Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1998, 151 min (Director's cut: 153 min)

Tohle je opravdová srdcovka plná kvalitního humoru a hrdinů. Jen těžko bych hledala lepší elitu. Charisma Bruce Willise je nepřekonatelné, na Bena Afflecka se nemůžu vynadívat, "krysa" Steve Buscemi mě tooolik rozesmíval a M.C. Duncan filmu vždy dodá takovou tu potřebnou tečku. Perfektní režie, bombastický scénář a velkou slabost mám i pro hudbu z tohoto filmu. Pro mě 100%. Víc než dostatek smíchu i pláče.(13.2.2011)

Ultra drsný a hláškující Bruce Willis zachraňuje planetu v možná nejznámějším Hollywoodském katastrofickém spektáklu o konci planety pod režijní taktovkou Michaela Baye. V tom mu vypomáhá Ben Affleck a duševně i citově s oběma hrdiny souznívá Liv Tyler. A do toho všeho zpívá Steven Tyler se svými plně otevřenými ústy, a zatímco na něj proudí suchý písek, onu známou, obehranou, avšak stále líbivou melodii o tom, že "nechce zmeškat jedinou věc." Když jsem Armageddon viděla poprvé, byl to Armageddon a Bruce. Nyní je to Armageddon, Bruce a Michael Bay. Zkrátka typická komerční, patosovitá, popcornová podívaná nabitá akcí i triky. "Harry, ty hodiny na tý třímetrový atomový bombě tikaj."(29.12.2011)

Bad guy - Asteroid se rozhodne zničit bezbrannou vesnici - Zemi. Ta si proto najme sedm statečných, dostatečně šílených a s patřičným know-how, aby se s padouchem vypořádali a ukázali mu, že tentokrát si opravdu vybral špatnou trajektorii. Výborná scifi pohádka. Na rozdíl od „Drtivého dopadu“ který trošku dusí snahou o jakousi realističnost, tenhle film obsahuje dostatek stylizovanosti a archetypů na to, abych se mohl od reality odpoutat a parádně si ho tak užít.(14.3.2005)

Obšlehnutých TUCET ŠPINAVCů a teď nemyslím jen námět, ale hned několik scén (psychologické testy, "maturitní ples") i postav (dobrácký obr, úchylák, který se na konci vymkne kontrole). Bayův první blockbuster, svižný, vizuálně i herecky nařachaný a ještě neumořující scénáristickou prázdností a přílišnou délkou, kterým s přehledem vydrtil konkurenční DRTIVÝ DOPAD a GODZILLU. A který už Bay bohužel nikdy nepřekonal. Hvězdu dolů za ten ultralidový blockbusterový humor (zasmál jsem jen na hláškách Stormareova ruského astronauta) a za poněkud těžkopádnou druhou polovinu, kde parádní akční scény (nehoda na ruské stanici, ztroskotání na asteroidu, jízda po asteroidu se skokem přes propast) brzdí nudné vrtání a politika.(25.5.2014)

// Distribútor: Buena Vista // Počet premietajúcich kín v USA: 3,184 // Otvárací Víkend USA: $36,089,972 // Armageddon je jeden z mojich najobľúbenejších filmov plný akcie, patriotizmu, romantiky a drámy. Osobne si nedokážem predstaviť lepšie herecké obsadenie než to, ktoré je. 554 miliónové tržby svedčia o tom, ako kvalitný a sympatický tento film je. Armageddon je najlepší katastrofický film 20 storočia..... 100%(30.12.2010)

• Liv Tyler

• - Do hlavní role tvůrci zvažovali obsazení Arnolda Schwarzeneggera. (Rominator)

• - Ken Hudson Campbell se zeptá doktora, jestli viděl Pulp Fiction. Celkem tři herci hráli jak v Armageddonu, tak ve zmíněném Pulp Fiction. (don corleone)

• - Spoiler: Postava Freda Noonana byla inspirována skutečnou postavou pilota Freda Noonana, a tato postava se mimo jiné objevila také v seriálu Star Trek. Stejně jako ve filmu, ani Noonan svůj let nepřežil. (FredNoonan)