Banda - Série 1

(série)
USA, 2019, 7 h 53 min (Minutáž: 55–66 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jennifer Esposito, Jack Quaid, Elisabeth Shue, Shaun Benson, Chace Crawford, Ann Cusack, Mike Donis, Brittany Drisdelle, Jimmy Fallon (více)

Epizody(8)

Ve světě, kde mají superhrdinové ve zvyku zneužívat svou slávu k vlastnímu prospěchu, se objevuje parta samozvanců známá jako Banda. Ta se snaží zkorumpované hrdiny odhalit, což se jim daří díky vytrvalosti a ochotě nehrát podle pravidel. (Prime Video)

Aurus

8/10. První série za mě nezklamala a těším se na druhou sérii. Příběh je perfektní, postavy jsou sympatycké, hudba je výborná, akce tu je perfektní, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. ()

peetrejr

Páni! To je teda nárez. Nešiel som moc do tohoto seriálu s veľkým nadšením, ale bol som veľmi, ale že veľmi prekvapený. Dostal som tvrdú akciu, brutálne scény, sexuálne scény (aj tie boli niekedy brutálne) a pomerne dosť nadávok. Postavy sú stavané typu, že každý vie, kto je najobľúbenejšia postava (myslím tým Butchera). Pokiaľ nemáte radi Buthera, tak ste asi dosť v riti, váš život už nič moc neznamená, bohužiaľ... Tá obrátená strana, že zlí, sú superhrdinovia a tí "zlí" sú vlastne dobrí (ako si to človek vezme) takže tu platí pravidlo, ktoré platilo aj v druhej svetovej vojne: proti psychopatovi, len psychopat. Prvé epizódy boli celkom trápne ale chápem, že nám tvorcovia chceli ukázať ten svet superhrdinov zo zákulisia. Nepozeral by som to, keby sa tieto scénky nestriedali so scénkami iného typu (tie scénky s Butcherom). Teším sa na ďalšiu sériu. This is like that scene in The Matrix. Now, you could take the fucking red pill, right? Spend the rest of your life jacking off, crying into your chai tea green latte, what the fuck. Or... you could take the blue pill. Or is it the red pill? Anyway, take the other pill and quit being a cunt. ()

derek007

Sralo mě to teda občas pekelně, ale zároveň bavilo víc než dost. To, co je rozehraný dost neobvykle a originálně, postupem času nabere standardní šablony, ovšem zase po chvilce přijde další ozvláštnění (facesitting wau). Takže asi jo, tu čtvrtou si to zaslouží, protože průměrnej seriál vidím jinak. ()

Flavors

Jsem nadšená. Mám superhrdiny ráda.Sama dávám k lepšímu, že od zákroku na oční klinice mám superlaserový zrak. :) Ale tohle je banda špinavců. Ze sedmičky vám běhá mráz po zádech. A špína ze zákulisí mocenských machinací a korupce je naprosto reálná. Bavila mě čtveřice týpků, co se snaží svět zbavit těchto "dokonalých". Konec byl hodně překvapivý, tak se už těším na druhou řadu. ()

hEROic

Námět je skvělý o tom žádná, provedení taky není vůbec špatné, ale chybí mi tam víc překvapení a zvratů. Konec první série ukázal, že to jde, takže věřím, že v další sérii se vše rozjede naplno. Jinak Karl Urban předvedl charisma a výkon, jaký jsem u něj ještě neviděl. A Antony Starr se po Banshee přeměnil ve slizouna jakého jsem pro změnu dlouho neviděl. U obou velký palec nahoru. :) 80% ()

Azurovydrak

V době, kdy jsou populární superhrdinské filmy a nově je v kurzu i hrubější erková zábava, někoho konečně napadlo spojit oba prvky dohromady. A světe div se, ono to funguje. První řada The Boys je akční spektákl plný krve a černého humoru, který se bere s perfektně vyváženou nadsázkou. Tváří seriálu je bezpochyby Karl Urban jakožto charismatický mstitel, který vede skupinku záškodníků snažící se rozložit superhrdinskou smetánku. Amazon tu představil jednoho z největších tvrďáků své generace, který pomyslně přebírá otěže po slavném Loganovi. V opozici stojící Homelander zosobňuje ďábelskost a nevypočitatelnost a jde o prakticky neporazitelného nepřítele, který je navíc bezchybně zahraný. V pozadí tohoto konfliktu nechybí ani příjemná lidská lovestory, která pomáhá divákovi vcítit se víc do postav, dobré gagy a nakonec tu a tam pořádně ujetá nekorektní scénka. Co víc si přát95% ()

