Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1998, 151 min (Director's cut: 153 min)

Klasické schéma katastrofického filmu (nebo téměřkatastrofického nebo jak se tomu říká) vytrhává Bruce Willis. Neměla bych to přiznávat, ale jemu odpustím ledacos. Zejména když se jedná o poměrně slušnou podívanou se spoustou rázovitých postaviček a když si člověk během scének Tylerová-Affleck zacpe uši. Opět bych to neměla přiznávat, ale většinou při spatření některého z téhle dvojice prchám na strom. Jsem nakonec ráda, že jsem nechala strom stromem a byla bych ještě radši, kdyby si Affleck s Willisem na konci vyměnili místo. Ale člověk nemůže chtít všechno, že.(5.7.2007)

Výborný kousek .. a slza ukápla!(25.5.2008)

Michaelu Bayovi se podařilo vystupňovat americké vlastenectví do absurdity. Do vesmíru je vyslána záchranná mise, která má spasit Zemi před srážkou s asteroidem. Hvězdně obsazený film, napětí, výborné efekty, hudba Aerosmith (především I don't wanna a miss a thing je skvělá) to vše patří k naprostým devízám tohoto výborného kousku. I když místama absurdní, tak já se skvěle bavil.(26.9.2007)

U tohohle filmu je nutností vypnout mozek a bavit se nad zručně natočenou akcí, dobrejma trikama a klasickým patosem. Jednoducý, tupý, ale zábavný.(21.9.2002)

Scénář: Jonathan Hensleigh, J.J. Abrams .. Klišé? možná. Patos? hodně. Vlastenectví? celosvětové .. no a co!? Já prostě Armageddon miluji! Se vším a pořád stejně. Tohle opravdu musíte brát s nadhledem!! Pak si užijete nebeskou akční jízdu, jakou umí servírovat only maestro Bay.. ___ Dokonale namixovaná porce akce, zábavy a emocí. Výtečný scénář, pestré herecké obsazení (famózní Bruce Willis především), přesný soundtrack (jak kompozici Trevor Rabin tak 'I Don't Wanna Miss A Thing' bezmezně zbožňuji), extatická kamera, vizuální efekty a cool dynamická režie. Chuťovka, kterou si můžu dát kdykoliv znovu. 100%. ___ "In memory of those who made the ultimate sacrifice so others could reach for the stars."(6.2.2005)

• - V úvodu filmu, kdy se pes zakousne do umělohmotné godzilly, je možné všimnout si, že godzilla mění svou velikost.  (Rebbit)

• - Kdyby se opravdu řítil na Zemi astreroid o velikosti Texasu a vrtákům by se podařilo jej před nulovou bariérou rozpůlit, tak obě půlky letící v těsné blízkosti kolem Země by vyvolaly obrovské přílivové běsnění, v jehož vodách by zemřely milióny lidí. (Trainspotter)

• - Michael Bay chtěl, aby si herci napsali sami své požadavky, které pak čte Bruce Willis jako podmínky. (don corleone)