Africké savaně vládne ke spokojenosti všech zvířat král Mufasa. Právě se mu narodil syn Simba a celé království s radostí vítá nového následníka trůnu. Jen králův bratr Scar je touto zprávou nemile překvapen. Chce se sám stát králem a Simba je překážkou. Scar vymýšlí plán, jak se nenáviděného Mufasy a jeho synka zbavit. Dá příkaz, aby hyeny splašily stádo pakoňů a ti Simbu zadupali do země. Na poslední chvíli ho zachrání jeho otec, je ale zraněn a umírá. Prohnanému Scarovi pak nedá moc práce přesvědčit vyděšeného Simbu, že je zodpovědný za otcovu smrt a měl by neodkladně uprchnout! A tak se Scar konečně dostane k moci. Simba si najde nové zvířecí přátele a vyroste do majestátné lví podoby. Mezitím země jeho otce strádá. Když v říši nastane hlad, vydává se mladá lvice hledat pomoc. Cestou narazí na Simbu a přemlouvá ho, aby se vrátil. Ten o tom nechce vůbec slyšet. Teprve opičák, který sloužil jeho otci, Simbu přesvědčí, že by měl zachránit říši krále Mufasy. (TV Nova)

moviesfan

Pamatuju si, jak jsem na Lvím králi byl jako malej špunt. A? Byl jsem nadšenej. Už dlouho jsem tenhle snímek neviděl. Za ty dvě tři zkouknutí však vím, že by se mi to líbilo i teď. Hodnocení: 80% ()

JohnCZ

Sice s dvacetiletým zpožděním, ale přeci jenom. Lví král mi dlouhou dobu unikal a nakonec jsem tak trochu rád, že jsem ho neviděl jako dítě, protože bych z něj určitě měl trauma. Je to totiž animák dost potemnělý (Scar je vyloženě démonický), s poměrně smutným příběhem, ale zato s pěknou písničkou od Eltona Johna (ostatní songy byly vcelku nevýrazné) a nádherným soundtrackem Hanse Zimmera. Ale špička? Asi mi k plnému docenění chybí ta nostalgie. ()

Marek1991

Tento film je vraj prvý, ktorý som videl naživo v kine. To mi povedali rodičia, že ešte keď u nás v dedine bolo kino, tak toto bola moja prvotina, na ktorú si však pamätám až z neskorších prehrávaní. O levom kráľovi mám doma aj knihu a celý príbeh sa mi veľmi páčil. Pre mňa to bol príbeh, ktorý odrážal boj dobra a zla, nebol presladený ani príliš tvrdý, bol taký, aký mal byť. Film mi pripomína detstvo, ale určite nie kvôli nostalgii dávam plný počet, tento film si to naozaj zaslúži vďaka svojmu spracovaniu. Priateľstvo, láska a zodpovednosť v jednom z najkrajších animovaných filmov vôbec. Všetko je skvelo doplnené aj muzikálovými vložkami. Zabrnkalo to na moju strunu už v detstve a zvuk sa sa ozýva dodnes, no najmä odtlačok to zanechalo riadny, taký ako v jantári. ()

corpsy

Animák, ktorý som videl až 11 rokov po jeho premiére. Toho mesiaca ( december 1994 ), keď mal film premiéru ma viac zaujala PREDVIANOČNÁ NOČNÁ MORA - a tak som si zašiel na ňu. Možno som si mal vtedy pozrieť aj LEVIEHO KRÁĽA a bolo by to za 5*, aj keď možno len z nostalgie. Chcem povedať, že film mi nejako neprišiel tak úžasný ako sa o ňom hovorí. Skvelá vizuálna stránka, výborná hudobná zložka, podarené charaktery. Áno to všetko ten film má, ale...chýba mi v ňom to, čo mali v sebe pecky ako KRÁSKA A ZVIERA alebo SNEHULIENKA A SEDEM TRPASLÍKOV. Tú rozprávkovú poetiku, ktorá by do filmu určite sadla. ()

DDT

Hmm... myslel jsem si, že jsem jenom příliš starý na tyhle filmy a proto mi "Lví král" připadá příliš moralistní, příliš bombastický, příliš přebarevnělý atd. U "roztomilých" písní jsem tiše trpěl. Ovšem pak jsem to pustil svým dvěma dcerám (odpovídajícího věku) a ..... nic. Odzívly to obě, což mě, ani nevím proč, potěšilo. Dodatek po letech : nakonec se u nás doma paradoxně stal Lví král jedním z nejčastěji pouštěných filmů a musím přiznat, že i já na něj poněkud změnil názor (ale písničky zvládnu jen v originále). ()

PauloZ

Tohle jsem zažil kdysi dávno v kině, naprosto úžasné, můj nejoblíbenější klasicky animovaný film vůbec! Nejen co se týká animace, ale i příběhu a emoční stránky. Spoustě dnešním rádoby zábavným animákům nakopává zadnici ráží tatatatata! :-) Lví král je pro mě prostě král klasické animace. ()

curunir

Ak mám pravdu povedať k tomuto filmu som sa dostal až teraz ,,na staré kolená" , čoho do istej miery aj trocha ľutujem aj mi je to jedno. Dnes už sa film okrem klasiky dá označiť za skôr priemerný i keď jeden z najslávnejších počinov Disneyovho štúdia, pričom jeho najväčším motorom je vydarená hudba Hansa Zimmera patrične ocenená Oscarom, Zlatým glóbusom, cenou BAFTA či Emmy, i keď práve toho Oscara by som mu radšej dal za Gladiátora. Inak samotný príbeh žiadnou originalitou nekypí i keď animácia je naozaj excelentná, čo však už nejde povedať o charakteroch jednotlivých postáv - mladý Simba mi pripomínal (hlavne účesom hrivy) nejakého sprostého frajera s amerických sitcomov, lepšie potom pôsobí Mufasov (ako neuveriteľne vtipné je to meno) poradca Zazu v originále nadabovaný Rowanom Atkinsonom. Týmto filmom som si chcel iba rozšíriť svoje filmové obzory, skutočný zážitok by to bol pre mňa ak by som ho videl v roku jeho vzniku. ()

F.man

Strašně milý animák ze "staré školy", který kromě hezké animace a srdceryvného scénáře zdobí zejména hudba Hanse Zimmera. You run along now, and have fun. And remember... it's our little secret. ()

draggo

Nádherný animák, který i po těch letech má stále co říct. Překvapivě zajímavý příběh, skvělý dabing všech postaviček a hlavně úchvatná hudba (Can You Feel the Love Tonight je vskutku nádhera). Lví Král je epickým příběhem z afrického prostředí plný sympatických zvířátek, který dokáže trošku dojmout snad každého. Pro mě nejlepší Disneyho dílo. 90% a 5* ()

depony

Klasická disneyovská animace, která v citlivějších divácích vyvolává rozněžnělost. Ale myslím, že i příběh se povedl a celkově v doprovodu skvělé hudby Hanse Zimmera se zrodil krásný příběh, který by mohl být hlavně pro děti, ale věřím, i dospělím něco dá. ()

zdepapepa

Jedno se tomuhle "Hamletovi v Africe s roztomilými zvířátky" upřít nedá - a to je hvězdní ansámbl herců, ten to pozdvihuje na mnohem větší úroveň. Na tehdejší dobu to byl ale vrchol kvalitní tvorby s chytlavými písničkami a sympatickými postavami. Co tenhle film dělá tak kvalitním jsou hlavně sidekickové, mezi nimiž figurují i Timon a Pumbaa, kterým byl dokonce nadělen vlastní miniseriál. Rowan Atkinson coby Zazu - rádce králův? To mi něco připomíná, akorát to tehdy nebyl modrobílý pták, ale černá zmije. ()

fannah

Nádherný animovaný film, kterému ani na paty nikdy nemohou dosáhnout animované filmy současnosti. Krásné písně a hudební motivy a i když jednoduchý, tak velmi emotivně zpracovaný příběh. Škoda, že mi tento film před 15 lety unikl, byl bych ještě víc nadšené dítě než teď :-) BTW - Hyeny v čele s "Houmrem" byly fakt super ()

