa teda ospravedlniť pozostalej vdove po zabitom súperovi z ringu . Netuší že pri tom riskuje slobodu ktorú chudák tak ťažko získal v predošlej časti. Príbeh je teda pekný, súboje samozrejme tiež (aj keď nie tak výrazné), Boyka si dokonca aj zastrieľa, aby vyšiel zo stereotypu. Čo by sa tu dalo skritizovať ak by som musel tak sú to príliš jednoduché dialógy. No zase Scott Atkins tu nieje na to aby sa tu vykecával. Mám z toho tak triapol hviezdny pocit, takže zaokruhlené ****. ()