Armageddon

• USA Armageddon (více)
Trailer
USA, 1998, 151 min (Director's Cut: 153 min)

Michael Bay

Trevor Rabin

Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Ben Affleck, Liv Tyler, Will Patton, Steve Buscemi, William Fichtner, Owen Wilson, Michael Clarke Duncan, Peter Stormare (více)

Ve hvězdném obsazení vyniká nejen brilantní Bruce Willis, ale také držitel Oscara Ben Affleck, Billy Bob Thornton, Liv Tylerová, Steve Buscemi a Will Patton. Armagedon přináší meteorickou smršť akce a dobrodružství, které vám nepochybně vezmou dech. Když se výkonný ředitel NASA Dan Truman (Thornton) dozví, že Zemi zbývá 18 dní do srážky s asteroidem velikým jako Texas, má jedinou možnost - ihned sestavit a vyslat do vesmíru tým specialistů, kteří dokáží v extrémních podmínkách umístit hluboko do nitra asteroidu jadernou nálož. Velkolepá podívaná s řadou speciálních efektů, výjimečné postavy, vzrušující příběh, jemuž nechybí humor, ani cit, to vše z filmu Armagedon dělá divácký požitek. (HBO Europe)

Trailer

Recenze (1 261)

Boss321

Michaelu Bayovi se podařilo vystupňovat americké vlastenectví do absurdity. Do vesmíru je vyslána záchranná mise, která má spasit Zemi před srážkou s asteroidem. Hvězdně obsazený film, napětí, výborné efekty, hudba Aerosmith (především I don't wanna a miss a thing je skvělá) to vše patří k naprostým devízám tohoto výborného kousku. I když místama absurdní, tak já se skvěle bavil. ()

Malarkey

Tato záchrana světa se překvapivě povedla. Jestli někdo mluví o patosu, tak by mě zajímalo, co by říkal, kdyby to vše dopadlo jinak, pozitivněji. Jistě, chvílemi je to hlavně doják, ale to nemění fakt, že dokáže pobavit místnými vtípky, příjemnými herci a neméně akčními scénami, které jsou opravdu povedené, tak jak to Michael Bay umí a i když se to rozjíždí v poklidu a chvíli to trvá, než se banda dostane do vesmíru, existuje pramálo lidí, kteří by tuto odvážnou záchranu nevidělo. Michael Bay je na takovéto filmy expert. Plus je když do něj dokáže nacpat takových hereckých jmen. Je znát, že je respektován v celém Hollywoodu a rozhodně má za co. Armageddon je totiž záchrana, která ne není nemožná, na druhou stranu je značně zábavná na svojí délku a překvapivě logická, což není u filmu takového formátu vůbec k zahození. --- Harry, to je nezákonný! - Není, mám přechodný pominutí smyslů. ()

Faidra

Klasické schéma katastrofického filmu (nebo téměřkatastrofického nebo jak se tomu říká) vytrhává Bruce Willis. Neměla bych to přiznávat, ale jemu odpustím ledacos. Zejména když se jedná o poměrně slušnou podívanou se spoustou rázovitých postaviček a když si člověk během scének Tylerová-Affleck zacpe uši. Opět bych to neměla přiznávat, ale většinou při spatření některého z téhle dvojice prchám na strom. Jsem nakonec ráda, že jsem nechala strom stromem a byla bych ještě radši, kdyby si Affleck s Willisem na konci vyměnili místo. Ale člověk nemůže chtít všechno, že. ()

Xmilden

"I could stay awake just to hear you breathing, Watch you smile while you are sleeping, While you're far away and dreaming, I could spend my life in this sweet surrender, I could stay lost in this moment forever, When every moment spent with you is a moment I treasure. I don't wanna close my eyes, I don't wanna fall asleep, Cause I'd miss you babe, And I don't wanna miss a thing, Cause even when I dream of you, The sweetest dream would never do, I'd still miss you babe, And I don't wanna miss a thing." ....Slzy tam samozřejmě byly. Paradoxně se mě dneska film líbí ještě více než kdysi. Ten tah na bránu a neustálé stupňování tempa je neskutečné. Dneska by podobný film nebylo možné natočit pod 3 hodinovou stopáž. Bay to stihnul odvyprávět za 140 minut. A to tam ještě narval asi tisíc explozí na asteroidu. 100% ()

Slasher

Přes starý matný dojem z kina jsem úplně podcenil, jak skvělý je tohle mix nahláškovaný srandy, béčkový apo-scifi a dojemna, přičemž vše skvěle na střídačku funguje i při delší stopáži, je mega narvaný herecky a silný na téma hrdinství/ parťáctví/ rodina. Byť fakt kravina :D Takže téměř 5* týhle nyní (au, jsme starý) dvacet let starý 90s klasice. Bruce jedna z nejbadassovějších rolí. P.S. Je sranda, že jako lidstvo při všem svym hi-tech pokroku podobnou situace pořád nemáme preventivně pořešený, přitom časem se zákonitě musí stát. A v tom tu i zamrazí. ()

• Obě posádky jedou k raketoplánům společným výtahem a na rampě se rozcházejí. Raketoplány proto zřejmě stojí těsně vedle sebe. Při startu je však vidět, že vzdálenost mezi nimi je minimálně půl kilometru. (Kumy)
  • Ve scéně, kdy Harry (Bruce Willis) vrazí do pokoje, kde najde svou dceru Grace (Liv Tyler) s A.J.em (Ben Affleck), spadne z poličky šedý větrák. V dalším záběru pak tentýž větrák spadne znovu. (Anthro)
  • V úvodu filmu, když se pes zakousne do umělohmotné Godzilly, si lze všimnout, že se velikost figurky mění. (Rebbit)

Související novinky

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

67letý legendární herec mnoha ikonických rolí Bruce Willis ukončil kariéru v březnu loňského roku kvůli afázii, nemoci, která poznamenala jeho schopnost mluvit a porozumět řeči. Tou dobou měl… (více)

Roland Emmerich zničí Měsíc

Roland Emmerich zničí Měsíc

09.05.2019

Režisér Roland Emmerich (Den nezávislosti, 2012) má pověst tvůrce, který rád ničí věci. Města, planety, kariéru Williama Shakespeara – ve jménu zábavy to zničí všechno. Jeho nový velkofilm Moonfall… (více)

Emmerich chystá další katastrofu

Emmerich chystá další katastrofu

25.06.2016

S trojkou Dne nezávislosti to zatím nevypadá moc růžově, i kdybychom se jí ale dočkali, Roland Emmerich nejdřív natočí sci-fi Moonfall. Studio Universal film popisuje jako kombinaci 2012 a Blízkých… (více)

The Rock poletí do vesmíru

The Rock poletí do vesmíru

10.05.2015

Sci-fi žánr je znovu v kurzu. Strážci Galaxie vydělali balík a sedmé Star Wars čeká stejný osud, takže není divu, že se studia perou o potenciálně výdělečné náměty. Nejnověji se strhla válka o Alpha… (více)