Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1998, 151 min (Director's cut: 153 min)

Než se začne odpočítávat start spásného letu, má i scénář ten správný drajv, který spolu s efektní klipovitou (a bohužel repetivní) Bayovou režií vytváří příjemný popcorňák. Pak příjde příbehová bezradnost a tupé vršení rádoby strhujících situací ve stylu "už zas se něco pokazilo" a z plátna pokoutně vystrkuje růžky paní nuda.(15.3.2008)

Jeden z filmů, který si pustím třeba každej den a vůbec mi to nevadí...Miluju památné věty, které rozesmějí i rozpláčí... např. Teď Vám ukáži, jak se to řeší na ruské stanici... buch buch buch.. Stejně se všechno vyrábí na taiwanu :).. nebo... Herry to je můj úkol... Ne!! Tvůj úkol je postarat se o moji holčičku... nebo moje nejoblíbenější.. VYHRAJEME GRAICE!! a... Dovolte, abych podal ruku dceři nejlepšího chlapa, kterého jsem mohl poznat. Ale nejen tohle dělá z toho filmu opravdu vynikající podívanou.(31.3.2009)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Toho klišé tam je vážně hodně, ale kupodivu mne to v tomto snímku vůbec nebije do očí. Právě naopak, k tomuto filmu onen patos patří a dělá jej tím, čím je. Michael Bay tu předběhl dobu o dobrých pár let a naservíroval v kině takové vizuální hody, že se o filmu zaníceně mluvilo ještě před Transformery. A nevím, jak ostatní, ale mě ten konec vždycky tak hrozně dojme... :-)(8.1.2008)

Obšlehnutých TUCET ŠPINAVCů a teď nemyslím jen námět, ale hned několik scén (psychologické testy, "maturitní ples") i postav (dobrácký obr, úchylák, který se na konci vymkne kontrole). Bayův první blockbuster, svižný, vizuálně i herecky nařachaný a ještě neumořující scénáristickou prázdností a přílišnou délkou, kterým s přehledem vydrtil konkurenční DRTIVÝ DOPAD a GODZILLU. A který už Bay bohužel nikdy nepřekonal. Hvězdu dolů za ten ultralidový blockbusterový humor (zasmál jsem jen na hláškách Stormareova ruského astronauta) a za poněkud těžkopádnou druhou polovinu, kde parádní akční scény (nehoda na ruské stanici, ztroskotání na asteroidu, jízda po asteroidu se skokem přes propast) brzdí nudné vrtání a politika.(25.5.2014)

Ano je to přitažené za vlasy, je to i místy stupidní, laciné, popcornové ale není to jedno, když mě ten film bavil po celou dobu a u závěrečné scény i kápla nějaká ta slzička. Myslím si, že většina recenzentů hledá v tomto filmu nějaké poselství nebo prostě filmovu kvalitu( Forrest Gump). Máte pravdu, není tam. Armageddon se nás snaží bavit a myslím, že mu to jde na výbornou a právě o tom snad filmy jsou....(14.11.2007)

• - Když Bruce Willis dostane informaci, že Ben Affleck spustil 2ku, zahodí golfovou hůl a jde za ním. Když však přijde k němu domů, tak pomocí té hole kterou zahodil pryč, zvedá spodní prádlo Liv Tyler. (Rebbit)

• - Ve filmu je i ve vesmíru slyšet zvuk, přestože tomu tak ve vakuu být nemůže. (deadman93)

• - Pohled na hořící pásovec je nelogický, protože ve vesmíru není kyslík a oheň tak nemůže vůbec vzniknout. (Jihočech)