Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1998, 151 min (Director's cut: 153 min)

Tak dlouho jsem se na něj díval, až jsem se definitivně zamiloval. Ukočírovaná dávka absolutního patriotismu se spoustou romantického patosu a katastroficky laděných akčních scén. Bay tu poprvé popustil uzdu své megalomanské ničící fantazii a stvořil nejlepší katastrofický film, co jsem kdy viděl. Willis nikdy nebyl tak zbožňováníhodný hrdina.(23.7.2007)

No docela by mne zajimalo, proč Ben Affleck si do vesmírného vozidla jménem pasovec vzal Lva a "Medvěda" tedy z něj udělal pěkný zvěřinec. Zase ruská oprava je ruská oprava. No much to má víc než moc, ale je to dobrá oddechovka, i když momunentalní. A písnička od Chantal Kreviazuk - Leaving On A Jet Plane je půvabná, minimalně jako zpěvačka sama!;-)(25.10.2008)

Film rezirovanej Michaelem Bayem, obsazeni plny hvezd (z toho spoustu mam rad - Thornton, Buscemi, Duncan, Griffin..), v hlavni roli Bruce Willis a dobry triky a presto 3*? Bohuzel jo, protoze pro me to je nejhorsi Bayuv film, ktery me celkem nudil. Americke vlastenectvi je tu dohnano skoro az na maximum, jenze ve vysledku mi bylo uplne jedno jesli meteorit dopadne nebo ne. Navic tu je spousta klise a predvidatelny konec. Hodne za to muzou scenar, protoze ten neni nijak komplikovanej a herecky vykony, ktery jsou sice dobry, ale precejen takovy mdly. Ale aspon hudba se docela povedla, protoze celkem slusne dotvari dej a misty je film diky ni napinavej. Ne, ze by to byl spatnej film, ale je proste jen skutecne lehce naprumernej.(6.5.2005)

Tohle je opravdová srdcovka plná kvalitního humoru a hrdinů. Jen těžko bych hledala lepší elitu. Charisma Bruce Willise je nepřekonatelné, na Bena Afflecka se nemůžu vynadívat, "krysa" Steve Buscemi mě tooolik rozesmíval a M.C. Duncan filmu vždy dodá takovou tu potřebnou tečku. Perfektní režie, bombastický scénář a velkou slabost mám i pro hudbu z tohoto filmu. Pro mě 100%. Víc než dostatek smíchu i pláče.(13.2.2011)

Jak já tyhle nechutný americký patosy nenávidim! Problém ale je, že je to chvílemi i docela vtipné. Steve Buscemi jako übersexy "lovec" a polocvok je jako vždy k sežrání - docela jsem se bavila (beztak jsem Armageddon viděla víckrát než jednou právě kvůli němu). K dobru lze filmu přičíst i pětivteřinová přítomnost mistra vedlejších rolí, Udo Kiera (snad sem můžu hodit i jednu perlu v podobě části jednoho interview s ním: "Michael Bay - natočil jsem s ním předtím několik reklam - zavolal: Podívej, lidi od castingu si nemyslí, že bys moh hrát jednoho z těch doktorů. A já: Ó jak dramatické! Někdo omdlel, někdo zemřel, ohh, nebesa spaste jeho duši. Řekl: Mám pro tebe dárek. Dám ti všechny své herce na hodinu - znervózni je. Improvizuj. Jsi ten psychiatr, než jdou na ten šutr, můžeš si s nimi popovídat. Takže jsem tam měl Steva Buscemiho, Bruce Willise, Bena Afflecka, Michaela Duncana, všechny. A bylo úžasné sledovat jak umí improvizovat. Kamera byla za mnou, takže to bylo na nich. Michael chtěl jednoduše nějaké jejich reakce. Mnoho amerických herců se děsí improvizace. Musí se držet svých lajn, protože si je našprtali V Americe vybírají typy. V Evropě najmou dobré herce a ti tu postavu utvoří. V Evropě ji může hrát kdokoli, tvoří ji svým hraním. A já tam byl, abych je vyved z rovnováhy, aby se přestali ovládat. Třeba jeden chlápek přišel a smet všechno ze stolu. A já řikám: To sebereš. On: Ne. Já: Tak nikam nejdeš. To uklidíš, teď hned." - "A zvednul?" - "Zvednul, samozřejmě. Byl to Steve Buscemi. Jeden z nejlepších na improvizaci, skvělý herec." ). Klidně se na tohle podívám zase - a při oněch "srdceryvných" scénách se půjdu třeba vyčůrat...(6.4.2006)

• Liv Tyler

• - Spoiler: Ve filmu se objevuje celá řada chyb týkajících se gravitace, která na asteroidu není. Příkladem je scéna, kdy je jeden ze členů spuštěn do díry pro nálož a zavadí o stěnu, ze které padají kameny. Stejně tak si při přistání na asteroidu raketoplán chová, jako kdyby přistával na Zemi, a ne na objektu bez gravitace. Při hroucení asteroidu pak odlétají kusy skal, které posléze dopadají na zem a navíc zůstavají na místě. (Kumy)

• - Ve scéně před startem raketoplánu mluví A.J. (Ben Affleck) s Harrym (Bruce Willis), přičemž je za nimi vidět slavný nápis Hollywood. Mys Canaveral, ze kterého mají odlétat, se přitom nachází na Floridě. (Anthro)

• - Během scény, kdy se střídají záběry na lid po celém světě, je všude vždy světlo. Na některých místech však musí být noc, případně by se mělo minimálně stmívat. (Anthro)