Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1998, 151 min (Director's cut: 153 min)

Armageddon se blíží rychlostí 35000 km/h, a že se Michael Bay na filmové scéně znovu objevil ve velkém stylu, dokazuje úvodní desetiminutové inferno, kdy se nejprve raketoplán na oběžné dráze a posléze celý Manhattan octne pod smrtící palbou meteoritů. Kosmické balvany likvidují automobily, penetrují výškové budovy a všechno to působí tak fantasticky, že bezmyšlenkovitě koušu kolu a srkám popcorn. Tempo filmu je strhující, uhání jako hladový gepard, typicky bayovská kamera sleduje typicky bayovské obrazy (vrtulníky ve sluneční záři, dlouhé zpomalené pohledy lidských očí). Některé scény jsou sice klišovité a vlastenectví čouhá z filmu jako Harryho ropná plošina z moře, ale tady jde přeci o zábavu, tuny vtipných hlášek a o strhující vizuální efekty a všeho se nám dostává v plné míře. K tomu navíc ještě spousta dobrých herců, nadpozemsky krásná hudba Trevora Rabina, sympatické Bayovo cameo a titul nejvýdělečnějšího filmu roku 1998. 90%. 140 miliónů dolarů(rozpočet)/553,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(14.8.2007)

Ano je to přitažené za vlasy, je to i místy stupidní, laciné, popcornové ale není to jedno, když mě ten film bavil po celou dobu a u závěrečné scény i kápla nějaká ta slzička. Myslím si, že většina recenzentů hledá v tomto filmu nějaké poselství nebo prostě filmovu kvalitu( Forrest Gump). Máte pravdu, není tam. Armageddon se nás snaží bavit a myslím, že mu to jde na výbornou a právě o tom snad filmy jsou....(14.11.2007)

• Radek99

Pro mne osobně esence filmové hrůzy... Americký patriotismus dávkovaný v koňských dávkách a kýčovitost (a to dokonce nejenom ta žánrová) nepopsatelného kalibru. Těm plochým a bezobsažným scénám se jenom směji... Typický zpomalený záběr na astronauty v červených kombinézách jdoucí neohroženě vedle sebe... hrdinní filmoví plyšáci! Je to jako estetika romantického klipu, jenomže natažená na neuvěřitelných 144 minut... Každá stylizace má své hranice a tyhle Michael Bay legálně překročil někam do země hollywoodských celuloidových trpaslíků... PS: Zajímavé též zkomparovat s hodnocením na imdb.com, lze tak snadno zjistit, jak obrovsky je na čsfd tenhle patetický škvár nadhodnocený...(17.2.2007)

• flanker.27

Mejbí jů vana klouz maj ajz, bat aj vana oupn jór héd jůzing sam ríly big gan, Majkl. Update 11.8.2007: Dnes to zase božský Bruce dokázal. Ale tentokrát, tentokrát měli teda všichni namále :)). Tak jsem si zrovna říkal, že jsem byl v hodnocení možná až příliš krutý, ale závěr filmu mě utvrdil. Mě prostě nikdo nenamluví, že to Bay s tím patetickým patriotismem nemyslí vážně.(19.5.2006)

Na Armageddon je potřeba se duševně připravit. Když si řeknete, že jdete na film Michaela Baye, nesmíte očekávat nic souvisejícího s realitou a připravíte se na velké množství patetického patriotismu, zpomalených záběrů, akce přitažené za vlasy a typizovaných postav, převážně hrdinů. No, když tohle svoje očekávání vynásobíte třikrát, budete z poloviny připraveni na to, co uvidíte v Armageddonu! Že to nejde? Já vím, připravit se tak, aby vám Armageddon nepřipadal směšný je prostě nemožné!(5.2.2006)

• - Spoiler: Ve filmu se objevuje celá řada chyb týkajících se gravitace, která na asteroidu není. Příkladem je scéna, kdy je jeden ze členů spuštěn do díry pro nálož a zavadí o stěnu, ze které padají kameny. Stejně tak si při přistání na asteroidu raketoplán chová, jako kdyby přistával na Zemi, a ne na objektu bez gravitace. Při hroucení asteroidu pak odlétají kusy skal, které posléze dopadají na zem a navíc zůstavají na místě. (Kumy)

• - Spoiler: Start a let obou raketoplánů v blízkosti, jak je uvedeno ve filmu, je z fyzikálního hlediska s ohledem na vzájemné poškození velmi nepravděpodobné. (Pe4Ce22)

• - Michael Bay chtěl, aby si herci napsali sami své požadavky, které pak čte Bruce Willis jako podmínky. (don corleone)