Před čtyřmi lety nás dinosauři porazili. Alespoň na Isla Nublar, exotickém ostrově, kde prosperoval unikátní zábavní park Jurský svět, než se jeho exponátům podařilo utéct z klecí. Ve finále jednoho z nejúspěšnějších filmů všech dob opustili ostrov poslední lidé a nechali ostrov napospas prehistorickým tvorům. Jenže teď se za nimi musí vrátit. Proč? Protože na ostrově se probudila tamní sopka a dinosaurům už podruhé v dějinách hrozí vyhynutí. Claire (Bryce Dallas Howard) se z upjaté manažerky parku proměnila v aktivistku, která je chce za každou cenu zachránit. A Owena (Chris Pratt) na ostrov žene touha najít a spasit Blue, inteligentního ještěra, jehož dokázal vychovat a částečně vycvičit, a po němž se po zániku parku slehla zem. Na Isla Nublar jim však nehrozí jenom sežrání, zašlápnutí či spálení tekoucí lávou. Hned po příjezdu se stanou očitými svědky a nedobrovolnými aktéry falešné hry, která v konečném důsledku může změnit život na celé planetě a vrátit ho o pár miliónů let zpátky. (CinemArt)

filmmovier

Bayona přinesl solidní a místy fakt hororovou atmosféru (se holt prostě nezapře) a s jeho prací nemám problém. Trošku zamrzí, že cameo Jeffa Goldbluma je sice trošku větší, ale furt cameo a že ten scénář má nějaké ty díry a zrovna tahle zápletka není úplně to, co by tahle série potřebovala. Pořád je to recyklace, ale recyklace zatraceně zábavná a koukatelná. Sice je to druhý nejslabší díl série hned po Spielbergově Ztraceném světě, pro ten ale mám velikou slabost a furt ho bráním, takže ve výsledku je vlastně tenhle díl úplně super. Na tu trojku se těším, ale pak už by to fakt chtělo skončit, protože tuhle sérii nejde ždímat donekonečna. Rozhodně je to ale díl nejatmosféričtější (v pořádku), který by ale klidně mohl být trochu pokrácen. 70%. ()

Motinski

Predchádzajúci diel bol svieže oživenie série. Nebáli sa v ňom technických inovácií, ajked niekedy na úkor atmosféry. Celkovo ale išlo o sympatický blockbuster. Dvojka nemá ďaleko od totálnej hanby kde chceli vrátiť temnejšie prvky, scenáristicky sa ale všetko rozsypalo. Takýto príbehovy mix všetkého možného aj nemožného som dlho nevidel a ani neviem či sa teším na ďalší diel. Záver bol už iba klinec do rakvy čo sa týka pointy a celkového vyznenia. ()

Trenslation

🦕 Jurský svět 2 - Už dlouho jsem neviděl nic, co by tak dobře vypadalo, ale zároveň bylo tak strašně moc dementní. První třetina na ostrově je trochu nápaditá, ale zbytek už se veze na totální dada vlně. Dinosauři už jsou prostě okoukaní a i když VFX triky jsou skoro bez chyby, tak ani geneticky vyrobený nový druh tomu fakt nepomůže. Scénář vypadá jako, když ho napsali autoři Ulice. Jeff Goldblum je tam všehovšudy tak 50 vteřin. O žádnou z postav se reálně ani trochu nebojíte. Další film, který jsem měl jako malý rád, krásně zmrvenej pro další generace. Díky Universal! Jediné plus je asi Chris Pratt, jehož vtípky to ale celé zkrátka neutáhnou. ()

Ryuuhei

Začátek nezáživný, vůbec jsem si od toho nic nesliboval. Jak ale začaly první akční pasáže, věděl jsem, že tady se film rozhodně neminul účinku. Velkolepé, nabušené. Jak únik z ostrova, tak odběr krve T-Rexe, až po závěrečnou pasáž jako z oka vypadlou té z filmu původní série. Postavy taky super (paradoxně jsem nejvíc držel palce Blue), o humornou vložku se tentokrát postarala postava Franklina. Všechno tohle na jedničku. Ale zbytek? Předvídatelné, hloupé klišé s naprosto primitivní premisou. Nebýt popkornové podstaty, film by stál dost za houby. Takhle jsem si jej užil na celých 70%. Kvalitativně srovnatelné s dvojkou původní série, jen zde o velký kus lépe zvládnuté. ()

Haretix

Promarněný potenciál a přitom Bayona umí. Jenže chybí atmosféra, moment překvapení a nějaký ten nápad. Stále se tedy pohybuje na stejné úrovni a je to škoda. Nepotěší ani další dinosaurus Indoněco, kde se jen prostě kopíruje. Co se týče herců, tak Pratt má charisma a zvládá to, ale ostatní těžce pod průměrem. Využití Rexe je již patřičně nudné. 60% ()

Jizni Tlapa

A zase ty smradlavý, slizský příšerky...na jiný způsob a přesto stále stejně! Nejsem fanda těhle šupinatců ale Zánik mě pohltil. Akce za akcí s nablblým příběhem. To je přece Jurská práce od Prvohor a ve výsledku na to chodí divák kvůli vizuálu! A ten je, bez diskuse, krutě dobrej!! ()

Lachtaan

Docela mě to vezme za srdce, když mnou očekávaný snímek se již během předpremiéry utápí v modrých číslech a já mu stejnak do mé návštěvy kina či prostého konečného zhlédnutí doma stále fandím a přeju vzrůst do červena. Bohužel se poslední dobou stává až zvykem, že se můj subjektivní názor velmi těsně ztotožňuje s obecným hodnocením daného filmu a jinak tomu bohužel není i právě u nového Jurského světa. Seňor Spielbergo sice stále do megalomanské série sype pytle peněz, abychom se mohli pokochat přenádherným vizuálem v té nejuhlazenější podobě, jeho absence na režisérském postu ovšem konečný výsledek okrádá o potřebný nádech a ještě nutnější invenci. Pan Trevorrow se sice před třemi lety snažil okopčit rodinnou auru kolem filmu, stále mu však vše do sebe patřičně zapadalo a divák už během promítání nepřemýšlel nad věcmi, které se zde zcela úplně nevyvedly. Když se ovšem dostal do sesle nejvyššího povolaného Španěl Bayona, veškerý úžas a opojení z dalšího dinosauřího dobrodružství se již nedostavil. Obřími ještěry jsem se pokochal dostatečně, pokud ale po nastevřeném konci dostaneme třetí část, prosil bych nevynechat smysluplnější příběh. [viděno v Cinema City Plaza Plzeň 1.7.2018] ()

ivan_drago

...dinosauři... větší dinosauři... největší dinosauři... a ten horrorovější nádech tomu moc pomohl... škoda, že lidské osazenstvo nedrží s vyhynulými predátory krok ani tempo... ()

Johnny.ARN

Park sa nám zneil na svet, či ako. Aj keď je to minutážou dlhé, stále sa tam niečo deje a tie dve hodiny veľmi rýchlo ubehnú. Pokiaľ neohluchnete, dočkáte sa veľmi príjemného počinu. Už sa nebehá po ostrovoch, ale po historických sídlach obstarožných zbohatlíkov, riešia sa moderné problémy sveta a diníci sú veľmi pekne spracovaní. Jednotka však mala takú svojskú atmosféru, čo dvojke trochu chýbalo, Rozhodne je to ale obstojný nasledovateľa nie nejaký prepadák. A dokonca ani Hviezdy Lord mi tu neprekážal a miestami som mu aj fandil. Škoda, že som to nevidel v kine. 4 z 5 ()

Mrkvič

Kdybych neviděl první film po asi dvou týdnech, tak v polovině filmu mile rád usnu. S obrovským odstupem jde o nejhorší díl ze všech Juráčů. Ne moc zajímavý. Kromě Pratta nezajímavé ksichty. Ani dinosauři moc neoslnili a co bylo nejhorší byly schopnosti tvůrců. Spousta scén nastrčených jen pro nějaký efekt (který ani nebyl kdo ví jaký). A vůbec, filmařské kvality a techniky mizerných dávno zapomenutých filmů tak z osmdesátých let. ()

dvopet

Příšerná sračka, která posouvá hranice hlouposti od scény ke scéně. Chtělo by se říct, že rozpohybované pixely (v podobě již hodně zastaralých představ o dinosaurech) v roce 2018 už nikoho nemůžou zaujmout, natož ohromit. Přesto to vede k obrovským celosvětovým tržbám a z tohoto úhlu pohledu si tvůrci - bohužel - asi těžko sami řeknou, že ten film udělali opravdu mimořádně blbě. ()

LUKICKK

Zajímavé pokračování prvního dílu, které nedosahuje takových kvalit jako jednička, ale spíše funguje hodně dobře jako prostřední díl, ale i tak jsem si tento snímek velmi užil. ()

Honzíno

Překvapilo mě to, čekal jsem dvojku Jurského Světa slabší. Na duo Pratt/Howard se dobře kouká (ano, i na Bryce Dallas - mně rusovlasé ženy se ženskou postavou rozhodně nevadí, naopak), navíc můj nejoblíbenější z Christopherů svým charismatem utáhne levou zadní v podstatě cokoli, když se vyhne slabšímu dni. Premisa okatě ohraná, zrepasovaná, na druhé straně zpracování, některé jednotlivosti (vyjma brutal cliché) a finále super! Palce hore a potencialni guilty plesaure (v odrazu Nadvlady a Sveta) ()

