Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1998, 151 min (Director's cut: 153 min)

• Galadriel

Dost podprůměrný film s Willisem, dost podrpůměrný film obecně. Bylo to celkem slušné až do té doby, kdy se dostali na ruskou orbitální stanici. Pak už nás nečeká nic zajímavého, jenom střídání záběrů s příšerným střihem a kamerou, ze kterých někdy až bolí hlava a obrovských citových výlevů. Pěkné triky a první část za 4*, zbytek za 0*, takže výsledek je jasný.(3.3.2003)

Klasické schéma katastrofického filmu (nebo téměřkatastrofického nebo jak se tomu říká) vytrhává Bruce Willis. Neměla bych to přiznávat, ale jemu odpustím ledacos. Zejména když se jedná o poměrně slušnou podívanou se spoustou rázovitých postaviček a když si člověk během scének Tylerová-Affleck zacpe uši. Opět bych to neměla přiznávat, ale většinou při spatření některého z téhle dvojice prchám na strom. Jsem nakonec ráda, že jsem nechala strom stromem a byla bych ještě radši, kdyby si Affleck s Willisem na konci vyměnili místo. Ale člověk nemůže chtít všechno, že.(5.7.2007)

Scénář: Jonathan Hensleigh, J.J. Abrams .. Klišé? možná. Patos? hodně. Vlastenectví? celosvětové .. no a co!? Já prostě Armageddon miluji! Se vším a pořád stejně. Tohle opravdu musíte brát s nadhledem!! Pak si užijete nebeskou akční jízdu, jakou umí servírovat only maestro Bay.. ___ Dokonale namixovaná porce akce, zábavy a emocí. Výtečný scénář, pestré herecké obsazení (famózní Bruce Willis především), přesný soundtrack (jak kompozici Trevor Rabin tak 'I Don't Wanna Miss A Thing' bezmezně zbožňuji), extatická kamera, vizuální efekty a cool dynamická režie. Chuťovka, kterou si můžu dát kdykoliv znovu. 100%. ___ "In memory of those who made the ultimate sacrifice so others could reach for the stars."(6.2.2005)

Žádná dokonalost v oblasti filmu, ale pořád fajn film, který se podařil hlavně v originálu. Michael Bay přináší na světlo světa (nebo spíš asteroidu) zase své americké vlastnenectví, ale proč ne. Ano, tenhle film je plný klišé a v podstatě by si nezasloužil ani ty tři hvězdičky... nicméně ale má Bruce Willise a Billyho Boba Thorntona a s těmi pro mě nemůže být žádný film průměrný :-)(7.5.2006)

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Jeden z nejlepších filmů na světě !!! Skvělé hlášky, super herci, výborná hudba, skvělá kamera atd...atd.... ! Tomuhle filmu prostě vůbec nic nechybí !!! Tomuhle říkám film, který vás nejen rozesměje, pobaví, ale (bohužel) i rozpláče ! Moc hezký film na který se můžu dívat pořád dokola a dokola. Tohle není film k zamyšlení ( i když já se nad ním zamyslel dost a vnukl mi i pár skvělých myšlenek ), ale k pobavení a tak se k němu musí i přistupovat ! Bay mi zase dokázal, že je opravdu jeden z nejlepších režiséru současnosti ! Jen mne trochu sere, jak je to tady hluboce nedoceněné !!! Tenhle film si od Vás zaslouží o hodně větší přízeň !! Bay je prostě machr ! ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::(14.5.2008)