Africké savaně vládne ke spokojenosti všech zvířat král Mufasa. Právě se mu narodil syn Simba a celé království s radostí vítá nového následníka trůnu. Jen králův bratr Scar je touto zprávou nemile překvapen. Chce se sám stát králem a Simba je překážkou. Scar vymýšlí plán, jak se nenáviděného Mufasy a jeho synka zbavit. Dá příkaz, aby hyeny splašily stádo pakoňů a ti Simbu zadupali do země. Na poslední chvíli ho zachrání jeho otec, je ale zraněn a umírá. Prohnanému Scarovi pak nedá moc práce přesvědčit vyděšeného Simbu, že je zodpovědný za otcovu smrt a měl by neodkladně uprchnout! A tak se Scar konečně dostane k moci. Simba si najde nové zvířecí přátele a vyroste do majestátné lví podoby. Mezitím země jeho otce strádá. Když v říši nastane hlad, vydává se mladá lvice hledat pomoc. Cestou narazí na Simbu a přemlouvá ho, aby se vrátil. Ten o tom nechce vůbec slyšet. Teprve opičák, který sloužil jeho otci, Simbu přesvědčí, že by měl zachránit říši krále Mufasy. (TV Nova)

Vxxx

Tenhle film prostě miluji :) Nádherný, vtipný, milý... dojemné. Kdo by neuronil slzu, když Mufasa umřel. 5* ()

Praxis

Když i dospělej brečí jak malá želva u animáku, tak si řikám, co je špatně??? Nic! U tohohle dojemného kousku se všichni ostatní animáci musí učit! Legenda ()

Wysch

Eh... No těžko se mi hledají slova. Tenhle snímek jsem jako dítě neviděl, viděl jsem ho až teď, v době, kdy už mi není ani -náct... a prostě a jednoduše je to naivní, jednoduchý, ale přitom tolik sympatický a působivý snímek... ()

Popluh

Ano, měl bych jít reklamovat své dětství, ale tato dnes již klasická Disneyovka se ke mě dostala až za prahem dospělosti. Možná i díky tomu jsem si Simbův příběh neužil tolik jako kdybych měl možnost ho poprvé vidět jako malý kluk, ale ani to neubírá filmu na kvalitách stejně jako těch 15 let překvapivě zase tolik neubralo dnes již zastaralé a skoro neviděné klasické animaci. 80 % ()

Laxik

Dřív jsem to nemohl ani vystát, protože si to sestra pouštěla i 3x týdně. Dnes s odstupem času můžu říct, že je to oprávněně klasika a jeden z nejlepších Disneyho animáků. ()

GodComplex

Pomerne krute zklamani, protoze jsem cekal kultovni animak a dostal jsem dost primitivni a infantilni Disneyovku plnou priteplenych pisnicek od Eltona Johna s mluvicimi zviratky, takze sorry, ale na ty lepsi animaky treba od Pixaru tohle proste nema. Docela smutne, ze zrovna za tohle dostal Hans Zimmer sveho jedineho Oscara. Na druhou stranu moment s padem lviho krale je hodne emo a nebyt tohohle filmu, nikdy by nevznikla ta uzasne roztomila PC arkada, kterou jsem v detstvi smazil o sto6. 5/10 ()

MikO_NR_1909

Už od útleho detstva až po dnešok je to moja najobľúbenejšia animovaná rozprávka. Dokáže zaujať ľudí všetkých vekových kategórií. Úžasné farby dotvárajú (snáď) posledný veľkolepý vizuálny zážitok (vzhľadom k súčasnému uprednostňovaniu Pixar-oviek) a skvelá hudba s dokonalými partitúrmi od Hansa Zimmera. Epicky najdokonalejší a animačne najpestrejší film v dejinách. ()

aluna

Bohužel jsem si v žánru nevšimla kolonky muzikál. Vydržet zpívaný pasáže byl pro mě v sebezapření výkon srovnatelnej se Simbovým chopení se toho, čeho by měl, ale nechce. Možná to bylo tak děsuplný jen v dabovaný verzi, netuším. Ale musím tenhle animáček hodnotit průměrně i s rizikem, že ve Wheelcrusherových očích budu potrefenou "pseudointelektuelní hyjenou". Na svou dobu to byla pecka, to ano. A morální předlohy se dnešním lvíčatům tůze nedostávají. ()

PKD

No,nic moc. Druh těchto filmů,ostatně moc nemusím a tak jsem se těšil na vychvalovanou oscarovou hudbu od mého big oblíbence Zimmera a ost bylo naprostým zklamáním a 75min.utrpením. Absolutně nechápu,za co ho v tomto případě,dostal. Brilantní záležitosti,jako Sherlock Holmes či Interstellar nic a ost,které nemá vůbec! žádný hl.motiv (a ty songy,ajajaj), je v každém případě,neposlouchatelné. Viz.např.Mlčení Jehňátek od dalšího mistra Howarda Shora. Je ale fakt,že dnes už má Disney,mnohem větší krávoviny a seká vše podle stejného mustru. Co se týče ovšem technického zpracování,animace atd.tak tam je to na 100%. To bez debat. Ale i tak,je to nehorázný,sladkobolný kýč (ostatně,jako téměř vše od této továrny na peníze),ze kterého by diabetik dostal záchvat. ()

Freemind

Jedna z posledních předmsrtných křečí Waltova impéria, než se z jeho zřícenin začaly vynořovat přízraky typu Miley Cyrus a Zaca Efrona. Vkusně moralizující epos, dle jehož světlých okamžicích se učili psát scénáře kluci z Pixaru. ()

gogos

Dnes již legendární animák, který má absolutně vše. Skvělá animace, výborný a napínavý příběh, spousta zábavných momentů a parádní hudební doprovod. Navíc nám film přinesl dnes již klasickou dvojici Timona a Pumbu. Tak jak jsem film žral před mnoha lety jako dítě, jej žeru dnes se svými dětmi... Circle of Life poračuje... ()

Makky

Myslím, že Leví kráľ bol prvý film, ktorý som videl v kine. A lepší filmový začiatok som si ani nemohol priať. No a dnes, po 14-tich rokoch, som si zaspomínal a opäť si pozrel príbeh Simby. Úžasná nostalgia, nádherné piesne a hudba Hansa Zimmera, silný a dojímavý príbeh, krásná animácia. Dominujú aj silné momenty, vrcholom je scéna s antilopami - behal mi mráz po chrbte. Leví kráľ je u mňa bezkonkurenčne rozprávkový kráľ a dnes už legenda. ()

Naslund

Moc moc se mi líbila část z mládí Simby. Přijemně dobrodružná, napínavá a v kouzelném prostředí. Navíc majestátní Mufasa je skutečně skvělá osobnost a co se týče záporáků, Disneyho šablona uzurpátora je vždy k sežrání. Jenže co s tím, když délka nesmí být kvůli dětskému publiku překračována a děj se nevejde... Osekání rozvíjení postav a urychlení děje v tomto pomohou, ale pro mě to znamená ztrátu oné přidané hodnoty. Být mladší, tak to ocením víc, ale nyní jsem již asi příliš zmlsán Ghibliovkami. Kdo však neví, co tenhle pojem znamená, Lvího krále si bude moci užít v plné síle. ()

SarumanKo

Dokonalý a na kilometre sa ligotajúci briliant animovanej kinematografie. Najlepšie dielo, aké Disney kedy vytvoril a to netvrdím len preto, lebo Leví kráľ do značnej miery ovplyvnil moje detstvo. Je to stopercentný zážitok aj na 1001. pozretie. (10/10) ()

Bat55

Okúzľujúci príbeh o levom králi, ktorý ma opäť po dlhej dobe dokonale pohltil. Na chvíľku som sa opäť stal malým dieťaťom. Pamätám sa, že ako malý som mal doma knihu, ktorú som nespočetnekrát prečítal, a ako som s otvorenou papuľou pozeral aj na film. Prekrásny príbeh, plný lásky, hlavne medzi Simbom a Nalou, zla v podobe kráľovho brata Scara a hlavne humoru, ktorý dodáva skutočne osobitá a nezvyčajná dvojka surikaty Timona a divého prasaťa Pumbaa. Nezabudnuteľný, podmanivý animovaný film, ktorý aj v dnešnej dobe, v dobe CGI animákov pôsobí skvelo a hoci som ho nevidel v kine, podľa mňa nestratil od svojho roku vzniku nič. Dokonalá animácia, charaktery a v neposlednom rade aj Zimmerova hudba, ktorá celý animák krásne podfarbuje a zážitok len a len umocňuje. Hakuna matata! /95%/ ()

blackrain

Nechápu, jak je vůbec možné, že mi tenhle úžasný animák tak dlouho unikal. Příště si rozmyslím chození okolo horké kaše a skočím po takovém filmu rovnou. Přestože už dávno nepatřím mezi malé diváky, tak jsem byla celým příběhem naprosto unešená. Nevnímala jsem nic jiného než to, co se právě dělo na obrazovce. Hyeny s tím svým ďábelským chichotem neměly chybu. ()

kaylin

Další disneyovka, která je slavná a mně přesto nesmírně dlouho unikala. Konečně jsem se na ni mohl podívat a konečně jsem mohl říct, že to je další vrchol tohoto studia. Ta animace byla před těmi jednadvaceti lety pořád ještě krásná a ten příběh, ač je jednoduchý, je prostě silný a udělá na diváka dojem, jedno kolik je divákovi let. ()

Kaluž

Hýbe se to, zpívá se tam, je to barevný… synka to bavilo, já to spíš prozíval. Jo i takhle se dá nahlížet na "klasiku", jste-li Pixarem rozhýčkaný buran. ()

Disney100: Koncert

12.10.2016

Jon Favreau chystá remake Lvího krále

Jon Favreau chystá remake Lvího krále

29.09.2016

Režisér prvních dvou Iron Manů si letos dopřál velký comeback. Jeho hraná/digitální Kniha džunglí vydělala 965 milionů dolarů, což znamená jediné - už se dávno pracuje na pokračování. Favreau ho měl… (více)