V pokračování úspěšného akčního thrilleru z roku 2014 přinutí legendárního Johna Wicka (Keanu Reeves) k návratu ze zabijáckého důchodu jeho bývalý spolupracovník, který se pomocí intrik snaží převzít kontrolu nad tajemným mezinárodním sdružením nájemných zabijáků. Krevní přísaha Johna zavazuje, aby mu pomohl, a tak se vypraví do Říma, kde se utká s několika nejnebezpečnějšími zabijáky na světě. (Freeman Ent.)

korbitch22

Ještě lepší než první díl. Asi nemá moc smysl rozepisovat se tu o té parádní akci, která je přehledná, krvavá a prakticky nekončí, spíš zmíním příběh, který je naprostá parádička. John Wick vytvořil vlastní univerzum nájemných vrahů, které je dokonalé a občas mi připomínalo jinou zběsilou jízdu a to Wanted. Všechny ty hotely, kodexy, dispečerky jak z 2. války, prostě všechno tohle kolem plus skvělá hudba a výtečný Reeves dali vzniknout nové legendě. Je to tak dobré, že v klidu filmu odpustíte fakt, že stejně jako u jedničky je scénář opravdu místy hodně nablblej, ale tomu se u takové řezničiny asi ani nedá vyhnout. Zapomeňte na nějakého Stallona a jeho bandičku Postradatelných, najměte pořádného protivníka pro Johna Wicka a naperte do nás fofrem třetí díl. Lavoro cinematografico assolutamente perfetto! 90%. ()

classic odpad!

Scenárista Derek Kolstad spravil z postavy Johna Wicka - nesmrteľného človeka, akýsi šialený MIX SUPERMANA a TERMINÁTORA, pretože ON absolvuje neuveriteľný a zbesilý úsek svojho života, keď bez akýchkoľvek problémov sa pozviecha z brutálnych pádov zo schodov, či poprípade ešte zakúsi koľkokrát, že ani auto v pokročilej rýchlosti, ktoré má v úmysle doň naraziť, nie je nič, z čoho by si robil ťažkú hlavu, lebo toto mu vyhovuje ? Jednoducho, scenár, ktorý je tak sprostý, tupý, hlúpy, až že postavený na hlavu, je veľmi slabá náplasť, čo som si musel ja, ako divák, počas dvoch hodín vytrpieť, hotová filmová mučiareň ! Vezmite si : „Retardovaný taliansky mafián Santino D 'Antonio, navštívi Wicka v jeho vile, s tým, že má voči nemu ešte ZÁVÄZOK, ktorý musí splniť. John ho absolútne IGNORUJE, pošle ho, kade - ľahšie. O chvíľu na to, mu granátometom vyhodí luxusný barák do povetria ! Wick potom príde za ním, aby konečne splnil to, čo mal. Mafián ho pošle do Ríma, aby zlikvidoval jeho mafiánsku sestričku Giannu. Keď tam príde, tak táto žena si radšej sama podreže žily, a Wick ju len strelou do hlavy dorazí ! Odteraz idú po ňom dve skupiny ľudí, najprv jej bodyguardi, pričom s jedným z nich, bude po masívnej bitke, popíjať GIN v bare ! W. T. F. ? Toto má byť čo ? To je choré ! Alebo sám veľký SANTINO ho chce dať zlikvidovať, a tak jeho banda čaká schovaná v kúte, hm... , kto mi povie, prečo je taký naivný ? A aby toho nebolo ešte málo, s poriadnou nechuťou som musel absolvovať tie Johnové nevyspytateľné prestrelky, ktorých bolo až toľko, že som to prestal počítať, a stával som sa čoraz viac znechuteným, len som sa nevedel dočkať vytúženého konca, ktorý nie a nie prísť” ! PS : Nerozumiem kvôli čomu má tento debilný film, tak kladné, vysoké, nadštandardné HODNOTENIE, keď skutočnosť tomu vôbec nezodpovedá. ()

packa

Slabinou prvního Wickova příběhu byl (dle mého názoru) poněkud unylý závěr, po pár hodinách už jsem si skoro nevzpomínal, jak film vlastně vyvrcholil. Zato neskutečně promyšlený závěr dvojky si budu pamatovat navždy. Poslední čtvrthodinka film v mých očích suverénně vyhnala do nebeských výšin a já se neskutečně (!!) těším na třetí část. ()

heyda odpad!

John Wick 1 mi tehdá sednul. Akční scény vymazlené, motivace opodstatněná, všechno tak nějak sedělo jak prdel na hrnci a mělo to šťávu. Tohle pokračování je však úplný úkrok kamsi do háje....prostě ze 122 minut je 120 minut střílení a bodání a příběh naprosto k smíchu. Samozřejmě, že bojové scény jsou výborné, ale bez dobrého základu je to k ničemu. ()

Flego

Návrat Johna Wicka sa nesie v duchu jednotky len sa obalil vatou, ktorá ma vyhadzovala z rytmu. Potešil charizmatický Reeves a temná atmosféra. ()