HenryIvan

Amazon sa do toho nebál pustiť, to im treba nechať. Je to dosť osviežujúce spestrenie dnešnej seriálovej tvorby, to musím súhlasiť s ostatnými. Musím rovnako podotknúť, že výber hudby bol miestami excelentný. Druhá séria, už nemôže prísť o nič skôr. ()

Blaogranas

První díly velmi dobře nastartované, postupně se děj natahuje, aby ke konci přišel tradiční šok a navnadění na druhou sérii. Takže taková klasika. ()

JetDryerFan

Naprosté nadšení mě provázelo od prvního dílu po poslední. Je to skvěle akční, je to vtipný, napínavý, občas je to sice trochu prasárna, ale má to šmrnc, kterej mě sakra baví. Karlu Urbanovi ta role sedí jako Butcherovi košile, jeho aroganci a humor si musí zamilovat každý. A vůbec všichni “kluci” mají co do sebe, jejich parta je skvěle vyvážená stejně jako superhrdinové, krásně to ladí a funguje. U tohodle seriálu se nebudete nudit! ()

NiaWolf

Musím ocenit jak si originální způsobem vytírají zádel z Marvelu/DC. Je to takové příjemné osvěžení. Takový mix-up Kick-Asse a Watchmenů. Snad jen občas to hraní si na přílišnou surovost je trochu mimo, je tam až moc vidět, že snaží "šokovat" a ne vždy to přitom je nutné. Not bad. ()

GudMen

Nechal jsem se zlákat. Ve skutečnosti hloupý seriál, podvratně se jen tváří. Rádoby chytrá konstrukce se zhroutí pod tlakem několika naivních otázek. Postavy jsou mělké, archetypální. Na začátku se poměrně dobře rozjede, ale nikam nedojede. Úplně postrádá katarzi. Eric Kripke se snaží být jak vážný, tak satirický, nakonec ale nevíte, jestli chce, abyste se znásilnění smáli, nebo se nad ním pohoršovali. ()

pushover

Povedená adaptace komiksu, která si se superhrdiny vytírá zadek. Ocenil bych více humoru, takhle navážno to ztrácí nadhled. ()

boo-boo

Tak stručne, dve veci by som vypichol, ktorými The Boys aj v záplave konkurencie bodujú. Je to jednak plynulé prepínanie od čiernohumornej komiksovky s presahom na všetky strany (takto nejak by stopro vyzerala obchodná mašinéria Marvelu, keby všetci tí elasťákoví panďuláci vážne existovali) k temnej, hádam aj mrazivej dráme človek milión vs. horných 10,000. No a druhou vecou je kongeniálny castingový ťah postaviť proti sebe Karla Urbana v najdrsnejšom možnom móde (že to po Dreddovi ešte vôbec šlo stupňovať, to je skutočný šok) a Anthonyho Starra v (opäť) životnej forme. Komiksový punk, zábavný v každom ohľade. ()

Clark_Kent

V poslední letech se to těma Super Heroes, všude jen hemžilo. Jednou se podíváš támhle na věčně kritizovaný vesmír DC a pak mrkneš zase tuhle na lehčí kolonádu z Marveloviny. To by opravdu stačilo! No a pak se ke mě zničehonic nachomýtly- The Boys. Po prvních 10 minutách, jsem byl jak na trní. Přiznám se, že jediný co mě hned praštilo do očních bulev, byl právě Homelander. Jakási nevrlá obdoba klasického dobráka Supermana, přesně toho, kterýho mám tak rád. A pokud tenhle fucking - brutal seriál, má zafungovat jako nějaký protiklad těch sladkých superhrdinů? Tak to cvaká a klape, celkem víc než kurevsky. Tenhle nestandart, si drží moji plnou pozornost. Urban a Starr jsou hlavní tahači. Navíc to pouto mezi Madelyn Stillwell a Homelanderem, tomuto příběhu dávalo správné koření. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů