Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1998, 151 min (Director's cut: 153 min)

• cheyene

Čeho se tvůrci dopustili?: a) Ben Affleck s Liv Tyler mají romantickou schůzku při západu slunce. Při záběru z dálky leží za svým autem, při detailu však vedle auta. b) Když přijde Bruce Willis za Benem Affleckem a vyhrožuje mu golfovou holí, která mezi záběry mění pozici. Jednou je konec hole natočen směrem doprava, poté zase doleva. c) Kosmonauty k raketoplánu přiváží autobus, ze kterého postupně všichni lezou a je vidět, že mají nasazeny sluneční brýle. Když se pak seřadí vedle sebe a jdou k raketoplánu, nikdo z nich nemá nasazeny sluneční brýle. Přitom nikde nebylo vidět, že by si je sundavali. d) Jak mohl ve vesmíru hořet pásovec, když tam není kyslík? e) Po tom co Ben Afflek přeskočí (nebo přeletí) s tím svým rypadlem propast na steroidu a rypadlo zastaví na druhé straně na svahu, je ve světlech nasvícených z rypadla vidět, že celý svah je zarostlý zelenou trávou. f) Ve scéně, kdy Lovec sedí na jaderné hlavici, se Harry ptá Maxe, kolik mají vyvrtáno. Mají 45 metrů. O chvíli později (nejvýš 15 minut) dojde k výbuchu pásovce. Ale po příjezdu A.J. jim zbývá vyvrtat 75 metrů. To znamená, že by za tu chvíli museli vyvrtat 120 metrů. Při tom, jak dlouho se dostávali pod 20 metrů, je to dost nepravděpodobné. .......... a našlo by se víc nedostatků :)), ........ V zásadě příjemná podívaná, Ameriku propagující, SPOILER završením celého "trháku" je dojemná scéna s umírajícím otcem a spasitelem světa - B. Willisem, kdy mu před očima probíhá celý život ...Když má divák hodně slabou chvilku, tak to možná zafunguje.../SPOILER Dobrá píseň: Chantal Kreviazuk - Leaving On A Jet Plane(1.2.2007)

Říkejte si co chcete, ale Armageddon se mi moooooooooc líbil. Michael Bay prostě umí (na Skálu to ale zdaleka nemá) a dokazuje to i tady. Bruce Willis je charizmatický až běda, Liv Tyler je pěkná, Steve Buscemi hláškuje ostošest a Billy Bob Thornton je ten správnej týpek jako vždy. Hudba je jedna z nejlepších, co daný žánr nabízí. Tady mi nevadil dokonce ani dabing (ten originální, na Nově dabovat prostě neumí). Co si víc přát.(29.12.2005)

Asi jsem legendární Armageddon viděl už dříve, ale pořádně jsem to zkouknul až teď. Willis a Bay! Nejlepší kombinace. Mistr výbuchů si taky jednou zařádil ve vesmíru a připravil takovou epickou podívanou, jakou jsme od něj zvyklí vídat už od Mizerů PS : Ty filmové narážky prostě super - 1) Žere mi mojí Godzillu! - rok 1998 oba filmy... 2) Chewbacca!? Viděl jsi vůbec Star Wars!? ...90%(18.8.2014)

Průměrný film. Sice je tu znovu akční a vizuální podívaná a pokus o romantiku, ale také nesnesitelný (a narozdíl od Pearl Harbouru neobhájitelný) americký patriotismus. Navíc mě docela naštvala postava ruského kosmonauta Lva Andropova v podání Petera Stormareho (Američani prostě ruské mentalitě nerozumí!). Kladným bodem je (jak to v Bayových filmech bývá) hudba, a to v podání Aerosmith.(17.12.2007)

Scénář: Jonathan Hensleigh, J.J. Abrams .. Klišé? možná. Patos? hodně. Vlastenectví? celosvětové .. no a co!? Já prostě Armageddon miluji! Se vším a pořád stejně. Tohle opravdu musíte brát s nadhledem!! Pak si užijete nebeskou akční jízdu, jakou umí servírovat only maestro Bay.. ___ Dokonale namixovaná porce akce, zábavy a emocí. Výtečný scénář, pestré herecké obsazení (famózní Bruce Willis především), přesný soundtrack (jak kompozici Trevor Rabin tak 'I Don't Wanna Miss A Thing' bezmezně zbožňuji), extatická kamera, vizuální efekty a cool dynamická režie. Chuťovka, kterou si můžu dát kdykoliv znovu. 100%. ___ "In memory of those who made the ultimate sacrifice so others could reach for the stars."(6.2.2005)

• Liv Tyler

• - Ve filmu je i ve vesmíru slyšet zvuk, přestože tomu tak ve vakuu být nemůže. (deadman93)

• - Keď Harry (Bruce Willis) nájde svoju dcéru Grace (Liv Tyler) s A.J.-om (Ben Affleck) v hangári a háda sa s ostatnými spolupracovníkmi o ich vzťahu, vyčíta Oscarovi (Owen Wilson), že ho poučuje a pritom je len o päť minút starší ako jeho dcéra Grace. V skutočnosti mal Owen Wilson v čase natáčania 30 rokov a Liv Tyler dvadsať. (croxika)

• - Kdyby se opravdu řítil na Zemi astreroid o velikosti Texasu a vrtákům by se podařilo jej před nulovou bariérou rozpůlit, tak obě půlky letící v těsné blízkosti kolem Země by vyvolaly obrovské přílivové běsnění, v jehož vodách by zemřely milióny lidí. (Trainspotter)