BMW12

John Wick je zpátky a opět kosí nepřátele. Opět skvělá akční jízda, spousta akce, spousta bitek, spousta střílení. Příběhově také dobré, dozvídáme se trochu více o hotelu Continental, akorát možná pasáž v Itálii nebyla tak záživná. Záporák v podání Riccarda Scamarcia byl skvělý. Těším se na třetí díl, kde už John Wick bude mít velký problém se udržet naživu. ()

honajz

Vážně tohle natočili ti samí jako jedničku? Tohle má nadhled, spoustu jemných vtípků bokem, včetně souboje v sálu Poznejte svou duši, takže jsem se každou chvíli mohl jemně usmívat, jak na mne ti tvůrci zdařile pomrkávají očkem, abych to nebral tak vážně, a bavil se. A skutečně bylo čím se bavit, pokud člověk přijme pravidla (ostatně, na nich tentokrát příběh stojí a padá) a nechá se pak unášet vizuálními nápady jak v Římě, tak v muzeu. A do toho stavovská čest - nu, uvidíme, jaký to bude mít vliv nakonec při boji proti celému světu, pokud se tedy plánuje třetí díl. Jen se bojím, aby díl osamělý vlk proti celému světu, už nebyl příliš absurdní. Takhle to vypadá, že kdejaká maminka v parku, zametač, uklízeč, houslistka, deratizátor, hajzl bába i dědek, bezdomovec - všechno to jsou nájemní vrazi propojení svými organizacemi. Uff. Potěšila mne účast Franka Nera, i když nikdo nemládneme. ()

poz3n

Zábavnější a stylovější než první díl. Na něm mi vadilo, že byl chvílemi takový levný a v určitých momentech i nešikovně nudný. John Wick 2 těmito nešvary sice také trpí, ale v mnohem menší míře. Je přímočarý a na nic nečeká. Zároveň zachovává to zajímavé, čím se již první John Wick odlišoval od ostatních "hlavní hrdina se nasere" žánrovek. Záběrování není překombinované, nesnaží se skrýt neumětelství za pomoci nepřehledného přestřihávání. Naopak se třeba i 10 sekund díváme na jeden záběr, ve kterém Keanu pokosí několik nepřátel najednou (nabízí se srovnání s legendární scénou z chodby z Oldboye). John Wick 2 není nic víc, než jen popcorn na večer, ve svém žánru mě ale slušně pobavil a mile překvapil. 7/10 ()

hrona

Johnovi Wickovi začínám pomalinku přicházet na chuť, Zatím co jednička byla pro mě moc jednoduchá, dvojka, také neoplývá žádnou intelektuálštinou, ale pochopil jsem tak nějak, co tím chce básník říci a ten střílecí Raid si prostě užíval o to více. Docela se těším na příště ()

Kailo

Ačkoliv nemusí být pro každého, tak John Wick 2 splňuje vše, co si přeje fanoušek akčních filmů. Choreografie bojových scén je naprostá dokonalost. ()

eraserhead666

Nejsem si jistý, zda si zrovna John Wick zasloužil pokračování. Ale aspoň to mělo docela zajímavý konec. A Ruby Rose. A dobrou hudbu. ()

SOLOM.

Baba Yaga si už tak jistý jako minule není a tentokrát bude dostávat pořádně přes hubu. Svůj kšeft sice splní, ale ani tehdy nedojde svému klidu. Nasere všechny okolo sebe, v patách má spoustu nájemných vrahů a ještě k tomu přijde i o svůj status. Dvojka už tak kvalitní podívanou jako jednička nebyla. Hodně věcí i situací se tu opakovalo a už prostě nebyly tak vtipné (okouzlující). Navíc nesnáším zásobníky s nekonečnou municí a fakt kdy borec střílí brokovnicí v jedné ruce – tohle je ovšem nešvár každého béčkového akčního filmu – beztoho by se prostě tvůrci ani diváci neobešli…Vzhledem ke konci se i docela těším na trojku, protože to by mohla být parádní demolice všeho a všech. Keanu Reeves se totiž s nikým srát nebude… ()

claudel

Keeanu Reeves se na tu roli náramně hodí i vzhledem k tomu, co se o něm píše - i když všichni víme houby, jak to s ním vlastně je. Ze začátku jsem neměl moc náladu, tak mi připadalo, že se vlastně podruhé dívám na stejný film, ale od Říma jsem si jako divák ani na chvilku nevydechl, protože šlo o jednu nekončící akci, jedna nápaditá scéna střídala druhou. Pokud se používají termíny totální fotbal, totální opera, tak tohle byl totální akční film. Máme jasně zaděláno na trojku a pokud to takhle půjde dál, můžeme se dočkat podobně dlouhé série jako Rychle a zběsile. ()

Necrotongue

První díl se mi tuze líbil, i když měl své mouchy, zatímco o druhém dílu mohu říct jen, že se mi tuze líbil, i když měl své mouchy. Ani se mi film nechce příliš rozebírat, je to prostě výborně fungující střílečka, v níž se vytáhl zvukař, díky kterému jsem si každou přestřelku náramně vychutnal. Navíc mi tvůrci kromě vynikajícího Iana McShanea nabídli i moment, kdy jsem chvíli nevěděl, co je realita a co je Matrix a tím mě tedy notně pobavili. ()

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář

22.05.2023

Třetí John Wick si našel padoucha

Třetí John Wick si našel padoucha

19.01.2018

John Wick 2 loni vydělal dvakrát tolik co jednička (88 milionů vs. 171 milionů), takže se logicky dočkáme třetího dílu. Studio Lionsgate už ho stihlo oznámit na 17. května 2019 a stoprocentně ho… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

John Wick se vrátí

John Wick se vrátí

30.05.2017

Dvojka Johna Wicka vydělala dvakrát víc než jednička (88 milionů vs. 166 milionů), takže není divu, že se plánuje trojka. Režisér Chad Stahelski stále neví, jestli znovu usedne za kameru, protože… (více)