Krt.Ek

Moje nejoblíbenější animovaná pohádka. Krásné písničky, dojemný příběh s roztomilým a nenuceným humorem který ztělesňují Pumba a Timon. 95% ()

Adasin

Sice jsem neviděla Lvího krále v kině, ale určitě jsme kdysi měli doma VHS, a bylo to první DVD, který jsme koupili a který si pustili na novým přehrávači. Než jsme nakoupili další DVD, viděla jsem Lvího krále tak desetkrát. Jeden z mých nejoblíbenějších animáků ever, moc se mi líbí i po letech, což se potvrdilo, když ho tak před půl rokem zase dávala (asi?) Nova. Simbův příběh jsem prostě vždycky žrala a Scar je důvod, proč mi připadají záporáci s jizvama cool. A taky je to jeden z hodně malýho počtu animáků, kde mi nevaděj písničky, dokonce se mi fakt líběj a dokonce i v český verzi. Jak jsem mohla minout obnovenou premiéru v roce 2011? U hraného remaku každopádně nebudu v kině chybět. P.S.: Tak hraný remake teda pěkný zklamání... 10/10 ()

Turiec

Rodinný animovaný film z dielne Walta Disneya. Majstrovská animácia. Štúdia pohybu zvierat, ich života a africkej prírody.Tak by sa v stručnosti dala zhodnotiť táto snímka. Alebo inak: Trochu dobrodružstva pre staršie deti, trochu romantiky pre dospievajúcich a zopár vtipov pre dospelých. To celé s vynikajúcou hudbou. Jedna hviezdička chýba preto, že ako je to už pomaly zvykom, súčasné rozprávky nie sú určené pre malé deti. Bolo to až príliš "dobrodružné". Mimochodom spoznali ste vo vtákovi Zazu hlas Rowana Atkinsona? ()

frashmaker

Když tento film běžel v kinech, tak mi bylo asi 6. Bohužel jsem se k němu dostal až teď. Když bych si představil sám sebe před 15ti lety, tak bych dal 4. Ale těch 15 let se ve vztahu k animovanému filmu asi musí nějak projevit... Možná jsem moc namlsaný 3D animací, ale vpravdě lze říci, že Dumbovi to nesahalo ani po kotníky...... ()

MartinezZ

Z dnešního pohledu taková normální běžná animovaná pohádka, která by nebyla vůbec špatná, kdyby si odpustili ty písničky, au au au. ~~~ 2,5* ()

Z0oMb3E

Jedna z najkrajších animovaných rozprávok a jednoznačný útok na moju sentimentálnosť. Leví kráľ ma vrátil späť do mojich 5-6 rokov kedy to bolo moje prvé stretnutie s kinom. Walt ako vtedajší neohrozený mág animovaného sveta prišiel s nádherným príbehom, vynikajúcou animáciou a hádam s najznámejším soundtrackom aký sa v animáku objavil. Je to síce klasická disneyovka, čiže výchovné pesničky jej trochu uberajú na atraktivite no kompenzácia vo forme veľmi vydarených fórov je viac ako dostačujúca. S každou nasledujúcou projekciou sa sentimentálnosť snímku čoraz viac prehlbuje, čo má za následok plný zásah bez akéhokoľvek zaváhania. Trochu ma zarazil fakt, že v rámci dabingu si dovolili poslovenčiť aj takého klasika ako Elton John, ale nevadí. Kén ju fíl d lov tunaj... K filmu ma viaže ešte jedna veľká spomienka, a to že rovnomenná PC hra na jej motívy ma prikovala k monitoru a bola pri zrode mojej lásky k DOSovkám. ()

Disney100: Koncert

12.10.2016

Jon Favreau chystá remake Lvího krále

Jon Favreau chystá remake Lvího krále

29.09.2016

Režisér prvních dvou Iron Manů si letos dopřál velký comeback. Jeho hraná/digitální Kniha džunglí vydělala 965 milionů dolarů, což znamená jediné - už se dávno pracuje na pokračování. Favreau ho měl… (více)