oveckaoa

Strašně sterilní a předvidatelný film což mě i mrzí jelikož minulý díl byl bomba. Tady máme zhruba v 10 minutách výbuch sopky a záchranu dinosaurů a pak ve zbytku home invasion mezi dinosaury a lidmi v jedné budově. Film se ani nesnaží přijít s něčím novým takže zde máme uprchlé dinosaury pak nesmrtelnou Blue (v dalším díle počítám, že se utká s T-Rexem a vyhraje) a na závěr nový typ dinosaura, který je údajně nejlepší, aby na konec chcípl ponižujícím způsobem. Z filmu úplně vymizela hororovost jelikož každá kladná postava přežije a pokud se nepletu pouze 1 se zraní a naopak všichni zlí lidé zemřou. T- Rex tam má 2 scény zhruba 5 minut a Mosasaurus dopadl ještě hůře ten je tam tak minutu. Jinak seznam blbostí ve filmu 1. na začátku vybouchne sopka a jsou na ni létající dinosauři (proč neuletěli) 2. na začátku uteče Mosasaurus a na konci ho vidíme s surfaři to mu trvalo tak dlouho, aby někde doplaval nemluvě o tom, že se asi něčím/někým musel živit a nikdo to nezaregistroval 3. ten ostrov je volně dostupný proč tam neletěla nějaká neziskovka nebo ochranáři zvířat (postava Bryce v jedné takové dokonce dělá) a nezachránili je to samé platí i o těch pašerácích proč za něco platit, když si to z tama můžu zadarmo vzít 4. v lodi ve které je zhruba 100 lidí nikdo nezaregistruje 3 lidi co jsou tam navíc tak veliká zase ta loď nebyla 5 dinosaurus si dokáže otevřít klikou dveře (to bylo i v předchozích dílech) ,ale rozbít sklo nebo rozbít kus dřeva to nezvládne 6 opravdu by chlápek kdyby viděl, že je celý komplex zničený a dinosauři jsou utečení chtěl od jednoho z nich zub? 7 někteří dinosauři se dostanou do světa a někteří ne podle jakého klíče se vybíralo kdo se dostane a kdo ne na konci mě přišlo, že byly v těch klecích a v tom komplexu všechny druhy 8. proslov Goldbluma je úplně mimo ze začátku vyzní ve stylu nechte je vymřít a na konci ve stylu život si najde cestu varoval jsem Vás takže co teda chtěl vyhubit je nebo je zachránit? 9. za nově vyšlechtěný typ dinosaura by dostaly více peněz než za nějakých x živých P.s. nechápu rodiče co na to chodí s děckama za mnou seděla ženská (inteligentní koeficient menší než pacient Bohnic) a zhruba 3 děcka a každou pasáž filmu musely komentovat nemluvě o tom, že se na konci jedno z těch děcek rozbrečelo bych jim buď vysvětlil jak se mají v kině chovat nebo je šoupl do Barneveldu. ()

Akumulátor

Spíše zklamání. Spousta scén je vykradených z původního Jurského parku nebo z jiných i neještěřích filmů, to vše provázeno poměrně hloupým scénářem. Nicméně vizuálně dost povedené a pokud vypneme mozek, tak vcelku i zábavné. ()

venison

Jak jsem byla nadšená z jedničky, která se hodně podobala jedničce "Jurského parku", tak jsem byla zklamaná z dvojky.. Bylo tu méně ostrova, méně "přirozeného prostředí" dinosaurů.. Bylo tu více genetických úprav (nám nestačí naklonovat dinosaury, oni se musí nechat geneticky zmutovat) a více zákulisních intrik.. Bryce Dallas Howard s Chrisem Prettem byli super, i malá holčička bavila, ale tak nějak mi to koncepčně připomíná spíše ledové "Transformers" než srdcařskou záležitost pana Spielberga.. Velké nadšení z "utíkací" sopkové scény, ale tím asi veškeré filmové efekty za mě končí.. Jasně ještě reálnější dinosauři jsou super, ale možná bych teď více plýtvala finančními prostředky na dobré scenáristy než na (v dnešní době) tuctové efekty.. Mimochodem trojka by mohla být svěžejší.. Dinosauří "Jumanji" zní skvěle.. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Metal Gear Solid našel Snakea

Metal Gear Solid našel Snakea

04.12.2020

Filmová adaptace legendární herní série Metal Gear Solid konečně svého Solid Snakea. Hlavní postavu série tak ve filmu režiséra Jordana Vogt-Robertse (Kong: Ostrov lebek) ztvární herec Oscar Isaac … (více)

Trollové: Světové turné drtí rekordy

Trollové: Světové turné drtí rekordy

14.04.2020

Přestože oficiální čísla nejsou k dispozici, studio Universal se o víkendu pochlubilo, že nový animovaný snímek Trollové: Světové turné zaznamenal nejlepší úvodní víkend v rámci digitálního prodeje… (více)

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá