Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1998, 151 min (Director's cut: 153 min)

Michael Bay si poprvé výrazněji pohrává s americkým vlastenectvím dohnaném až do krajních mezí. Ti, co dovedou číst mezi řádky, chápou, že si z něj ve skutečnosti dělá legraci. Každopádně pro někoho nesnesitelné, pro jiné velmi zábavné. Rozhodně je Armageddon opět skvělou akční jízdou, jak jí máme u Baye rádi. Potvrzuje, že je nejtalentovanějším akčním režisérem, jeho styl je zkrátka nezaměnitelný.(8.6.2002)

Žádná dokonalost v oblasti filmu, ale pořád fajn film, který se podařil hlavně v originálu. Michael Bay přináší na světlo světa (nebo spíš asteroidu) zase své americké vlastnenectví, ale proč ne. Ano, tenhle film je plný klišé a v podstatě by si nezasloužil ani ty tři hvězdičky... nicméně ale má Bruce Willise a Billyho Boba Thorntona a s těmi pro mě nemůže být žádný film průměrný :-)(7.5.2006)

Asi jsem legendární Armageddon viděl už dříve, ale pořádně jsem to zkouknul až teď. Willis a Bay! Nejlepší kombinace. Mistr výbuchů si taky jednou zařádil ve vesmíru a připravil takovou epickou podívanou, jakou jsme od něj zvyklí vídat už od Mizerů PS : Ty filmové narážky prostě super - 1) Žere mi mojí Godzillu! - rok 1998 oba filmy... 2) Chewbacca!? Viděl jsi vůbec Star Wars!? ...90%(18.8.2014)

Exemplárny prípad preplácanosti, klišé, patriotizmu a bezmedzného megalomastva Michaela Baya. Banda sociek, balancujúcich na okraji spoločnosti dostnane do ruky spaceship a ide zachrániť matičku zem. Príbeh! Na druhú stranu špičkové efekty a brilantné tempo, ktoré tých s nadhľadom, odmení vrchovatou porciou tej najväčšej popkornovej zábavy, aka sa kedy dostala na filmové plátno.(21.5.2004)

Říkejte si co chcete, ale Armageddon se mi moooooooooc líbil. Michael Bay prostě umí (na Skálu to ale zdaleka nemá) a dokazuje to i tady. Bruce Willis je charizmatický až běda, Liv Tyler je pěkná, Steve Buscemi hláškuje ostošest a Billy Bob Thornton je ten správnej týpek jako vždy. Hudba je jedna z nejlepších, co daný žánr nabízí. Tady mi nevadil dokonce ani dabing (ten originální, na Nově dabovat prostě neumí). Co si víc přát.(29.12.2005)

• Liv Tyler

• - Z pohľadu vedcov obstál Armageddon asi najhoršie zo sci-fi filmov. V NASA ho dokonca používajú pri školení manažérov, ktorí v ňom musia nájsť 168 nepresností. Napríklad asteroid veľkosti Texasu by ťažko mal gravitáciu, ktorá by na jeho povrchu udržala rovery a ľudí. A na guľometoch namontovaných na roveroch sa experti z NASA len schuti smejú. (Zdroj: Eurotelevízia) (krasomama)

• - Ve filmu je zmíněno, že asteroid je velikosti Texasu. To by musel v průměru mít 1 400 kilometrů. Největší z asteroidů ve sluneční soustavě, Ceres má při tom „pouhých“ 950 kilometrů. [Zdroj: denik.cz] (Bioscop)

• - Ben Affleck se údajně režiséra zeptal, jestli by nebylo snažší pro NASA naučit své astronauty vrtat, než vrtače trénovat na astronauty. Odpovědi se nedočkal. (don corleone)