Armageddon

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller
USA, 1998, 151 min (Director's Cut: 153 min)

Ve hvězdném obsazení vyniká nejen brilantní Bruce Willis, ale také držitel Oscara Ben Affleck, Billy Bob Thornton, Liv Tylerová, Steve Buscemi a Will Patton. Armagedon přináší meteorickou smršť akce a dobrodružství, které vám nepochybně vezmou dech. Když se výkonný ředitel NASA Dan Truman (Thornton) dozví, že Zemi zbývá 18 dní do srážky s asteroidem velikým jako Texas, má jedinou možnost - ihned sestavit a vyslat do vesmíru tým specialistů, kteří dokáží v extrémních podmínkách umístit hluboko do nitra asteroidu jadernou nálož. Velkolepá podívaná s řadou speciálních efektů, výjimečné postavy, vzrušující příběh, jemuž nechybí humor, ani cit, to vše z filmu Armagedon dělá divácký požitek. (HBO Europe)

Trailer

Recenze (1 231)

golfista

Když jsem Armageddon viděl poprvé v českém znění, tak jsem se musel na mnoha místech smát (nejenom tomu americkému vlastenectví). Nevím jestli to bylo překladem, ale v originále jsem to přijal daleko příznivěji a jako akční sci-fi zábavu jsem si ho dokonce oblíbil :) ... Jak se dá vyniknout vedlejší roli dokázal Peter Stormare, který si zahrál svého ruského astrounauta s velkou chutí. Je až neuvěřitelné, že když doma hledám něco pro zábavu bez nároku na velkou mozkovou aktivitu, kolikrát padne volba právě na tohle DVD. ()

KevSpa

Michael Bay si poprvé výrazněji pohrává s americkým vlastenectvím dohnaném až do krajních mezí. Ti, co dovedou číst mezi řádky, chápou, že si z něj ve skutečnosti dělá legraci. Každopádně pro někoho nesnesitelné, pro jiné velmi zábavné. Rozhodně je Armageddon opět skvělou akční jízdou, jak jí máme u Baye rádi. Potvrzuje, že je nejtalentovanějším akčním režisérem, jeho styl je zkrátka nezaměnitelný. ()

Gemini

Jen jakási úcta ke stylu Michaela Baye, skutečná úcta k Aerosmith, sympatie k Trevoru Rabinovi a ryčné "jabadabadů" počítačovým grafikům mi brání označit tohle "poněkud" patriotické dílko za stejnou "klasiku" jako byl svého času Den Nezávislosti. Ale co, i komerce je třeba, a efektní a zábavná, a k čertu s tím, i dojemná podívaná to byla...60% ()

kleopatra

Díky kouzlu nechtěného jsem si u této ódy na hrdinství pobrečela. Smíchy! U Buscemiho "kosmicky dementní" postavy (slezte z té bomby - já chtěl jen cítit tu sílu mezi nohama) to je ok, ale smát se u tak vážných věcí jako je záchrana Země? A ty stále stejné nájezdy kamery na zděšené obličeje a fotky hrdinů, padající hrnky a pochody "gradiátorů" - jak jinak než zpomaleně, pády do náručí (jsi bezva táta, kluk, holka), co věta to canc a ještě podbarvený smyčci... tak nepobaví komedie, která to má v popisu práce. ()

Galadriel

Dost podprůměrný film s Willisem, dost podrpůměrný film obecně. Bylo to celkem slušné až do té doby, kdy se dostali na ruskou orbitální stanici. Pak už nás nečeká nic zajímavého, jenom střídání záběrů s příšerným střihem a kamerou, ze kterých někdy až bolí hlava a obrovských citových výlevů. Pěkné triky a první část za 4*, zbytek za 0*, takže výsledek je jasný. ()

• Vůbec první se točila scéna, kdy raketoplány vzlétají. Režisér chtěl opravdový start rakety a později řekl, že kdyby se ta scéna nepovedla, nepokračovalo by se v natáčení. (Filipmachi)
  • Bruce Willis měl údajně na své palubní desce fotky svých dcer, aby se mohl lépe citově ponořit do scény, kde se loučí s Grace. (don corleone)
  • Průměrná délka jednoho střihu je 1,5 sekund. (don corleone)