Armageddon

Trailer
Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller
USA, 1998, 151 min (Director's Cut: 153 min)

Amatérský astronom objeví velké těleso, které míří přímo k Zemi. Poté ředitel NASA informuje prezidenta, že za osmnáct dnů se Země srazí s asteroidem velikosti Texasu, který zničí veškerý život na planetě. Po usilovném hledání způsobu, jak katastrofě zabránit, je jasné, že jedinou nadějí je přistát na asteroidu a pomocí jaderné nálože se pokusit asteroid roztrhnout tak, aby jeho části Zemi minuly. Okamžitě se začnou připravovat dva týmy astronautů, které mají akci provést. Na pomoc je přizván také Harry Stamper, jeden z nejlepších hloubkových vrtařů na světě. Ten přesvědčí vedení NASA, že takovou práci astronauti nezvládnou, a nabídne se, že se o to pokusí s partou svých vrtařů. Během přistání na povrchu asteroidu dojde k neštěstí. Jeden z raketoplánů je zasažen rojem úlomků a zřítí se. Nikdo netuší, že část posádky přežila a vydává se ve speciálně upraveném voze k místu plánovaného vrtu. Posádka druhého raketoplánu se mezitím pustí do práce, kterou však komplikují nečekané potíže. (TV Nova)

Trailer

Recenze (1 233)

KevSpa

Michael Bay si poprvé výrazněji pohrává s americkým vlastenectvím dohnaném až do krajních mezí. Ti, co dovedou číst mezi řádky, chápou, že si z něj ve skutečnosti dělá legraci. Každopádně pro někoho nesnesitelné, pro jiné velmi zábavné. Rozhodně je Armageddon opět skvělou akční jízdou, jak jí máme u Baye rádi. Potvrzuje, že je nejtalentovanějším akčním režisérem, jeho styl je zkrátka nezaměnitelný. ()

kleopatra

Díky kouzlu nechtěného jsem si u této ódy na hrdinství pobrečela. Smíchy! U Buscemiho "kosmicky dementní" postavy (slezte z té bomby - já chtěl jen cítit tu sílu mezi nohama) to je ok, ale smát se u tak vážných věcí jako je záchrana Země? A ty stále stejné nájezdy kamery na zděšené obličeje a fotky hrdinů, padající hrnky a pochody "gradiátorů" - jak jinak než zpomaleně, pády do náručí (jsi bezva táta, kluk, holka), co věta to canc a ještě podbarvený smyčci... tak nepobaví komedie, která to má v popisu práce. ()

Galadriel

Dost podprůměrný film s Willisem, dost podrpůměrný film obecně. Bylo to celkem slušné až do té doby, kdy se dostali na ruskou orbitální stanici. Pak už nás nečeká nic zajímavého, jenom střídání záběrů s příšerným střihem a kamerou, ze kterých někdy až bolí hlava a obrovských citových výlevů. Pěkné triky a první část za 4*, zbytek za 0*, takže výsledek je jasný. ()

Gemini

Jen jakási úcta ke stylu Michaela Baye, skutečná úcta k Aerosmith, sympatie k Trevoru Rabinovi a ryčné "jabadabadů" počítačovým grafikům mi brání označit tohle "poněkud" patriotické dílko za stejnou "klasiku" jako byl svého času Den Nezávislosti. Ale co, i komerce je třeba, a efektní a zábavná, a k čertu s tím, i dojemná podívaná to byla...60% ()

golfista

Když jsem Armageddon viděl poprvé v českém znění, tak jsem se musel na mnoha místech smát (nejenom tomu americkému vlastenectví). Nevím jestli to bylo překladem, ale v originále jsem to přijal daleko příznivěji a jako akční sci-fi zábavu jsem si ho dokonce oblíbil :) ... Jak se dá vyniknout vedlejší roli dokázal Peter Stormare, který si zahrál svého ruského astrounauta s velkou chutí. Je až neuvěřitelné, že když doma hledám něco pro zábavu bez nároku na velkou mozkovou aktivitu, kolikrát padne volba právě na tohle DVD. ()

• Ve filmu je zmíněno, že asteroid je velikosti Texasu. To by musel v průměru mít 1 400 kilometrů. Největší z asteroidů ve sluneční soustavě, Ceres má při tom „pouhých“ 950 kilometrů. [Zdroj: denik.cz] (Duoscop)
  • Ve scéně před startem raketoplánu mluví A.J. (Ben Affleck) s Harrym (Bruce Willis), přičemž je za nimi vidět slavný nápis Hollywood. Mys Canaveral, ze kterého mají odlétat, se přitom nachází na Floridě. (Anthro)
  • Natáčelo se od 27. srpna 1997 do 29. ledna 1998 v Indii, Francii, na Floridě, Texasu, Číně, New Yorku, D.C., Kalifornii, Jižní Dakotě (kde se natáčel povrch asteroidu), Turecku, Novém Mexiku a v Mexiku. (Varan)