Reklama

Reklama

Armageddon

  • USA Armageddon (více)
Trailer
USA, 1998, 151 min (Director's Cut: 153 min)

Režie:

Michael Bay

Hudba:

Trevor Rabin

Hrají:

Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Ben Affleck, Liv Tyler, Will Patton, Steve Buscemi, William Fichtner, Owen Wilson, Michael Clarke Duncan, Peter Stormare (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Ve hvězdném obsazení vyniká nejen brilantní Bruce Willis, ale také držitel Oscara Ben Affleck, Billy Bob Thornton, Liv Tylerová, Steve Buscemi a Will Patton. Armagedon přináší meteorickou smršť akce a dobrodružství, které vám nepochybně vezmou dech. Když se výkonný ředitel NASA Dan Truman (Thornton) dozví, že Zemi zbývá 18 dní do srážky s asteroidem velikým jako Texas, má jedinou možnost - ihned sestavit a vyslat do vesmíru tým specialistů, kteří dokáží v extrémních podmínkách umístit hluboko do nitra asteroidu jadernou nálož. Velkolepá podívaná s řadou speciálních efektů, výjimečné postavy, vzrušující příběh, jemuž nechybí humor, ani cit, to vše z filmu Armagedon dělá divácký požitek. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 261)

B!shop 

všechny recenze uživatele

Film rezirovanej Michaelem Bayem, obsazeni plny hvezd (z toho spoustu mam rad - Thornton, Buscemi, Duncan, Griffin..), v hlavni roli Bruce Willis a dobry triky a presto 3*? Bohuzel jo, protoze pro me to je nejhorsi Bayuv film, ktery me celkem nudil. Americke vlastenectvi je tu dohnano skoro az na maximum, jenze ve vysledku mi bylo uplne jedno jesli meteorit dopadne nebo ne. Navic tu je spousta klise a predvidatelny konec. Hodne za to muzou scenar, protoze ten neni nijak komplikovanej a herecky vykony, ktery jsou sice dobry, ale precejen takovy mdly. Ale aspon hudba se docela povedla, protoze celkem slusne dotvari dej a misty je film diky ni napinavej. Ne, ze by to byl spatnej film, ale je proste jen skutecne lehce naprumernej. ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Průměrný film. Sice je tu znovu akční a vizuální podívaná a pokus o romantiku, ale také nesnesitelný (a narozdíl od Pearl Harbouru neobhájitelný) americký patriotismus. Navíc mě docela naštvala postava ruského kosmonauta Lva Andropova v podání Petera Stormareho (Američani prostě ruské mentalitě nerozumí!). Kladným bodem je (jak to v Bayových filmech bývá) hudba, a to v podání Aerosmith. ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Jen jakási úcta ke stylu Michaela Baye, skutečná úcta k Aerosmith, sympatie k Trevoru Rabinovi a ryčné "jabadabadů" počítačovým grafikům mi brání označit tohle "poněkud" patriotické dílko za stejnou "klasiku" jako byl svého času Den Nezávislosti. Ale co, i komerce je třeba, a efektní a zábavná, a k čertu s tím, i dojemná podívaná to byla...60% ()

Ampi 

všechny recenze uživatele

No docela by mne zajimalo, proč Ben Affleck si do vesmírného vozidla jménem pasovec vzal Lva a "Medvěda" tedy z něj udělal pěkný zvěřinec. Zase ruská oprava je ruská oprava. No much to má víc než moc, ale je to dobrá oddechovka, i když momunentalní. A písnička od Chantal Kreviazuk - Leaving On A Jet Plane je půvabná, minimalně jako zpěvačka sama!;-) ()

StarsFan 

všechny recenze uživatele

Žádná dokonalost v oblasti filmu, ale pořád fajn film, který se podařil hlavně v originálu. Michael Bay přináší na světlo světa (nebo spíš asteroidu) zase své americké vlastnenectví, ale proč ne. Ano, tenhle film je plný klišé a v podstatě by si nezasloužil ani ty tři hvězdičky... nicméně ale má Bruce Willise a Billyho Boba Thorntona a s těmi pro mě nemůže být žádný film průměrný :-) ()

Galerie (87)

Zajímavosti (88)

  • Ve vesmíru je slyšet zvuk, přestože tomu tak ve vakuu být nemůže. (ČSFD)

Související novinky

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

67letý legendární herec mnoha ikonických rolí Bruce Willis ukončil kariéru v březnu loňského roku kvůli afázii, nemoci, která poznamenala jeho schopnost mluvit a porozumět řeči. Tou dobou měl… (více)

Roland Emmerich zničí Měsíc

Roland Emmerich zničí Měsíc

09.05.2019

Režisér Roland Emmerich (Den nezávislosti, 2012) má pověst tvůrce, který rád ničí věci. Města, planety, kariéru Williama Shakespeara – ve jménu zábavy to zničí všechno. Jeho nový velkofilm Moonfall… (více)

Emmerich chystá další katastrofu

Emmerich chystá další katastrofu

25.06.2016

S trojkou Dne nezávislosti to zatím nevypadá moc růžově, i kdybychom se jí ale dočkali, Roland Emmerich nejdřív natočí sci-fi Moonfall. Studio Universal film popisuje jako kombinaci 2012 a Blízkých… (více)

The Rock poletí do vesmíru

The Rock poletí do vesmíru

10.05.2015

Sci-fi žánr je znovu v kurzu. Strážci Galaxie vydělali balík a sedmé Star Wars čeká stejný osud, takže není divu, že se studia perou o potenciálně výdělečné náměty. Nejnověji se strhla válka o Alpha… (více)

Reklama

Reklama